Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#851 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

evo i raza se ocitovala. nemam misljenje o loji ali o razi imam dobro misljenje i sve najbolje. ne znam ni ja sta da mislim ovde. nemam stranu, u jednu ruku kontam i melcii13 a u drugu ruku ovo razino ocitovanje je veoma dobro. ali jedno ne iskljucuje drugo tj. mozes se slagati i sa jednim i sa drugim.

dze nam je hrasno?
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#852 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Murat Sabanovic »

karanana wrote: 11/10/2021 23:58

dze nam je hrasno?
Hrasno nije objektivan. Nema bas neko misljenje o Loji.
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#853 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Leverage »

funeral blues wrote: 11/10/2021 22:50
Leverage wrote: 11/10/2021 21:38 Svaka čast, očekivao sam da će Melisa objasniti šta je u pitanju.

Kao što sam i ranije govorio, svi uspjesi ove reprezentacije nisu zahvaljujući nego uprkos neodgojenom demagogu Loji. Da je to tako najbolje se vidjelo na samom EP-u, gdje se ovaj taktičko-strateški diletant isprovaljivao do te mjere da bi to čak i oni koji su 2-3 puta otišli na poligon iza zgrade i bacili koju loptu prema košu bez problema primijetili. Neodgojeni primitivac pogane jezičine i nikakvog znanja bespovratno uništava šansu da ova reprezentacija postigne puno više i potrebno ga je hitno i bez odlaganja maknuti sa pozicije dok nije upropastio apsolutno sve što se može upropastiti.

Komentari na članak ovih klix gluperdi samo potvrđuju do koje mjere su mnogi neupućeni u cijeli problem. Jedan od top komentara je onaj u kojem nam neko govori kako mu se nije dalo ni pročitat' o čemu se radi, e takvi imaju "mišljenje". kao "ne kvari atmosferu", a nisu ni pročitali Melisin post.

Da zaključim, puna podrška Melisi, Lojo mrš.
Maro, jesi to ti? :D

Jbt pobijediš Belgiju, Tursku i Hrvatsku i ti zaključuješ da se taktičko-strateški isprovaljivao? Pa šta smo mi, neka svjetska super sila koja je 22 godine slučajno izostala? Smanji malo dozivljaj jebiga. OK je kritikovati selektora, ali daj malo mjere jbg. Nisam znao ni ko je Lojo do ovog prvenstva, ali nikad ni u jednom sportu nismo imali mentalno jaču ekipu i zdraviju atmosferu, a sad ispade da je tu uprskos Loji? E pa jebiga sad. :-)
Kakve veze ima gdje smo bili 22 godine sa činjenicom da sad raspolažemo igračkim kadrom predvođenim ponajboljom igračicom na svijetu, koji je sasvim dovoljan da se nabrojane selekcije pobijede? Nemam pojma u šta si tačno gledao u tim i ostalim našim mečevima, ali čini se da baš ništa nisi vidio. Lojo nije u stanju da prepozna ni kad je vrijeme za pozvati time out, a kamo li da ima nekakve taktičke zamisli, o strategiji da i ne govorim. Sve se svodi na ho-ruk igru, soliranje Jones i Marice i živi se od serija koje su plod individualnog kvaliteta nekoliko igračica iz čega bi površni poznavalac košarke mogao zaključiti da se radi o Lojinoj zasluzi za dobre rezultate. Lik bukvalno nema pojma, našao se slučajno s lopatom u medu pa sad grabi šta se zagrabit može dok ga ne provale.

Mentalna snaga ekipe potiče iz mentalne snage pojedinih igračica, konkretno Marice, njen clutch efekat je ugaoni kamen oko kojeg se formirao pobjednički mentalitet ekipe iz čega naravno proističe i zdrava atmosfera, a Lojo nema baš nikakve veze s tim, on samo bandwagonira na toj činjenici.

Upravo takvi poput tebe, koji prije toga nisu znali ni ko je Lojo niti bilo šta drugo o ovoj reprezentaciji, i komentarišu kao da znaju nešto. Fino pročitaj Melisin post, procesiraj informacije, raščlani bitno od nebitnog, donesi zaključak, pa se vrati da diskutuješ o tome.

