Zenicka policija uzvraca udarac

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#251 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Margita81 »

Molim vas da ne poredite nasu anarhiju sa zapadnom Evropom. To prvo.
Drugo..policiji treba povecati ovlasti dati im jace i vece pendreke i patrola u svakom kvartu bi bila pozeljna jer budimo realni nasilnika, alkosa, silovatelja, lopova, razbojnika, ubica, prevaranata ima ko kise i osjecam se nesigurno u ovom gradu. Posebno uvece nije nimalo ugodno.
S druge strane i ta ista policija se mora navlacit sa svakojakom bagrom lijepim ili manje lijepim metodama ali slabo koristi kad svi oni znaju da je murija bespomocna (da i ne pricam o kaznama koje su sramotne za bilo koji tezi prekrsaj).
Zato fino pendrecine i ako treba oruzje koje smiju upotrijebiti kad je situacija takva da nema druge i ja vjerujem da bi i sigurnost bila na malko drugacijem nivou.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#252 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

hamza_sa wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Hajdesada , ali ono, iskreno...
Koliko je vas imalo problema sa policijom, ali ono, na cistu miru?!
Zaustave te i prebiju te?!
Ili setas ti ko gospodin, a oni ti odvale bubrege?!
Koga je to policija namarala, a da nije debelo zasluzio mare?!
Mene uvijek prilikom kontorole pozdrave i pozele sretan put, fakat ne znam kako se to ljudi ovdje ponasaju i sta rade pa vazda im policija kriva.
Podrska policiji, nadam se da ce poceti primjenjivati silu u slucaju da se njima prijeti, jer su danas dovedeni do stepena da papak mora prvo da ga letvom odvali, e pa da bi mu uzvratio.
Treba nama Jozo i njegove metode od prije rata.
Nekad davno, prije rata, mislim da je bila 1989. godina. Zima. Negdje pred samu novu godinu. Par nas iz ulice, dokopali smo se nekih petardi i poceli ih bacati. Ma, vjerujte nismo ni tri petarde bacili, kad eto ti milicionera Joze. Kako meni, tako i svima ostalim momentalno su se noge "odsjekle". Posto se bacanje petardi desavalo u parku iza zgrade, Jozo nas je postrojio i poveo u ulicu. Stali smo pored jednog parkiranog automobila. Naredio nam je da izvadimo na haubu istog sve sto imamo po djepovima. Pregledao je predmete koje smo izvadili, nasao jos par tih petardi i onda nam je svima opalio po jedan vaspitno-popravni samar. Odrzao kratko predavanja o ponasanju i naredio da se razidjemo svojim kucama.

E, sada dolazi ono jos gore. Posto se scena sa pretresom i samaranjem desavala u nasoj ulici, sve to su posmatrali nasi namrgodjeni roditelji sa prozora. Trebam li napominjati da nisu uopce reagovali? Po dolasku u stanove svi smo kolektivno dobili jos jednu porciju batina od roditelja.

Od tog dana u mom zivotu ne postoji pojam petarda u smislu posjedovanja i bacanja iste. :-D :-D :-D
Ne znam kako bi današnji roditelji reagirali da im policajac išamara djecu. A to da roditelji udaraju svoju djecu... ma neće niko na ovom forumu reći ni da je dobio šamar ni da je ošamario svoje dijete.

Elem, danas je ovako:

"Prodaja, kupovina, ustupanje pirotehničkih sredstava na javnom mjestu bez odobrenja nadležnog organa, te upotreba istih, sankcioniše se Zakonom o prekršajima protiv javnog reda i mira. Prema tom Zakonu osoba koja kupi, proda ili upotrebljava neko od pirotehničkih sredstava kaznit će se novčanom kaznom od 300 do 900 KM“, kazao je u izjavi za Sarajevo-x.com Irfan Nefić, portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Ako, pak, neki od maloljetnika, kupi, proda ili upotrijebi neko od pirotehničkih sredstava, kazna za roditelje jer su propustili dužno staranje o maloljetniku je od 400 do 1.300 KM.

