Ženidba, djeca i razvod

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#26 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Dobro, ne smatram losim ako sad mislis da zene nisu svetice.
Ja to nisam mislila ni za muske, ni za zenske.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#27 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:25 Dobro, ne smatram losim ako sad mislis da zene nisu svetice.
Ja to nisam mislila ni za muske, ni za zenske.
Zašti onda zakon tako tretira kad su u pitanju bračni odnosi?
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#28 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Sunculish »

Današnje djevojke žele da žive Holivud. U tome im pomažu razne Džekinice i ine starlete koje krase naslovnice novina, portala itd. Institucija porodice se izgubila poodavno i roditelji pod staklenim zvonom odgajaju princeze i prinčeve koji "kilu neće " ali cilj im je zajednički-dobro se udati i oženiti. Eh tu se gubi nit, razum ne jer ga nema. Da bi se dobro udala/oženio, mora se isključiti srce a uključiti mozak, jer brak je dugoročni posao. Mora se pametno tražiti i znati cilj i kako ga postići. Ona sa 25-26 god.(čast izuzecima kojih ima) je još uvijek sa obe noge čvrsto na oblacima. Još uvijek joj je u glavi magla, a mediji i Holivud samo još više zgušnjavaju tu maglu. Ona huda ne zna dalje od dobrog auta, "puno para" i drugih varki koje joj se čine poželjne i na osnovu toga vrednuju budućeg muža. Kako ih je stekao, jel on ili mu babo, majka, kakvim radnjama...to je nebitno! Bitan je klik i lajk. A kad joj sutra muž zaglavi iza rešetaka ili pod zemlju, ko ga he..! Ona se obezbijedila. Kad kažem gore, isključivanje srca, biranje i cilj, da me drugi ne shvate pogrešno, mislim na to da djevojka bira čovjeka sa kojim može sa živi, u braku, sa djecom. Da ne trči advokatu prije nego promisli dobro. Da pazi na djecu i trpi ono sto se zna i može istrpjeti. I još puno toga. Ali danas...sve je poremećeno, drugi su sistemi vrijednosti i neko ko zaista želi i zna sve ovo je rijetkost.
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#29 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by mesarkasapin »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:03 Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
Pa što će joj? Zašto sebi? Kako će ga sama odgojiti i izdržavati i šta od takvog djeteta očekivati kad ne raste u normalnim uslovima?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#30 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Veigar wrote: 07/05/2020 11:31
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:25 Dobro, ne smatram losim ako sad mislis da zene nisu svetice.
Ja to nisam mislila ni za muske, ni za zenske.
Zašti onda zakon tako tretira kad su u pitanju bračni odnosi?
Zbog financija.
Zbog toga sto zena uglavnom dobije djecu i uglavnom je bila financijski u losijem polozaju (sto se neovisnosti tice) JER je gubila godinu-dvije po djetetu, jer uglavnom zena ne ode na posao kad je dijete bolesno, jer uglavnom zena nije imala svoje kod udaje (sve nasljedjivali sinovi)...tradicija. ne gleda sud kojeg je spola onaj kod kojeg su djeca, nego koje obaveze i uskracivanja ima onaj kod kojeg su djeca.
Ima i oceva koji su dobili djecu, pa i zena koje placaju...ali minimalno, jer vecinom bude po zeni.
A da si dijete takve zene, da te otac napravio ili vas 2-3, pa napucao mater...bilo bi ti jasno.
Kod nas po krajini je bilo 4 i pet brakova..
A otac zadrzi djecu, odgaja ih njegova mati ili sestra ili dovede drugu pa ih odgaja maceha...a ona se vrati svojima...pa jos stetna ako se opet uda..inace ce paziti bratovu djecu...ili jednostavno biti katica za sve, plus meta predatora, jer ionako je raspustenica.
O moj brate velike sramote, dje me salje od petero djece...kako ide hasanaginica?
Zato.
Kako se stvarnost bude mijenjala, mijenjace se i zakoni.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#31 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

mesarkasapin wrote: 07/05/2020 11:37
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:03 Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
Pa što će joj? Zašto sebi? Kako će ga sama odgojiti i izdržavati i šta od takvog djeteta očekivati kad ne raste u normalnim uslovima?
Zato sto i pored svog bola kojeg su prezivjele najvecu srecu i ultimativnu ljubav osjete sa djecom. Sve sto daju stostruko im se vrati. Zato sto im je zivot bez djece NEzivot.
Malo je djece da ne vole mater i da im nije rollmodel u svemu.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#32 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by hadzinicasa »

