Zenicka politicka scena-all about!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1826 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by n+1 »

Poenta je da je ugasio telefon nakon saslušanja, što je lako utvrditi, i samim tim je dokazano da je njegov iskaz bio lažan.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#1827 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by veliki_ah »

Lik jest debil, al samo da skontam o cemu se ovdje radi.

On rekao da je njemu neko nudio pare.
Sipa ga pitala ko ti je nudio pare i imas li dokaze.
On rekao ne znam, a telefon na kojem sam to snimio sam izgubio.
Nakon nekog vremena i istrage, sipa skonta da telefon nije izgubio, nego ga je ugasio nakon saslusanja.
Sipa njega tereti sto je slagao da je izgubio telefon
Niko ne tereti ove iz sda sto su nudili mito?

Moze li on sad reci "salio sam se, niko mi nije nista nudio" i da onda ne bude gonjen?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1828 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by n+1 »

On je još na televiziji rekao da ima snimak. Tako da ga je tužilaštvo pitalo da preda snimak, ali je on odbio uz navedeni izgovor, koji se pokazao lažnim.

SIPA je uletila i za pretpostaviti je da je oduzela telefon, te da će ga vještačiti.

On odgovara za lažni iskaz, a vještačenje telefona bi trebalo pokazati istinu o snimku.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1829 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

veliki_ah wrote: 23/02/2024 14:54 Lik jest debil, al samo da skontam o cemu se ovdje radi.

On rekao da je njemu neko nudio pare.
Sipa ga pitala ko ti je nudio pare i imas li dokaze.
On rekao ne znam, a telefon na kojem sam to snimio sam izgubio.
Nakon nekog vremena i istrage, sipa skonta da telefon nije izgubio, nego ga je ugasio nakon saslusanja.
Sipa njega tereti sto je slagao da je izgubio telefon
Niko ne tereti ove iz sda sto su nudili mito?

Moze li on sad reci "salio sam se, niko mi nije nista nudio" i da onda ne bude gonjen?
On je tvrdio na tv-u da zna ko mu je nudio pare i da ima snimak. Sipa je trazila snimak a on slagao da je telefon prestao koristiti i da je snimak izbrisao.
Vjerovatno cybersigurnosti odjel SIPE dodatnim vjestacenjem utvrdio da je telefon bio aktivan i u upotrebi sve do iza tog svjedocenja, nakon cega ga je iskljucio.
Da, SIPA ga tereti za lazno svjedocenje (sto je samo po sebi krivicno djelo).
Nemaju za sto teretititi nikog drugog jer se sve ostalo mora dokazati, a dokazati se ne moze bez dokaza, jel tako?

Da, moze reci, salio sam se, niko mi nista nije nudio, i onda da ga osude na zatvorsku kaznu zbog toga. Mogu da ga osude zbog davanja laznih izjava, mogu da ga osude bar za jos 10tak kaznenih dijela povezanih sa citavim ovim procesom.

Po meni ovdje do sada SIPA radi skolski posao. Ako mu je neko nesto nudio imao je mogucnost da bude Bosanski "nedodirljivi" i da to zakonski rijesi. Po svemu sto smo do sada imali priliku da vidimo i po tome sto znamo o kakvoj se osobi radi na osnovu predhodnih aferima iz gradskog vijeca, KK Celik i sada federalne vlasti polahko se sklapa slika da je ljigavac i obicna lazovcina koja bi trebala ako se ovo dokaze odlezati par godina.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#1830 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by veliki_ah »

Malo mi je to sve nelogicno. Jedino je logicno ako je dao zvanicni iskaz da je telefon izgubljen. Ali ni to nije bas logicno jer potencijalno krivicno djelo za ciji dokaz je kao dao lazni iskaz ne bi ni postojao da on nije rekao na tv, a isto tako ni taj dokaz. Onda ispada da ga ganjaju za nesto sto je rekao i potencijalno slagao na tv.


