Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#776 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by forum_selektor »

Možda je Sara neko iz stručnog štaba ili neka od igračica, vidim barata medicinskim latinskim, poznaje anatomiju.. :shock: Jerry Springer Show
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#777 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

ali naravno da cura nije bh patriota, mozda nisu ni neke druge cure u ekipi, nije ni bitno, dala je sve i realno je mvp. da li je to uradila za njenu finansijsku korist, i to me boli rinaka, bosnjacki manekeni poput teletovica, nurkica i slicnih se nisu ni odazivali na pozive a ona je dosla, a realno nije morala. mozda je dobila i manju platu od conneticut sun-a jer je preskocila nekoliko utakmica da bi igrala na evropskom. mozda ce joj se to finansijski isplatiti i nadam se da hoce, ali sad nesto se zajebavati i govoriti kako nije bosanka nije patriota i ta neka sranja, pa sta? opet je moga igrati i za hrvatsku i za neke mnogo jace i respektablnije ekipie. nije, i hvala joj i nadam se da ce opet igrati. i hvala onome ko ju je privuko i razgovaro s njom, vjerovatno raza ima veliku ulogu.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#778 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Gerro »

forum_selektor wrote: 28/06/2021 01:51 Možda je Sara neko iz stručnog štaba ili neka od igračica, vidim barata medicinskim latinskim, poznaje anatomiju.. :shock: Jerry Springer Show
Ma Sara nervozna malo, svi znamo razlog.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#779 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

Peziću, ti li si? :evil:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#780 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by 90minut »

karanana wrote: 28/06/2021 01:52 ali naravno da cura nije bh patriota, mozda nisu ni neke druge cure u ekipi, nije ni bitno, dala je sve i realno je mvp. da li je to uradila za njenu finansijsku korist, i to me boli rinaka, bosnjacki manekeni poput teletovica, nurkica i slicnih se nisu ni odazivali na pozive a ona je dosla, a realno nije morala. mozda je dobila i manju platu od conneticut sun-a jer je preskocila nekoliko utakmica da bi igrala na evropskom. mozda ce joj se to finansijski isplatiti i nadam se da hoce, ali sad nesto se zajebavati i govoriti kako nije bosanka nije patriota i ta neka sranja, pa sta? opet je moga igrati i za hrvatsku i za neke mnogo jace i respektablnije ekipie. nije, i hvala joj i nadam se da ce opet igrati. i hvala onome ko ju je privuko i razgovaro s njom, vjerovatno raza ima veliku ulogu.
Ma lijepi moj naravno nego pišem da joj objasnim koliko je bespotrebno da se svađa s Gerrom oko tih stvari :D
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#781 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

90minut wrote: 28/06/2021 01:46 A najjace što ima valjda potrebu da brani žene, a do jucer nije vidjela jednu utakmicu bilo cega da ne pricam ženskog sporta. :lol:

Evo Saro da ti objasnimo crnkinje i crnci dolaze da igraju za evropske repke iskljucivo zbog pasoša taj pasoš im garantuje više para nema ti tu ljubavi
Šta vidjela, igrala bebo, bebice.

Bukvalno smo to i pisali, ali kako očekivati funkcionalnu pismenost od nekoga ko sluša Jalu i Bubu. :-D

Haj, športski selam. :sax:
Last edited by Sara03 on 28/06/2021 01:59, edited 1 time in total.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#782 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Gerro »

Sara03 wrote: 28/06/2021 01:56 Peziću, ti li si? :evil:
Image

:bih:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#783 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by 90minut »

Ja odem da citiram tekst jale jer gerro spominje bebe i ispade da ih slušam, gerro te malo zeza i ispade da je Pezic :D

Pa ženo draga ima li nešto na ovom forumu da gledaš kao zajebanciju i ne uzimaš sve ozbiljno :D

Ajde selam bebice dabogda našla nekoga pa neces morati u 2 navece sjediti na toj stolici u buducnost.

Did you see what i did there? :D
Last edited by 90minut on 28/06/2021 02:03, edited 1 time in total.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#784 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

90minut wrote: 28/06/2021 02:01 Pa ženo draga ima li nešto na ovom forumu da gledaš kao zajebanciju i ne uzimaš sve ozbiljno :D
Vas dvojicu. :lol:

Fakat polij se vodom, vozam trolu ima sat. :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#785 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Edin H. »

Sara03 wrote: 28/06/2021 01:15
Edin H. wrote: 28/06/2021 00:50
Sara03 wrote: 28/06/2021 00:34
Čovječe, stvarno si neupućen. Baš padobranac.