de nek mi samo neko pokaze te neke sto su uzele NJEGOV stan (koji je on zaradio i kupio prije braka), i plus od alimentacije ne znaju sta ce od para, ne moraju ni da rade, ni nista. on sve.
djesute sto su iskoristile pa nabile nogom?
Last edited by hadzinicasa on 07/05/2020 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:45
mesarkasapin wrote: 07/05/2020 11:37
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:03 Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
Pa što će joj? Zašto sebi? Kako će ga sama odgojiti i izdržavati i šta od takvog djeteta očekivati kad ne raste u normalnim uslovima?
Zato sto i pored svog bola kojeg su prezivjele najvecu srecu i ultimativnu ljubav osjete sa djecom. Sve sto daju stostruko im se vrati. Zato sto im je zivot bez djece NEzivot.
Malo je djece da ne vole mater i da im nije rollmodel u svemu.
Znači žena koja razmišlja na naičin objašnjen u prvom postu je rol model, wow. Fakat sad pokazujete svo licemjerje koje ste godinama skrivale od javnosti. Nadam se samo da će muški naučiti lekciju.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#34 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Veigar wrote: 07/05/2020 11:48
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:45
mesarkasapin wrote: 07/05/2020 11:37

Pa što će joj? Zašto sebi? Kako će ga sama odgojiti i izdržavati i šta od takvog djeteta očekivati kad ne raste u normalnim uslovima?
Zato sto i pored svog bola kojeg su prezivjele najvecu srecu i ultimativnu ljubav osjete sa djecom. Sve sto daju stostruko im se vrati. Zato sto im je zivot bez djece NEzivot.
Malo je djece da ne vole mater i da im nije rollmodel u svemu.
Znači žena koja razmišlja na naičin objašnjen u prvom postu je rol model, wow. Fakat sad pokazujete svo licemjerje koje ste godinama skrivale od javnosti. Nadam se samo da će muški naučiti lekciju.
Brate, jesi ti jeo jutros? Govorim o onome sto su udane zene, generacija moje rahmetli mame, a vjerojatno starije od tvoje znsle reci. Znaci, "stara sorta" zena, koje su itekako znale povuci za familiju. Koje nisu sjedile kuci, nego radile puno radno vrijeme.
Zovi ti to kako hoces. Meni je zalosno da se covjek i zena toliko mentalno i emocionalno razdvoje i da ti je samo dijete izvor zivotne radosti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#35 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#36 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:01 Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
De bolan, pa meni ko zensku je jasno da je ta prica neki plan C.
Ko da bi sex and the city bio tako boom da prava istina nije, da zene i dalje sanjaju happily everafter...sta rade tamo 4 zene iz strogog Manhattana i pune para? Pricaju i sanjaju o princu na bijelom konju. Milion sezona.Koliko god neke muske vrijedjala ona serija, zapravo je hvalospjev muskarcima.
Nemojte ove stvari overthink...nismo dalje od pracovjeka odmakli.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#37 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 12:06
Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:01 Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
De bolan, pa meni ko zensku je jasno da je ta prica neki plan C.
Ko da bi sex and the city bio tako boom da prava istina nije, da zene i dalje sanjaju happily everafter...sta rade tamo 4 zene iz strogog Manhattana i pune para? Pricaju i sanjaju o princu na bijelom konju. Milion sezona.Koliko god neke muske vrijedjala ona serija, zapravo je hvalospjev muskarcima.
Nemojte ove stvari overthink...nismo dalje od pracovjeka odmakli.
Govorim o potencijalno konkretnom slučaju, sad koliko je i da li to slučaj u realnom svijetu, to je druga tema.
Odmakli smo, samo se sve više u svim životnim sferama potencira non-senzibilnost, jer to je tekovina prošlih vremena.

