Zenicka policija uzvraca udarac

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#376 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by kurty »

Ovako... Moje misljenje...(o slucaju koji se desio, ili je izmisljen...)

Svaka cast policiji... Svaka cast jer tom sigurno nece pasti na pamet pa da opet pokusa sjesti za volan, a da je popio pivu ili vise njih... Jos pogotovo sto je doticni neki sofercina... Zamislite da sjedete u autobus, idete na godisnji odmor, a za volanom "onaj koji je pretucen od policije, jer nije htjeo stati, pa se dao u bijeg, ali ga ovi uhvatise"... Ili da se vozite sa suprugom i djecom, ili roditeljim, ili djevojkom, ili prijateljima, a u susret vam dolazi sleper, se 10 kubika kamena, i vozi ga "onaj koji je pretucen od policije, jer nije htjeo stati, pa se dao u bijeg, ali ga ovi uhvatise"...

SVAKA CAST POLICIJO STO SI OVAKO POSTUPILA


Medjutim, sta je sa onim kriminalcima, koje policajci pogledati nece, od kojeg okrecu glavu... Sta je sa milion situacija koje sam gledao, a desilo da udju lokalni kriminalci u objekat, naprave belaj, dodje policija i privede vlasnika objekta... Sta je sa situacijom koju sa gledao, a to je da su petorica kriminalaca, na sred ceste iz auta izvukli policajca koji je zavrsio smjenu, otisao po dijete iz obdanista, i koji je jos uvijek bio u uniformi.Tu petoricu niko od policajaca pogledao nije...HEJ KOLEGA VAM JE I KRIMINALCI SU GA ISTUKLI... Sta je sa svim ostalim situacijama... Mislim da je tu 50% do policije, a 50% do glavesina, zakonodavaca, ministara i ostalih...

Da ne citiram onaj post u kojem je "ispovjest" jedne policajke... Draga policajko, sta mislis kako je sada onoj dvadesetorici HEROJA, tvojih KOLEGA, koji su dobili otkaz, jer su casno i posteno odradili svoj posao... Mislim na specijalce koji su ostali bez posla... Sta mislis kako je njima bilo obavljat svoj posao u opremi koja je iz Kine, ili je najlosijeg kvaliteta... I pola poslova koje si navela da policija radi,nije istina
smrdljivi_grad
Posts: 70
Joined: 02/10/2009 00:56

#377 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by smrdljivi_grad »

Bosanski_kralj wrote:
smrdljivi_grad wrote: da ti neko da 5000 samo jednom da pogledas ove stvari, ne bi to uradio a ne za neku mizernu platu... ne branim ja policiju generalno al vrlo dobro znam kakve se sve stoke nakotilo u ovoj drzavi. Bio sam svjedok milion puta, vidio grozne stvari i moram da kazem da mi je drago sto policija ima pravo da bije svakog ko ne postuje zakone!
Kad se odlučuješ za neki posao, gledaš šta je u opisu takvog posla. Šta su oni očekivali da će raditi? Možda kažnjavati one koji bacaju smeća po ulici? Slažem se da su im plate mizerne s obzirom na posao koji obavljaju, ali u vezi s tim nek se "meni" ne obraćaju, eno im onih koje su birali i koje će zdušno braniti (jer im je to u dužnost :roll: ) kad kreneš da ti svoja prava tražiš.
to je vec neka druga tema i mrzi sad ulazit u raspravu po tom pitanju.... ja samo kazem, iskreno, nek mi odbiju bubrege onog trenutka kad svjesno ugrozim tvoj zivot...
User avatar
mirzazmaj
Posts: 351
Joined: 24/06/2008 11:57
Location: sarajevo

#378 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by mirzazmaj »

roksalena wrote:@Shoshana
Vidim ja da si ti stvarno policajac...
Ne znam namjere mog jarana jer je covjek isuvise zauzet svojim zdravstvenim stanjem ali bih bas voljela da tuzi doticne policajce...Taman na ovoj recesiji par radnih mjesta dobro bi dosla normalnim ljudima a ne tamo nekim primitivnim divljacima sto svoju snagu pokazuju na prosjecnim ljudima..I naravno da policija smatra da se nije nista desili, pa je cak i lazni iskaz sastavila..ZAR BI IM ISLO U PRILOG DA PRIZNAJU ISTINU O OVOME?
prosjecni ljudi se zaustave na policijski znak stop, a maloumni kreteni jok. :x
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#379 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Troll_Happens »

roksalena wrote:@Shoshana
Vidim ja da si ti stvarno policajac...
Ne znam namjere mog jarana jer je covjek isuvise zauzet svojim zdravstvenim stanjem ali bih bas voljela da tuzi doticne policajce...Taman na ovoj recesiji par radnih mjesta dobro bi dosla normalnim ljudima a ne tamo nekim primitivnim divljacima sto svoju snagu pokazuju na prosjecnim ljudima..I naravno da policija smatra da se nije nista desili, pa je cak i lazni iskaz sastavila..ZAR BI IM ISLO U PRILOG DA PRIZNAJU ISTINU O OVOME?
ma trebali su ga jos udesiti da ne moze ni da tuzi... koga on da tuzi nek bude zadovoljan da je prosao samo sa par shavova... nek se udara nogama u dupe svaki put kad vidi drota kako je dobro prosao.... valjda ce nauciti nesto iz svega ovoga da se ne bode sa rogatim..
On je taj primitivac sto nije htio da stane a ne policija i on treba da se stidi a i ti sama s njim sto branis smece. :x
dugmebezrupe
Posts: 2
Joined: 29/12/2009 00:22

#380 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by dugmebezrupe »

I ja bih da kazem ono što vi ne znate svi nabrojani…..ne znate kako je biti majka….