Djevojka igra u WNBA i u Rusiji za Ekaterinburg, koji je ove godine treći put zaredom osvojio Euroligu. Kud će dalje? Plafon i jedno i drugo. Stvarno lupaš gluposti, informiše se.
Ako iko lupa gluposti to si ti, jer očigledno ne znaš logički razmišljati.
Navedeno samo potvrđuje ono što sam rekao na početku, a što ti je i gerro rekao.
Ti si kao znala za nju prije Evropskog prvenstva ko je i za koga igra.
Pametuješ jer si pročitala članak na sportskom portalu.
Sve si u pravu. :D

Ovdje ne vrijedi logika, već određena pravila vezana za europsko državljanstvo, s obzirom da smo o njima raspravljali. Još su ti barem dvije osobe to potvrdile. Ne budi Gerro, ne budi funkcionalno nepismen. Pa zašto ne pronađeš članak i ne pročitaš, zar je to toliko teško? Ja ne idem na temu o Formuli 1. Možda mi je zanimljivo gledati, ali realno nemam pojma o tom sportu i ne blamiram se. Čak ni na forumu.

Da, znala sam za nju i prije Eurobasketa, jer sam, pazi sad čuda neviđenog, pratila kvalifikacije. Već od prve utakmice, kada smo dobili Rusiju i to njenom zaslugom.
Ženski sport me iskreno uopšte ne zanima, tako da nisam gledao niti jednu utakmicu, ali eto pročitah spomenuti članak,
Ono što je zbunjujuće, a što vi tvrdite je razlog njenog igranja za BiH umjesto novca je da potpuno drugačija pravila važe za košarku nego za fudbal, tj. da se samo EU igrači računaju kao domaći. a stranac je stranac,van EU bio on iz Srbije, BiH ili Bahreina.. A to jednostavno nije tako sudeći recimo po Nihadu Đedoviću koji premda bosanski državljanin je morao uzeti njemačko državljanstvo da se u klubu ne bi vodio kao strani igrač. Ok, za Rusiju su vjerovatno pravila drugačija, oni su na svoju ruku, ali zar ne bi trebalo biti isto ako klub učestvuje u međunarodnom evropskim takmičenjima. Ili se ovo ne odnosi na međunarodna takmičenja? Uglavnom ne zanima me to toliko da bi rodio po pravilima. Ono nešto spomenuto za porez možda ima logike, ali opet to bi se odnosilo samo ako u Rusiji provodi više od šest mjeseci, jer u suprotnom tamo ne plaća porez. Stoga još uvijek nisam uvjeren da je besplatno igrala, ali ok možda Postoji neki fol.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#786 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Velkoski »

pa brt čime će je ova država platiti? :D

ako je nešto i dobila to je vjerovatno nečiji Golf 2. Vjerujem da bi igrala za neku normalniju državu da su pare bile presudne
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#787 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Edin H. »

Velkoski wrote: 28/06/2021 02:08 pa brt čime će je ova država platiti? :D

ako je nešto i dobila to je vjerovatno nečiji Golf 2. Vjerujem da bi igrala za neku normalniju državu da su pare bile presudne
Čuj g2 😂
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#788 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by spinel_ »

Edin H. wrote: 28/06/2021 02:06
Sara03 wrote: 28/06/2021 01:15
Edin H. wrote: 28/06/2021 00:50

Ako iko lupa gluposti to si ti, jer očigledno ne znaš logički razmišljati.
Navedeno samo potvrđuje ono što sam rekao na početku, a što ti je i gerro rekao.
Ti si kao znala za nju prije Evropskog prvenstva ko je i za koga igra.
Pametuješ jer si pročitala članak na sportskom portalu.
Sve si u pravu. :D

Ovdje ne vrijedi logika, već određena pravila vezana za europsko državljanstvo, s obzirom da smo o njima raspravljali. Još su ti barem dvije osobe to potvrdile. Ne budi Gerro, ne budi funkcionalno nepismen. Pa zašto ne pronađeš članak i ne pročitaš, zar je to toliko teško? Ja ne idem na temu o Formuli 1. Možda mi je zanimljivo gledati, ali realno nemam pojma o tom sportu i ne blamiram se. Čak ni na forumu.

