Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1601 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

last mohicans wrote: 12/02/2023 22:01
hrasno38 wrote: 12/02/2023 21:58 https://www.klix.ba/sport/kosarka/goran ... /230212115

Falim te boze NAPOKON!
Haha,baš sebi velim idem vidjeti šta hrasno veli. Lojavog je davno trebalo otjerati.
Falim te boze....covjek opet veceras krece u utoakmcu bez Dragane Zubac i uvodi je tek kad su njemice napravile prednost i na zalost cura se kasnije povrijedi...nadam se da nije sta teze. Ja se sad samo iskreno nadam da ce za Lojom ubrzo i ono smece od Colana a i sa Razom bi trebalo otvoreno porazgovarati.
Sto se tice novog selktora No1. Elmedin Omanic....No2. Silva Mirvic......u stucnom stabu obavezno Bajkusa, Mara Lakic itd itd
Adobeg
Posts: 753
Joined: 24/02/2020 18:20

#1602 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Adobeg »

Neka je i ovaj ublehas otisao koliko je on godina bio selektor,ja mislim da je i fadila prekucao po stazu. :lol:
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#1603 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

Odlicna vijest, nek je otisao. Sad cemo biti jaci sa Brcanovickom!

Trebalo bi i Colana istjerat, riba od glave smrdi!
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#1604 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

hrasno38 wrote: 12/02/2023 22:07
last mohicans wrote: 12/02/2023 22:01

Haha,baš sebi velim idem vidjeti šta hrasno veli. Lojavog je davno trebalo otjerati.
Falim te boze....covjek opet veceras krece u utoakmcu bez Dragane Zubac i uvodi je tek kad su njemice napravile prednost i na zalost cura se kasnije povrijedi...nadam se da nije sta teze. Ja se sad samo iskreno nadam da ce za Lojom ubrzo i ono smece od Colana a i sa Razom bi trebalo otvoreno porazgovarati.
Sto se tice novog selktora No1. Elmedin Omanic....No2. Silva Mirvic......u stucnom stabu obavezno Bajkusa, Mara Lakic itd itd
Treba se i Razi zahvaliti.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1605 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Reprezentaciju su uništili međuljudski odnosi, evo ok bacajte drvlje i kamenje na selektora al daj bože da to bude sutra bolje ja sumnjam sa ovakvim pristupom. Opet je od nule napravio nešto. Za ovaj uspjeh jest najzaslužnija JJ ali nije jedina, ko je gledao te utkamice i statistiku pratilo je tu par igračica sjajno, trice su upadale ko lude, odbrana se dobro igrala i bila je to sasvim druga ekipa. Jbg otpalo mu je par ključnih igračica pred svjetsko prije svega Marica i Melisa i nije mogao to da nadomjesti.

Sestre Zubac ranije nisam pratio, gledao sam ih u ovim utakmicama, malo imaju ružnu tehniku i katasrofaolan šut za slobodna bacanja i mislim da nije bilo tih svađa da bi možda upale u onu reprezentaciju koja je nastupila na Eurobasketu ali ne bi igrale neku značajniju ulogu. Nikolina pored Marice, Melise i Nikoline Elez ne bi imala značajnu minutažu a Dragana bi se teško progurala pored ovih koje su sjajno na tom prvenstvu šutirale sa vanjski pozicija. Ali naravno dobro je imati što širi roster jer je bilo par igračica koje gotovo nisu ni igrale na tom prvenstvu.

U svakom slučaju ključno pitanje je da li će se ove igračice što su otpale vratiti u ekipu jer od novih snaga za duži niz godine ne može se nešto puno očekivati. Sve ove igračice koje su otpale mogu još da igraju i igraće koliko vidim u svojim klubovima, sve su mlađe od 30 godina i bar još jedan ciklus kvalifikacija mogu odigrati. Tavić i Džombeta nedostaju jer u ove ćetiri utakmice nije ni bilo pleja, ako se vrate Marica i Melisa i nađe nova naturalizirana igračica na poziciji centra koja nedostaje moglo bi se očekivati nešto u narednom ciklusu. Dakle ključno je koliko će se igračica vratiti.

