Zeničani u Sarajevu

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#1 Zeničani u Sarajevu

Post by Panta Rei »

Evo i ja sam jedan od njih.
Stalno se govori o nekoj netrpeljivosti između ova dva grada, a u Sarajevu je pravo puno nas Zeničana, što na studiju, što poslom. Al dobro je što se držimo skupa. Ja sam barem u stalnom kontaktu s mnogima. I što jest, jest - uspješni smo!!!
:D :-)
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#2

Post by emmiirr »

Ma vala kad bih i ja znao gdje cu se vratiti ako ne budem ucio imo bi sve desteke na faxu :lol:
Ljudi se danas u Sarajevu dijele na raju, papke i zenicane, fakat ste papci na kvadrat, ne znam bil vas zalio il bi vam se smijo...


NEMATE NJIVE, TE PRERSEKTIVE,
ARMIRAN BETON, ZOVE VAS SAD,
A SNOVI LEBDE, IZMEDJU NEGDE,
NA POLA PUTA, SELO-GRAD!

NASTUPA ERA AMATERA,
IZ SVOJE KOZE, MOZE SE SAD,
RAPIDNO STASA HIBRIDNA KLASA,
NA POLA PUTA SELO-GRAD....
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#3

Post by nineac »

Nek si na sprosvjetlio! Inace vjerovatno imas manje razreda osnovne skole nego prstiju na jednoj ruci, pa si uspjesan! babo ti kupio komp pa opleti!
nemas ti pojma sta je zenica bila, i sta ce biti. Kao i svaki grad zapadne u krizu. A ti mi reci da "metropola" nije u krizi? garant si sjaho sa romanije ili iz sandzaka pa se sada busas da si sarajlija!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

nineac wrote:Nek si na sprosvjetlio! Inace vjerovatno imas manje razreda osnovne skole nego prstiju na jednoj ruci, pa si uspjesan! babo ti kupio komp pa opleti!
nemas ti pojma sta je zenica bila, i sta ce biti. Kao i svaki grad zapadne u krizu. A ti mi reci da "metropola" nije u krizi? garant si sjaho sa romanije ili iz sandzaka pa se sada busas da si sarajlija!
moram te uciti pravopis...pise se saraj-lija.... :D

nemam nista protiv zenicana u Sa...stavise, radim sa jednom :D i jedino sto me nervira kod njenog porijekla iz Zenice je cinejnica da svaki vikend ide u Zenicu kod familije :( i ne mogu je gnjaviti .....
:D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#5

Post by nineac »

Ma ja. Ja nekontam mircerka ove tipove. Dojahali sa planina gdje kondor leti s bocom kisika i odmah veci gradjani od svih nas zajedno!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by _BosanaC »

Ovo je garant jedan od onih "mahalaca" sto mu je glavno kukati kako su dosli "ovi sa strane", zaposlili se, rade, a jadne male sarajlijce posla nemaju... Nije sad da bi on i radio, al eto, kukat' se mora...
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#7

Post by Mahalac »

Ljudi moji sta vam je stalno nesto protiv mahalaca.
Mahalci uopste nisu losi ljudi samo se pogresni ljudi tako oslovljavaju.
:D

A sto se teme tice, uzalud je uopste polemisati. Sjedes u auto vozis se 45+- minuta "bosanskije" puteva i sad je sve potpuno drugacije jel?
Sta li ce biti kad se budemo insallah vozili 30-ak minuta :D

Pozdrav svim Zenicanima. :)


Image
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#8

Post by horoz »

Moja je ljepotica iz Zenice i bolja je od svih sarajki koje sam dosad' sreo :D
... malo da zakuham :lol: :lol: :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

nineac wrote:Ma ja. Ja nekontam mircerka ove tipove. Dojahali sa planina gdje kondor leti s bocom kisika i odmah veci gradjani od svih nas zajedno!
postoji nesto sto se zove usko vidno polje....
jedna od blogerashica redovno brabonja na sve koji nisu iz Sarajeva...a nesto se nameriacila na Zenicane pravo....
ne znam sto ce joj to...
Zenicani (muskarci iz Zenice) koje poznajem su super ljudi....
studiraju, provode se, uzivaju i nikome ne smetaju....
osim mozda Sarajlijama koji misle da su bogom dani i da se ne moraju truditi oko cura, vec ce im one doci same...
a ovi se ubise od neke cudne sarmibilnosti :D
sve su kompleksi..manji grad veci grad...
a niko ne konta da je cijela BiH jedno selo :D
pa mi smo samo kao predgradje New Yorka....
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#10

Post by iceman ze »

Ja sam isto Zenicanim rodenjem i zivio sam u njemu do prije 4 godine, sada zivim i radim uspjesno nadam se u Sarajevu. Inace ovdje sam u Sarajevu zavrsio i srednju i fax, i zivot je htio da napustim Zenicu, za kojom :sad: ali meni u Sarajevu uopste nije lose, i nevidim da me ljudi nesto drugacije gledaju, i nema potrebe diskutovati na ovu temu da neko nekoga mrzi, ako i ima mrznje to su oni malogradani kojih ima u svakom gradu, mala im drzava a sad im i gradovi veliki......ma bjaaazi :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#11

Post by nineac »

Ma da! ja zivim sa kameruncem na campusu a da mi smeta sarajlija!
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#12

Post by emmiirr »

nineac wrote:Ma da! ja zivim sa kameruncem na campusu a da mi smeta sarajlija!
Kada 10 000 ljudi na Bilinom polju zvizdi Pelaku samo zato sto je Sarajlija, da li to znaci da se radi o 10 000 malogradjana.


