ZENIČKO GRADITELJSKO UMIJEĆE !

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
bengazi
Posts: 55
Joined: 13/03/2006 12:47

#1 ZENIČKO GRADITELJSKO UMIJEĆE !

Post by bengazi »

Za ovu sliku ne treba nikakav komentar. Ovo je detalj novog popločavanja u centru grada.
Aferim graditelji !

Image

kliknite gornju sliku da bolje pogledate detalje !
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#2

Post by Panta Rei »

Pa malo su ga zakrpili, ali šta znaju seljaci. Ionako u Zenici glavnu riječ u svemu imaju oni koji su šljegli s okolnih brda. Ono malo pravih Zeničana, i što je ostalo u gradu, jadni ne mogu doći do izražaja od silnih Babinjaca, Brizničana i njima sličnih "pravih" Zeničana.
:roll:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3

Post by iceman ze »

davno sam ja prestao primjecivati takve stvari, jer nekim je lakse metar u guzicu nego cm u glavu.......
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#4

Post by water »

moze'l ikako bez cikova
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#5

Post by winetou »

Sjajan primjer beha postmodernizma 8-)
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#6

Post by trinaesti »

najlakse je kritikovat.
a to sto u istoj ulici, pored ovog minornog detalja, postoji rasvjeta koja je najljepsa u bih, sada jos i sa podnim sijalicama, to sto su sve fasade u istoj toj ulici u fazi obnove, to sto je nikla nova zgrada i sto je ulica na krajevima dobila super ulaze (na carini) i sto je obovljen kameni most - to nikom nista.
sacuvaj nas Boze ovakvih komentara,...

a svaka cast onima koji su sredili ulicu...
AZ
Posts: 115
Joined: 30/07/2006 13:18

#7

Post by AZ »

Katastrofalno, zaista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ali za ovakav poduhvat trebalo mu je vise vremena, nego da je napravio kako valja, to je ono po principu Fadila Stihla iz istoimene monodrame "A upaaaaaaaaalischhhhhhh" (pilu prije nego sto pocnes rezati)
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#8

Post by genija »

Ja mislim da je problem da sve hoce da zavrse brzo, ukratko, da mogu onda pokupit sto brze tu platicu i otici na pivo!!
A, sefu koji to nadgleda moze biti svejednije jer i on ceka jedva da ode na pivu i da zavrsi to.
Niko neshvata te radove ozbiljno jer svako gleda da mu se plati i da ide kuci. Izgled grada je jednostavno najzadnje na sta nas narod trenutno misli (sto je i razumljivo) nego kako ce zaraditi malo novca.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#9

Post by Altsa »

Panta Rei wrote:Pa malo su ga zakrpili, ali šta znaju seljaci. Ionako u Zenici glavnu riječ u svemu imaju oni koji su šljegli s okolnih brda. Ono malo pravih Zeničana, i što je ostalo u gradu, jadni ne mogu doći do izražaja od silnih Babinjaca, Brizničana i njima sličnih "pravih" Zeničana.
:roll:
zato mi u sarajevu ne mozemo disati od pridoslih zenicana i tuzlaka :( :(
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#10

Post by Eshek »

Altsa wrote:
Panta Rei wrote:Pa malo su ga zakrpili, ali šta znaju seljaci. Ionako u Zenici glavnu riječ u svemu imaju oni koji su šljegli s okolnih brda. Ono malo pravih Zeničana, i što je ostalo u gradu, jadni ne mogu doći do izražaja od silnih Babinjaca, Brizničana i njima sličnih "pravih" Zeničana.
:roll:
zato mi u sarajevu ne mozemo disati od pridoslih zenicana i tuzlaka :( :(
Ma ja...

Zeničani i Tuzlaci su najveći problem Sarajeva i najveća prepreka Sarajlijama da dišu...