U ove četiri utakmice ekipa je djelovala totalno neuigrano i rastrijeno pa ni ovi individualni kvaliteti nisu dolazili do izražaja. Nikolina Babić igra stalno u jakim klubovima i odličnu statistiku ima ali u ovih par utakmica nije nešto ni probala šutirati. Sestre Zubac su solirale jer je bio raspad sistema ali je procenat šuta katastrofa kad se uporede promašeni šutevi. U zadnjoj utakmici Dragana 0/5 iz igre a protiv Makedonije 5/14 a Nikolina 6/16 zbirno za dva i tri poena. Nikolina Babić sinoć recimo 6/12.
Deura koja je na kraju karijere ima daleko bolji procenat u Grčkoj gledao sam par utakmice, jača je konkurencija nego sinoć daleko ali ubaci po 20 poena, ulazi trica a u ove četiri utakmice nije 5 šuteva uputila. Sinoć Jovana Marković šutira trice a Deura jedan pokušaj za dva. Sve mi to izgleda neuigrano i rastrojeno i mislim da buduće kvalifikacije zavise od toga koliko će se ovih starih igračica vratiti jer ako se odigra ovako cijeli ciklus pašće opet na rang listi na dno, dobijati teške grupe i nećemo prvenstva više ni vidjeti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1606 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

giovanni008 wrote: 12/02/2023 23:36 Odlicna vijest, nek je otisao. Sad cemo biti jaci sa Brcanovickom!

Trebalo bi i Colana istjerat, riba od glave smrdi!
Glava koja smrdi je troclano ncionalistcno predsjednistvo i pojedini iz rs-a koji jedva cekaju da se savez raspadne pa da oni ojacaju svoj entiteski.Znaci upamtite a vjerujet mi da ja to znam 101% pouzdano APOSLUTNO SVE STO IMA VEZE SA DRZAVOM SE RUSI, vecinom iz SNSD-a i podosta toga iz HDZ-a. Colan je jedna klasicna neotesana seljacina koju je u savez postavila SDA a Baho Topalbecirevic zestoko lobirao jer mislim da su familija. Kao sto sam pisao ranije selektor je trebao da bude Elmedin Omanic koji je jedini kandiodat koji je dao sveobuhvatan program selekcije za perios od 4 godine da bi mu Colan, Bukva i Lojo napravili igranku i taj program na kraju je ispao Lojin.
Prvi kontakt sa Jonquel Jones je napravio Omanic a ne Lojo ili bilo ko drugi ali su to toliki strvinari da uzimaju tudje zasluge. Raza je sve to znala i mudro cutala zato sam i napisao da njeno maslo nije za Ramazana. Dovela nam je igracicu kao "pojacanje" Jovanu Mandic koja je u 4 utakmice dala 8 poena i napravila 9 skokova! Recimo Nikolina Zubac je postigla 27 poena i 14 skokova a igrala je 20 minuta vise. Dakle ocito Razino prosudjivanje je pretanko.
E sad sta dalje. Ja se nadam da ubrzo leti i Colan i ja bih sutra potpisao da se na to mjesto vrati Harun a zasto dovoljno je pogledati rezultate nasih selekcija u to vrijeme. Melisa se vraca odlaskom Loje ali ono sto ja mislim je da bi dolaskom Omanica ponovo dosla i JJ. Prvo zato sto Omanic nece dozvoliti da selekcija igra na sadaku, drugo sto Omanic gaji timsku a ne individualnu kosarku u kojoj jedan igrac igra 40 minuta a trece zato sto je on bio taj koji je i JJ nasao. Takodje mislim da ce se jos neke igracice vratiti pa cak mozda i Marica ako sanira skroz tu povredu i ako se nakon rodjenja djeteta odluci nastaviti baviti kosarkom. Ono sto bi bilo jako dobro je Bajkusi, Mirvic, Lakic postaviti da vode nase omladinske selekcije a ne nekakve trenere za koje niko nikada nije cuo. To vazi i za omladinske muske selkecije gdje se Pandzi mora naci mjesto.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#1607 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Romanista 101% »