P.S.

Ja na faxu moram da sjedim na podu jer je seljak uranio 2 sata prije pocetka i zauzeo mjesto, valjda zeljan znanja sta li vec :lol:
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#13

Post by emmiirr »

iceman ze wrote:Ja sam isto Zenicanim rodenjem i zivio sam u njemu do prije 4 godine, sada zivim i radim uspjesno nadam se u Sarajevu. Inace ovdje sam u Sarajevu zavrsio i srednju i fax, i zivot je htio da napustim Zenicu, za kojom :sad: ali meni u Sarajevu uopste nije lose, i nevidim da me ljudi nesto drugacije gledaju, i nema potrebe diskutovati na ovu temu da neko nekoga mrzi, ako i ima mrznje to su oni malogradani kojih ima u svakom gradu, mala im drzava a sad im i gradovi veliki......ma bjaaazi :D
Moj komentar se odnosio na ovaj citat
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#14

Post by Prince »

Nemam ništa protiv bilo koga ko je čovjek.
Ipak mislim za mnoge Zeničane da nisu ok kad je Sarajevo u pitanju. Mnogi od njih sticaju znanje, iskustvo i mnogo toga u Sarajevu, a pljuju po njemu.
Na utakmicama se lijepo vidi ko koga mrzi, a ko koga žali. Ko god kaže da su to pojedinci, ili se pravi blesav, ili nema pojma o čemu je riječ. To je velika većina, a svaka čast svim normalnim ljudima, pa i Zeničanima.
Imao sam djevojku iz Zenice, i danas mislim da su Zeničanke super u tom pogledu :)
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#15

Post by car-x »

pih.. pravo mi idu na kurac ove rasprave, ova mahala protiv one mahale..

i koja je bolja i sve.. kad se zadese dvojica iz isto grada, onda cije je naselje bolje, pa ciji je kvart bolji, pa cija je ulica bolja, pa cija je mati bolja, dok brat ne izbode brata nozem..

fuj to..

ja sam iz srebrenika.. sam grad (?) ima nekih 10.000 stanovnika.. i sta, jel to treba toga da se stidim, ili da mislim kako su oni iz sarajeva ili mostara ili zenice bolji ljudi od mene ili neki tamo carsijaneri, a ja nisam??!

pa i ja sam se rodio u bolnici, nije ni mene kurjak ganjo po brdima, nego sam se na asfaltu igru.. i mi smo imali (i jos uvijek imamo) svoj fudbalski klub, i odbojkaski (cak bili i prvaci drzave, ove aktuelne), a odnedavno i kosarkaski.. i sta sad.. treba da budem nesto posebno ponosan na to sve, i da govorim kako sve ostalo ne valja??

dajte..

ima ljudi na ovom svijetu, i ima papaka.. to je jedina podjela koju prihvatam..
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#16

Post by iceman ze »

emmiirr wrote:
iceman ze wrote:Ja sam isto Zenicanim rodenjem i zivio sam u njemu do prije 4 godine, sada zivim i radim uspjesno nadam se u Sarajevu. Inace ovdje sam u Sarajevu zavrsio i srednju i fax, i zivot je htio da napustim Zenicu, za kojom :sad: ali meni u Sarajevu uopste nije lose, i nevidim da me ljudi nesto drugacije gledaju, i nema potrebe diskutovati na ovu temu da neko nekoga mrzi, ako i ima mrznje to su oni malogradani kojih ima u svakom gradu, mala im drzava a sad im i gradovi veliki......ma bjaaazi :D
Moj komentar se odnosio na ovaj citat
Odakle da znam kada samo gledam reprezentaciju, uostalom svima nam je na vrh glave fubalskog huliganstva, koje nepodrzavam ni na jednoj strani niti od bilo koga. Odavno su nasi fubalski tereni postali mjesto za nacionalno,vjersko, regionalno i sta ti ja znam vise koje prepucavanje, i stvarno ih je bezveze i bez ikakvog smisla komentarisati.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#17

Post by nineac »

Joj ja ovog emira, kazem ja sjaho sa romanije ili doso iz sandzaka pa posto "sarajlija"
Ko kome zvizdi. Pa mene je sarajlija u uho flasom pogodio iz autobusa sa pitarima zato sto sam s mirrom sjedio u kaficu i pio pivu. Sta sad ja treba doc i zapalit kosevo?
Stvarno si pecinski covjek!
SD-6
Posts: 750
Joined: 20/08/2004 01:20

#18

Post by SD-6 »

sto bi reko sejo:"zenico ja mrzim svaki kamen tvoj"
:D đ
bitno je zakuhat :oops:
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#19

Post by emmiirr »

Ma kontam ja to....