Jasno, i taj luksuz je za bogate, boranija još ima pravo da se voli.
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#38 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by mesarkasapin »

Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:01 Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
:thumbup: :kiss: :thumbup: :kiss:

Čuj im priče o "emocionalnom razdvajanju" a prije nego ga je i srela skovala plan da ga zaj..e.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#39 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by studiorum_tuzlaensis »

Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:01 Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
U bližem (porodičnom) i širem (ženina porodica i prijatelji) imam više slučaja ženskih stvorenja koji upravo na ovaj način gledaju na budući brak. Te pedigre, geni, visina, pare - kao to će donijeti ljepotu i zdravlje... isto da se za staforda udaje.

Poslije obično bude plač, a nekad i zahtjevi za abortus. Da li je ovo mjenstrim postao. :/
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 07/05/2020 12:20, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Ma meni je taj slucaj vic.
A postavljac ocigledno jos nije prokljuvio zensku psihu.
To se kaze da se kao unaprijed zaprijeti da sa njom nema zahebancije...a ovamo boga moli da dodje neko i uzme joj taj strah da ce biti donja.
Zenu vecinom zaboli za nekom "karijerom" i parama mimo sigurnosti, zene svoj "uspjeh" i dalje mjere kroz uspjesnost veza sa drugim ljudima. A tu i dalje brak visoko kotira i djeca, naravno.
Mozes pet fakulteta zavrsiti, sama stan kupiti, mater, oca, sestru i djecu joj uzdrzavati i opet ce te pitati sto se nisi udala il' sto "bar dijete" nemas.
Ili mi zivimo u razlicitim svjetovima?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#41 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

mesarkasapin wrote: 07/05/2020 12:13
Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:01 Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
:thumbup: :kiss: :thumbup: :kiss:

Čuj im priče o "emocionalnom razdvajanju" a prije nego ga je i srela skovala plan da ga zaj..e.
Potrazi srecu medju muskima, garant ne kuju planove ;)
#vasa ladacki
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#42 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

Iz svega ovoga moj zaključak je da muškarci trebaju dobro promisliti da li hoće zasnovati porodicu po starom modelu porodice. Nadam se da će i ova tema barem malo pomoći budućim potencijalnim muževima oko odluke o ženidbi. Strašno.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#43 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 12:21
mesarkasapin wrote: 07/05/2020 12:13
Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:01 Samo što ovo nije slučaj mentalne i emocionalne razvdojenosti koja je uzrokovana problemima u braku nego ciljana, od starta bi neko trebao biti rasplodni bik i poslije toga nazad na jasle.
Najbolje umjetnu oplodnju u tom slučaju, najpoštenije. Samo što to košta, ovako nafataš levata i džabe.
:thumbup: :kiss: :thumbup: :kiss:

Čuj im priče o "emocionalnom razdvajanju" a prije nego ga je i srela skovala plan da ga zaj..e.
Potrazi srecu medju muskima, garant ne kuju planove ;)
#vasa ladacki
Za muške je već milion puta apslovirano šta sve mogu i žele, ovo je samo dašak prosvjetljenja da ni žene nisu svetice kakvim se često predstavljaju. Strašno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#44 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by dale cooper »

Jeste vala jeben vakat došao da ne možeš naći ženu da zarađuje makar milju i po ili dvije, da te dočeka vrućom pitom i hladnom pivom
kad dođeš kući i da te kasnije izjebe do ludila da potrošiš sve te kalorije i nakupljen stres. I da onda rahat zaspiš. :mrgreen:
Jadni mi muškarci. :sad:
Last edited by dale cooper on 07/05/2020 12:28, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#45 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 12:20 Ma meni je taj slucaj vic.
A postavljac ocigledno jos nije prokljuvio zensku psihu.
To se kaze da se kao unaprijed zaprijeti da sa njom nema zahebancije...a ovamo boga moli da dodje neko i uzme joj taj strah da ce biti donja.
Zenu vecinom zaboli za nekom "karijerom" i parama mimo sigurnosti, zene svoj "uspjeh" i dalje mjere kroz uspjesnost veza sa drugim ljudima. A tu i dalje brak visoko kotira i djeca, naravno.
Mozes pet fakulteta zavrsiti, sama stan kupiti, mater, oca, sestru i djecu joj uzdrzavati i opet ce te pitati sto se nisi udala il' sto "bar dijete" nemas.
Ili mi zivimo u razlicitim svjetovima?
Ok, recimo da je ovo teorijski slučaj. Ovo što je u naslovu teme.