Nije tajna da RS ima kontrolu nad kosarkaskim i fudbalskim savezom. Jedino se jos rukomet drzi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1608 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Romanista 101% wrote: 13/02/2023 15:13 Nije tajna da RS ima kontrolu nad kosarkaskim i fudbalskim savezom. Jedino se jos rukomet drzi.
Imali su i nad rukometnim pa su ga iscupali iz Umicevicevih ralja nedavno. Kosarkaski onako po onome sto ja znam sva su vrhunska supka, trenutni predsjednik Boris Spasojevic iz SNSD koji je najklasicniji Dodikov iscjedka i Amer Colan koji je tu zato sto ga je postavila SDA. Medjutim sve te saveze treba razvaliti i u njih dovesi zasluzne sportiste iz tih sportova a ne govna iz politickih stranaka. Trenutno u savezu od kosarkasa koliko ja znam su Sinisa Kovacevic i Vesna Bajkusa a sve ostalo je razgulilo.
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#1609 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

hrasno38 wrote: 13/02/2023 11:49
giovanni008 wrote: 12/02/2023 23:36 Odlicna vijest, nek je otisao. Sad cemo biti jaci sa Brcanovickom!

Trebalo bi i Colana istjerat, riba od glave smrdi!
Glava koja smrdi je troclano ncionalistcno predsjednistvo i pojedini iz rs-a koji jedva cekaju da se savez raspadne pa da oni ojacaju svoj entiteski.Znaci upamtite a vjerujet mi da ja to znam 101% pouzdano APOSLUTNO SVE STO IMA VEZE SA DRZAVOM SE RUSI, vecinom iz SNSD-a i podosta toga iz HDZ-a. Colan je jedna klasicna neotesana seljacina koju je u savez postavila SDA a Baho Topalbecirevic zestoko lobirao jer mislim da su familija. Kao sto sam pisao ranije selektor je trebao da bude Elmedin Omanic koji je jedini kandiodat koji je dao sveobuhvatan program selekcije za perios od 4 godine da bi mu Colan, Bukva i Lojo napravili igranku i taj program na kraju je ispao Lojin.
Prvi kontakt sa Jonquel Jones je napravio Omanic a ne Lojo ili bilo ko drugi ali su to toliki strvinari da uzimaju tudje zasluge. Raza je sve to znala i mudro cutala zato sam i napisao da njeno maslo nije za Ramazana. Dovela nam je igracicu kao "pojacanje" Jovanu Mandic koja je u 4 utakmice dala 8 poena i napravila 9 skokova! Recimo Nikolina Zubac je postigla 27 poena i 14 skokova a igrala je 20 minuta vise. Dakle ocito Razino prosudjivanje je pretanko.
E sad sta dalje. Ja se nadam da ubrzo leti i Colan i ja bih sutra potpisao da se na to mjesto vrati Harun a zasto dovoljno je pogledati rezultate nasih selekcija u to vrijeme. Melisa se vraca odlaskom Loje ali ono sto ja mislim je da bi dolaskom Omanica ponovo dosla i JJ. Prvo zato sto Omanic nece dozvoliti da selekcija igra na sadaku, drugo sto Omanic gaji timsku a ne individualnu kosarku u kojoj jedan igrac igra 40 minuta a trece zato sto je on bio taj koji je i JJ nasao. Takodje mislim da ce se jos neke igracice vratiti pa cak mozda i Marica ako sanira skroz tu povredu i ako se nakon rodjenja djeteta odluci nastaviti baviti kosarkom. Ono sto bi bilo jako dobro je Bajkusi, Mirvic, Lakic postaviti da vode nase omladinske selekcije a ne nekakve trenere za koje niko nikada nije cuo. To vazi i za omladinske muske selkecije gdje se Pandzi mora naci mjesto.


Ovo da je Omanic zasluzan da je doveo JJ a ne Ljojo, je jako ozbiljna stvar!

Jer je Goran svo vrijeme ponavljao da je on zasluzan sto ona igra za nas, a svi znamo koliko je taj potez bio ispravan. Samim tim je on dobio velike pohvale na racun toga.

Ako je zaista istina da je Goran lagao tj. da je ustvari Omanic taj koji je ostvario prvi kontakt a ovi samo pokupili kajmak, trebao bi se naci neki "nezavisni" novinar poput Mrkonje ili Avde Avdica da objavi intervju sa covjekom jer je vazno da javnost zna istinu!



A to sto sve sto ima veze sa drzavom da se pokusava srusit, je apsolutno istina.
Dovoljno je samo vise puta procitati drugi SANU i sastaviti dva sa dva i...........