Da, znala sam za nju i prije Eurobasketa, jer sam, pazi sad čuda neviđenog, pratila kvalifikacije. Već od prve utakmice, kada smo dobili Rusiju i to njenom zaslugom.
Ženski sport me iskreno uopšte ne zanima, tako da nisam gledao niti jednu utakmicu, ali eto pročitah spomenuti članak,
Ono što je zbunjujuće, a što vi tvrdite je razlog njenog igranja za BiH umjesto novca je da potpuno drugačija pravila važe za košarku nego za fudbal, tj. da se samo EU igrači računaju kao domaći. a stranac je stranac,van EU bio on iz Srbije, BiH ili Bahreina.. A to jednostavno nije tako sudeći recimo po Nihadu Đedoviću koji premda bosanski državljanin je morao uzeti njemačko državljanstvo da se u klubu ne bi vodio kao strani igrač. Ok, za Rusiju su vjerovatno pravila drugačija, oni su na svoju ruku, ali zar ne bi trebalo biti isto ako klub učestvuje u međunarodnom evropskim takmičenjima. Ili se ovo ne odnosi na međunarodna takmičenja? Uglavnom ne zanima me to toliko da bi rodio po pravilima. Ono nešto spomenuto za porez možda ima logike, ali opet to bi se odnosilo samo ako u Rusiji provodi više od šest mjeseci, jer u suprotnom tamo ne plaća porez. Stoga još uvijek nisam uvjeren da je besplatno igrala, ali ok možda Postoji neki fol.
Kako komentarises da joj je WNBA klub u koji igra zelio zabraniti da nastupa na Euru ali se uprkos njima odazvala jer je obecala da ce doci.
Iz ljubavi ili para?
User avatar
Mustang1
Posts: 28742
Joined: 29/12/2010 17:31

#789 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Mustang1 »

Ojjjj o cemu vi raspravljate :D
Nit su pare razlog niti ljubav prema Bosni. Ovo drugo ni mi nemamo, a Bogami ni prvo :D
Vec sam pisao da je njen vjerovatni razlog sto igra za nas olimpijada. To je prestiz za sportistu. Izabrala nas da sa nama proba to izboriti i hvala joj na tome.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#790 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Porodice Foht »

Pa cekajte, nisam sve pratio, zar stvarno niko nije izdvojio od vlasti novcanu nagradu za kosarkasice? :? Tu ne racunam Grad Sarajevo i novac od doceka sto je Benjamina preusmjerila na KS BiH.
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#791 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

sukis wrote: 28/06/2021 01:26
sukis wrote: 26/06/2021 10:38
hrasno38 wrote: 25/06/2021 14:36

Naravno ja sam pisao o njihovim trenutacnim kosarkaskim kvalitetima a ne o kurcevitosti koja moze a ne mora da bude saveznik. Belgija je preozbilja i izvanredno organizovana reprezentacija i poraz protiv nas je bio vise plod prvog kola nego stvarnog odnosa snaga. Ja sam gledao citavu utakmicu protiv Spanije i obe reprezentaciju su tanke do bola i rekao sam da smo bogdo umjesto Francuske dobili bilo koju od te dvije. E sad Bjelorusija recimo je nepoznanica ali kad ipak skontas da su to Rusi onda ovaj plasman nije slucajnost nego plod kosarkaskog podneblja iz kojeg dolaze.
Ne znam koliko pratis kosarku i kako je gledas, svi strucnjaci se slazu da je cetvrtfinale izmedju Spanije i Srbije do sada najkvalitetnija utakmica na prvenstvu, nevjerovatan tempo, obadvije reprezentacije odigrale odbranu na nevjerovatno visokom nivou. Sto se tice polufinala, i Srbija i Francuska veceras dobijaju sa 10+ razlike, finale blaga prednost Francuskoj, mada su vec jednom gubile finale od Srbije, tako da ocekujem i spektakl u finalu. Uz Spaniju, Francuska i Srbija su jedine reprezentacije na prvenstvu koje imaju i glavu i rep, bez mnogo oscilacija i padova u igri.

Sto se tice nase reprezentacije, djevojke su me bas iznenadile i imamo zaista dobar plasman(ocekujem danas pobjedu), ali daleko smo jos od ozbiljne reprezentacije koja moze da se bori za medalju, oscilacije koje imamo u toku utakmice su nedopustive za utakmice sa top reprezentacijama kao sto su recimo Spanija, Francuska, Srbija.
Pitam korisnika hrasno38 zasto nije odgovorio na ovu moju poruku, vidim da je svakoj serpi poklopac pa mi cudno da nije imao nikakav odgovor na ovu moju poruku u kojoj sam citirao njegov komentar.

