Zenička "biznisonanija"

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

delina
Posts: 114
Joined: 07/02/2007 14:10

#26

Post by delina »

apsolutno stoji teza da te silne nvo ničemu ne služe osim da se zamažu oči javnosti ili kome već. Također, stoji i usporedba sa Vitezom koji je živo čudo bez ijedne biznis nvo. Možda bi im trebalo koju registrovati da ih malo uhakaju :-D . Treba raditi i napraviti konkretan projekt sa jasnim ciljem i planom. Prijateljica mi radi u Vitezu za dobru platu (kao i dosta Zeničana) i kaže da su oni još prije 5 godina zamislili, a sad ostvaruju 2. dio svoje poslovne zone u kojoj se tačno zna veličina objekata i koje uslove moraju zadovoljiti. I oni grade ko blesavi, od Fisa pa nadalje. Također, ona kaže da se tamo izgradilo pravo dobrih stručnjaka i menadžera, što je i logično, jer kako će se neki mladac izgraditi u dobrog ekonomistu, ako prodaje m*** za bubrege u nekoj lijevoj nvo, umjesto da je bačen u vatru posla.
100 % se slažem da je to sve mlaćenje prazne slame, i da treba napraviti konkretnu strategiju za privlačenje firmi, i to jakih firmi, ne može se privreda većeg grada graditi na mikro firmama sa 3 zaposlena, od kojih svaka ima svoju nvo
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#27

Post by nineac »

nesvrstan wrote:Ti si se toliko dojebo tog nekakvog prava da svako radi sa svojim parama sto god hoce...

Prvo sve da, na primjer, jesu moje pare, odakle ti ta budalasta teza da, da budem slikovit, imam pravo tebi kupiti cipele ne pitajuci te za broj i trebaju li ti uopce, jer ce si ih ti svakako nositi, posto si ih djaba dobio!
De se malo saberi.
Drugo i po meni najvaznije - ovi jebivjetri zaista ne trose novac nasih poreskih obaveznika ali trose novac nekih drugih poreskih poreskih obaveznika ili donatora ili ne znam ni ja ciji, ali nije brate ni njihov.
Ali taj novac, i to je ovdje najvaznije reci, u konacnici ide na teret ove drzave i to ti je pegasus fino objasnio.

Ali evo i da uvazim tvoje argumente da meni ni iz djepa ni u djep, a neko ce ipak dobiti platu, sve i da jeste tako, a nije, moram primjetiti nesto sto jeste zaista cinjenica:
- tamo gdje vrsljaju ovakvi jebivjetri, tamo nema prave ekonomije.
Ili obrnuto
- tamo gdje se radi pravi posao, nema mjesta ovakvim jebivjetrima.

Slazes li se makar s ovim?
U potpunosti!!!!!
Ali, taj NGO ili sta je vec, nemoze natjerat nase institucije da urade nesto!
nase institucije moze natjerati samo MMF ili WB, a tu vec mozemo da diskutujemo jel njihova strategija dobra ili nije.
Ali ako tamo neki biznis inkubator ili sta vec radi sa holandskim parama, i nista neuradi, na holandskim vlastima je da ispitaju gdje su njihove pare zavrsile.
Oni ce to uraditi, vjeruj mi, ne zbog nas, nego zbog svojih gradjana!
Jel ima pronevjere para u NGo, fala bogu, ali kako to drzava holandija nama moze pomoci, ako neko odavdje nekaze konkretno: Gospodo voda kroz nas vodovod prolazi putem azbestnih cijevi koje su kancerogene, dajte nam pare" oni ce dati ili nece, neko ce nam pomoci.
Ali ako mi nemamo projekata i sl, nece holandjani dolaziti i raditi posao za nase ljude, nego ce osnovati tako neki NGO, i putem njega pokusati nesto uraditi.
Jel to hladjenje jaja ili nije vrijeme ce pokazati!
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#28

Post by nesvrstan »

@delina bas ti hvala, ja vec pomislio da se ovo pretvara u monolog.