"
Drugi Memorandum SANU


Drugi memorandum SANU je kolokvijalni naziv za dokument kojega su srpski književnik i političar Dobrica Ćosić, svojedobni predsjednik SR Jugoslavije, prof. dr. Ljubomir Tadić, srpski pravnik i političar čiji je sin Boris Tadić bio predsjednik Republike Srbije 2004. - 2012. godine, te još nekoliko drugih članova Srpske akademije znanosti i umjetnosti uputili članovima vlade Mirka Cvetkovića.


"Slobodna Bosna" objavljuje u ožujku 2013. godine faksimile "Memoranduma 2", u kojem se predlaže koordiniranje institucija iz Republike Srbije i Republike Srpske, radi onemogućavanja konsolidacije stanja u Bosni i Hercegovini i konačnog odcjepljenja teritorija Republike Srpske od BiH i njegovog pripajanja Srbiji.

“Koristiti sve mehanizme da se oba doma parlamenta BiH maksimalno onemoguće u radu, obezvrede i obesmisle na sve moguće načine. Sprečavati donošenje zakona koji se ne smatraju bitnim i ne predstavljaju nikakvu pretnju RS-u. Ovo je jedno od značajnijih sredstava za dokazivanje teze o nemogućnosti funkcionisanja zajedničkih institucija. Generalno, uvek i na svakom mestu insistirati na tome da su ‘državna’ vlast i institucije na nivou BiH nepotrebne, suvišne, nemoguće, skupe i antisrpske... Ni po koju cenu ne sme se dozvoliti formiranje bilo kakvih saveza, udruženja ili asocijacija na nivou BiH. Dakle, ni po koju cenu se ne sme dozvoliti čak ni formiranje udruženja pčelara na nivou BiH, a o drugim važnijim asocijacijama se ne sme ni razmišljati. Čak i povezivanja saveza iz RS-a s onim iz BiH treba izbegavati.

Naročitu pažnju treba obratiti na sportske saveze, a naročito na reprezentativne selekcije na nivou BiH. Svim silama se truditi da Republika Srpska ima svoja republička takmičenja u svim sportovima, na svim nivoima, uključujući i reprezentativni. Raditi na uvezivanju sportskih društava iz RS-a i Srbije, a vremenom ih ujediniti u jedan sportski savez. Onim Srbima iz RS-a koji eventualno budu prihvatili učešće u zajedničkim ligama na nivou BiH ili reprezentacije BiH jasno staviti do znanja da time izdaju srpstvo i svrstavaju se u red srpskih izdajnika. Ukoliko nastave sa takvim aktivnostima, primeniti druge mere kako bi se obeshrabrili...

Maksimalno izbegavati upotrebu termina - Bosna i Hercegovina. Vrlo je bitno da se osim političara, medija, kulturnih i javnih radnika u Republici Srpskoj, ovoga pridržavaju mediji, kulturni i javni radnici u Srbiji. U slučajevima kada je iz nekih razloga neophodno pomenuti taj termin, onda staviti u prvi plan Republiku Srpsku npr. Republika Srpska i ostatak BiH. Vrlo je značajno da političari u RS-u jasno stave do znanja javnosti i međunarodnoj zajednici da BiH ne smatraju kao jedinstvenu državu, već kao zajednicu dve teritorije koje trenutno čine celinu. A tu celinu treba što češće nazivati neprirodnom, nametnutom, nemogućom… Koristiti termin Srpska, kako bi se na taj način RS definisala isključivo kao srpska teritorija. Pridev ‘srpski’ koristiti u svim mogućim situacijama, od naziva institucija, službi, ustanova, praznika, gradova, medija, banaka, sportskih klubova, književnika i njihovih dela, sela, zaseoka, reka, mostova i svega drugog, ma koliko to u pojedinim situacijama zvučalo neobično, čak i smešno”,
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#1610 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by elk »