A u vrijeme kad je Jozo djelovao, ljudi su slali malodobnu djecu po pivu i cigare. Doduše, i danas se to može kupovati gotovo bez ikakve kontrole, bez obzira na starost kupca.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#253 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Margita81 »

aze wrote:
moderator wrote:
leki_20 wrote:Policiji vratiti kodeks ponasanja iz 1991.
Policiji vratiti pendrek i silu.
A ove pijane neodgovorne vozace, koji ugrozavaju moju sigurnost a i sigurnost svih normalnih ljudi, pa takvim treba polomiti i noge i ruke da nikad vise ne mogu voziti i ugroziti sigurnost bilo kojeg drugog zivog bica.
A ovaj sto je postavio temu, umjesto da se zali kako mu je jaran nastradao, trebao je i on dodati koju udarac tom jaranu da mu vise nikad ne padne na um da pijan sjede za volan.
@svi se sjecamo sta se desilo prije nekih 2 mjeseca kod tehnicke skole, kad je pijani kreten, sa bebom u autu, prepolovio jettu. pa dokle tolerisati te pijane vozace??
Valjda dokle god su to "nasi jarani" i oni nastradali "nisu nasi".
Roksalena, nasao si pogresnu crkvu gdje ces moliti, tj pogresan forum za trazenje savjeta kako pomoci "jadnom jaranu koji zivi od vozacke, a pripit nije stao na znak STOP koji mu pokazase organi vlasti".
:x
Da prekrsio zakon tako sto se nije zaustavio na znak policije.Onda ta ista policija koja treba da kazni covjeka zbog krsenja zakona ... prekrsi zakon.

Bolje da su ga i istukli nego da je idiot ubio sebe ili nekoga dugog na cesti.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#254 Re: ZENICKA POLICIJA PODMUKLO UZVRACA UDARAC

Post by melbaa »

samo_ti wrote:...ovo se i policija budi , svaka cast :dance: .....
... jah, budi samo kad se desi neka tragedija.
pravedni86
Posts: 2
Joined: 28/12/2009 10:45

#255 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by pravedni86 »

U potpunosti odobravam akciju policajaca, jer da je takva češće onda bi bilo manje manijaka koji sjedaju u auto pijani i ubijaju ljude okolo i prolaze sa nekim minornim kaznama. A ovom liku što je pio i vozio treba odmah oduzeti vozačku da danas sutra ne bi bio još neko sa strane prekriven bijelom plahtom. Šta da kažem užas ... nakon ovoga valjda će razmisliti da li da pijan vozi.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#256 Re: ZENICKA POLICIJA PODMUKLO UZVRACA UDARAC

Post by michio »

melbaa wrote:
samo_ti wrote:...ovo se i policija budi , svaka cast :dance: .....
... jah, budi samo kad se desi neka tragedija.
ne već kad se njih tiče. bosanci su toliko zaglavili u nasilju da treba neko sa strane da im kaže kako stvari stoje. ljudski resursi nikakvi.
Last edited by michio on 28/12/2009 10:56, edited 2 times in total.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#257 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Margita81 »

pravedni86 wrote:U potpunosti odobravam akciju policajaca, jer da je takva češće onda bi bilo manje manijaka koji sjedaju u auto pijani i ubijaju ljude okolo i prolaze sa nekim minornim kaznama. A ovom liku što je pio i vozio treba odmah oduzeti vozačku da danas sutra ne bi bio još neko sa strane prekriven bijelom plahtom. Šta da kažem užas ... nakon ovoga valjda će razmisliti da li da pijan vozi.

Ja bih ponavljacima takvih prekrsaja (voznja u alkoholiziranom stanju) oduzela vozacku zauvijek! Nema lale mile. Ako si ignorantni kretencina i ne maris za sigurnost ako ne sebe onda drugih u saobracaju onda ti i ne treba vozacka. Previse je onih koji su umrli i umiru zbog takvih vozaca.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#258 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by hakazvaka »

