Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#1076 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

hrasno38 wrote: 13/02/2022 21:28
dulekrele wrote: 13/02/2022 21:23 Do neke godine zivota ako se ne dobije drzavljanstvo ne moze se igrac upisati kao domaci igrac. Garza je pokusavao u tom zakonskom roku ali je dosli do neke tehnicke zajebancije pa nije se realizovalo. Na osnovu toga sada pokusavaju da Garza do izganja ponovo.
Ima elemenata jer ima dokaz da je podnesen zahtjev za drzavljanstvo kada je imao 10 godina ali da ti ne prepricavam evo ovdje pise....

https://www.klix.ba/sport/kosarka/nba-c ... /211222143
Ma ja znam o cemu se radi. Do 16 godine se mora dobiti drzavljantsvo kako bi igrac bio domicilni igrac. Ovaki je dobio u 22 i moze biti samo naturalizovani igrac izuzev ako sta ne pokusaju da urade zbog te greske iz proslosti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1077 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dulekrele wrote: 13/02/2022 21:35
hrasno38 wrote: 13/02/2022 21:28

Ima elemenata jer ima dokaz da je podnesen zahtjev za drzavljanstvo kada je imao 10 godina ali da ti ne prepricavam evo ovdje pise....

https://www.klix.ba/sport/kosarka/nba-c ... /211222143
Ma ja znam o cemu se radi. Do 16 godine se mora dobiti drzavljantsvo kako bi igrac bio domicilni igrac. Ovaki je dobio u 22 i moze biti samo naturalizovani igrac izuzev ako sta ne pokusaju da urade zbog te greske iz proslosti.
Da ali postoji dokaz da je predavao za drzavljanstvo u svojoj 10 godini i na to ce se ici
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#1079 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Mustang1 »

Neka neko ozeni Jones pa ce igrati i Courtney :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1080 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Mustang1 wrote: 13/02/2022 22:54 Neka neko ozeni Jones pa ce igrati i Courtney :D
Ne pomaze ni to hahahahah
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1081 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Bravo za cijeli tim, ukljucujuci i forumski vjecito osporavanog Loju :) Kao sto je hrasno napisao, treba zaganjati D. Zubac ako konacno zaigra za neki klub. Kod nje angazmani traju 2 sedmice jbg :-)
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#1082 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by svi u napad »

Prvo iskrene cestitke nasim predivnim djevojkama kao i strucnom stabu na ovom uspjehu. Ovo je istorijska pobjeda i ja sam danas pored plakanja od srece bio tako ponosan da imamo nesto sto funkcionise. Mislim da je Raza puno zasluzna za ovo a takodjer mislim da neopravdanao napadamo selektora (i sam sam bio protivnik) koji iz utakmice u utakmicu napreduje. E sad je pitanje oko ovih sukoba sa igracicama da li se to moze prevazici. Koliko god nam bile potrebne nesto je tu ozbiljnije u igri i zbog toga je Raza stala na stranu Loje, jer bez obzira na sve covjek ima rezultate a i kako kazu doveo na je najbolju igracicu svijeta u repku. Mene zabrinjavaju ove povrede Marice i ne bih isao u neke "dublje" analize ali malo je to sve simptomaticno. No ja mislim da ce se u njenom slucaju to sve lijepo rijesiti jer idemo na SP i svakom sportisti je igranje na SP i OI zivotna zelja tako da i pritisci i ucjene nedobronamjerinih nece uroditi plodom u ovom slucaju. No bez obzira na sve probleme cure su pokazale kvalitet volju i borbenost tako da mozemo biti ponosni na njih. Sto je najgore ja jutros kazem svojima da ce nase pobjediti a moji me gledaju ko da sam sa Marsa pao. Cestitke jos jednom od sveg srca i samo naprijed djevojke. Ovaj napaceni narod treba nekog kao sto ste vi cure. Neiskvarene, postene cure koje daju sve od sebe, sportiskinje od glave do pete koje zele da napreduju i ucestvuju na velikim takmicenjima. Hvala vam za ove divne trenutke ponosa koje bude nadu da i mi nesto mozemo i vrijedimo. :bih: :bih: :kiss: :kiss: :thumbup: :izet: :bih: :bih:
PS: Hvala Hrasnom na odlicnoj analizi kao i na info o situaciji oko repke. :thumbup: :izet:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1083 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