:lol: :lol: :lol:

Ako si ovo mislio ozbiljno, onda si neviđen kretenoidni oksimoron

Ako je bilo ironično, ili čak sarkastično, izvini
AZ
Posts: 115
Joined: 30/07/2006 13:18

#11

Post by AZ »

Altsa wrote:
Panta Rei wrote:Pa malo su ga zakrpili, ali šta znaju seljaci. Ionako u Zenici glavnu riječ u svemu imaju oni koji su šljegli s okolnih brda. Ono malo pravih Zeničana, i što je ostalo u gradu, jadni ne mogu doći do izražaja od silnih Babinjaca, Brizničana i njima sličnih "pravih" Zeničana.
:roll:
zato mi u sarajevu ne mozemo disati od pridoslih zenicana i tuzlaka :( :(
Sve je dobro dok ne mozete disati od Zenicana, ne daj boze da ne budete mogli od Sandzaklija, eh onda ste nadrljali :pppp
:dance:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#12

Post by nineac »

ma ja ali mozda je soticna osoba sa sandzaka? Oni sebe svakako smatraju sarajlijama :lol:
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#13

Post by atheist »

E raspitao sam se za fasade (sarene)...to je bilo...kako je koji vlasnik htjeo...dakle opstina nije birala boje...vec je samo ucestvovala u tome sa odredjenim sredstvima...e sad sto je svaki zelio drugu boju ...bolju od komsijine naravno...to je vec jebiga...Ma hajd barem nek prave ...20 godina nisu nista dirnuli.
AZ
Posts: 115
Joined: 30/07/2006 13:18

#14

Post by AZ »

Mozda, jednog dana (a mozda ni tad... :shock: ) AKO budemo imali zavod za urbanizam :x, pa se sjete da je to u njihovoj nadleznosti, zidove ce biti najlakse prefarbati, ali ona silna plastika... bojim se da ce lose ostariti (ako uopste i doceka da ostari).
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#15

Post by dr.iver »

Panta Rei wrote:Pa malo su ga zakrpili, ali šta znaju seljaci. Ionako u Zenici glavnu riječ u svemu imaju oni koji su šljegli s okolnih brda. Ono malo pravih Zeničana, i što je ostalo u gradu, jadni ne mogu doći do izražaja od silnih Babinjaca, Brizničana i njima sličnih "pravih" Zeničana.
:roll:
E svaka cast na komentru.

Nazalost ovo je sve tacno.
adi_ze
Posts: 38
Joined: 28/01/2004 00:00
Contact:

#16

Post by adi_ze »

ne bih da ispadne kritika nacelniku koji je ok, ali kad skontate kako je izabrana vlast u zenici (i svaka druga u bih), onda je to sa seljacima i logicno, jer smo svi krivi..

Zenica je 2004. imala oko 70.000 biraca, na izbore je izaslo 20.000, a za husu i ovu vlast glasalo 11.000 (nesto vise od 50%).. pa vi sad skontajte, gradu od 150.000 stanovnika sve je odredilo nekih 11.000 ljudi, koji su veelikom vecinom sa sela, i u sustini ih boli kurac za zenicu, jer imaju oni svoju kravu, ali hodza/pop je rekao da se izadju na izbore i to je to.. i onda se zapitajte jel ok sto ne izlazimo na jebene izbore.. a tako je i u svakom drugom gradu..
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#17

Post by dr.iver »

IZAĐIMO NA IZBORE
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#18

Post by housewife »

adi_ze wrote:ne bih da ispadne kritika nacelniku koji je ok, ali kad skontate kako je izabrana vlast u zenici (i svaka druga u bih), onda je to sa seljacima i logicno, jer smo svi krivi..

Zenica je 2004. imala oko 70.000 biraca, na izbore je izaslo 20.000, a za husu i ovu vlast glasalo 11.000 (nesto vise od 50%).. pa vi sad skontajte, gradu od 150.000 stanovnika sve je odredilo nekih 11.000 ljudi, koji su veelikom vecinom sa sela, i u sustini ih boli kurac za zenicu, jer imaju oni svoju kravu, ali hodza/pop je rekao da se izadju na izbore i to je to.. i onda se zapitajte jel ok sto ne izlazimo na jebene izbore.. a tako je i u svakom drugom gradu..
Vala baš.

Ide mi na živce kad neko priča ne valja ovo, ne valja ono, a njemu samom je teško na izbore izać...
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#19

Post by Kaiser »

atheist wrote:E raspitao sam se za fasade (sarene)...to je bilo...kako je koji vlasnik htjeo...dakle opstina nije birala boje...vec je samo ucestvovala u tome sa odredjenim sredstvima...e sad sto je svaki zelio drugu boju ...bolju od komsijine naravno...to je vec jebiga...Ma hajd barem nek prave ...20 godina nisu nista dirnuli.
Ovo nije tačno, moja familija ima kuću u Titovoj i nije tačno da smo birali boju, isto tako nije tačno da smo išta plaćali, sve je finansirala opština :-?
Post Reply