Klodovik wrote:
hamza_sa wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Hajdesada , ali ono, iskreno...
Koliko je vas imalo problema sa policijom, ali ono, na cistu miru?!
Zaustave te i prebiju te?!
Ili setas ti ko gospodin, a oni ti odvale bubrege?!
Koga je to policija namarala, a da nije debelo zasluzio mare?!
Mene uvijek prilikom kontorole pozdrave i pozele sretan put, fakat ne znam kako se to ljudi ovdje ponasaju i sta rade pa vazda im policija kriva.
Podrska policiji, nadam se da ce poceti primjenjivati silu u slucaju da se njima prijeti, jer su danas dovedeni do stepena da papak mora prvo da ga letvom odvali, e pa da bi mu uzvratio.
Treba nama Jozo i njegove metode od prije rata.
Nekad davno, prije rata, mislim da je bila 1989. godina. Zima. Negdje pred samu novu godinu. Par nas iz ulice, dokopali smo se nekih petardi i poceli ih bacati. Ma, vjerujte nismo ni tri petarde bacili, kad eto ti milicionera Joze. Kako meni, tako i svima ostalim momentalno su se noge "odsjekle". Posto se bacanje petardi desavalo u parku iza zgrade, Jozo nas je postrojio i poveo u ulicu. Stali smo pored jednog parkiranog automobila. Naredio nam je da izvadimo na haubu istog sve sto imamo po djepovima. Pregledao je predmete koje smo izvadili, nasao jos par tih petardi i onda nam je svima opalio po jedan vaspitno-popravni samar. Odrzao kratko predavanja o ponasanju i naredio da se razidjemo svojim kucama.

E, sada dolazi ono jos gore. Posto se scena sa pretresom i samaranjem desavala u nasoj ulici, sve to su posmatrali nasi namrgodjeni roditelji sa prozora. Trebam li napominjati da nisu uopce reagovali? Po dolasku u stanove svi smo kolektivno dobili jos jednu porciju batina od roditelja.

Od tog dana u mom zivotu ne postoji pojam petarda u smislu posjedovanja i bacanja iste. :-D :-D :-D
Ne znam kako bi današnji roditelji reagirali da im policajac išamara djecu. A to da roditelji udaraju svoju djecu... ma neće niko na ovom forumu reći ni da je dobio šamar ni da je ošamario svoje dijete.

Elem, danas je ovako:

"Prodaja, kupovina, ustupanje pirotehničkih sredstava na javnom mjestu bez odobrenja nadležnog organa, te upotreba istih, sankcioniše se Zakonom o prekršajima protiv javnog reda i mira. Prema tom Zakonu osoba koja kupi, proda ili upotrebljava neko od pirotehničkih sredstava kaznit će se novčanom kaznom od 300 do 900 KM“, kazao je u izjavi za Sarajevo-x.com Irfan Nefić, portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Ako, pak, neki od maloljetnika, kupi, proda ili upotrijebi neko od pirotehničkih sredstava, kazna za roditelje jer su propustili dužno staranje o maloljetniku je od 400 do 1.300 KM.

A u vrijeme kad je Jozo djelovao, ljudi su slali malodobnu djecu po pivu i cigare. Doduše, i danas se to može kupovati gotovo bez ikakve kontrole, bez obzira na starost kupca.
gdje mogu da prijavim prodavce petardi ?
mislim da bi ovo mogao svaki (savjestan) gradjanin uraditi...
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#259 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by melbaa »

Eh, da roditelji nauce svoje djete da ako popiju alkohol ne sjedaju u auto i voze (usput budi receno da oni sami to ne cine nebi ni njihova djeca), da policija redovno radi svoj posao (da kaznjavaju a ne da primaju 20-tak KM mita kad zaustave nekoga zbog prebrze voznje ili sl.), da PU pocesuira vozace koji su prijavljeni od strane policajaca (na srecu sada imamo prekrsajne naloge pa je "stela" da se neko ne procesuira kod sudije za prekrsaje manja), da prekrsajni sudovi rade malo efikasnije (jeste da su zatrpani ali ipak moglo bi to i bolje i brze), da su gradjani puno vise savjesniji pa da prijavljuju ono sto vide i sto znaju... .... .... puno, puno bi bilo bolje. Nebi bilo idealno ali bi bilo kudikamo bolje i sigurnije zivjeti, hodati ulicom, voziti se, mirno spavati... ....