svi u napad wrote: 14/02/2022 00:47 Prvo iskrene cestitke nasim predivnim djevojkama kao i strucnom stabu na ovom uspjehu. Ovo je istorijska pobjeda i ja sam danas pored plakanja od srece bio tako ponosan da imamo nesto sto funkcionise. Mislim da je Raza puno zasluzna za ovo a takodjer mislim da neopravdanao napadamo selektora (i sam sam bio protivnik) koji iz utakmice u utakmicu napreduje. E sad je pitanje oko ovih sukoba sa igracicama da li se to moze prevazici. Koliko god nam bile potrebne nesto je tu ozbiljnije u igri i zbog toga je Raza stala na stranu Loje, jer bez obzira na sve covjek ima rezultate a i kako kazu doveo na je najbolju igracicu svijeta u repku. Mene zabrinjavaju ove povrede Marice i ne bih isao u neke "dublje" analize ali malo je to sve simptomaticno. No ja mislim da ce se u njenom slucaju to sve lijepo rijesiti jer idemo na SP i svakom sportisti je igranje na SP i OI zivotna zelja tako da i pritisci i ucjene nedobronamjerinih nece uroditi plodom u ovom slucaju. No bez obzira na sve probleme cure su pokazale kvalitet volju i borbenost tako da mozemo biti ponosni na njih. Sto je najgore ja jutros kazem svojima da ce nase pobjediti a moji me gledaju ko da sam sa Marsa pao. Cestitke jos jednom od sveg srca i samo naprijed djevojke. Ovaj napaceni narod treba nekog kao sto ste vi cure. Neiskvarene, postene cure koje daju sve od sebe, sportiskinje od glave do pete koje zele da napreduju i ucestvuju na velikim takmicenjima. Hvala vam za ove divne trenutke ponosa koje bude nadu da i mi nesto mozemo i vrijedimo. :bih: :bih: :kiss: :kiss: :thumbup: :izet: :bih: :bih:
PS: Hvala Hrasnom na odlicnoj analizi kao i na info o situaciji oko repke. :thumbup: :izet:
Dajte ba, dosta je ovih antivaksera, ravnozemljasa i ostalih teoreticara zavjere. Sad jos i oko Marice treba lupetati? Ko prati njene igre u Flammes Carolo zna koja je borba i oprez s njenom povredom, koje doziranje minutaze, strah od duela i stosta drugo. Cura je počela igrati profesionalno sa 13-14 godina i sigurno da tijelo to pamti. A dovoditi njenu volju i zelju u pitanje je ko' kad bi dovodio u pitanje Barbareza u fudbalu. Ne treba nikom ta vrsta naklapanja. :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1084 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 13/02/2022 23:50 Bravo za cijeli tim, ukljucujuci i forumski vjecito osporavanog Loju :) Kao sto je hrasno napisao, treba zaganjati D. Zubac ako konacno zaigra za neki klub. Kod nje angazmani traju 2 sedmice jbg :-)
Da ali je zato bila najbolja igracica evropskog kadetskog prvenstva i kao Melisa stalno je imala problema sa Lojom. Lojo nije nikakav trener bez obzira na sjajne rezultate nase reprezentacije. Ja sam vise od pola zivota proveo u kosarci i vidim kada neko igra na individualni kvalitet pojedinca i kada neko gradi timsku igru sa akcijama i ssvim onim sto profesionalna kosarka nudi.
Pa ono sto je Lojo uradio Marici Gajic na EP je zlocin. Igracicu koja je tek izasla iz izuzetno jebene povrede drzati na terenu po 40 minuta moze samo trenerski laik i neko ko samo gleda vlastiti uspjeh.
Popricaj malo ako imas prilike sa nekim jacim trenerima pa nek ti kazu kakav je Lojo trener. Naravno hvala mu do neba sto nam je doveo JJ ali pokazalo se protiv Kanade koliko mi nemamo nikakvu igru jer cim je JJ ustopana sve se raspalo ko bugasrka skupstina i dozivjeli smo potop. Ne zaboravi da je Japan kojeg smo jucer dobili pobjedio tu Kanadu.
Melisa i sestre Zubac su nase najbolje igracice koje se ne pozivaju i imaju veci kvalitet nego 50% sadasnjeg rostera. Osim toga njihove godine nam govore da mogu jos dugo igrati za reprezentaciju i da sa njima treba poceti graditi polako reprezentacija. Tacno je da Dragana ne igra zadnje vrijeme ali je i tacno da je izvrsno igrala u Madjarskoj pa nije igrala za reprezentaciju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1085 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