Znate li kako je po kiši otici do prodavnice I kupiti cokoladicu svome dijetu,jer je to njegova zelja bila

Znate li kako je po drugi put,ovaj put po noci I sa prvim snijegom izici I kupiti smoki svome dijetu, I to sve obucena u kopiranu verziju ‘’nikke’’ trenerke

Znate li kako je ugledati frisko smrknuto,kao pred smrtnu kaznu;lice prodavačice, ali ovaj put smrtnog izgleda

Znate li kakav je osjecaj, isto vece sresti smrznutu djecicu koja traze komad hljeba od smrknutih vozaca olupina, a znam da ih kuci ceka pijan otac I prazni im dzepove

Znate li kakav je osjecaj kada na ranoj kafi kod stare Ifete, slušam da se Bahrina udala za ‘anamo njega’

Znate li kakav je osjecaj svaki dan prati 3 ves masine da bi djeca I sutra mogla nositi mickey & mouse trenerkice, plavu, crvenu, lila, zutu, bijelu I crnu..

Znate li da stanem pred ogledalom I kontam, ma mora da sam poludila, svejedno mi je sto djeca porazbijase sve po kuci…

Znate li kakav je osjecaj kad skrivene kolace djeca pojedu I ja se osramotim pred teta Mirom, a cijeli dan joj se hvalila kakve sam tulumbe napravila..

Znate li kakav je osjecaj kad muz dodje kuci I kaze da ne mozemo uzeti novi kredit, jer smo onaj ranije isplatili, ehh, sada djeci ne mogu za rođendan renovirati potkrovlje, kazu d a im se bijela boja zidova ne svidja…
Sta sam sve prezivjela sa ovom mojom djecom, a tek im je; malom dvije a starijem 5 godina….


Kazem svojoj mami, ja nista nisam imala, nista mi nisi dala, sama sam morala fakultet zavrsiti, sama posao naci, sama se udati, sama djecu roditi, evo sada sama ih I odgajati…
Sta reci nego patnja cijelog zivota…kazem ja svojoj mami:

NE ZNAS TI MAMA STA JE EVLAD (dijete)

Ps Uz duzno postovanje prema zanatu policajca, RIP svim nevinim, pogotovo sluzbenicima javnog reda, uz veliki respect prema osjecanjima policajke,ali, ali zar I zanat majke nije tezak, neizdrziv, cak sta vise, vjecno traje.
Hocu reci svaku pojavu treba objektivno sagledati I ocijeniti.

Sto se teme tice, sjetite se snimka narkomana/lopova kojeg tuku policajci…kako ste svi saosjecali sa njim...zgrožavali se nad onim policajcima, sada ista situacija, samo nema snimka, ali ima gnusno ubistvo nevinog policajca dan prije, I vi skoro svi poletili na drugu stranu. Bas ste,ama bas ste licemjerni, pa odlucite se il’ se bije il’ se ne bije.Ako se bije onda da sudsku vlast posaljemo u penziju, a povecamo plate izvrsnoj, pa nek biju jos vise..
Aferim
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#381 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by RtrnOfSalisbury »

policija ne smije nikog da bije, jedino su mogli kad su hin sustigli, eventualno im metnuti lisice na ruke i malo jace zavrnuti ruke u cilju savladavanja otpora i bezbjednog stavljanja lisica na ruke nepoznatim licima, pazeci da nepoznato lice ne udari glavom o krov motornog vozila a ako se nepoznato lice slucajno oklizne i udari glavom o motorno vozilo treba pruziti svu neophodnu pomoc nepoznatom licu da stane na noge ali tako da nepoznato lice ne udari glavom o motorno vozilo ponovo jer na taj nacin nepoznato lice moze da se ozlijedi.
ako nepoznato lice krene da padne kontra motornog vozila, pesnica se smije postaviti tako da bubreg udari u istu sprecavajuci da nepoznato lice padne, blagim pokretima nepoznato lice dovesti u polozaj prema motornom vozilu a ako slucajno udari o motorno vozilo
treba pokusati sprijeciti padanje nepoznatog lica na tlo i izvrsiti legitimisanje.
jedini problem zakonski je taj ko je nepoznatom licu babo. ako je to osoba od ugleda i sa pedigretom, naebali smo svi jer more bit nepoznato lice nije bilo ni pjano nego samo nije vidjelo policajce koji nisu bili jasno vidljivi na cesti.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#382 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by simpozijum delirijum »