Ali mi je to toliko nategnuto i smijesno da postaje zalosno. Decko jest debil i trebaju ga malo jebati, ali ako sipa ovo sve moze, onda je jadno kakve stvari im se dogadjaju pred ocima, a oni zmire na to.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1831 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Bobi »

ček ček..ako ode u prdekanu, ko ga mijenja, ko je bio sljedeci na listi :D ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66228
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1832 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Da je frajer nesto smaslo naravno da jeste.
Da je ezdea nosala vrece para i kupovala ruke i to jeste.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58782
Joined: 03/08/2010 19:04

#1833 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bobi wrote: 23/02/2024 20:36 ček ček..ako ode u prdekanu, ko ga mijenja, ko je bio sljedeci na listi :D ?
prije će mu isteći mandat nego što će biti eventualno osuđen
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1834 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

veliki_ah wrote: 23/02/2024 20:31 Malo mi je to sve nelogicno. Jedino je logicno ako je dao zvanicni iskaz da je telefon izgubljen. Ali ni to nije bas logicno jer potencijalno krivicno djelo za ciji dokaz je kao dao lazni iskaz ne bi ni postojao da on nije rekao na tv, a isto tako ni taj dokaz. Onda ispada da ga ganjaju za nesto sto je rekao i potencijalno slagao na tv.


Ali mi je to toliko nategnuto i smijesno da postaje zalosno. Decko jest debil i trebaju ga malo jebati, ali ako sipa ovo sve moze, onda je jadno kakve stvari im se dogadjaju pred ocima, a oni zmire na to.
Ne znam sta ti nije logicno :). "Tokom davanja iskaza u svojstvu svjedoka, a na poziv Tužilaštva KS, Uzunović je lažno naveo da je svoj telefon, kojim je snimio audiozapis, u kojem mu se nudi novac od N. N. osobe, promijenio, a snimak izbrisao. Istragom je utvrđeno da nije promijenio telefon, već ga je nakon saslušanja ugasio i prestao koristiti iako je znao da on predstavlja bitan dokaz u ovom krivičnom postupku." (klix)

Dao je zvanicni iskaz da je telefon promjenio a snimak izbrisao sto nije bio slucaj. Znaci lagao je istraznom organu sto je kaznjivo djelo i moze na osnovu toga biti procesuiran. Logicno 100%. Ako to ostavimo po strani tip je direktno navodio ime jedne stranke i povezivao je preko medija sa osobama koje su mu nudile mito, pa su se samim tim a. stvorile pretpostavke za istragu, b. stvorile pretpostavke za krivicno gonjenje ili tih ljudi koji su nudili mito ili njega ukoliko se dokaze da je lagao. Zasto njega? Zbog nanosenja stete pravnim licima izmedju ostalog.

Postoji mala razlika sto se slobode govora tice izmedju toga kada politicar nesto kaze i slaze (npr. da obecanje koje ne ispuni), i kada kaze, slaze i pritom optuzi nekog da je ucinio djelo visoke korupcije (nudio mi je taj i taj dva-tri miliona da promjenim glas).

SIPI se vecina stvari ne desava ispred ociju da oni ni ne vide niti cuju. SIPA je po meni najmanji problem, tuzilastva i sudovi su rak rana, cak i tuzilastvo ne toliko koliko sudovi.

Evo na jednom sportskom forumu citam da nas lokalni klub ceka i po 10-12 mjeseci da im se dostavi rijesenje od suda kojim mogu skinuti jednu od blokada sa bankovnog racuna nakon sto se sva dokumentacija uredno preda. To je posao od 10-20 minuta sa provjerama i kucanjem rjesenja. Tako da me ne cudi sto su ozbiljnije stvari trome a jos me manje cudi stanje kada nam predsjednik suda drzave pada na poklonima od 15tak hiljada maraka ili eura i sta ja znam sta vec. Truhlo sve!

Ovoj drzavi ce trebati 10 godina idealne vlasti samo da na pozitivnu nulu dodje. Da neka partija sutra dodje i iskreno to kaze ljudima nebi dobili 20 glasova, a u sustini bi trebali biti jedini kojim narod treba da vjeruje. Bez nekog restarta citavog sistema rahat patnja jos 50 godina.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1835 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

_BataZiv_0809 wrote: 23/02/2024 20:36 Da je frajer nesto smaslo naravno da jeste.
Da je ezdea nosala vrece para i kupovala ruke i to jeste.
Nema sumnje da se SDA bavila i bavi necasnim radnjama. To nije upitno. Samo sto bi bilo puno produktivnije da ih se udara u glavu za stvari koje su uradili nego da se laze za one koje nisu. Kada lazu da su uradili nesto sto nisu, oni (a realno i narod) koriste priliku da se amnestiraju za milion drugih stvari koje su uradili sa tvrdnjama tipa "vidi sta nam rade, a nismo mi."
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#1836 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by veliki_ah »

Ja_Ja wrote: 23/02/2024 23:08
veliki_ah wrote: 23/02/2024 20:31 Malo mi je to sve nelogicno. Jedino je logicno ako je dao zvanicni iskaz da je telefon izgubljen. Ali ni to nije bas logicno jer potencijalno krivicno djelo za ciji dokaz je kao dao lazni iskaz ne bi ni postojao da on nije rekao na tv, a isto tako ni taj dokaz. Onda ispada da ga ganjaju za nesto sto je rekao i potencijalno slagao na tv.