svi u napad wrote: 14/02/2022 00:47 Prvo iskrene cestitke nasim predivnim djevojkama kao i strucnom stabu na ovom uspjehu. Ovo je istorijska pobjeda i ja sam danas pored plakanja od srece bio tako ponosan da imamo nesto sto funkcionise. Mislim da je Raza puno zasluzna za ovo a takodjer mislim da neopravdanao napadamo selektora (i sam sam bio protivnik) koji iz utakmice u utakmicu napreduje. E sad je pitanje oko ovih sukoba sa igracicama da li se to moze prevazici. Koliko god nam bile potrebne nesto je tu ozbiljnije u igri i zbog toga je Raza stala na stranu Loje, jer bez obzira na sve covjek ima rezultate a i kako kazu doveo na je najbolju igracicu svijeta u repku. Mene zabrinjavaju ove povrede Marice i ne bih isao u neke "dublje" analize ali malo je to sve simptomaticno. No ja mislim da ce se u njenom slucaju to sve lijepo rijesiti jer idemo na SP i svakom sportisti je igranje na SP i OI zivotna zelja tako da i pritisci i ucjene nedobronamjerinih nece uroditi plodom u ovom slucaju. No bez obzira na sve probleme cure su pokazale kvalitet volju i borbenost tako da mozemo biti ponosni na njih. Sto je najgore ja jutros kazem svojima da ce nase pobjediti a moji me gledaju ko da sam sa Marsa pao. Cestitke jos jednom od sveg srca i samo naprijed djevojke. Ovaj napaceni narod treba nekog kao sto ste vi cure. Neiskvarene, postene cure koje daju sve od sebe, sportiskinje od glave do pete koje zele da napreduju i ucestvuju na velikim takmicenjima. Hvala vam za ove divne trenutke ponosa koje bude nadu da i mi nesto mozemo i vrijedimo. :bih: :bih: :kiss: :kiss: :thumbup: :izet: :bih: :bih:
PS: Hvala Hrasnom na odlicnoj analizi kao i na info o situaciji oko repke. :thumbup: :izet:
Marica je prije EP proslo ljeto imala jednu zaista vrlo ruznu povredu za kosarkase lista noge. I pred samo EP ju je sanirala i otisla sa nasim djevojkama. Svaki iole malo bolji trener zna da takva povreda se vrlo lako moze vratiti ako se sportista opterecuje vise nego sto bi trebalo. Lojo kao veliki "strucnjak" prvo protiv Belgije je Maricu drzao 37 minuta u igri iako smo imali lijepu prednost, pa onda protiv Turske 38 minuta, protiv Slovenije 38 minuta i na kraju sasvim beespotrebno protiv znatno losije Hrvatske citavih 40 minuta!!!! To moze uraditi samo trenerski idiot sa tek iz povrede izaslom igracicom. Naravno list to nije izdrzao i Marica je opet skoro pola godine provela u lijecenju i naravno kompletna njena fizika je otisla down.
Kada se vratila u spansko prvenstvo nakon oporavka usla je u nekontinuirano igranje utakmica radi Corone, sa dugim pauzama i u takvoj formi je otisla na SP i ponovo se povrijedlila na treningu.
Samo najveci ljudski smradovi i olos moze sumnjati u ovu zaista predivnu djevojku i kosarkasicu koja je uvijek igrala za ovu zemlju svim srcem i nikada nije imala dileme da li ce igrati ili ne. Na zalost i po svoj prilici njena fizika je poprilicno ostecena ali do svjetskog prvenstva ima jos puno.
Ono sto se pokazalo odlicnim je igranje Melise Brcaninovic na njenoj poziciji koja je recimo u zadnjoj kvalifikacionoj odlucujuccoj utakmici za EP kada nije bilo Marice i JJ postigla 23 poena i imala 16 skokova. Takvu igracicu je Lojo na EP uvodio na slamcicu jer je jednostavno trener koji nema organizovanu timsku igru nego se oslanja iskljucivo na individualne kvalitete.
Imate npr sada smjenu generacije kod Srbije koju vodi Marina Maljkovic i gdje su sad na ove kvalifikaccije izasle bas sa podmaljadjenom i novom ekipom bez najjacih igracica sa EP. Ta ekipa ima sistem, ima akcije, ima glavu i rep, poprilicno su uigrane s obzirom da je ekipa podosta podmladjena. Imaju odlicnu crnu igracicu na beku koja odlicno vodi ekipu.
Pa sta mislis sto je JJ popizdila nakon zadnjih utakmica kvalifikacija za EP....pa imali smo ogromnu razliku nad Belgijankama i to se istopilo zamalo do poraza jer Lojo nema sistem, nema akcije ni napadacke ni odbrambene, nam ni jednog specijalistu za odbranu a to je ponekad najvazniji igrac u ekipi kao sto je nekada bio Muki Mutapcic. On je skupio jednu ekipu i drzi je se ko pijan plota. Povede na turnir Hannu Halilovic i iako se znalo da idemo na SP 100% i iaako smo protiv Kanade bili ponizeni Hanna je dobila da igra 1.2 minuta, Dragana Domuzin 4.2 i Nikolina Delic 6.5!!! To odlicno pokazuje da Lojo nema timsku igru nego se bazira na individualne kvalitete.
Naravno niko njemu nema pravvo uskratiti ove uspjehe ali isto tako niko nema pravo uskratiti ni kritike koje imaju za podlogu cistu argumentaciju.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1086 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by El_comadante »