Eh, da je to sto nije....
Default
Posts: 16
Joined: 15/12/2009 11:06
Location: Sarajevo
Contact:

#260 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Default »

a kakve svjedoke ima? 3 slagirana suvozaca kao sto je i on bio?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#261 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Alfons Kauders »

moderator wrote:
aze wrote:Da prekrsio zakon tako sto se nije zaustavio na znak policije.Onda ta ista policija koja treba da kazni covjeka zbog krsenja zakona ... prekrsi zakon.
Aze, roksalena ne rece sta je dalje bilo.
Ja ti rekoh sta je najvjerovatnije sta ce biti receno na sudu.
Opirali se legitimisanju, vrijedjali sluzb.lica i napadali sluzb.lica. Ometali rad sluzb.lica. A policija dobila malo vece ovlasti nedavno. Poenta TRAZILI STE DOBILI STE.
Da ih je policija namplatila na pravdi Boga "onako", rekao bih U REDU KRIVI SU STO POSTO.
Anera je ubila policija. Vedrana je ubio policijski pistolj. Na pravdi Boga.
Roksalenin drug je vozio pijan, nije stao na znak stop, ugrozio i sebe i svoje putnike i ostale ucesnike u saobracaju i to je kraj price. Iskreno, kao forumas, mislim da je dobro prosao. I on i jarani mu. Zivi su sa par savova.
Da su im samo oduzeli vozacku, ovaj bi nastavio voziti i pripit i trijezan. Ovako je lekciju naucio na tezi nacin.
ma stipu tu njihovu 'malo popio, polomili ih iz cista mira'... murija zna i nagaziti i upucati, ali su ubjedljivo najkorektniji prema vozacima, jer vozaci vecinom nisu ni klosari, ni alkosi, ni narkomani, vec ljudi koji negdje pice svojim poslom...

garant su genijalci poceli srat drotovima kad su ih zaustavili, ili su se oprirali ili neki kurac... nema sanse da su ih tek tako prebili, bez obzira na avdicevu smrt...

policija zaustavi stotine auta svaku noc, masa njih se ne zaustavi ili stanu pa odbiju raditi alko test, ali uredno dobiju prijave nakon par dana i ne fali im dlaka s glave... a eto ove su kao iz cista mira prebili, kako da ne...

na stranu sto treba biti prvorazredni IMBECIL pa ne stati muriji... sta ako je bila neka dojava za ubistvo, oruzanu pljacku ili nesto deseto - ne stanes drotu i osvanes dugom devetkom u plucima...
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#262 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

Tolerancija je 0,3. Kad popiješ jednu pivu "klipaču", nakon sat vremena imaš 0,4 promila alkohola u krvi, nakon dva sata imaš 0,35. Dakle, dovoljno je jedna klipača i odmah prelaziš u kategoriju "pijani idiot, imbecil itd. itd." Naravno, ovdje na forumu niko nikad nije popio tu jednu klipaču i vozio kući. Takvih ovdje nema.

Ljudi ubiju čovjeka, pobiju deset ljudi, pa im sude po nekom zakonu, postupaju prema njima u skladu sa nekim propisima. Takvi propisi vrijede i u ovom slučaju - i za vozača i za policajce.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#263 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Zlata M. »

ja71 je napisao/la:
sta ce u stvari polcija postici ovakvom vrstom kaznjavanja.
mada sumnjam da marisanje spada u dozvoljene vrste kaznjavanja.

neko spomenu i ameriku.
Stanje kod nas i u americi je neuporedivo. tamo svako ima oruzje. Osim toga tamo je odnos od drzave do drzave potpuno drugaciji.
mislim da niko ne zeli stanje kakvo je u americi.
ja zelim stanje i odnos narod-policija kakva je u npr. u zapadnoj evropi.
a tamo oni ne praktikuju marisanje tek tako i bez stvarnog razloga.
...kod nas nema ?! Dobro,nema bas svako, ali jako puno - ima, i to bas ovaj sloj stanovnistva - raskalasene balavurdije ! :x
Ti rece da zivis u Njemackoj... ? ...nisi gledao dnevnik sinoc ?! ...psihicki bolestan 29ogodisnjak je divljao po stanu...komsije ga prijavile...policija provalila u stan, popkusala ga umiriti "Pfeffer"- sprejom, kako nije uspjelo a on se i dalje pokusavao fizicki obracunavati sa njima - 'ladno ga upucali !