Svaka ti je na mjestu i hvala ti na doprinosu u ovoj plemenitoj akciji raskrinkavanja ovih biznis-jebivjetara.

Nastavi samo tako i pozdravi sve kod kuce !
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#29

Post by Eshek »

uuups :D
Last edited by Eshek on 21/02/2007 20:25, edited 1 time in total.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#30

Post by Eshek »

nineac wrote:Ne studiram nikakav menandzment niti cu doci da nekome pametujem.
De mi vi dajte neki argument po kojem ja ako hocu da otvorim firmu trebam pitat za misljenje sta cu sa svojim novcem nekog u BiH.
Evo ti hoces da otvoris konsultantsku firmu u americi, i sad dignes kredit u BiH (niko te nesprecava da to uradis osim traceva po carsiji) i dodjes ovdje, registrujes firmu, i dajes plate ljudima, a nista neuradis, i vratis se i kazes kako BiH ima investicija u americi, i svi ti dole aplaudiraju!
Uradi to, i niko se nece ni pocesat sto si ti dzaba trosi pare, sve dok po zakonu radis.
E sad, ja ovdje dignem kredit (inace kamata nemoze biti 2%) i odem u BiH i dajem mikrokredite sa kamatom od 11-12%! Jel to moja krivica ili se snalazim u ekonomskom uredjenju i stanju bosanskohercegovackog drustva? Ja jaro sve radim po zakonu, i tebi se to moze svidjati ili ne, ali to je tako! Idi baci se sa zgrade, ali to je tako! E kad bi nasi politicari proveli reformu policije, ozbiljnu i transparentnu privatizaciju, poceli graditi auto put, itd, itd, i na kraju krajeva napravili ozbiljnu pravnu drzavu gdje svako na politickim funkcijama snosi ODGOVORNOST tada ja necu moci dizati ovdje kredit sa kamatama od 5.5%, i davati pare dole sa kamatama od 12%, jer ce i banke dole davati kamate od 5-6% jer je dosla pravna drzava, i vise necemo biti tamni vilajet gdje cvjeta kriminal.
Jaro stranci koriste nase "uredjenje" i rade kako stignu.
I ako oni otvaraju biznis centar u zenici, pa sta god da je to, to je njihov problem i nemozes im to zabraniti.
Na kraju krajeva, de mi vi genijalci recite gdje to trebaju uloziti oni pare?
Eto posto vi sve znate, a oni i ja ili bilo ko, ko misli da u trzisnoj ekonomiji za svoje pare mozes muda hladiti ako hoces, de objasni mi sta tebe cini kompetentnim da mi to zabranis?

Kao prvo, ovdje pričamo o nevladinim organizacijama, a ne o pravnim subjektima. Rashodi i troškovi tih nevladinih organizacija se prikazuju kao pomoć Bosni i Hercegovini na raznim monetarnim skupovima, zbog čega oni smatraju da je dovoljno novca uloženo u BiH, što je daleko od realnosti.

U priču o tome da li su oni obavezni pomagati ovoj zemlji uopšte neću zalaziti, ali treba biti jasno da SVAKAKAV OBLIK "POMOĆI" NIJE DOBRODOŠAO!!!

Može i meni neki derpe doći i ubjeđivati me da će mi biti od izuzetne pomoći da mi ga zabije u dupe, a kasnije pričati kako mi je popravio psihofizičko zdravlje (ne ulazeći u detalje, naravno). Je li želiš reći da s mojom guzicom može raditi ko šta hoće, a da ja tu nemam šta reći????


Dalje, ti pričaš o odgovornosti političara i uređenoj državi...

Pa vidiš, u uređenoj državi ne može svako doći sa strane i raditi šta hoće sa svojim parama. Suprotan primjer tome je upravo Crna Gora u koju Rusi dolaze sa milionima u koferima, zbog čega je označavaju rajem za pranje novca i zbog čega joj međunarodni rejting pada.

Toliko o tvojim teorijama.