I sta sad? Kad je izvlacenje grupa za SP? Koliko je ekipa u grup? 6 a 4 idu dalje!?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1087 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by ovo_malo_duse »

hrasno38 wrote: 14/02/2022 12:23
svi u napad wrote: 14/02/2022 00:47 Prvo iskrene cestitke nasim predivnim djevojkama kao i strucnom stabu na ovom uspjehu. Ovo je istorijska pobjeda i ja sam danas pored plakanja od srece bio tako ponosan da imamo nesto sto funkcionise. Mislim da je Raza puno zasluzna za ovo a takodjer mislim da neopravdanao napadamo selektora (i sam sam bio protivnik) koji iz utakmice u utakmicu napreduje. E sad je pitanje oko ovih sukoba sa igracicama da li se to moze prevazici. Koliko god nam bile potrebne nesto je tu ozbiljnije u igri i zbog toga je Raza stala na stranu Loje, jer bez obzira na sve covjek ima rezultate a i kako kazu doveo na je najbolju igracicu svijeta u repku. Mene zabrinjavaju ove povrede Marice i ne bih isao u neke "dublje" analize ali malo je to sve simptomaticno. No ja mislim da ce se u njenom slucaju to sve lijepo rijesiti jer idemo na SP i svakom sportisti je igranje na SP i OI zivotna zelja tako da i pritisci i ucjene nedobronamjerinih nece uroditi plodom u ovom slucaju. No bez obzira na sve probleme cure su pokazale kvalitet volju i borbenost tako da mozemo biti ponosni na njih. Sto je najgore ja jutros kazem svojima da ce nase pobjediti a moji me gledaju ko da sam sa Marsa pao. Cestitke jos jednom od sveg srca i samo naprijed djevojke. Ovaj napaceni narod treba nekog kao sto ste vi cure. Neiskvarene, postene cure koje daju sve od sebe, sportiskinje od glave do pete koje zele da napreduju i ucestvuju na velikim takmicenjima. Hvala vam za ove divne trenutke ponosa koje bude nadu da i mi nesto mozemo i vrijedimo. :bih: :bih: :kiss: :kiss: :thumbup: :izet: :bih: :bih:
PS: Hvala Hrasnom na odlicnoj analizi kao i na info o situaciji oko repke. :thumbup: :izet:
Marica je prije EP proslo ljeto imala jednu zaista vrlo ruznu povredu za kosarkase lista noge. I pred samo EP ju je sanirala i otisla sa nasim djevojkama. Svaki iole malo bolji trener zna da takva povreda se vrlo lako moze vratiti ako se sportista opterecuje vise nego sto bi trebalo. Lojo kao veliki "strucnjak" prvo protiv Belgije je Maricu drzao 37 minuta u igri iako smo imali lijepu prednost, pa onda protiv Turske 38 minuta, protiv Slovenije 38 minuta i na kraju sasvim beespotrebno protiv znatno losije Hrvatske citavih 40 minuta!!!! To moze uraditi samo trenerski idiot sa tek iz povrede izaslom igracicom. Naravno list to nije izdrzao i Marica je opet skoro pola godine provela u lijecenju i naravno kompletna njena fizika je otisla down.
Kada se vratila u spansko prvenstvo nakon oporavka usla je u nekontinuirano igranje utakmica radi Corone, sa dugim pauzama i u takvoj formi je otisla na SP i ponovo se povrijedlila na treningu.
Samo najveci ljudski smradovi i olos moze sumnjati u ovu zaista predivnu djevojku i kosarkasicu koja je uvijek igrala za ovu zemlju svim srcem i nikada nije imala dileme da li ce igrati ili ne. Na zalost i po svoj prilici njena fizika je poprilicno ostecena ali do svjetskog prvenstva ima jos puno.
Ono sto se pokazalo odlicnim je igranje Melise Brcaninovic na njenoj poziciji koja je recimo u zadnjoj kvalifikacionoj odlucujuccoj utakmici za EP kada nije bilo Marice i JJ postigla 23 poena i imala 16 skokova. Takvu igracicu je Lojo na EP uvodio na slamcicu jer je jednostavno trener koji nema organizovanu timsku igru nego se oslanja iskljucivo na individualne kvalitete.
Imate npr sada smjenu generacije kod Srbije koju vodi Marina Maljkovic i gdje su sad na ove kvalifikaccije izasle bas sa podmaljadjenom i novom ekipom bez najjacih igracica sa EP. Ta ekipa ima sistem, ima akcije, ima glavu i rep, poprilicno su uigrane s obzirom da je ekipa podosta podmladjena. Imaju odlicnu crnu igracicu na beku koja odlicno vodi ekipu.
Pa sta mislis sto je JJ popizdila nakon zadnjih utakmica kvalifikacija za EP....pa imali smo ogromnu razliku nad Belgijankama i to se istopilo zamalo do poraza jer Lojo nema sistem, nema akcije ni napadacke ni odbrambene, nam ni jednog specijalistu za odbranu a to je ponekad najvazniji igrac u ekipi kao sto je nekada bio Muki Mutapcic. On je skupio jednu ekipu i drzi je se ko pijan plota. Povede na turnir Hannu Halilovic i iako se znalo da idemo na SP 100% i iaako smo protiv Kanade bili ponizeni Hanna je dobila da igra 1.2 minuta, Dragana Domuzin 4.2 i Nikolina Delic 6.5!!! To odlicno pokazuje da Lojo nema timsku igru nego se bazira na individualne kvalitete.
Naravno niko njemu nema pravvo uskratiti ove uspjehe ali isto tako niko nema pravo uskratiti ni kritike koje imaju za podlogu cistu argumentaciju.
Druze Hrasno u Sridu :thumbup: :bih:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1088 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