Ali mi je to toliko nategnuto i smijesno da postaje zalosno. Decko jest debil i trebaju ga malo jebati, ali ako sipa ovo sve moze, onda je jadno kakve stvari im se dogadjaju pred ocima, a oni zmire na to.
Ne znam sta ti nije logicno :). "Tokom davanja iskaza u svojstvu svjedoka, a na poziv Tužilaštva KS, Uzunović je lažno naveo da je svoj telefon, kojim je snimio audiozapis, u kojem mu se nudi novac od N. N. osobe, promijenio, a snimak izbrisao. Istragom je utvrđeno da nije promijenio telefon, već ga je nakon saslušanja ugasio i prestao koristiti iako je znao da on predstavlja bitan dokaz u ovom krivičnom postupku." (klix)

Dao je zvanicni iskaz da je telefon promjenio a snimak izbrisao sto nije bio slucaj. Znaci lagao je istraznom organu sto je kaznjivo djelo i moze na osnovu toga biti procesuiran. Logicno 100%. Ako to ostavimo po strani tip je direktno navodio ime jedne stranke i povezivao je preko medija sa osobama koje su mu nudile mito, pa su se samim tim a. stvorile pretpostavke za istragu, b. stvorile pretpostavke za krivicno gonjenje ili tih ljudi koji su nudili mito ili njega ukoliko se dokaze da je lagao. Zasto njega? Zbog nanosenja stete pravnim licima izmedju ostalog.

Postoji mala razlika sto se slobode govora tice izmedju toga kada politicar nesto kaze i slaze (npr. da obecanje koje ne ispuni), i kada kaze, slaze i pritom optuzi nekog da je ucinio djelo visoke korupcije (nudio mi je taj i taj dva-tri miliona da promjenim glas).

SIPI se vecina stvari ne desava ispred ociju da oni ni ne vide niti cuju. SIPA je po meni najmanji problem, tuzilastva i sudovi su rak rana, cak i tuzilastvo ne toliko koliko sudovi.

Evo na jednom sportskom forumu citam da nas lokalni klub ceka i po 10-12 mjeseci da im se dostavi rijesenje od suda kojim mogu skinuti jednu od blokada sa bankovnog racuna nakon sto se sva dokumentacija uredno preda. To je posao od 10-20 minuta sa provjerama i kucanjem rjesenja. Tako da me ne cudi sto su ozbiljnije stvari trome a jos me manje cudi stanje kada nam predsjednik suda drzave pada na poklonima od 15tak hiljada maraka ili eura i sta ja znam sta vec. Truhlo sve!

Ovoj drzavi ce trebati 10 godina idealne vlasti samo da na pozitivnu nulu dodje. Da neka partija sutra dodje i iskreno to kaze ljudima nebi dobili 20 glasova, a u sustini bi trebali biti jedini kojim narod treba da vjeruje. Bez nekog restarta citavog sistema rahat patnja jos 50 godina.
Jedino ovo boldirano ima smisla. To sto je optuzio sda bi bio problem samo da ga je sda tuzila za klevetu, a opet ni u tom slucaju se ne bi ukljucili tuzilastvo i sipa. Opet ostaje smijesno da je optuzen za lazni iskaz u predmetu gdje je on svjedok koji je ukazivao na krivicno djelo. Po ovom osnovu bi ovi vidjeniji politicari bili poodavno u zatvoru da se htjelo.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1837 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

To sto govoris bi imalo smisla samo ukoliko istrazni organi nebi imali obavezu da sami istrazuju koruptivne navode. Posto imaju zakonsku obavezu da istrazuju sve vrste kriminala ukljucujuci i korupciju onda i bez prijave ili tuzbe SDA imaju obavezu da istraze javno izrecene navode, ili u ovom slucaju optuzbe. Pogotovo sto se te optuzbe ticu sire zajednice i imaju uticaj na citavu zajednicu. Tako da sa zakonske strane itekako ima prostora i za SIPU i za tuziteljstvo.