Slobodno tržište nije jednako anarhiji.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#31

Post by nineac »

Kakve veze ima to sta rusi rade u crnoj gori sa postulatima trzisne ekonomije? zna se sta je trzisna ekonomija!
Ako ta NGO opere pare, na finansijskoj policiji i sudskim organima je da reaguju.
Neznam kako si ti ono uopce shvatio teoriju.
Ja kada govorim o trzisnoj ekonomiji podrazumjevam da se taj subjekat pridrzava zakona!
Ali u zakonu nepise hoces li ti poslovati dobro ili ne, ili moras li ovo ili ono, sve dok se ponasas u skladu sa normama onda je OK.
medjutim, ja hocu da kazem da nije problem NGO, nego upravo sto je delina rekla, napravite projekat i radite. Zenica ima projekata oko poslovne zone i provodi se, a to jel neko osnovo NGo iskreno, boli me qrtz!
Veci je problem strategija MMF-a i uslovljavanje drzave raznim kreditima, nego hocle u zenici se otvoriti pa propast neki NGO!
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#32

Post by nesvrstan »

Vidi sta sam jos otkrio.
Desio se nedavno nekakav "susret zenickih i slovenackih biznismena" (daj boze da od toga ista bude, a ako sta i bude - zna se - eto nama merkatora, a mi cemo njima malo drveta, nepreradjenog naravno).
Dakle desio se susret tih biznismena (negdje sam vidio i sliku sa tog susreta, da se covjek nasmije, sjede jedan naspram drugog - ko za sahovskim stolom!), ali ono sto je interesantno jeste da su taj isti dogadjaj kao svoju aktivnost prikazala najmanje tri ova biznis... ne znam vise kako bih ih nazvo!

Eto tako oni rade i tako peru novac. Svaki podnosi izvjestaje svojim gazdama i prikazuje "svoje" uspjesne projekte. A na konto pomoci za BiH ide 3x veci iznos nego je stvarno (naravno i znatno vise se tu nakaci u tamo nekim knjigama!).

Ali sto bi nineac reko, suti uzmi te mrvice sta nas briga sto ce nasi potomci vracati ova "silna ulaganja".
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#33

Post by nineac »

Pomoc BiH vracat?
De mi molim te to objasni?
Kredite vracas a ne pomoc! Ako je to pomoc, nemas sta vracat, to je isto dadnes prosjaku, i on stane na noge i ti mu za 10 godina dodjes i kazes "eeeeeee sjecas li se ti one moje marke?"
Ako nasa drzava dize kredite od nekoga i otvara ovakve gluposti, onda je opet problem u nama, ali gdje to mi nemamo problema?
Druga stvar evropa nije glasala na proslim izborima i izborima od rata i birala ove idiote koji su na vlasti, stoga ako brines o nasoj djeci, ja bi se zabrinuo da nas djeca nepitaju za koga smo to glasali, sto nije auto put izgradjen, sto nam voda ide kroz azbestne cijevi itd,itd, a ne jel holandija prikazala neki NGO ko pomoc!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#34

Post by Eshek »

nineac wrote:Kakve veze ima to sta rusi rade u crnoj gori sa postulatima trzisne ekonomije? zna se sta je trzisna ekonomija!
Ako ta NGO opere pare, na finansijskoj policiji i sudskim organima je da reaguju.
Neznam kako si ti ono uopce shvatio teoriju.
Ja kada govorim o trzisnoj ekonomiji podrazumjevam da se taj subjekat pridrzava zakona!
Ali u zakonu nepise hoces li ti poslovati dobro ili ne, ili moras li ovo ili ono, sve dok se ponasas u skladu sa normama onda je OK.
medjutim, ja hocu da kazem da nije problem NGO, nego upravo sto je delina rekla, napravite projekat i radite. Zenica ima projekata oko poslovne zone i provodi se, a to jel neko osnovo NGo iskreno, boli me qrtz!
Veci je problem strategija MMF-a i uslovljavanje drzave raznim kreditima, nego hocle u zenici se otvoriti pa propast neki NGO!
Ne mislim da si ti skroz u krivu, ima dosta istine u tome što kažeš.