Uzecu sebi za slobodno pa cu napisati jednu staru izreku ali skracenu, hrasno38 se razumije u kosarku kao Marica.... :D

Cestitke Srbiji na brutalno osvojenom zlatu(zadnja recenica se odnosi na vecerasnju utakmicu).
A sto ti mislis da bi ja morao da odgovorim na tvoju poruku?? Ti ko nesto bitan ili sta?? Imas svoje misljenje ja imam svoje.....sto se tice kosarke takve kao sto si ti mogu pojesti za dorucak...doduse ne jedem......
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#792 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Murat Sabanovic »

Utakmicu srbije protiv francuske pobijedila je marina maljkovic. Francuski trener nije nasao rijesenje, u napadu su bili vise staticni nego mobilni. Takticki superiornije i defansivno agresivnije,srbkinje su dominirale cijelom utakmicom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#793 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Na zalost ovo sam davno jos na pocetku prvenstva najavio da ce Marica obnoviti povredu radi minutaze kad su neki pisali "sta ti znas otisle su tamo da igraju po 40 minuta"!......jesu otisle zdrave ali nikako onaj ko je tek izasao iz povrede!

https://fb.watch/6pgwP23nNV/
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#794 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by putokaz1 »

Bili smo na prvenstvu i nikad više :sad:
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#795 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

putokaz1 wrote: 28/06/2021 10:36 Bili smo na prvenstvu i nikad više :sad:
Sad sve zavisi od toga koliko ce se povecati baza kvalitetnih kosarkasica. BiH mora dovesti u tim svaku kosarkasicu koja vrijedi a koja moze igrati za nasu zemlju. Ja sam nabrojao dvije koje su izvanredne ali ima ih sigurno jos. Imamo otvoren put za puno vece domete samo je pitanje hocemo li znati hodati tim putem
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#796 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by putokaz1 »

Sad sve zavisi od toga koliko ce se povecati baza kvalitetnih kosarkasica. BiH mora dovesti u tim svaku kosarkasicu koja vrijedi a koja moze igrati za nasu zemlju. Ja sam nabrojao dvije koje su izvanredne ali ima ih sigurno jos. Imamo otvoren put za puno vece domete samo je pitanje hocemo li znati hodati tim putem
[/quote]

Radit ćemo ko i dosad
Prvo moramo imati Jones ili onu drugu amerikanku
Drugo neke od igračica već su u 30tim
Treće sad će se naše dići a nemaju taj kvalitet
Četvrto sad će neko iz Politike ubacit svoje
Hrvatska Slovenija Srbija CG imaju kontinuitet Plan a mi samo iz Dana u Dan :bih:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#797 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Porodice Foht »

hrasno38 wrote: 28/06/2021 10:41
putokaz1 wrote: 28/06/2021 10:36 Bili smo na prvenstvu i nikad više :sad:
Sad sve zavisi od toga koliko ce se povecati baza kvalitetnih kosarkasica. BiH mora dovesti u tim svaku kosarkasicu koja vrijedi a koja moze igrati za nasu zemlju. Ja sam nabrojao dvije koje su izvanredne ali ima ih sigurno jos. Imamo otvoren put za puno vece domete samo je pitanje hocemo li znati hodati tim putem
Koje dvije su izvanredne a nisu pozvane?
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#798 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Porodice Foht wrote: 28/06/2021 13:17
hrasno38 wrote: 28/06/2021 10:41
putokaz1 wrote: 28/06/2021 10:36 Bili smo na prvenstvu i nikad više :sad:
Sad sve zavisi od toga koliko ce se povecati baza kvalitetnih kosarkasica. BiH mora dovesti u tim svaku kosarkasicu koja vrijedi a koja moze igrati za nasu zemlju. Ja sam nabrojao dvije koje su izvanredne ali ima ih sigurno jos. Imamo otvoren put za puno vece domete samo je pitanje hocemo li znati hodati tim putem
Koje dvije su izvanredne a nisu pozvane?
Dragana Zubac koja je bila prvi strijelac zadnjeg U18 prvenstva odrzanog 2019 godine i prvi strijela i prvi skakac nase reprezentacije te treci asistent i za koju sam postavio video u nekom postu prije iz sezone 2020/2021 i Selma Kulo koja je takodje cini mi se 2019 godina bila HIT u okvirima koledz kosarke kada ju je trazilo 40 univerziteta da igra za njih.
I ne zam dali su pozvane ili ne ili su pozvane pa su odbile ili nisu mogle....te detalje ne znam ali znam da su izvrsne kosarkasice.

Evo Dragana Zubac sa juniorskog A divizije u Sarajevu...

User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#799 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by shalla »

Velkoski wrote: 28/06/2021 02:08 pa brt čime će je ova država platiti? :D

ako je nešto i dobila to je vjerovatno nečiji Golf 2. Vjerujem da bi igrala za neku normalniju državu da su pare bile presudne
Izjavila je da joj Šestoaprilska nagrada znači više nego bilo kakve pare :thumbup:
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#800 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by prasoje »

Laertes wrote: 27/06/2021 23:08 Vidim sad da su za Srbiju dviju najbolje Anderson i Brooks, stara srpska prezimena :mrgreen:
Kako su oni mogli imati dvije Amerikanke, a za nas nije mogla ona druga?
Zaboravio si i na naše gore list Amerikanku Angelu Dugalić. :)
Post Reply