Samo da znate da colan trazi novi mandat :shock:
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1611 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

giovanni008 wrote: 14/02/2023 00:01
hrasno38 wrote: 13/02/2023 11:49

Glava koja smrdi je troclano ncionalistcno predsjednistvo i pojedini iz rs-a koji jedva cekaju da se savez raspadne pa da oni ojacaju svoj entiteski.Znaci upamtite a vjerujet mi da ja to znam 101% pouzdano APOSLUTNO SVE STO IMA VEZE SA DRZAVOM SE RUSI, vecinom iz SNSD-a i podosta toga iz HDZ-a. Colan je jedna klasicna neotesana seljacina koju je u savez postavila SDA a Baho Topalbecirevic zestoko lobirao jer mislim da su familija. Kao sto sam pisao ranije selektor je trebao da bude Elmedin Omanic koji je jedini kandiodat koji je dao sveobuhvatan program selekcije za perios od 4 godine da bi mu Colan, Bukva i Lojo napravili igranku i taj program na kraju je ispao Lojin.
Prvi kontakt sa Jonquel Jones je napravio Omanic a ne Lojo ili bilo ko drugi ali su to toliki strvinari da uzimaju tudje zasluge. Raza je sve to znala i mudro cutala zato sam i napisao da njeno maslo nije za Ramazana. Dovela nam je igracicu kao "pojacanje" Jovanu Mandic koja je u 4 utakmice dala 8 poena i napravila 9 skokova! Recimo Nikolina Zubac je postigla 27 poena i 14 skokova a igrala je 20 minuta vise. Dakle ocito Razino prosudjivanje je pretanko.
E sad sta dalje. Ja se nadam da ubrzo leti i Colan i ja bih sutra potpisao da se na to mjesto vrati Harun a zasto dovoljno je pogledati rezultate nasih selekcija u to vrijeme. Melisa se vraca odlaskom Loje ali ono sto ja mislim je da bi dolaskom Omanica ponovo dosla i JJ. Prvo zato sto Omanic nece dozvoliti da selekcija igra na sadaku, drugo sto Omanic gaji timsku a ne individualnu kosarku u kojoj jedan igrac igra 40 minuta a trece zato sto je on bio taj koji je i JJ nasao. Takodje mislim da ce se jos neke igracice vratiti pa cak mozda i Marica ako sanira skroz tu povredu i ako se nakon rodjenja djeteta odluci nastaviti baviti kosarkom. Ono sto bi bilo jako dobro je Bajkusi, Mirvic, Lakic postaviti da vode nase omladinske selekcije a ne nekakve trenere za koje niko nikada nije cuo. To vazi i za omladinske muske selkecije gdje se Pandzi mora naci mjesto.


Ovo da je Omanic zasluzan da je doveo JJ a ne Ljojo, je jako ozbiljna stvar!

Jer je Goran svo vrijeme ponavljao da je on zasluzan sto ona igra za nas, a svi znamo koliko je taj potez bio ispravan. Samim tim je on dobio velike pohvale na racun toga.

Ako je zaista istina da je Goran lagao tj. da je ustvari Omanic taj koji je ostvario prvi kontakt a ovi samo pokupili kajmak, trebao bi se naci neki "nezavisni" novinar poput Mrkonje ili Avde Avdica da objavi intervju sa covjekom jer je vazno da javnost zna istinu!



A to sto sve sto ima veze sa drzavom da se pokusava srusit, je apsolutno istina.
Dovoljno je samo vise puta procitati drugi SANU i sastaviti dva sa dva i...........






"
Drugi Memorandum SANU


Drugi memorandum SANU je kolokvijalni naziv za dokument kojega su srpski književnik i političar Dobrica Ćosić, svojedobni predsjednik SR Jugoslavije, prof. dr. Ljubomir Tadić, srpski pravnik i političar čiji je sin Boris Tadić bio predsjednik Republike Srbije 2004. - 2012. godine, te još nekoliko drugih članova Srpske akademije znanosti i umjetnosti uputili članovima vlade Mirka Cvetkovića.


"Slobodna Bosna" objavljuje u ožujku 2013. godine faksimile "Memoranduma 2", u kojem se predlaže koordiniranje institucija iz Republike Srbije i Republike Srpske, radi onemogućavanja konsolidacije stanja u Bosni i Hercegovini i konačnog odcjepljenja teritorija Republike Srpske od BiH i njegovog pripajanja Srbiji.