Samo ne možeš osporiti da je nekoliko hiljada NGO u proteklih 11 godina spizdilo nekoliko milijardi, što na svoje lične prohtjeve, što u raznorazne "da ti prodam bubreg jeftino" simpozije. Da nije bilo tako, danas bi MMF-u bilo malo teže da nam zavrće jajca i ucjenjuje nas za puno manje pare nego su ovi kreteni spizdili.

O tome se radi!

Dalje, govoriš da svako može doći i uložiti svoje pare, te da ima pravo na to. Slažem se, može i treba mu dozvoliti, pod USLOVOM da donosi plus državi. Međutim, ako nije tako, zašto ih ne ograničiti? To rade i razvijenije zemlje.

U posljednje vrijeme strane firme, naročito Slovenačke, otvaraju proizvodne pogone ovdje i probiše mi mozak medijima o tome kako oni maltene misle Bosni dobro i zato stvaraju radna mjesta ovdje, a niko ne spominje da im je zapravo prioritet koristiti Bosnu kao odskočnu dasku za Tursku i Bliski Istok. Do sada su nam uzimali pare, a uskoro će nam uzeti i to malo imena što imamo.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#35

Post by Eshek »

nesvrstan wrote:Vidi sta sam jos otkrio.
Desio se nedavno nekakav "susret zenickih i slovenackih biznismena" (daj boze da od toga ista bude, a ako sta i bude - zna se - eto nama merkatora, a mi cemo njima malo drveta, nepreradjenog naravno).
Dakle desio se susret tih biznismena (negdje sam vidio i sliku sa tog susreta, da se covjek nasmije, sjede jedan naspram drugog - ko za sahovskim stolom!), ali ono sto je interesantno jeste da su taj isti dogadjaj kao svoju aktivnost prikazala najmanje tri ova biznis... ne znam vise kako bih ih nazvo!

Eto tako oni rade i tako peru novac. Svaki podnosi izvjestaje svojim gazdama i prikazuje "svoje" uspjesne projekte. A na konto pomoci za BiH ide 3x veci iznos nego je stvarno (naravno i znatno vise se tu nakaci u tamo nekim knjigama!).

Ali sto bi nineac reko, suti uzmi te mrvice sta nas briga sto ce nasi potomci vracati ova "silna ulaganja".
Malo i ti lupaš, buraz. To nije pranje novca, niti je to tako lahko raditi. To ti kaže neko, ko se i time pomalo bavio :D nekada davno, naravno (ako ovo pročita neko iz Finansijske, neka se džaba ne trudi, spomenuto već podliježe pod zastaru :D :D )
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#36

Post by nineac »

Pegasus317 wrote:
nineac wrote:Kakve veze ima to sta rusi rade u crnoj gori sa postulatima trzisne ekonomije? zna se sta je trzisna ekonomija!
Ako ta NGO opere pare, na finansijskoj policiji i sudskim organima je da reaguju.
Neznam kako si ti ono uopce shvatio teoriju.
Ja kada govorim o trzisnoj ekonomiji podrazumjevam da se taj subjekat pridrzava zakona!
Ali u zakonu nepise hoces li ti poslovati dobro ili ne, ili moras li ovo ili ono, sve dok se ponasas u skladu sa normama onda je OK.
medjutim, ja hocu da kazem da nije problem NGO, nego upravo sto je delina rekla, napravite projekat i radite. Zenica ima projekata oko poslovne zone i provodi se, a to jel neko osnovo NGo iskreno, boli me qrtz!
Veci je problem strategija MMF-a i uslovljavanje drzave raznim kreditima, nego hocle u zenici se otvoriti pa propast neki NGO!
Ne mislim da si ti skroz u krivu, ima dosta istine u tome što kažeš.

Samo ne možeš osporiti da je nekoliko hiljada NGO u proteklih 11 godina spizdilo nekoliko milijardi, što na svoje lične prohtjeve, što u raznorazne "da ti prodam bubreg jeftino" simpozije. Da nije bilo tako, danas bi MMF-u bilo malo teže da nam zavrće jajca i ucjenjuje nas za puno manje pare nego su ovi kreteni spizdili.