vidjeh u Njemackoj, bilo doba karnevala , u obliznjoj kafani u po' bijela dana svabe se zapile i zapocele tucu, ja sa zenom vracam se iz kupovine i sklonimo se u stranu
dolaze visoko obuceni i civilizirani EU drzave policajci navuku kozne rukavice i pocnu ih degeniciti da su doslovno zubi bili po cesti a niti krvi nije manjkalo na trotoaru , ukljucujuci i jednu mladu zenu , koja je pjana jal' drogirana pokusala da opali samar policajcu i ovaj je spuco' karate udarcem nogom u glavu , razvalio je skroz , onesvjestio je !
u sred bijela dana sve su to Nijemci ( nije bilo stranaca pa da se kaze;"biju strance" )
u USA bjesni tinejdzer nije zaustavio svoj nabrijani kadilak na ulazu skole u kojoj se skupilo na stotine roditelja i djece na skolskoj priredbi, probio je kapiju ali nije stigao daleko jer sa dva metka u glavu ga je zaustavio mladi policajac
tinejdzer je imao 16 godina i bio drogiran
sta ocete'?
demokratiju sa gangsterima ili policajci da rade svoj posao
probaj bjezati policiji u bilo kojoj Eu drzavi ?
ako te ne stigne metak , stignu ce te robija
MPC
Posts: 71
Joined: 24/01/2008 00:25
Location: Tu sam

#383 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by MPC »

mirzazmaj wrote:
roksalena wrote:@Shoshana
Vidim ja da si ti stvarno policajac...
Ne znam namjere mog jarana jer je covjek isuvise zauzet svojim zdravstvenim stanjem ali bih bas voljela da tuzi doticne policajce...Taman na ovoj recesiji par radnih mjesta dobro bi dosla normalnim ljudima a ne tamo nekim primitivnim divljacima sto svoju snagu pokazuju na prosjecnim ljudima..I naravno da policija smatra da se nije nista desili, pa je cak i lazni iskaz sastavila..ZAR BI IM ISLO U PRILOG DA PRIZNAJU ISTINU O OVOME?
prosjecni ljudi se zaustave na policijski znak stop, a maloumni kreteni jok. :x
:thumbup: :thumbup: samo tuci kretene milicijo a posteni se nemaju cega bojati...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#384 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 21:06, edited 1 time in total.
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#385 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by abdulazizsarajevo »

ispravna akcija policije...podrzavam 1000% nek su ih nalausili ...pun mi je kurac tih mangupa...
mi kad smo bili u USA reci cu vam kako to tamo izgleda...LAPD

isto tako kasno navece voznja vracali se kuci...policajac kad te zaustavlja redovna kontrola...flashlite ti je u celo uperen i ruka na pistolju dok ti ruke ne vidi kasnije pricate...nema zajebancije...

nadam se jos ovakih svijetlih primjera da cu ovdje dozivjeti!
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#386 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by NekoIzMase »

Ako je nekome ispod ponosa da zaustavi vozilo na znak stop sa odredjenim promilom alkohola u krvi, zasto bi mu bilo ispod ponosa i 'popiti' batine za isti cin? Svaka cast policiji na ovakvoj reakciji jer drugi put ce ti isti 'soferi' (kojih ne manjka ni na ovome forumu - sudeci po komentarima koji podrzavaju nepostivanje zakona) razmisliti da li ce popiti pa sjesti za volan i ugroziti sve oko sebe i da li ce, ako to vec urade, biti spremni snositi odgovarajuce kaznene mjere za svoj postupak.

Zakon u jednoj drzavi, na koju bi se i mi mogli ugledati, nalaze da se svi pijani vozaci za volanom kazne od 6 do 12 mjeseci zatvorske uz 4 000 Eura novcane kazne. Ako ne mozes otplatiti, automobil ide na aukciju i kada se automobil proda, kaznjeni placa razliku (ukoliko je auto u vrijednosti ispod 4000 Eura). Pa kad bi bosnjo ostao bez svog golfa dvojke, odlezao pola godine/godinu, ponovo polagao vozacki, ostao bez posla i morao placati kredit narednih godinu - dvije sto se napio i pravio vazan pred pripitim 'haverima' kako bi se mogao 'pohvaliti' svojim 'haverima' koji nazalost nisu bili tu da svemu svjedoce, sigurno bi bilo i manje udesa, manje poginulih vozaca/suvozaca/policajaca/nevinih ljudi koji su zrtve jednog prosjecnog bosanskog 'lole'.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#387 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca »

Zaista svakakvih ljudi u Bozijoj basci ....

Nikada, nikada mi nece biti jasni oni ljudi koji dozvoljavaju i cak podrzavaju krsenje zakona a to je onda bezvlasce i bezzakonje. Trebalo bi onda znati ( a izgleda da i to neki ne znaju ) da je to onda anarhija i nered ....
Zakoni su tu da se postuju .... pa i oni koji ih treba da sprovode ....
Ako zakoni nisu dobri - onda ih treba preko zakonom izabranih ( legalnih ) predstavnika mijenjati u propisanoj proceduri ....
Krsenje zakona je i ne zaustavljanje na znak policije ali je isto tako i krsenje zakona PREKORACENJE ovlasti u izvrsenju policijske sluzbe ... Ko to ne vidi - ili je slijep ili je zlonamjeran ...
Osvrnuo bih se jos jednom na veoma opasna misljenja ( a bilo ih je ovdje na ovoj temi ) : da nema veze ako nastrada i neko nevin i drugo da nema veze ako je i bilo kolateralne stete ( pa i strada neko nevin ) .... Volio bih ( onako iskreno ) da oni koji zastupaju ovu tezu budu ta kolateralna steta i nose tragove do kraja zivota .....
Nisam protiv normalnih policajaca - a takvih je vecina, ali sam protiv onog dijela policije - koji lijeci svoje frustracije kroz batine na prethodno svezanim licima .....
Zakon se mora postovati i ovlastenja dobijena po tim zakonima .... Sve ostalo je bezvlasce ....
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#388 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by KadSeMrtviProbudimo »

moderator wrote:
veljaca wrote:Zaista svakakvih ljudi u Bozijoj basci ....