Bas su neki, ne znaju za civilizovan pristup... :-)

Kao nekome ko zivi u Njemackoj, sigurno ti nije promakao tragicni dogadjaj od ljetos, kad je grupa napusenih i pijanih balavaca iz CH divljala po Minhenu i iz cista mira, u sred bijela dana, tukla i maltretirala prolaznike...nekoliko zrtava je zavrsilo u bolnici, jednom od njih je jedva spasen zivot, s tim da, nakon plasticnih operacija, nikad vise nece liciti na sebe od prije, a o psihickim posljedicama da i ne pricamo...

To ti je, drug, stravicna posljedica "finoce"...Civiliziranost jede svoju djecu. :sad:
Mnogi bi rado vratili tocak u nazad, ali to ce ici malo teze.
Ne trebas nam puno objasnjavati kako se to radi na Zapadu.
Vecina forumasa i zivi na Zapadu i ima se svakodnevno priliku uvjeriti kuda je odvela "finoca". Prosjecan gradjanin na Zapadu bi dobrovoljno uplacivao u neki fond iz kog se financira milicija koja "trenira strogocu"!
Zato, policiji Zenice opet :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#264 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Margita81 »

Klodovik wrote:Tolerancija je 0,3. Kad popiješ jednu pivu "klipaču", nakon sat vremena imaš 0,4 promila alkohola u krvi, nakon dva sata imaš 0,35. Dakle, dovoljno je jedna klipača i odmah prelaziš u kategoriju "pijani idiot, imbecil itd. itd." Naravno, ovdje na forumu niko nikad nije popio tu jednu klipaču i vozio kući. Takvih ovdje nema.

Ljudi ubiju čovjeka, pobiju deset ljudi, pa im sude po nekom zakonu, postupaju prema njima u skladu sa nekim propisima. Takvi propisi vrijede i u ovom slučaju - i za vozača i za policajce.

Koja je uopce razlika imedju ubistva iz nehaja i lika koji sjedne popit za volan rizikujuci tako zivot drugih vozaca ili pjesaka?? Meni to nikad nije jasno..to treba da bude izjednaceno u zakonu. Ako ti je vec do klipace onda kuci pici taksijem.
Znam dvije porodice koje su izgibile dijete zbog pijanih vozaca koji su na kraju dobili pazi sad ovo: jedan 9 mjeseci zatvora a drugi 2god USLOVNO jer mu je to zaboga prvi takav "prekrsaj". A djeteta nema..mrtvo...heeeeej hallo pa ko je ovdje lud?!
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#265 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Margita81 »

moderator wrote:
Klodovik wrote:Tolerancija je 0,3. Kad popiješ jednu pivu "klipaču", nakon sat vremena imaš 0,4 promila alkohola u krvi, nakon dva sata imaš 0,35. Dakle, dovoljno je jedna klipača i odmah prelaziš u kategoriju "pijani idiot, imbecil itd. itd." Naravno, ovdje na forumu niko nikad nije popio tu jednu klipaču i vozio kući. Takvih ovdje nema.

Ljudi ubiju čovjeka, pobiju deset ljudi, pa im sude po nekom zakonu, postupaju prema njima u skladu sa nekim propisima. Takvi propisi vrijede i u ovom slučaju - i za vozača i za policajce.
On je i idiot i imbecil i sve najgore samo zato sto
1. zivi od vozacke
2. pije i vozi
3. umjesto da stane kad ga je policija zaustavljala, on bjezi
4. ugrozava i sebe i tebe i mene
5. zamisli svoje najmilije da prelaze na pjesackom a ovaj "gospodin kojem cemo tolerisati kapljicu" naidje. Pa ga oslovi sa mladic, djecarac i bilo kojim drugim imenom.
:thumbup:
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#266 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Oi »

ne zaustavit se policiji samo noc poslije kada je tako poginuo njihov kolega je cisti primjer mentalne uskracenosti!
tu noc je grad bio pun policije i sam sam bio zaustavljen kod doma penzionera. sve je proslo uz dobro vece, dokumenta molim, hvala prijatno, sretno!
nasem mentalitetu samo batina pomaze! nazalost, ali tako je!
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#267 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

moderator wrote:
Klodovik wrote:Tolerancija je 0,3. Kad popiješ jednu pivu "klipaču", nakon sat vremena imaš 0,4 promila alkohola u krvi, nakon dva sata imaš 0,35. Dakle, dovoljno je jedna klipača i odmah prelaziš u kategoriju "pijani idiot, imbecil itd. itd." Naravno, ovdje na forumu niko nikad nije popio tu jednu klipaču i vozio kući. Takvih ovdje nema.