Dolaskom pravog selektora i povratkom Melise tek ćemo vidjeti koji su stvarni dometi ove reprezentacije.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#854 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by pepeljara »

Snaga nashe repke stoji 50% iz toga sto imamo JJ :)
Realno...
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#855 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

@Leverage

hajd ti ponovo pogledaj te utakmice, naročito treće četvrtine i trenutke pozivanja time-outa, pa se vrati. Ti si toliko ostrašćen prema Loji da nema poente diskutovati. Kad ide dobro, kad smo mentalno jaki, kad pobjeđujemo, onda je to zahvaljujuci igračicama. Kad ne ide, kriv je selektor? Jebe mi se i za Loju i za bilo koga drugog, sigurno nije level Tanjevic, ali da on nema ama baš nikakve zasluge za ovaj konačan proizvod, pa i za angažovanje Jones, to je već van pameti.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#856 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Da li Lojo skrati ovaj siri spisak sa 20 na 15, ili se neke igracice nisu odazvale?
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#857 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by pepeljara »

Karte kupljene, idemo bodriti nase cure :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#858 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 12/10/2021 00:10
karanana wrote: 11/10/2021 23:58
dze nam je hrasno?
Hrasno nije objektivan. Nema bas neko misljenje o Loji.
Hrasno govori kosarkasim, sportskim i jezikom argumenata a ne navijackim. Lojo je unistio nasu najbolju kosarkasicu Maricu Gajic...bukvalno unistio i cuti sad ko posljednja picka i ne smije da saopsti javno sto nema Marice. Marica je igrala EP tik sto je zalijecila vrlo zajebanu povredu i umjesto da je to uzeo u obzir na utakmiccama Lojo je Maricu trosio do krajnjih granica i samo je bilo pitanje kada ce se obnoviti povreda. Drzao ju je i u utakmicama gdje smo imali sigurno vodstvo umjesto da ju je cuvao i odmarao. Dvije ubjedljivo najbolje mlade BH igracice Draganu Zubac i Melisu Brcaninovic je otjerao iz reprezentacije a koliko vidim nije pozvao ni centra Marinu Dzinic. Ko ce nam igrati na centru i pod kosem kao backup za JJ. Lojina kosarka se bazirala na onome sta ce uraditi JJ i Marica i dovoljno je pogledati minutaze igraica sa EP i sve ti se kaze. Da je moj pokojni caca u pitanju ja bih ovako napisao jer je Lojo nikakav trener i moze samo zahvaliti tome sto je dobio kao i Susic sjajnu generaciju u ruke a daj boze da iz nje izvuce maksimum.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#859 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 07/11/2021 16:48 Da li Lojo skrati ovaj siri spisak sa 20 na 15, ili se neke igracice nisu odazvale?
Po obicaju kao i oko svega suti i muti. Gdje si procitao kada je objavio spisak i na njega stavio Maricu Gajic da je ona provrijedjena?? A citava iole ozbiljnija kosarkaska javnost je znala da nema sansi da igra ove utakmice i daj boze da bude igrala kvalifikacije za SP. I o skracivanju spisak nema ni mu ni be. Vedran Bosnic je vrlo jasno rekao ko je povrijedjen, da Karlo Matkovic nece da igra da za nas nego za hrvatsku reprezentaciju a ovaj suti i mrtvo hladno izbaci jos jednu izvanrednu mladu igracicu i bez ikakvog objasnjenja kaze da je skratio spisak.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#860 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

treba ga nogirat i stavit razu da bude i trener i direktor reprezentacije i ks bih i sve ostale funkcije da obavlja. to je kraljica i jasno se vidi da je ona vezuci faktor koji nas drzi na povrsini donekle.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#861 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 09/11/2021 20:46
funeral blues wrote: 07/11/2021 16:48 Da li Lojo skrati ovaj siri spisak sa 20 na 15, ili se neke igracice nisu odazvale?
Po obicaju kao i oko svega suti i muti. Gdje si procitao kada je objavio spisak i na njega stavio Maricu Gajic da je ona provrijedjena?? A citava iole ozbiljnija kosarkaska javnost je znala da nema sansi da igra ove utakmice i daj boze da bude igrala kvalifikacije za SP. I o skracivanju spisak nema ni mu ni be. Vedran Bosnic je vrlo jasno rekao ko je povrijedjen, da Karlo Matkovic nece da igra da za nas nego za hrvatsku reprezentaciju a ovaj suti i mrtvo hladno izbaci jos jednu izvanrednu mladu igracicu i bez ikakvog objasnjenja kaze da je skratio spisak.
A sta ako Zubac ne zeli zbog sestre?
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#862 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