Nikada, nikada mi nece biti jasni oni ljudi koji dozvoljavaju i cak podrzavaju krsenje zakona a to je onda bezvlasce i bezzakonje. Trebalo bi onda znati ( a izgleda da i to neki ne znaju ) da je to onda anarhija i nered ....
Zakoni su tu da se postuju .... pa i oni koji ih treba da sprovode ....
Ako zakoni nisu dobri - onda ih treba preko zakonom izabranih ( legalnih ) predstavnika mijenjati u propisanoj proceduri ....
Krsenje zakona je i ne zaustavljanje na znak policije ali je isto tako i krsenje zakona PREKORACENJE ovlasti u izvrsenju policijske sluzbe ... Ko to ne vidi - ili je slijep ili je zlonamjeran ...
Osvrnuo bih se jos jednom na veoma opasna misljenja ( a bilo ih je ovdje na ovoj temi ) : da nema veze ako nastrada i neko nevin i drugo da nema veze ako je i bilo kolateralne stete ( pa i strada neko nevin ) .... Volio bih ( onako iskreno ) da oni koji zastupaju ovu tezu budu ta kolateralna steta i nose tragove do kraja zivota .....
Nisam protiv normalnih policajaca - a takvih je vecina, ali sam protiv onog dijela policije - koji lijeci svoje frustracije kroz batine na prethodno svezanim licima .....
Zakon se mora postovati i ovlastenja dobijena po tim zakonima .... Sve ostalo je bezvlasce ....
http://mupzdk.gov.ba/

Jos uvijek nikakvih informacija o ovom dogadjaju nema. Na kraju ce jos ispasti da su roksalenini drugovi sjedili u parkiranom autu i pili cedevitu a dosla bahata policija i sve im kosti slomila.
Pod pretpostavkom da je @roksalena prenijela tačnu informaciju, izvještaja MUP-a o ovom događaju neće ni biti. I to je još jedna greška policije, jer su svjesni prekršaja koji je počinjen od strane jednog od njih. Ovo skrivanje istine od javnosti je takođe za svaku osudu.
Isto kao što je, po mom mišljenju došlo do prekoračenja ovlašćenja policije u događaju iz @roksalenine priče, do pretjerane upotrebe sile (a da ne ulazim u njenu vjerodostojnost).
Policija ima jasno određena pravila ponašanja, pa i u ovom slučaju, ukoliko je došlo do prekršaja, postoji način suzbijanja. Premlaćivanje sigurno nije način, ali nije ni u opisu poslova policije, niti u njihovom pravu određivanja „kazni“ bilo kojim prekršiocima zakona.
Samo sud ima pravo odrediti vrstu i način kažnjavanja, to pravo mu je dalo društvo kroz zakone, a policiji je dalo druge metode sprovedbe zakona.
U ovom slučaju, ukoliko je istinit, radi se o odmazdi policije zbog smrti svog kolege, i utoliko je greška policije teža. Da je umjesto jednog policajca poginulo više njih, pitanje je da li bi se policija u svojoj odmazdi zaustavila samo na ovom mladom prekršiocu, ili bi zaredala po ostalim...
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#389 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca »

moderator wrote:
veljaca wrote:Zaista svakakvih ljudi u Bozijoj basci ....

Nikada, nikada mi nece biti jasni oni ljudi koji dozvoljavaju i cak podrzavaju krsenje zakona a to je onda bezvlasce i bezzakonje. Trebalo bi onda znati ( a izgleda da i to neki ne znaju ) da je to onda anarhija i nered ....
Zakoni su tu da se postuju .... pa i oni koji ih treba da sprovode ....
Ako zakoni nisu dobri - onda ih treba preko zakonom izabranih ( legalnih ) predstavnika mijenjati u propisanoj proceduri ....
Krsenje zakona je i ne zaustavljanje na znak policije ali je isto tako i krsenje zakona PREKORACENJE ovlasti u izvrsenju policijske sluzbe ... Ko to ne vidi - ili je slijep ili je zlonamjeran ...
Osvrnuo bih se jos jednom na veoma opasna misljenja ( a bilo ih je ovdje na ovoj temi ) : da nema veze ako nastrada i neko nevin i drugo da nema veze ako je i bilo kolateralne stete ( pa i strada neko nevin ) .... Volio bih ( onako iskreno ) da oni koji zastupaju ovu tezu budu ta kolateralna steta i nose tragove do kraja zivota .....
Nisam protiv normalnih policajaca - a takvih je vecina, ali sam protiv onog dijela policije - koji lijeci svoje frustracije kroz batine na prethodno svezanim licima .....
Zakon se mora postovati i ovlastenja dobijena po tim zakonima .... Sve ostalo je bezvlasce ....
http://mupzdk.gov.ba/