Ljudi ubiju čovjeka, pobiju deset ljudi, pa im sude po nekom zakonu, postupaju prema njima u skladu sa nekim propisima. Takvi propisi vrijede i u ovom slučaju - i za vozača i za policajce.
On je i idiot i imbecil i sve najgore samo zato sto
1. zivi od vozacke
2. pije i vozi
3. umjesto da stane kad ga je policija zaustavljala, on bjezi
4. ugrozava i sebe i tebe i mene
5. zamisli svoje najmilije da prelaze na pjesackom a ovaj "gospodin kojem cemo tolerisati kapljicu" naidje. Pa ga oslovi sa mladic, djecarac i bilo kojim drugim imenom.
Dva puta sam imao sudar sa pijanim vozačima. Otraga, dok sam mirno vozio po ograničenju i čekao na semaforu. Nisam ih mlatio ni ja, ni policajci. Da sam ih ja mlatio, odgovarao bih pred zakonom.

Postoji zakon, dozvoljena količina alkohola u krvi, alko-test, propisana kazna.

Ne znam šta se tačno dešavalo u ovoj situaciji o kojoj tema govori. Možda je čovjek stao nakon 50 metara, a možda su ga policajci ganjali do Tešnja. Možda je popio jednu pivu, a možda je popio deset rakija. Možda je policajcima rekao samo jednu riječ, a možda se počeo tući s njima. To je njima posao i moraju ga raditi po propisima i zakonu. Isto vrijedi i za mene i za tebe.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#268 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

moderator wrote:
Klodovik wrote: Isto vrijedi i za mene i za tebe.
Po tvojoj prici tebi vrijedi "nije mi nista popio sam jednu pivku" a po mojoj prici meni vrijedi" boli me glava, uzeo sam tabletu, odo taksijem kuci, auto nek prdi na parkingu".
Zato za mene to nisu djeca ni mladici vec idioti. Svidjalo se to nekome ili ne. Jer vise ne gledam semafor cekajuci zeleno vec pratim i semafor i oba smjera i sve 4 trake kad prelazim cestu do trgovine. I opet se osjecam kao kamikaza.
Ne, moja priča je alko-test i propisi. Puhni i napisat će se jesi li i koliko si popio. Ako jesi, odgovaraš po zakonu.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#269 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Admir_1984 »

Klodovik, ovo su potencijalne ubice (juri kroz grad, bjezi...). Sa njima nema zakon, alko test, dovidjenja i prijatno.

Hipoteticki, vozio pjan, nece da stane policiji, bjezi, pola kilometra dalje eto stane. Policajac ga zapishe, uzme mu vozacku, kaze mu dovidjenja i prijateno.

Za dva dana ovaj isto uradi, al sad bjezeci od policije ubije slucajnog prolaznika

Sve po zakonu, al ljudi ginu :-) :-)
Hendrix
Posts: 4110
Joined: 27/02/2004 00:00

#270 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Hendrix »

Kakvo licemjerje od pokretača teme, kada prebiju njezine prijatelje koji "malo" popiju i bježe od policije ( kao da je to totalno nevina stvar, ma ono zajebancija ba) policija bi nakon potjere trebala možda da ih pohvali ili zagrli, a da su uhvatili likove poput onog Roberta koji pali starice i svakih 7 dana krivično djelo napravi bilo bi što ne rade svoj posao.
Nek su ih prebili, jer ovako više im neće pasti na pamet da ovo urade ponovo i kod nas narod jedino batinu razumije, zato je Titova policija bila tako uspješna. Tu i tamo je nagrabusio i neko nevin, ali u ovakvom sad sistemu smo svi nagrabusili dok siledžije i kriminalci ismijavaju policiju.
I totalni je idiotski krenuti na put a popio samo jednu klipaču, i da bilo šta napraviš udes ili nesreću tebi će pokazati alkohol u krvi i ti možeš pričati priče kako je to bila samo jedna klipača, međutim kod nas ljudi razmišljaju unaprijed 2 sekunde, konta samo neće ga drot zaustavit, pa je klipača, nevezanje pojasa ili neispravan auto normalna stvar, jebaji ga ba, neće ništa bit, šta ima veze...