karanana wrote: 09/11/2021 22:41 treba ga nogirat i stavit razu da bude i trener i direktor reprezentacije i ks bih i sve ostale funkcije da obavlja. to je kraljica i jasno se vidi da je ona vezuci faktor koji nas drzi na povrsini donekle.
O kakvoj povrsini ti pricas, pa 20 godina nas nigdje nije bilo odemo na EP i budemo peti ispred nekih drzava koje imaju vise registrovanoh kosarkasica vec mi stanovnika, malo li je? Umjesto da svi damo podrsku svima u reprezentaciji mi vec znamo ko bi trebao biti drugi selektor i prizivamo promjene. Osim sto smo prilicno i smijem reci i dokazano netalentovani za bilo kakav sport, mislimo i da sve zivo znamo i da smo strucnjaci za sve zivo a to je najgora moguca kombinacija, samo pametovanje i pametovanje.
Sutra kada bi se pojavila nasa reprezentacija u hokeju na travi sa solidnim uspjehom a o kojoj nista do tada nismo znami vjerujem da bi u rekordnom roku vecina nas postali strucnjaci za hokej na travi, takav smo narod.

Sto se tice Melise, da se mene licno pita, ona bi zavrsila kosarkasku karijeru sto se tice reprezentacije, dovidjenja prijatno.
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#863 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by kio01 »

Ima li gdje da se gleda?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#864 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

ne izgleda ovo dobro. marice nema sto znaci da fakat niko veze s vezom nema osim JJ a ona sam nece moci koliko god da je beton. a uz to belgija elita.

edit: i naravno, cim sam napisao komentar da je vec sve izgubljeno, igra se popravila.
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#865 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by kio01 »

Ima li gdje da se gleda?

Edit: Nadjoh, SK2
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#866 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Teska ce biti utakmica. Belgijanke su vrh evropske kosarke.
1Dante1
Posts: 1200
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#867 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by 1Dante1 »

Nase odlicne. :bih:
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#868 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by kio01 »

Kakav bi rezultat bio bez Jones...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#869 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by insaneinthebrain »

Ubi ih JJ ko malu djecu. Jede gara :mrgreen: :izet:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#870 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

Kakav gigant
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#871 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Karikaturist »

Jones boginjo u kurac te ljubim.
bob_1921
Posts: 579
Joined: 12/10/2018 10:09

#872 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by bob_1921 »

hrasno38 wrote: 09/11/2021 20:43
Murat Sabanovic wrote: 12/10/2021 00:10
Hrasno nije objektivan. Nema bas neko misljenje o Loji.
Hrasno govori kosarkasim, sportskim i jezikom argumenata a ne navijackim. Lojo je unistio nasu najbolju kosarkasicu Maricu Gajic...bukvalno unistio i cuti sad ko posljednja picka i ne smije da saopsti javno sto nema Marice. Marica je igrala EP tik sto je zalijecila vrlo zajebanu povredu i umjesto da je to uzeo u obzir na utakmiccama Lojo je Maricu trosio do krajnjih granica i samo je bilo pitanje kada ce se obnoviti povreda. Drzao ju je i u utakmicama gdje smo imali sigurno vodstvo umjesto da ju je cuvao i odmarao. Dvije ubjedljivo najbolje mlade BH igracice Draganu Zubac i Melisu Brcaninovic je otjerao iz reprezentacije a koliko vidim nije pozvao ni centra Marinu Dzinic. Ko ce nam igrati na centru i pod kosem kao backup za JJ. Lojina kosarka se bazirala na onome sta ce uraditi JJ i Marica i dovoljno je pogledati minutaze igraica sa EP i sve ti se kaze. Da je moj pokojni caca u pitanju ja bih ovako napisao jer je Lojo nikakav trener i moze samo zahvaliti tome sto je dobio kao i Susic sjajnu generaciju u ruke a daj boze da iz nje izvuce maksimum.
ma lojo ko lojo isto vodi danas ko sto je vodio i trenirao pionire u play off-u : ... steta fakat nervira me ova nasa prica i sukobi ko god krivac bio ccc
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#873 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sociolog »

Dobro igramo. Vodimo

Malo cudno, dugaa pauza izmedju 2 poluvremena evo vec 20min. :bih: :bih:

Da nam je pobjediti.
Drzimo im fige.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#874 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by El_comadante »

JJ sama protiv svih svaka čast, bez niko i ništa smo realno.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#875 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by insaneinthebrain »

nek se i ostale malo trznu. nije ovo individualni sport. sama JJ igra
Post Reply