@hrasno38 Ma sigurno Lojo nije košarkaški ekspert, ali jbg, bio je onaj Vujošević čini mi se u muškoj, pa se nismo baš naigrali nekih akcija. Znajući nas (jebo nas), da je vadio Maricu i Jones, a mi izgubili od Hrvatske, svi bi tražili njegovu smjenu, 100%. Helem, mislim da izvlači veliki dio mogućnosti koje ova ekipa ima. Zajebano je s tim karakterima i ekipom. Ako ti uleti neko tupa Spahica u fudbalu, razjeba se sve. Ili ako i bi i ne bi igrao za BiH, preko neke stvari...jebene su to finese koje Lojo i Raza čini mi se hendlaju solidno. Čoitao sam za neku mlau što se kansije odlučila za Kanadau..Došla u BiH, probala..nije osjećala da pripada toj ekipi cura i otišla. I tu ne možeš ništa. Sve u svemu, dobro bi bilo da Lojo i Raza pokušaju privoliti sve što ia kvalitetno, ali pod uslovom da te cure zaista žele igrati i da se uklapaju u sistem vrijednosti ove ekipe.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1089 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 14/02/2022 13:57 @hrasno38 Ma sigurno Lojo nije košarkaški ekspert, ali jbg, bio je onaj Vujošević čini mi se u muškoj, pa se nismo baš naigrali nekih akcija. Znajući nas (jebo nas), da je vadio Maricu i Jones, a mi izgubili od Hrvatske, svi bi tražili njegovu smjenu, 100%. Helem, mislim da izvlači veliki dio mogućnosti koje ova ekipa ima. Zajebano je s tim karakterima i ekipom. Ako ti uleti neko tupa Spahica u fudbalu, razjeba se sve. Ili ako i bi i ne bi igrao za BiH, preko neke stvari...jebene su to finese koje Lojo i Raza čini mi se hendlaju solidno. Čoitao sam za neku mlau što se kansije odlučila za Kanadau..Došla u BiH, probala..nije osjećala da pripada toj ekipi cura i otišla. I tu ne možeš ništa. Sve u svemu, dobro bi bilo da Lojo i Raza pokušaju privoliti sve što ia kvalitetno, ali pod uslovom da te cure zaista žele igrati i da se uklapaju u sistem vrijednosti ove ekipe.
:shock: kako bolan nismo. Pa Vujosevic je sa no-'name igracima dosao iz predkvalifikacija za SP do zadnje runde kvalifikacija kada je morao otici zbog zdravstvenih problema i kad je preuzeo Repesa i sve smo izgubili. Sa njim smo klapili Rusiju dva puta i to sa zaista sa tada mladim igracima koje su predvodili kao nastariji Gordic, Stipnaovic i Milosevic.
Ta djevojka koja je otisla je iz USA i trazilo ju je 40 univerziteta. Djevojka je vidjela koliko Lojo vjeruje mladim igracicma i koliko im daje sanse i razgulila. Inace se zove Selma Kulo i stvarno je jaka igracica ko beton. Najbolji joj je pokazatalj bio odnos prema Melisi ali i sestrama Zovko.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1090 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 14/02/2022 15:12
funeral blues wrote: 14/02/2022 13:57 @hrasno38 Ma sigurno Lojo nije košarkaški ekspert, ali jbg, bio je onaj Vujošević čini mi se u muškoj, pa se nismo baš naigrali nekih akcija. Znajući nas (jebo nas), da je vadio Maricu i Jones, a mi izgubili od Hrvatske, svi bi tražili njegovu smjenu, 100%. Helem, mislim da izvlači veliki dio mogućnosti koje ova ekipa ima. Zajebano je s tim karakterima i ekipom. Ako ti uleti neko tupa Spahica u fudbalu, razjeba se sve. Ili ako i bi i ne bi igrao za BiH, preko neke stvari...jebene su to finese koje Lojo i Raza čini mi se hendlaju solidno. Čoitao sam za neku mlau što se kansije odlučila za Kanadau..Došla u BiH, probala..nije osjećala da pripada toj ekipi cura i otišla. I tu ne možeš ništa. Sve u svemu, dobro bi bilo da Lojo i Raza pokušaju privoliti sve što ia kvalitetno, ali pod uslovom da te cure zaista žele igrati i da se uklapaju u sistem vrijednosti ove ekipe.
:shock: kako bolan nismo. Pa Vujosevic je sa no-'name igracima dosao iz predkvalifikacija za SP do zadnje runde kvalifikacija kada je morao otici zbog zdravstvenih problema i kad je preuzeo Repesa i sve smo izgubili. Sa njim smo klapili Rusiju dva puta i to sa zaista sa tada mladim igracima koje su predvodili kao nastariji Gordic, Stipnaovic i Milosevic.
Ta djevojka koja je otisla je iz USA i trazilo ju je 40 univerziteta. Djevojka je vidjela koliko Lojo vjeruje mladim igracicma i koliko im daje sanse i razgulila. Inace se zove Selma Kulo i stvarno je jaka igracica ko beton. Najbolji joj je pokazatalj bio odnos prema Melisi ali i sestrama Zovko.
Dobro, ali eto Repeša nas nije usrećio :)
A za ovu malu..pa jbg, ako nisi Dončić, onda moraš čekati svoju šansu. Nekada pobjeđuje iskustvo, nekada mladost, stvar je afiniteta trenera. Nekada ćeš usrećiti jednu mlađu, a dignuće nos dvije starije, pa je upitna korist. To su sve čari trenerskog posla, prepostavljam. Domuzin šuti i radi, čeka svoju šansu i to po meni treba cijeniti u nekom narednom periodu. Melisa B je već neki drugi karakter, razmaženiji.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1091 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 14/02/2022 15:35
hrasno38 wrote: 14/02/2022 15:12