Sarajevu olimpijada, a NEKOME cimburijada :lol:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#20

Post by nineac »

Ti znas sta je olimpijada! nisi se ni rodio kada je bila, a garant nisi bio na cimburijadi! tebe vjerovatno mozemo sresti samo na koridi!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by _BosanaC »

Ma pusti ga bolan, sta djeca znaju o zavicaju ;) Valjda je za njega Sarajevo jos uvjek nesto najvece sto je vidjeo/prosao, ako je ikada i makeo dalje...
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#22

Post by Santos »

Ma to je samo carsijska zajebancija.Ja prosle godine u zenici bio kod jarana setali njihovom carsijom i u jednom kaficu ovaj moj haver kaze konobaru daj ovom sibicaru da nesto popije pozuri pravo zedan puna basta ovi se samo okrenuse do nas i nasmijase.Cak sam kasnije dobio turu od nekog vjerujte nemam pojma zasjelo se a ovaj sto je zvao eto ko fol da vidim ja sibicar da Zenicani nisu skrti.Sve ja to znam to su samo carsijske zajebancije.Jebo fudbal sto zvizdi par supcica to nije mjerilo.Meni Sarajliji najblizi grad je Zenica po svemu.Sjecali se ko od vas Zenicana Mirse i Bilog to je malo starija generacija .Mirso je lud 100 posto a Bili ono ko fol miran.Imo je sestru avion.Ma jok spejsatl.
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#23

Post by Monsignor »

Joj gdje je sad Dzipalo Junuz da aplicira "hepek" na sve Vas sto se prepucavate bezze.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#24

Post by Henry Chinaski »

emmiirr wrote: Ja na faxu moram da sjedim na podu jer je seljak uranio 2 sata prije pocetka i zauzeo mjesto, valjda zeljan znanja sta li vec :lol:
Ma svi treba da ustanu kad ti dodjes i da sjednu kad im ti kazes.Za tebe treba da se sacuva najbolje mjesto.
Ze Dijaspora
Posts: 77
Joined: 20/09/2005 15:11

#25

Post by Ze Dijaspora »

Hej rasparava ZE - SA ... Ovo me malo vratilo u ona davna fina vremena "Kad je Bog hodo po zemlji". Mislim na vrijeme prije 1992. Tad kao i sad rasprava u vezi ova dva grada. Ne putem interneta kao sad vec preko novina, i onih carsiskih prica. "Znas mi ovo a oni ono" , ''Ma Oni zavidni i papci a mi raja i mozgovi" . Tako su se svodile nase teme i rasprave da bi svaka prica imala isti zavrsetak. Ono 'EGAL' il sto bi Zenicani rekli e sad smo KVIT. Puno interesantnih tema je tada bilo al uvjek su prednjacile teme 'SPORT' i MUZIKA. Na polju FILM / POZORISTE se nije bas raspravljalo jer tu se znalo kako ko stoje. Sarajevo radi FILMOVE a Zenica ima najbolje POZORISTE. Dok sport i muzika su bile ''ukoljicke'' da nekazem ''kavadziske'' teme. Znas CELIK je toliko mocan da ce ZELJU razvalit dok ce SARAJEVO razvalit i CELIK i ZELJU zajedno. Il vec neka druga kombinacije te price i tih klubova. A MUZIKA je bila Zenicanima draga tema iz jednog prostog razloga, a to je da Najbolji Muzicari is Sarajeva peku zanat u Zenici. Mislim Bijelo Dugme, Zabranjeno Pusenje i ostali su 'visili' u Zenici. I tako se to vrtilo i raspravljalo sa VELIKOM DOZOM POSTOVANJA i RESPEKTA. Poslije se zasjedne i popije. Eh, moram prikocit sa pricom da me nebi Nostalgija poklopila.
A danas je onako kako je, po meni tuzno i ruzno. Kad pogledam svoje Sarajevske kolege (bivse ukoljicke protivnike) s kojim ogorcenjem kao i ja gledaju na danasnju situaciji i odnosu izmedju ova dva grada. Oni sto je isceznulo, tesko da ce se vratiti kao sto je to nekad bilo. Mislim na ono POSTOVANJE I RESPEKT. Danas je to kao nesto strano i nesto kao nepotrebno. Znas ono pljusni po njim i boli nas uvo. Al ko zna mozda se preokrene pa dodju bolja vremena. Mozda ce se pojaviti netko pametniji i bolji od nas. Netko ko ce razumjeti onaj Index-ov stih DA SAM JA NETKO.

Do tada pozdrav Svim ZENICANIMA I SARAJLIJAMA. posebno mojim Sarajevskim ukoljicama.

Ps. Postuj druge da bi sebe znao cijenit.
Locked