Meni je opet zalosno a ne smijesno sto je bio toliko glup da se dovede u situaciju da je on predmet istrage. A iz ove perspektive sve sto mozemo sada pouzdano tvrditi jeste da je on navodno ukazivao na krivicno djelo, dok je u toku istrage prema navodima iz medija pocinio najmanje jedno krivicno djelo. Sad za sada je on jedini koji ne samo da je panglu vec ce gotovo sigurno morati odgovarati bar za jedan prestup. Moras da razumijes da sve ono sto je on rekao na TV-u nista ne znaci bez dokaza. Sve sto je rekao nisu po automatizmu cinjenice dok se ne dokazu takvim. On ocito nesto krije, jer cist insan ne radi ono sto je on uradio.

Jos jedna veoma bitna stvar koja se moze desiti jedino glupanu i amateru a sto se sigurno ne desava ako pratis iskusnijim politicarima jeste da na Senadovo "imena" neko izleti i daje tek tako imena. Svi znaju da kada se barata imenima da se tu otvara prostor za krivicne postupke i da se otvara prostor za tuzbe i istrage. Tako da kada neku kapitalnu optuzbu poput one koju je on izrekao ispalis moras imati sve uredno da to pokrepis jer u suprotnom radi se o krivicnom djelu, jer ne mozes tek tako bez poslijedica da lazes na drugog, bilo da je pravno ili fizicko lice. Nanosi se nepopravljiva steta tim cinom.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#1838 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Satori »

https://zenica.ba/prvi-korak-prema-izgradnji-specijalisticke-bolnice-za-srce-u-zenici-investitor-uplatio-naknadu-prema-ugovoru-gradu-zenica/

"Ovaj čin predstavlja i jasan dokaz da Grad Zenica neće ulagati svoja sredstva za izgradnju klinike, već naprotiv, budžet Grada će dobiti i nešto novca, pored svih benefita koje će pomenuta klinika donijeti građanima." :roll:
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#1839 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Casual's »

Samo mu grad pravi parking od 300 mjesta :lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1841 Re: Zeničani

Post by anex »

Znači, nova bolnica ide...
Šta cemo sa starim zgradama?
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 820
Joined: 29/11/2022 19:46

#1842 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by ShnjaZZZ »

Ne ide nova bolnica nego samo taj novi odjel koliko sam shvatio.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1843 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by anex »

ShnjaZZZ wrote: 26/03/2024 11:46 Ne ide nova bolnica nego samo taj novi odjel koliko sam shvatio.
I ja sam tako skontao prije da ide samo odjel za srce...
Ali sad pričaju da će svi odjeli skoro biti u toj novoj...zgradi ili objektu.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1844 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

Mislim da je ovo sto su Fudo i Nezir dogovarali nevezano za kliniku za srce. Ta klinika je privatna a nova zgrada bolnice nije.
User avatar
N.N.
Posts: 3030
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#1845 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by N.N. »

Kacila posebno radi,
Kanton posebno bi da radi...

S tim da sam sa Kantonom pesimistican, ali da bi trebalo i valjalo, apsolutno.
Sve upregnuti od FBiH do manjih nivoa vlasti i zajedno to izgurati.
Ako Doboj, Trebinje mogu potpuno nove bolnice raditi, moze to i ovaj dio drzave.
Napraviti Univerzitetski KC, opucati zgradu kao Opca bolnica Sa npr, na 15 spratova i sve odjele tu smjestiti i laganini...
Bolnica u Zenici opsluzuje vise od 400 000 ljudi i to ne moze biti lokalni projekat nego projekat posebnog interesa za FBIH i jedan od prioriteta i najvaznijih projekata u Federaciji.
Ali ali...
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1846 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by n+1 »

Sve vrijeme se priča o novoj zgradi kao zgradi kardiologije. Ne razumijem kako ste uspjeli nafantazirati ovoliko alternativnih scenarija. :D
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#1848 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ajatolah_ »

n+1 wrote: 26/03/2024 14:28 Sve vrijeme se priča o novoj zgradi kao zgradi kardiologije. Ne razumijem kako ste uspjeli nafantazirati ovoliko alternativnih scenarija. :D
Pa Nezir sam govori da planiraju novu zgradu za sve odjele.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1849 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by n+1 »

U gornjem tekstu sa ZB Nezir govori o kompleksu novih zgrada u koje će fazno biti premješteni svi sadašnji odjeli. Meni to zvuči kao wishful thinking.

Mislim da je jedino izvjesna zgrada kardiologije, ako i ona.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1850 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by anex »

Pa to i mene zbunjuje...ali kad sad slušaš sve, radi se i o kardiologiji a posebno o novoj zgradi bolnice sa svim odjelima.
Post Reply