:shock: kako bolan nismo. Pa Vujosevic je sa no-'name igracima dosao iz predkvalifikacija za SP do zadnje runde kvalifikacija kada je morao otici zbog zdravstvenih problema i kad je preuzeo Repesa i sve smo izgubili. Sa njim smo klapili Rusiju dva puta i to sa zaista sa tada mladim igracima koje su predvodili kao nastariji Gordic, Stipnaovic i Milosevic.
Ta djevojka koja je otisla je iz USA i trazilo ju je 40 univerziteta. Djevojka je vidjela koliko Lojo vjeruje mladim igracicma i koliko im daje sanse i razgulila. Inace se zove Selma Kulo i stvarno je jaka igracica ko beton. Najbolji joj je pokazatalj bio odnos prema Melisi ali i sestrama Zovko.
Dobro, ali eto Repeša nas nije usrećio :)
A za ovu malu..pa jbg, ako nisi Dončić, onda moraš čekati svoju šansu. Nekada pobjeđuje iskustvo, nekada mladost, stvar je afiniteta trenera. Nekada ćeš usrećiti jednu mlađu, a dignuće nos dvije starije, pa je upitna korist. To su sve čari trenerskog posla, prepostavljam. Domuzin šuti i radi, čeka svoju šansu i to po meni treba cijeniti u nekom narednom periodu. Melisa B je već neki drugi karakter, razmaženiji.
Zamisli da imas ekstra talentovano dijete u nekom timskom sportu i trener mu ne daje priliku koju je zasluzilo. Kada mu ukaze priliku on se dokaze i vise od ocekivanog a onda opet padne u nemilost trenera. Ajde reci posteno bi li tebi prvo kao roditelju to bolo oci i smetalo??? Ili stavi se u taj polozaj pa razmisli.
Melisa je najperspektivnija i najbolja nasa mladja igracica. Ono cinjenica jeste da ima zajebanu mater dugog jezika ali ono sto je najvaznije je to da u reprezentacijama igraju naajbolji ane najposlusniji i najljespi i najsladji. Mi sada imamo nevjerovatnu i zaista PRAVU ISTORIJSKU priliku da odemo na OI i zato u Australiju treba da idemo sa svim najkvalitetnijim sta imamo. Pola nase ekipe je daleko ispod ozbiljnog reprezentatvnog nivoa i igranja na SP-u. Sta ako nam JJ ne bude na vrhunskom nivou i ako ne budemo imali Maricu u starom izdanju. Za JJ nmamo niti cemo ikada imati odgovarajuceg backupa :) ali za Maricu imamo dokazanog i on mora igrati na SP. Ja pratim nasu reprezentavinu kosarku od postanka, gledao sam SVA omladinska muska i zenska evropska prvenstva i ovo sto pisem ne pisem nekim simpatijama nego ccistom analizom i kao neko ko je zaista vise od pola svoga zivota dao ovom sportu. Pitaj boga hce li nam se vise ikada ponoviti 2022 kada u jednom mjesecu muski igraju EP a zene svjetsko prvensto. Ako i u jednoj i u drugoj ekipi budu igrali najbolji mi mozemo napraviti svasta na oba prvenstva pogotovo iz razloga sto cemo i u Njemackoj i u Australiji se osjecati kao da igramo kuci. Takav fantastican sklop okolnosti se desava ono bas rijetko. Zato sve amonizitete treba zakopati i staviti drzavu na prvo mjesto a onda pokazati svim klosarima da je BiH nepresusan izvor sportskih talenata i da isstocne i zapadne komsije sportske uspjehe ostvaruju skoro pa iskljucivo nasim talentovanim sportistima.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1092 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Bilo bi odlicno da se prikljuce i Melisa i sve druge koje imaju kvaliteta, ako ih ima. Nisam bas siguran da mi imamo igracica koje su su bolje od ono pola ekipe za koje kazes da nisu nivo reprezentacije. Ako i ima neka, pitanje je zeli li igrati za BiH ili komsije. Cadjo je pravilo, a Gajic izuzetak, nazalost.
I da, pitanje je moze li igrac u timu biti najbolji, a da nije poslusan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1093 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 14/02/2022 16:45 Bilo bi odlicno da se prikljuce i Melisa i sve druge koje imaju kvaliteta, ako ih ima. Nisam bas siguran da mi imamo igracica koje su su bolje od ono pola ekipe za koje kazes da nisu nivo reprezentacije. Ako i ima neka, pitanje je zeli li igrati za BiH ili komsije. Cadjo je pravilo, a Gajic izuzetak, nazalost.
I da, pitanje je moze li igrac u timu biti najbolji, a da nije poslusan.
Upravo zato sto ih nema puno svaka nam je zlata vrijedna. Pored Melise i sestara Zubac imamo jos dvije mladje igracice koje zasluzuju paznju: Ajlu Selimovic i Azru Niksic. Obe su 2003 godiste i Ajla je visoka 183 a Azra citavih 190. Bila je i jedna izuzetno talentovana djevojcica Iman Turkovic iz Tesnja i ja kad sam je malo pratio imala je 16 godina a sad bi trebalo da ima 18 mozda cak i 19. Djeojcica je bas onako momacki vrtila loptu a sad stvarno ne znam gdje igra i da li igra.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#1094 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