“Koristiti sve mehanizme da se oba doma parlamenta BiH maksimalno onemoguće u radu, obezvrede i obesmisle na sve moguće načine. Sprečavati donošenje zakona koji se ne smatraju bitnim i ne predstavljaju nikakvu pretnju RS-u. Ovo je jedno od značajnijih sredstava za dokazivanje teze o nemogućnosti funkcionisanja zajedničkih institucija. Generalno, uvek i na svakom mestu insistirati na tome da su ‘državna’ vlast i institucije na nivou BiH nepotrebne, suvišne, nemoguće, skupe i antisrpske... Ni po koju cenu ne sme se dozvoliti formiranje bilo kakvih saveza, udruženja ili asocijacija na nivou BiH. Dakle, ni po koju cenu se ne sme dozvoliti čak ni formiranje udruženja pčelara na nivou BiH, a o drugim važnijim asocijacijama se ne sme ni razmišljati. Čak i povezivanja saveza iz RS-a s onim iz BiH treba izbegavati.

Naročitu pažnju treba obratiti na sportske saveze, a naročito na reprezentativne selekcije na nivou BiH. Svim silama se truditi da Republika Srpska ima svoja republička takmičenja u svim sportovima, na svim nivoima, uključujući i reprezentativni. Raditi na uvezivanju sportskih društava iz RS-a i Srbije, a vremenom ih ujediniti u jedan sportski savez. Onim Srbima iz RS-a koji eventualno budu prihvatili učešće u zajedničkim ligama na nivou BiH ili reprezentacije BiH jasno staviti do znanja da time izdaju srpstvo i svrstavaju se u red srpskih izdajnika. Ukoliko nastave sa takvim aktivnostima, primeniti druge mere kako bi se obeshrabrili...

Maksimalno izbegavati upotrebu termina - Bosna i Hercegovina. Vrlo je bitno da se osim političara, medija, kulturnih i javnih radnika u Republici Srpskoj, ovoga pridržavaju mediji, kulturni i javni radnici u Srbiji. U slučajevima kada je iz nekih razloga neophodno pomenuti taj termin, onda staviti u prvi plan Republiku Srpsku npr. Republika Srpska i ostatak BiH. Vrlo je značajno da političari u RS-u jasno stave do znanja javnosti i međunarodnoj zajednici da BiH ne smatraju kao jedinstvenu državu, već kao zajednicu dve teritorije koje trenutno čine celinu. A tu celinu treba što češće nazivati neprirodnom, nametnutom, nemogućom… Koristiti termin Srpska, kako bi se na taj način RS definisala isključivo kao srpska teritorija. Pridev ‘srpski’ koristiti u svim mogućim situacijama, od naziva institucija, službi, ustanova, praznika, gradova, medija, banaka, sportskih klubova, književnika i njihovih dela, sela, zaseoka, reka, mostova i svega drugog, ma koliko to u pojedinim situacijama zvučalo neobično, čak i smešno”,
Istina druze 100% kontakt Borisa Lelchintskog menadzera JJ je savezu tacnije Harunu Mahmutovicu prosljedio Elmedin a ne Lojo. Nakon toga su ga kontaktirali menadzer Kojic i na kraju Lojo..... Kakav Lojo i trice i on doveo JJ. Pogledajte samo klubove koje je vodio i sve ce vam biti jasno. Jedini uspjeh mu je bio u BiH sa Play Off kojeg je kasnije prodao svom pomocniku u reprezentaciji Secerovicu. Njemacki klub koji je vodio sisao u trecu ligu a nakon kapitalnog uspjeha na EP potpisao za cesku Slovanku koji je na nivou Banovica i nakon 4 poraza noga...
A napisao sam kako je Lojo sjeo na klupu prevarom i uz pomoc Colana, Bukv, Raze...Colan lobirao sa pricom kako Omanic ne poznaje nase igracice sto je naravno bila laz, Bukva rekao da ga boli kurac za zenskom reprezentacijom ali je ipak zvao neke clanove iz saveza da urgira za Loji. Dzonlagic izasao i nije htio da glasa i nazvao Loju klasicnim sibicarom a Bajic glasao za Omanica i rekao da je on ubjedljivo najbolje rjesenje......
Ma ima tu materijala i materijala i oko Loje i oko Raze i oko Colana......Colan papak docekuje naseg ambasadora u Spaniji tj ambasadoricu kao da je na plazi u papucama.
Raza cijepa sa pricama o patriotizmu a znala ostavila reprezentaciju na cjedilu i ne doc na aerodrom dok ju je cekala ekipa za odlazak na EP iz samo njoj znanih razloga...i sad nedavno kada je Imamovic u Tuzli napravio prijem za 30 godina osvajanja titule evropskog prvaka Raza je dosla na jadevite jade tek kad su je ispostovali za izdavanje neke knjige ja mislim...
Kao sto sam rekao ima tu prica i prica.......ali ono sto je najvaznije je da savez treba ocistiti koliko je god moguce od raznoraznih skotova.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72907
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1613 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Velkoski »