O tome se radi!

Dalje, govoriš da svako može doći i uložiti svoje pare, te da ima pravo na to. Slažem se, može i treba mu dozvoliti, pod USLOVOM da donosi plus državi. Međutim, ako nije tako, zašto ih ne ograničiti? To rade i razvijenije zemlje.

U posljednje vrijeme strane firme, naročito Slovenačke, otvaraju proizvodne pogone ovdje i probiše mi mozak medijima o tome kako oni maltene misle Bosni dobro i zato stvaraju radna mjesta ovdje, a niko ne spominje da im je zapravo prioritet koristiti Bosnu kao odskočnu dasku za Tursku i Bliski Istok. Do sada su nam uzimali pare, a uskoro će nam uzeti i to malo imena što imamo.
Naravno da je bilo! Ja sam radio za neke, i vjeruj mi da je nasim ljudima to najvise odgovaralo.
E sad nasi ljudi to iste rade u Afganistanu i iraku (doduse sa stranim a ne bosanskim parama).
Ali, te iste organizacije su uradile puno toga za ovu drzavu, brinule se o stvarima o kojima nasi politicari nisu imali "vremena" da se brinu.
Nemoze sve biti savrseno, mene je upalilo to sto ljudi govore trebali su ono ili ovo. Ja samo kazem da ljudi imaju rpavo raditi za svoje pare sta hoce, a jesul oni suvisni ili nisu, jebiga vrijeme ce pokazati!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#37

Post by nineac »

Pegasus317 wrote:
nineac wrote:Kakve veze ima to sta rusi rade u crnoj gori sa postulatima trzisne ekonomije? zna se sta je trzisna ekonomija!
Ako ta NGO opere pare, na finansijskoj policiji i sudskim organima je da reaguju.
Neznam kako si ti ono uopce shvatio teoriju.
Ja kada govorim o trzisnoj ekonomiji podrazumjevam da se taj subjekat pridrzava zakona!
Ali u zakonu nepise hoces li ti poslovati dobro ili ne, ili moras li ovo ili ono, sve dok se ponasas u skladu sa normama onda je OK.
medjutim, ja hocu da kazem da nije problem NGO, nego upravo sto je delina rekla, napravite projekat i radite. Zenica ima projekata oko poslovne zone i provodi se, a to jel neko osnovo NGo iskreno, boli me qrtz!
Veci je problem strategija MMF-a i uslovljavanje drzave raznim kreditima, nego hocle u zenici se otvoriti pa propast neki NGO!
Ne mislim da si ti skroz u krivu, ima dosta istine u tome što kažeš.

Samo ne možeš osporiti da je nekoliko hiljada NGO u proteklih 11 godina spizdilo nekoliko milijardi, što na svoje lične prohtjeve, što u raznorazne "da ti prodam bubreg jeftino" simpozije. Da nije bilo tako, danas bi MMF-u bilo malo teže da nam zavrće jajca i ucjenjuje nas za puno manje pare nego su ovi kreteni spizdili.

O tome se radi!

Dalje, govoriš da svako može doći i uložiti svoje pare, te da ima pravo na to. Slažem se, može i treba mu dozvoliti, pod USLOVOM da donosi plus državi. Međutim, ako nije tako, zašto ih ne ograničiti? To rade i razvijenije zemlje.

U posljednje vrijeme strane firme, naročito Slovenačke, otvaraju proizvodne pogone ovdje i probiše mi mozak medijima o tome kako oni maltene misle Bosni dobro i zato stvaraju radna mjesta ovdje, a niko ne spominje da im je zapravo prioritet koristiti Bosnu kao odskočnu dasku za Tursku i Bliski Istok. Do sada su nam uzimali pare, a uskoro će nam uzeti i to malo imena što imamo.
To se zove globalna ekonomija koju su slovenci apsolvirali, a nasi politicari i biznismeni jos uvijek neznaju sta je to!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#38

Post by Eshek »