pa cudi me da malo bolje ne rade na tom regrutovanju i trazenju tako tih nekih talenata u zemlji i svijetu. posebno kontam da bi to raza mogla odlicno raditi. eh sad zasto se neki moguci talenti propustaju i ne obraca im se paznja, ne znam. ili mozda oni ne misle da vrijede. ali tanki smo u dubinu tako da ne znam zasto se "razbacujemo" mogucim reprezentativkama i ne pogledamo malo detaljnije u neke od njih. ili, opet, mozda gledaju i zakljucuju da nisu materijal. bilo bi mi krivo da ne rade nista.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1095 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Image
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1096 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 14/02/2022 20:02
funeral blues wrote: 14/02/2022 16:45 Bilo bi odlicno da se prikljuce i Melisa i sve druge koje imaju kvaliteta, ako ih ima. Nisam bas siguran da mi imamo igracica koje su su bolje od ono pola ekipe za koje kazes da nisu nivo reprezentacije. Ako i ima neka, pitanje je zeli li igrati za BiH ili komsije. Cadjo je pravilo, a Gajic izuzetak, nazalost.
I da, pitanje je moze li igrac u timu biti najbolji, a da nije poslusan.
Upravo zato sto ih nema puno svaka nam je zlata vrijedna. Pored Melise i sestara Zubac imamo jos dvije mladje igracice koje zasluzuju paznju: Ajlu Selimovic i Azru Niksic. Obe su 2003 godiste i Ajla je visoka 183 a Azra citavih 190. Bila je i jedna izuzetno talentovana djevojcica Iman Turkovic iz Tesnja i ja kad sam je malo pratio imala je 16 godina a sad bi trebalo da ima 18 mozda cak i 19. Djeojcica je bas onako momacki vrtila loptu a sad stvarno ne znam gdje igra i da li igra.
Nadam se da će puno tih djevojčica nakon ovog uspjeha zavoljeti košarku i da će se pravi ljudi naći na pravim mjestima da to iskoriste.
Btw Marica do kraja sezone out. Nisam sportista, ali malo me iznenadila tezina te povrede, obzirom da je rečeno da nije ova stara povreda lista u pitanju. :-?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1097 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 15/02/2022 21:44
hrasno38 wrote: 14/02/2022 20:02