sad ćemo da razvaljujemo
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1614 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Velkoski wrote: 26/04/2023 11:52 sad ćemo da razvaljujemo
Mozda i hocemo jer zavisi ko ce sjesti na klupu i pokusati ubjediti JJ, Maricu i Melisu da se vrate. Elmedin Omanic ili Silva Mirvic
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#1615 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Did »

Evo u Austriji MVP finala u omladinskim kategorijama U14 i U16 obje djevojke porijeklom iz BiH. Pitam se pratili to iko iz Saveza? Ima li iko kome se to može javiti, ako ništa?
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#1616 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

Did wrote: 22/05/2023 20:09 Evo u Austriji MVP finala u omladinskim kategorijama U14 i U16 obje djevojke porijeklom iz BiH. Pitam se pratili to iko iz Saveza? Ima li iko kome se to može javiti, ako ništa?
Imas li njihova imena, web link...?
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#1617 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Did »

giovanni008 wrote: 24/05/2023 01:20
Did wrote: 22/05/2023 20:09 Evo u Austriji MVP finala u omladinskim kategorijama U14 i U16 obje djevojke porijeklom iz BiH. Pitam se pratili to iko iz Saveza? Ima li iko kome se to može javiti, ako ništa?
Imas li njihova imena, web link...?
Poslao sam ti sve na pp. Inace, osim ove 2 u austrijskoj ligi ima jos najmanje 3-4 koje su pravo dobre.
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#1618 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

Hvala ti na PP. ali je nemam direktan kontakt sa kosarkaskim savezom.
Mislio sam da zelis javno ovdje napisati o kome je rijec, ali nema veze, u svakom slucaju ako ti se niko sa ovog foruma ne javi uskoro, mozes ovdje naci kontakte sa KSBiH:

https://basket.ba/kontakti/


PS:

u svakom slucaju pregledom njihovih linkova sto si mi poslao na pp, vidi se da su cure jako talentovane i bilo bi steta ne isprobati ih





Did wrote: 24/05/2023 07:45
giovanni008 wrote: 24/05/2023 01:20

Imas li njihova imena, web link...?
Poslao sam ti sve na pp. Inace, osim ove 2 u austrijskoj ligi ima jos najmanje 3-4 koje su pravo dobre.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1619 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Razija Mujanović bez dlake na jeziku: Govorili su 'Šta će Raza', Čolanu sam sasula sve u lice


https://www.klix.ba/sport/kosarka/razij ... /230526141
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1620 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Priglavke wrote: 26/05/2023 19:01 Razija Mujanović bez dlake na jeziku: Govorili su 'Šta će Raza', Čolanu sam sasula sve u lice


https://www.klix.ba/sport/kosarka/razij ... /230526141
Colan odgovorio Razi na prozivke

https://www.klix.ba/sport/kosarka/colan ... /230528014
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1621 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 28/05/2023 09:15
Priglavke wrote: 26/05/2023 19:01 Razija Mujanović bez dlake na jeziku: Govorili su 'Šta će Raza', Čolanu sam sasula sve u lice


https://www.klix.ba/sport/kosarka/razij ... /230526141
Colan odgovorio Razi na prozivke

https://www.klix.ba/sport/kosarka/colan ... /230528014
Ima pola istine i Raza nije ni u pola kako se predstavlja. Mi malo starije generacije koje su prije rata bile u kosarci znaju kako je Raza znala da ucjenjuje reprezentaciju. Ovo sto je Colan rekao za Razu i Loju, kojeg ne mogu ocima gledati radi drugih stvari, ja sam davno napisao.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1622 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