Ja imam prijatelja koji kad se vozi sa mnom veže pojas ispod sebe, jer on ne vjeruje u pojas a moj auto pišti kad se ne veže, i fino kaže ja ću platit kaznu zaboli me neću da vežem pojas, šta on meni ima naređivat. I šta ću budali govorit, jedan je od mnogih u BiH.
Last edited by Hendrix on 28/12/2009 12:09, edited 1 time in total.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#271 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

Admir_1984 wrote:Klodovik, ovo su potencijalne ubice (juri kroz grad, bjezi...). Sa njima nema zakon, alko test, dovidjenja i prijatno.

Hipoteticki, vozio pjan, nece da stane policiji, bjezi, pola kilometra dalje eto stane. Policajac ga zapishe, uzme mu vozacku, kaze mu dovidjenja i prijateno.

Za dva dana ovaj isto uradi, al sad bjezeci od policije ubije slucajnog prolaznika

Sve po zakonu, al ljudi ginu :-) :-)
Sa svima ima zakon, ne može drugačije.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#272 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca »

- Drzava u kojoj se ne postuje zakon je drzava bezzakonja ..... Sa bilo cije strane ...
- Pojedinac ako ne postuje i krsi zakon cini bezzakonje - i mora snositi konsekvence .....
- Policajac u obavljanju svojega posla ne smije prijeci dozvoljenja ovlastenja - jer onda cini bezzakonje - i mora snositi konsekvence .....

Samo sto je veoma tesko dokazati krsenje i prekoracenje zakona u slucaju policije ( slucaj umrlog Anera - navijaca FK Zeljeznicar ili slucaj umrlog Vedrana - navijaca FK Sarajevo ili jos na hiljade i hiljade drugih slucajeva prekoracenja ovlastenja ) ...
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#273 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

moderator wrote:
Molim te procitaj clanak o ubistvu u Zenici. Mozda shvatis zasto su ljudi ljuti na ovu "djecu". I zasto nemaju druge rijeci nego imbecil za njih.
Pročitao sam i shvatam. I sam mislim isto. No, to što ja mislim ne mijenja puno. Primjenjuje se zakon koji je na snazi. Drugačije, jednostavno, ne ide.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#274 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Admir_1984 »

Klodovik wrote:
Admir_1984 wrote:Klodovik, ovo su potencijalne ubice (juri kroz grad, bjezi...). Sa njima nema zakon, alko test, dovidjenja i prijatno.

Hipoteticki, vozio pjan, nece da stane policiji, bjezi, pola kilometra dalje eto stane. Policajac ga zapishe, uzme mu vozacku, kaze mu dovidjenja i prijateno.

Za dva dana ovaj isto uradi, al sad bjezeci od policije ubije slucajnog prolaznika

Sve po zakonu, al ljudi ginu :-) :-)
Sa svima ima zakon, ne može drugačije.
Zasto u ovom slucaju ne kritikujes zakon i zasto izjednacavas krsenje zakona od strane ove balavurdije i krsenje zakona od strane policije?

Policija i ako je prekrsila zakon, prekrsila ga je u cilju zastite nevinih gradjana ;-)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#275 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik »

Admir_1984 wrote:
Klodovik wrote:
Admir_1984 wrote:Klodovik, ovo su potencijalne ubice (juri kroz grad, bjezi...). Sa njima nema zakon, alko test, dovidjenja i prijatno.

Hipoteticki, vozio pjan, nece da stane policiji, bjezi, pola kilometra dalje eto stane. Policajac ga zapishe, uzme mu vozacku, kaze mu dovidjenja i prijateno.

Za dva dana ovaj isto uradi, al sad bjezeci od policije ubije slucajnog prolaznika

Sve po zakonu, al ljudi ginu :-) :-)
Sa svima ima zakon, ne može drugačije.
Zasto u ovom slucaju ne kritikujes zakon i zasto izjednacavas krsenje zakona od strane ove balavurdije i krsenje zakona od strane policije?

Policija i ako je prekrsila zakon, prekrsila ga je u cilju zastite nevinih gradjana ;-)
Zar izjednačavam? Policija, ako je prekršila zakon, treba da odgovara. Isto vrijedi i za balavurdiju.
Post Reply