Upravo zato sto ih nema puno svaka nam je zlata vrijedna. Pored Melise i sestara Zubac imamo jos dvije mladje igracice koje zasluzuju paznju: Ajlu Selimovic i Azru Niksic. Obe su 2003 godiste i Ajla je visoka 183 a Azra citavih 190. Bila je i jedna izuzetno talentovana djevojcica Iman Turkovic iz Tesnja i ja kad sam je malo pratio imala je 16 godina a sad bi trebalo da ima 18 mozda cak i 19. Djeojcica je bas onako momacki vrtila loptu a sad stvarno ne znam gdje igra i da li igra.
Nadam se da će puno tih djevojčica nakon ovog uspjeha zavoljeti košarku i da će se pravi ljudi naći na pravim mjestima da to iskoriste.
Btw Marica do kraja sezone out. Nisam sportista, ali malo me iznenadila tezina te povrede, obzirom da je rečeno da nije ova stara povreda lista u pitanju. :-?
Ista noga samo drugi misic. To je ono sto sam pricao da su joj atrofirali misici te noge radi dugog mirovanja a onda kada je polako trebala da uhvati nekakav ritam igranja nakon oporavka i vrati svoje misice u nekakav takmicarski rritam desila se Corona i odgoda mnogih utakmica tako da nije imala kontinuitet i dovolajn je bio mali pogresan pokret i opet pauza.
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1098 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by phillie »

hrasno38 wrote: 14/02/2022 20:02
Bila je i jedna izuzetno talentovana djevojcica Iman Turkovic iz Tesnja i ja kad sam je malo pratio imala je 16 godina a sad bi trebalo da ima 18 mozda cak i 19. Djeojcica je bas onako momacki vrtila loptu a sad stvarno ne znam gdje igra i da li igra.
Koliko sam upratio otisla je u Mladi Krajisnik, pa u Best Doboj.

Koliko je u projekcijama za reprezentaciju Hena Spahic? Jest malo mladja, ali potencijal je samo takav. Kod Loje (dok je bila u BiH) u Play-Offu sa 16 je igrala za seniorke i imala zavidnu minutazu. Sada je u Americi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1099 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

phillie wrote: 16/02/2022 08:47
hrasno38 wrote: 14/02/2022 20:02
Bila je i jedna izuzetno talentovana djevojcica Iman Turkovic iz Tesnja i ja kad sam je malo pratio imala je 16 godina a sad bi trebalo da ima 18 mozda cak i 19. Djeojcica je bas onako momacki vrtila loptu a sad stvarno ne znam gdje igra i da li igra.
Koliko sam upratio otisla je u Mladi Krajisnik, pa u Best Doboj.

Koliko je u projekcijama za reprezentaciju Hena Spahic? Jest malo mladja, ali potencijal je samo takav. Kod Loje (dok je bila u BiH) u Play-Offu sa 16 je igrala za seniorke i imala zavidnu minutazu. Sada je u Americi.
Evo ove godine ce 4 nase mlade selekcije igrati EP pa cemo vidjeti sta imamo posebno u U18.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1100 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

hrasno38 wrote: 14/02/2022 20:56 Image
Koliko joj je samo stalo, ne samo njoj naravno. :thumbup:

Prava ekipa!
Post Reply