hrasno38 wrote: 28/05/2023 11:11
Priglavke wrote: 28/05/2023 09:15

Colan odgovorio Razi na prozivke

https://www.klix.ba/sport/kosarka/colan ... /230528014
Ima pola istine i Raza nije ni u pola kako se predstavlja. Mi malo starije generacije koje su prije rata bile u kosarci znaju kako je Raza znala da ucjenjuje reprezentaciju. Ovo sto je Colan rekao za Razu i Loju, kojeg ne mogu ocima gledati radi drugih stvari, ja sam davno napisao.
Mene ne zanima njihova svađa ali je ozbiljna stvar ako je tačno ov što iznosi da su sve igračice otišle zbog njih. Evo par pitanja koja on postavlja a koja sve nas zanimnaju?
Da li je Jonquel Jones mogla igrati zadnje utakmice i zašto nije? Zbog čega ili koga, i šta je ona rekla odmah nakon Svjetskog prvenstva u Australiji?
Može li nam reći zašto su se oprostile igračice Matea Tavić, Nikolina Elez, Nikolina Delić, Miljana Džombeta, zašto u planovima tima nema igračica poput Hanna Halilović, Melise Brčaninović, Irene Vrančić, Marine Džinić , Irme Rahmanović, Ajle Ikanović i mnogih drugih perspektivnih košarkašica? Da li Bosna i Hercegovina ima pravo da se odriče bilo koje talentovane košarkašice u situaciji u kakvoj jeste?
Zbog ovoga smo propustili odlazak na Evropsko prvenstvo, kvalifikacije su već bile dobijene i mogle su se lagano završiti sa ovom ekipom a to su samo 4 utakimice i siguran sam da se mogla održati ekipa. Baš me zanima ima li neka insajderska informacija, raspravljali smo o svemu na ovom forumu ali ovo je prvi put da se ovo pominje javno.
Mislim nemam pojma ni ko je on ni ko su oni ali se kao navijač u ovom jedinom sportu koji pratim sa ovim javašlukom ne mogu pomiriti.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1623 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Ovo je sada sviranje k..., nebitno sta je istina. Ako je istina, onda je Colan, njihov superior, morao da reaguje i da ih razrijesi duznosti ili nadje neko rijesenje. Ovo sada je prepucavanje,mahalanje ili sta vec.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1624 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Priglavke wrote: 31/05/2023 13:59 Ovo je sada sviranje k..., nebitno sta je istina. Ako je istina, onda je Colan, njihov superior, morao da reaguje i da ih razrijesi duznosti ili nadje neko rijesenje. Ovo sada je prepucavanje,mahalanje ili sta vec.
Takođe već dugo nije izabran novi selektor ne znam šta se čeka. Na jesen već startuju nove kvalifikacije. Stvarno treba pokušati okupiti šta je ostalo od stare ekipe i tražiti nove igračice. Melisa Brčaninović igra sjajno i definitivno treba početi od nje... Ne znam šta je sa Maricom Gajić i dal se Tavić može vratiti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1625 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 31/05/2023 14:24
Priglavke wrote: 31/05/2023 13:59 Ovo je sada sviranje k..., nebitno sta je istina. Ako je istina, onda je Colan, njihov superior, morao da reaguje i da ih razrijesi duznosti ili nadje neko rijesenje. Ovo sada je prepucavanje,mahalanje ili sta vec.
Takođe već dugo nije izabran novi selektor ne znam šta se čeka. Na jesen već startuju nove kvalifikacije. Stvarno treba pokušati okupiti šta je ostalo od stare ekipe i tražiti nove igračice. Melisa Brčaninović igra sjajno i definitivno treba početi od nje... Ne znam šta je sa Maricom Gajić i dal se Tavić može vratiti.
Moj pik su Omanic ili Mirvic...izuzetno kvalitetni treneri pogotovo Omanic koji ima ogromno iskustvo u zenskoj kosarci i vise nego kvalitetne usppjehe. Marica je rodila e sad je pitanje sta joj je ozljeda ucinila od noge i da li ima volju da se vraca kosarci, Melisa svakako ali mislim da u slucaju bude neko od ovo dvoje bude selektor da bi se pricalo sa svim kosarkasicama pa i sa JJ.
Post Reply