Jos uvijek nikakvih informacija o ovom dogadjaju nema. Na kraju ce jos ispasti da su roksalenini drugovi sjedili u parkiranom autu i pili cedevitu a dosla bahata policija i sve im kosti slomila.
Moja diskusija je bila vise upucena na neke diskutante u raspravi .... Radilo se tu o principima a ne konkretnom slucaju ....
Kad vec se javih, da napomenem da za svojih 50-tak godina zivota nisam dozivio fizicko prekoracene ovlasti od strane policije ( mada sam vidio nekoliko takvih slucajeva ) ali sam dozivio prekoracenje ovlasti u svezi saobracaja. Recimo smeta mi kad u gradu ( Sarajevu ) vidim jako puno pogresno parkiranih automobila i onda selektivno kaznjavanje ( bar se meni tako cini ) ...

:sax:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#390 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo »

veljaca wrote:Zaista svakakvih ljudi u Bozijoj basci ....

Nikada, nikada mi nece biti jasni oni ljudi koji dozvoljavaju i cak podrzavaju krsenje zakona a to je onda bezvlasce i bezzakonje. Trebalo bi onda znati ( a izgleda da i to neki ne znaju ) da je to onda anarhija i nered ....
Zakoni su tu da se postuju .... pa i oni koji ih treba da sprovode ....
Ako zakoni nisu dobri - onda ih treba preko zakonom izabranih ( legalnih ) predstavnika mijenjati u propisanoj proceduri ....
Krsenje zakona je i ne zaustavljanje na znak policije ali je isto tako i krsenje zakona PREKORACENJE ovlasti u izvrsenju policijske sluzbe ... Ko to ne vidi - ili je slijep ili je zlonamjeran ...
Osvrnuo bih se jos jednom na veoma opasna misljenja ( a bilo ih je ovdje na ovoj temi ) : da nema veze ako nastrada i neko nevin i drugo da nema veze ako je i bilo kolateralne stete ( pa i strada neko nevin ) .... Volio bih ( onako iskreno ) da oni koji zastupaju ovu tezu budu ta kolateralna steta i nose tragove do kraja zivota .....
Nisam protiv normalnih policajaca - a takvih je vecina, ali sam protiv onog dijela policije - koji lijeci svoje frustracije kroz batine na prethodno svezanim licima .....
Zakon se mora postovati i ovlastenja dobijena po tim zakonima .... Sve ostalo je bezvlasce ....
vidimo da je ovaj dogadjaj vjerovatno izmisljen al nema veze
za vozaca sigurno znamo da je pogrijesio u najmanje jednom slucaju
sto se tice policije i prekoracenja u to nismo sigurni ni ja ni ti ni niko na forumu tako da ne znaci da su prekoracili ovlastenja
sto se tice mog misljenja o stradanju nevinih kao kolateralne stete nek budem prvi ako ce se situacija poboljsati
i nisam rekao na ozljede koje ces do kraja zivota imati nego o toj vaspitno karate procedure od koje sigurno nece ostati trag do kraja zivota

sto se tice policajaca normalno da neces zaposliti debila koji konta da je serif i da moze sve nego nekog normalnog koji moze procjeniti ko je nevin a ko nei na onovu toga provoditi zakon

i ajd mi reci samo ovo
jeli prekoracenje ako se u toku pljacke u zaustavljanju lopova upotrijebi pistolj i rani ga
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#391 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca »

respo wrote: vidimo da je ovaj dogadjaj vjerovatno izmisljen al nema veze
za vozaca sigurno znamo da je pogrijesio u najmanje jednom slucaju
sto se tice policije i prekoracenja u to nismo sigurni ni ja ni ti ni niko na forumu tako da ne znaci da su prekoracili ovlastenja
sto se tice mog misljenja o stradanju nevinih kao kolateralne stete nek budem prvi ako ce se situacija poboljsati
i nisam rekao na ozljede koje ces do kraja zivota imati nego o toj vaspitno karate procedure od koje sigurno nece ostati trag do kraja zivota

sto se tice policajaca normalno da neces zaposliti debila koji konta da je serif i da moze sve nego nekog normalnog koji moze procjeniti ko je nevin a ko nei na onovu toga provoditi zakon

i ajd mi reci samo ovo
jeli prekoracenje ako se u toku pljacke u zaustavljanju lopova upotrijebi pistolj i rani ga
Ne bih volio da ni ti a ni bilo ko drugi NEVIN bude dio kolateralne stete ....
Ovo u svezi zaposljavanja policajca ( kao i zaposljavanja kod drugih profesija ) da li stvarno mislis da i pored toga sto si naveo da je normalno - da nema i zaposljavanja osoba koja ne zasluzuju to radno mjesto ? Po razno-raznim kriterijumima....
Da ti samo kazem na tvoje pitanje: ako policajac u toku pljacke u zaustavljanju lopova nema druge mogucnosti i ugrozen mu je zivot - moze upotrijebiti pistolj i raniti ga u noge - a nikako ne raniti ga u glavu .....ali samo u slucaju ugrozenosti njegovog zivota ili zivota policajca koji mu asistira ....
Da ja tebe nakon moga odgovora tebi, samo priupitam:
- da li je doslo do prekoracenja ovlasti u slucaju smrti rahmetli Anera ( navijaca FK Zeljeznicar - u Zenici ) ili do prekoracenja ovlasti u slucaju smrti Vedrana ( navijaca FK Sarajevo - u Sirokom ) ?
Nadam se odgovoru ....
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#392 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by ja71 »