Hajd' da se napokon slažemo...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#39

Post by _BosanaC »

@nineac, ja ne vidim da bi iko ikome ovdje zabranjivao da se bavi bilo cime. Svaka cast trzisnoj ekonomiji, ali treba stvari nazvati pravim imenom a ne pustati nekakve NGO-e koje nemaju apsolutno nikakve rezultate, ni jednu jedinu piljaru otvorenu a kamo li sta ozbiljnije, da se busaju u prsa kako pomazu Zenici i kako istu grade i izgradjuju. Dovoljno je zivjeti u Zenici i odmah ti bude jasno koliko u stvari te organizacije (ne)doprinose bilo cemu tamo.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#40

Post by nesvrstan »

Ajd da se i ja ponovo ukljucim. Spavate li ljudi uopce?

Dakle, evo neka tih NGO-a oni su postali dio nase svakodnevnice. Ali ja, koliko uopce shvacam NEVLADIN sektor, mislim da bi oni trebali prvenstveno pokrivati ona podrucja koja VLADIN sektor ne pokriva nikako ili nedovoljno.

Sta ce oni meni u Biznisu, majke ti?
Pa sva Vlada se time bavi. Uostalom pogledajte ovu zbrku - imamo Komore, Ministarstva za privredu sa posebnim nekim subjektima pri njima, kao sto je ovaj BSC, pa na sve to daj nam jos nakih NVO biznis-servis-karina.

Sve bih ja njim oprostio, neka ih je stotinu, da ja vidim neke koristi od toga. Vidjeli smo dosta ovakvih situacija - njih 10 x 1000 eur mjesecno, poklanjaju 10 krava i to im je sav projekt !
Ali neka, neka je i jedna krava to je recimo dovoljno da ih opravda. Ali sta su, majke ti, korisno uradili ovi biznisjebivjetri?

Spajaju biznismene iz Slovenije i BiH !!!

Jesu li oni culi za telefone ili, nedajboze, internet. Pa jedna web stranica, ajde da ih pohvalim, zasluzili su - http://www.biznis.ba, ima veci efekat od svih ovih biznis jebivjetara.

I tako dalje, ajde sad vi nastavite, vidim da se se konacno priblizili u stavovima. Nek ima nekog napretka.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#41

Post by nesvrstan »

Pazi molim te, ovi strucnjaci maknuli svoj organogram!
Je li se to neko tamo poceo sramiti sam sebe?
Sva sreca pa je ovo remek djelo organizacije sacuvano. Gledajte i uzivajte i obavezno koristite njihove biznis-expert-usluge ne bi li i vama nesto ovako napravili
Image
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#42

Post by BISCANIN2 »

a
zi molim te, ovi strucnjaci maknuli svoj organogram!
Je li se to neko tamo poceo sramiti sam sebe?
Sva sreca pa je ovo remek djelo organizacije sacuvano. Gledajte i uzivajte i obavezno koristite njihove biznis-expert-usluge ne bi li i vama nesto ovako napravili
Pazi dečko imašli ti kakvi poslovni rezultata ili samo dišpr .
Kudiš št je par ljudi sebi isposlovalo platu na koju godinu ili još bolje njih nekoliko desetina.

Savjet je ako nemaš ništa bolje od toga ili ako nisi spremasn da ponudiš istim ljudima kakvo drugo zaposlenje ILI DA OTVORIŠ KAKVU FIRMU KAO ONI U U Vitezu onda TIŠU .
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#43

Post by nesvrstan »

BISCANIN2 wrote: Pazi dečko imašli ti kakvi poslovni rezultata ili samo dišpr .
Kudiš št je par ljudi sebi isposlovalo platu na koju godinu ili još bolje njih nekoliko desetina.
Savjet je ako nemaš ništa bolje od toga ili ako nisi spremasn da ponudiš istim ljudima kakvo drugo zaposlenje ILI DA OTVORIŠ KAKVU FIRMU KAO ONI U U Vitezu onda TIŠU .
Image
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#44

Post by BISCANIN2 »