Zanima me ovaj dio...u firmi imam fin broj neudatih u rasponu od 40-50 godina, ono fin posao, auto, stan, eventualno mačka.
Da li one teškaju što se nisu ostvarile kao majke, da ne idem dalje supruge, porodica i to?!

Pitaju i njih vjerovatno. I dalje su same.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#46 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

dale cooper wrote: 07/05/2020 12:24 Jeste vala jeben vakat došao da ne možeš naži ženu da zarađuje makar milju i po ili dvije, da te dočeka vrućom pitom i hladnom pivom
kad dođeš kući i da te kasnije izjebe do ludila da potrošiš sve te kalorije i nakupljen stres. I da onda rahat zaspiš. :mrgreen:
Jadni mi muškarci. :sad:
Zaboravio si lavor, daljinski....ih, imalo bi se tu nabrajati :novine:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#47 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

Veigar wrote: 07/05/2020 12:22 Iz svega ovoga moj zaključak je da muškarci trebaju dobro promisliti da li hoće zasnovati porodicu po starom modelu porodice. Nadam se da će i ova tema barem malo pomoći budućim potencijalnim muževima oko odluke o ženidbi. Strašno.
Svakako nije rijedak slučaj da partneri nakon zasnivanja braka skontaju da su totalno promašeni.
A dijete dolazi odmah na početku.
Nema tu pravila. Kad naletiš na šejtana, da li on bio muško ili žensko, najebo si.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#48 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by dale cooper »

Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:28
dale cooper wrote: 07/05/2020 12:24 Jeste vala jeben vakat došao da ne možeš naži ženu da zarađuje makar milju i po ili dvije, da te dočeka vrućom pitom i hladnom pivom
kad dođeš kući i da te kasnije izjebe do ludila da potrošiš sve te kalorije i nakupljen stres. I da onda rahat zaspiš. :mrgreen:
Jadni mi muškarci. :sad:
Zaboravio si lavor, daljinski....ih, imalo bi se tu nabrajati :novine:
Ja sam skroman. :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#49 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by kakavdanakneiskustvu »

pizarro wrote: 07/05/2020 10:33 koji egoizam :-)
a to sto bi otac mogao patiti za djetetom, hajde sta fali :-)
i dijete za ocem
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#50 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 12:24
pustopoljina wrote: 07/05/2020 12:20 Ma meni je taj slucaj vic.
A postavljac ocigledno jos nije prokljuvio zensku psihu.
To se kaze da se kao unaprijed zaprijeti da sa njom nema zahebancije...a ovamo boga moli da dodje neko i uzme joj taj strah da ce biti donja.
Zenu vecinom zaboli za nekom "karijerom" i parama mimo sigurnosti, zene svoj "uspjeh" i dalje mjere kroz uspjesnost veza sa drugim ljudima. A tu i dalje brak visoko kotira i djeca, naravno.
Mozes pet fakulteta zavrsiti, sama stan kupiti, mater, oca, sestru i djecu joj uzdrzavati i opet ce te pitati sto se nisi udala il' sto "bar dijete" nemas.
Ili mi zivimo u razlicitim svjetovima?
Ok, recimo da je ovo teorijski slučaj. Ovo što je u naslovu teme.

Zanima me ovaj dio...u firmi imam fin broj neudatih u rasponu od 40-50 godina, ono fin posao, auto, stan, eventualno mačka.
Da li one teškaju što se nisu ostvarile kao majke, da ne idem dalje supruge, porodica i to?!

Pitaju i njih vjerovatno. I dalje su same.
Pa pitaj ih, ako imas dobru komunikaciju s njima.
Meni je definitivno trebalo dugo da se pomirim sa tim da ne mogu imati djecu. Cak nekad, kad gledam ove moje sto ih imaju kako se trgaju...kontam mozda to moji zivci ne bi ni izdrzali...to bi bila moja neostvarena boljka, koja to vise i nije. To je proces. Znaci, zavisi u kojoj fazi ih uhvatis.
Mada, pretpostavljam da je zeni koja bioloski moze imati djecu, ali nema s kim...da joj je mnogo teze, ako nista ono zbog hormona.
Rodica mi je bila ko na drogama dok nije zatrudnila i rodila..
To je bila fakat urge kod nje :lol:
Post Reply