NekoIzMase wrote: Svaka cast policiji na ovakvoj reakciji jer drugi put ce ti isti 'soferi'
(kojih ne manjka ni na ovome forumu - sudeci po komentarima koji podrzavaju nepostivanje zakona)
razmisliti da li ce popiti pa sjesti za volan i ugroziti sve oko sebe i da li ce, ako to vec urade, biti spremni snositi odgovarajuce kaznene mjere za svoj postupak.
Ja u ovih 15-tak stranica nisam procitao da je neko pravdao ponasanje onoga sto se nije zaustavio.
NIKO.
On treba da se kazni. Visina kazne je odredjena zakonom.

Ako nisi jos ukopco : I za policiju vazi zakon i ona ne smije proizvoljno odredjivati visinu kazne.
Ili smatras da policija npr. smije pucati zoljom na auto ako neko ne stane.
quelle1983
Posts: 36
Joined: 31/03/2009 15:25

#393 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by quelle1983 »

Želim samo da kažem da također 100% podržavam ponašanje policajaca u ovom slučaju.

Prije mjesec, dva mi je sestra javila da nam je poginuo jedan poznanik. Išao je navečer kući i lik ga je s autom samo pokosio i nastavio dalje. Poznanik je na licu mjesta bio mrtav, a idiot za volanom nije uhvaćen. :(

Tko god pijan sjedne za volan potencijalni je ubica. Ako pokuša da zbriše policiji, itekako zaslužuje da ga se namlati. Nekim razmaženim tatinim sinovima ne znači ništa novčana kazna niti oduzimanje vozačke na par mjeseci. Al zato čisto sumnjam da takvi lako zaboravljaju batine... Treba ih toliko namlatiti da im nikad više ne padne na pamet da sjednu za volan pijani, a kamoli da pokušaju pobjeći policiji.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#394 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by ja71 »

quelle1983 wrote:Želim samo da kažem da također 100% podržavam ponašanje policajaca u ovom slučaju.

Prije mjesec, dva mi je sestra javila da nam je poginuo jedan poznanik. Išao je navečer kući i lik ga je s autom samo pokosio i nastavio dalje. Poznanik je na licu mjesta bio mrtav, a idiot za volanom nije uhvaćen. :(

Tko god pijan sjedne za volan potencijalni je ubica. Ako pokuša da zbriše policiji, itekako zaslužuje da ga se namlati. Nekim razmaženim tatinim sinovima ne znači ništa novčana kazna niti oduzimanje vozačke na par mjeseci. Al zato čisto sumnjam da takvi lako zaboravljaju batine... Treba ih toliko namlatiti da im nikad više ne padne na pamet da sjednu za volan pijani, a kamoli da pokušaju pobjeći policiji.
znaci podrzavas prekoracenje zakona od strane policije ?
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#395 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Troll_Happens »

ja71 wrote:
NekoIzMase wrote: Svaka cast policiji na ovakvoj reakciji jer drugi put ce ti isti 'soferi'
(kojih ne manjka ni na ovome forumu - sudeci po komentarima koji podrzavaju nepostivanje zakona)
razmisliti da li ce popiti pa sjesti za volan i ugroziti sve oko sebe i da li ce, ako to vec urade, biti spremni snositi odgovarajuce kaznene mjere za svoj postupak.
Ja u ovih 15-tak stranica nisam procitao da je neko pravdao ponasanje onoga sto se nije zaustavio.
NIKO.
On treba da se kazni. Visina kazne je odredjena zakonom.

Ako nisi jos ukopco : I za policiju vazi zakon i ona ne smije proizvoljno odredjivati visinu kazne.
Ili smatras da policija npr. smije pucati zoljom na auto ako neko ne stane.

u civiliziranom drustvu policija ima moc koja je zakonski regulisana. I ako treba i zoljom na auto koji nece da se zaustavi. Prije par god u jednom Austrijskom gradu je bila potjera neka za jednim autom od strane policije. Tip se nije obazirao na znake da stane i popio dva metka u vrat. Tako se to rjesava u civiliziranom svijetu. Valjda je bio diler i nije mu bilo u interesu da stane. Samo tako hrabro pa ce svi biti ko tambure. :oops:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#396 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo »

veljaca wrote:
respo wrote: vidimo da je ovaj dogadjaj vjerovatno izmisljen al nema veze
za vozaca sigurno znamo da je pogrijesio u najmanje jednom slucaju
sto se tice policije i prekoracenja u to nismo sigurni ni ja ni ti ni niko na forumu tako da ne znaci da su prekoracili ovlastenja
sto se tice mog misljenja o stradanju nevinih kao kolateralne stete nek budem prvi ako ce se situacija poboljsati
i nisam rekao na ozljede koje ces do kraja zivota imati nego o toj vaspitno karate procedure od koje sigurno nece ostati trag do kraja zivota