:D :D , nije loše ali ipak ostaje :
Savjet je ako nemaš ništa bolje od toga ili ako nisi spremasn da ponudiš istim ljudima kakvo drugo zaposlenje ILI DA OTVORIŠ KAKVU FIRMU KAO ONI U U Vitezu onda TIŠU .
ZE u srcu
Posts: 25
Joined: 11/02/2007 18:30

#45

Post by ZE u srcu »

Slazem se sa nesvrstanim,
Problem je sto smo mi ipak mali a oni veliki,ima dosta ljudi koji su navikli zivjeti na takav nacin i ne interesuje ih sto ostatak Zenice nece imati sta da jede,a oni kao pojedinci ce imati sretne i lijepe zivote.Cim pocnu raditi svoj posao,odmah ih treba podrzati,ali ovo kako sad rade te agencije je zalosno!
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#46

Post by EI Presidente »

Nesvrstani je u pravu jer se zali da od toliko business development ureda nijedan nije efektan. Ne radi se vise o tome da li ce nvo zaposliti dvoje-troje ljudi, vec o tome koliko su ovi uredi efikasni. Gdje su im rezultati? Ako neko nije efikasan, onda ga se mora pitati "Dje je zapelo?" i ako ne ide onda mu se gostoprimstvo ukine, a ponudi nekom drugom koji bi mogao imati bolje rezultate. Proveo sam 5-6 kuka poslije rata radeci u razvojnom programu UNa, i ruku na srce, ljudi su uradili mnostvo korisnih stvari, ali uz ogroman budzet koji su imali moglo se uraditi vise. Da su bili efikasniji...

U BIH se slabo ko poziva na odgovornost, u cemu je dobar dio problema zasto su stvari kakve jesu.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#47

Post by nesvrstan »

Dobro je da se javljaju i ovi sto me ispravno shvacaju. Ovi komentari tipa "pusti ljude nek rade, tebi ni iz dzepa ni u dzep" su me poceli bas nervirati. Ispada da se radi o nekoj ljubomori.
Ajmo se sad staviti u ulogu nekog stranog investitora koji treba da odluci gdje da ulaze svoj novac u BiH.
Da li bi se on prije odlucio za Zenicu koja je postala Centar-Biznis-Centara ili za Viteski Poslovni Centar gdje svakog mjeseca nikne novi mega-biznis!?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#48

Post by BISCANIN2 »

lazem se sa nesvrstanim,
Problem je sto smo mi ipak mali a oni veliki,ima dosta ljudi koji su navikli zivjeti na takav nacin i ne interesuje ih sto ostatak Zenice nece imati sta da jede,a oni kao pojedinci ce imati sretne i lijepe zivote.Cim pocnu raditi svoj posao,odmah ih treba podrzati,ali ovo kako sad rade te agencije je zalosno!

/2007 02:02
N
esvrstani je u pravu jer se zali da od toliko business development ureda nijedan nije efektan. Ne radi se vise o tome da li ce nvo zaposliti dvoje-troje ljudi, vec o tome koliko su ovi uredi efikasni. Gdje su im rezultati? Ako neko nije efikasan, onda ga se mora pitati "Dje je zapelo?" i ako ne ide onda mu se gostoprimstvo ukine, a ponudi nekom drugom koji bi mogao imati bolje rezultate. Proveo sam 5-6 kuka poslije rata radeci u razvojnom programu UNa, i ruku na srce, ljudi su uradili mnostvo korisnih stvari, ali uz ogroman budzet koji su imali moglo se uraditi vise. Da su bili efikasniji...

U BIH se slabo ko poziva na odgovornost, u cemu je dobar dio problema zasto su stvari kakve jesu.
ZE u srcu Upisano: 01/03/2007 22:59
S

Znači treba ukinuti i ovo što postoji jer nije efikasno i taktički čekat vrijeme kad će se kao vitezu počet praviti lanci veleprodaja , a ovima što rade u tim ne efikasnim organizacijam treba podijeliti otkaze jer ne rade ništa produktivno .
Lijepo bogami .
Post Reply