sto se tice policajaca normalno da neces zaposliti debila koji konta da je serif i da moze sve nego nekog normalnog koji moze procjeniti ko je nevin a ko nei na onovu toga provoditi zakon

i ajd mi reci samo ovo
jeli prekoracenje ako se u toku pljacke u zaustavljanju lopova upotrijebi pistolj i rani ga
Ne bih volio da ni ti a ni bilo ko drugi NEVIN bude dio kolateralne stete ....
Ovo u svezi zaposljavanja policajca ( kao i zaposljavanja kod drugih profesija ) da li stvarno mislis da i pored toga sto si naveo da je normalno - da nema i zaposljavanja osoba koja ne zasluzuju to radno mjesto ? Po razno-raznim kriterijumima....
Da ti samo kazem na tvoje pitanje: ako policajac u toku pljacke u zaustavljanju lopova nema druge mogucnosti i ugrozen mu je zivot - moze upotrijebiti pistolj i raniti ga u noge - a nikako ne raniti ga u glavu .....ali samo u slucaju ugrozenosti njegovog zivota ili zivota policajca koji mu asistira ....
Da ja tebe nakon moga odgovora tebi, samo priupitam:
- da li je doslo do prekoracenja ovlasti u slucaju smrti rahmetli Anera ( navijaca FK Zeljeznicar - u Zenici ) ili do prekoracenja ovlasti u slucaju smrti Vedrana ( navijaca FK Sarajevo - u Sirokom ) ?
Nadam se odgovoru ....
da ti odgovorim konkretno u slucaju vedrana jeste za anera ne znam bas situaciju kako se desilo sta pa ne mogu govoriti al vjerujem da je i tu bilo

ja ti samo govorim opravdavam ovo sto se konkretno dogodilo
a poslije toga ima unutrasnja kontorla klinci palci pa nek se dokazuje jesu li prekoracili ili ne kao sto ce i taj vozac dokazivati jeli kriv ili ne
u vezi zaposljavanja i uopste stanja u drzavi da je drzava normalna ne bi bilo tih kriterija babo tetak stric ja platio ti platio pa dosli na tu poziciju
ali ne bi bilo ni ovakvog ponasanja kao doticnog vozaca pa onda ne bi trebale ni ovakve mjere
jer priznaj koliko danas njih nosi pistolje koliko ljudi danas postuje policiju kao zvanje ne govorim o tome kakvi su pojedinci itd itd i onda ces vidjeti da bi u dzavi situacija bila koliko toliko ok ovi moraju tuci jer je balkan ovo mentalitet je takav nismo norvezani jbt
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#397 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca »

respo wrote:
veljaca wrote:
respo wrote: vidimo da je ovaj dogadjaj vjerovatno izmisljen al nema veze
za vozaca sigurno znamo da je pogrijesio u najmanje jednom slucaju
sto se tice policije i prekoracenja u to nismo sigurni ni ja ni ti ni niko na forumu tako da ne znaci da su prekoracili ovlastenja
sto se tice mog misljenja o stradanju nevinih kao kolateralne stete nek budem prvi ako ce se situacija poboljsati
i nisam rekao na ozljede koje ces do kraja zivota imati nego o toj vaspitno karate procedure od koje sigurno nece ostati trag do kraja zivota

sto se tice policajaca normalno da neces zaposliti debila koji konta da je serif i da moze sve nego nekog normalnog koji moze procjeniti ko je nevin a ko nei na onovu toga provoditi zakon

i ajd mi reci samo ovo
jeli prekoracenje ako se u toku pljacke u zaustavljanju lopova upotrijebi pistolj i rani ga
Ne bih volio da ni ti a ni bilo ko drugi NEVIN bude dio kolateralne stete ....
Ovo u svezi zaposljavanja policajca ( kao i zaposljavanja kod drugih profesija ) da li stvarno mislis da i pored toga sto si naveo da je normalno - da nema i zaposljavanja osoba koja ne zasluzuju to radno mjesto ? Po razno-raznim kriterijumima....
Da ti samo kazem na tvoje pitanje: ako policajac u toku pljacke u zaustavljanju lopova nema druge mogucnosti i ugrozen mu je zivot - moze upotrijebiti pistolj i raniti ga u noge - a nikako ne raniti ga u glavu .....ali samo u slucaju ugrozenosti njegovog zivota ili zivota policajca koji mu asistira ....
Da ja tebe nakon moga odgovora tebi, samo priupitam:
- da li je doslo do prekoracenja ovlasti u slucaju smrti rahmetli Anera ( navijaca FK Zeljeznicar - u Zenici ) ili do prekoracenja ovlasti u slucaju smrti Vedrana ( navijaca FK Sarajevo - u Sirokom ) ?
Nadam se odgovoru ....
da ti odgovorim konkretno u slucaju vedrana jeste za anera ne znam bas situaciju kako se desilo sta pa ne mogu govoriti al vjerujem da je i tu bilo

ja ti samo govorim opravdavam ovo sto se konkretno dogodilo
a poslije toga ima unutrasnja kontorla klinci palci pa nek se dokazuje jesu li prekoracili ili ne kao sto ce i taj vozac dokazivati jeli kriv ili ne
u vezi zaposljavanja i uopste stanja u drzavi da je drzava normalna ne bi bilo tih kriterija babo tetak stric ja platio ti platio pa dosli na tu poziciju
ali ne bi bilo ni ovakvog ponasanja kao doticnog vozaca pa onda ne bi trebale ni ovakve mjere
jer priznaj koliko danas njih nosi pistolje koliko ljudi danas postuje policiju kao zvanje ne govorim o tome kakvi su pojedinci itd itd i onda ces vidjeti da bi u dzavi situacija bila koliko toliko ok ovi moraju tuci jer je balkan ovo mentalitet je takav nismo norvezani jbt
Ne znam, mozda ja nisam rodjen za ovo vrijeme, ali po meni ( osim u iznimnim i zakonom opravdanim situacijama ) nikada ali bas nikada ne opravdavam upotrebu sile ( pogotovo neopravdanu ) ....a pogotovo ako postoji mogucnost da neko nevin nastrada .... dok taj onda istjera pravdu ( a pitanje je da li ce je ikada istjerati ) ostade "krivih ledja" ....
Bojim se da me neko pogresno ne shvati - ne branim ni one koje svjesno krse zakone - ali i za njih je predvidjena zakonom odredjena kazna .... jer ako toga nema - onda je bezvlasce i bezzakonje ..... Isto tako ne napadam ni one koji sprovode i brane zakone ( a i ja ih iz svojih izdvajanja itekako placam ) ali u skladu sa pravilima i ovlastenjima ...
Vezano za konkretan slucaj ( ako se desio ) - pogrijesili su ovi koji nisu stali na znak zaustavljanja od policajca , kao i pogrijesio je policajac ( ili vise njih ) ako su ( ponavljam - ako su ) prekrsili svoja zakonska ovlastenja .....
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#398 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo »

@veljaca
reci mi samo ovo
znas za slucaj onog koji je napravio oko 200 saobracajnih prekrsaja i oduzeto mu cini mi se 2-3 auta te njegovo te od komsije te od nekog nemam pojma
jesi vidio koliko on ima da plati na osnovu kazne oko 20000 maraka
i dzaba njega kaznjavati kad opet isto radi i bez vozacke (ako je uopste imao)

i sta njemu da radis moras ga prebiti da bi zapamtio i da vidis kako onda postuje zakon
User avatar
aze
Posts: 286
Joined: 23/08/2009 17:07
Location: D memli sajd

#399 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by aze »

respo wrote:@veljaca
reci mi samo ovo
znas za slucaj onog koji je napravio oko 200 saobracajnih prekrsaja i oduzeto mu cini mi se 2-3 auta te njegovo te od komsije te od nekog nemam pojma
jesi vidio koliko on ima da plati na osnovu kazne oko 20000 maraka
i dzaba njega kaznjavati kad opet isto radi i bez vozacke (ako je uopste imao)

i sta njemu da radis moras ga prebiti da bi zapamtio i da vidis kako onda postuje zakon

Ljudi uporno tvrde kako treba krsiti zakon da bi se isti postovao .... paradoks :D :-)
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#400 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Margita81 »

Ne znam, mozda ja nisam rodjen za ovo vrijeme, ali po meni ( osim u iznimnim i zakonom opravdanim situacijama ) nikada ali bas nikada ne opravdavam upotrebu sile ( pogotovo neopravdanu ) ....a pogotovo ako postoji mogucnost da neko nevin nastrada .... dok taj onda istjera pravdu ( a pitanje je da li ce je ikada istjerati ) ostade "krivih ledja" ....
Bojim se da me neko pogresno ne shvati - ne branim ni one koje svjesno krse zakone - ali i za njih je predvidjena zakonom odredjena kazna .... jer ako toga nema - onda je bezvlasce i bezzakonje ..... Isto tako ne napadam ni one koji sprovode i brane zakone ( a i ja ih iz svojih izdvajanja itekako placam ) ali u skladu sa pravilima i ovlastenjima ...
Vezano za konkretan slucaj ( ako se desio ) - pogrijesili su ovi koji nisu stali na znak zaustavljanja od policajca , kao i pogrijesio je policajac ( ili vise njih ) ako su ( ponavljam - ako su ) prekrsili svoja zakonska ovlastenja .....[/quote]


Sve bi to bilo u redu da se mi mozmo pouzdati u nase pravosudje i postene i zasluzene kazne pociniteljima razlicitih zlodjela. Posto to nije ni izbliza tako onda je sila i nasilje posebno u ovakvim slucajevima po meni i vise nego opravdana. Ja na umu imam svoje dijete i cinjenicu da ce u ne tako dalekoj buducnosti i ono biti ucesnik u saobracaju kao pjesak i onda lik koji je pod dozom koji fura kroz crveno i ne staje kad ga policija zaustavlja-njega sigurno nece zaustaviti ni slucajni prolaznik koji je im'o tu nesrecu da mu se nadje na putu dok on provodi svoje. Halo bolan pa tog imbecila je bio sevap nalemat. :twisted:
Post Reply