Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#6451 Re: Gdje u Zenici...?

Post by kakavdanakneiskustvu »

najpovoljnije kupiti nove prozore?
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#6452 Re: Gdje u Zenici...?

Post by celeron »

Warashii wrote:
channel10 wrote:
celeron wrote:Automehaničar za francuze, osim Ene u Novoj Zenici?
Eldin u Biljesevu, kod naplatnih kucica.
Za ovog sam čuo da je dobar majstor Renault vozila, ima još neki u Klopcu čini mi se takodje za Renault e sad ne znam kako sa Peugeot-om i Citroën-om. Sta je kod tebe slučaj i koji problem?
Pa moram promijenit pumpu u rezervoaru i kuglu. S obzirom da sam uzeo novu originalnu pupmu koja je skupo placena, ne bi da mi se desi scena krađe, jer i to rade mehaničari nikom više ne vjerujem. U pitanju je citroen, a to je zahtjevan posao...
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6453 Re: Gdje u Zenici...?

Post by ja nisam ja »

Ne mogu da vjerujem da se u Zenici ne moze naci stan za izdavanje.Da je u gradu i da nije skup.Jalija mi je najveci favorit pa ako neko cuje.....
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#6455 Re: Gdje u Zenici...?

Post by promjenjivoblacno »

Zar ces vec mijenjati stan!? :roll:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#6456 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Not My Idea »

ja nisam ja wrote:Ne mogu da vjerujem da se u Zenici ne moze naci stan za izdavanje.Da je u gradu i da nije skup.Jalija mi je najveci favorit pa ako neko cuje.....
Ne razumijem te. Sta je problem sa stanom kod HKD-a?
Rekla si da ces bit mjesec dana u Zenici,pa sto se ne mozes strpit u tom gdje si? I cuj ovo "Ne mogu da vjerujem da se u Zenici ne moze naci stan za izdavanje.Da je u gradu i da nije skup"...sta je tebi skupo? i koliko su cijene stanova u gradu u Sarajevu?
Mislim, nije Zenica velegrad ali brate nije ni pripizdina ni Cernobil.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6457 Re: Gdje u Zenici...?

Post by ExNihilo »

Da je kako nać za stoju, do Bosanke. Sa uključenim režijama. :lol: I personalnim vodičem kroz grad, kao bonus.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#6458 Re: Gdje u Zenici...?

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja nisam ja wrote:Ne mogu da vjerujem da se u Zenici ne moze naci stan za izdavanje.Da je u gradu i da nije skup.Jalija mi je najveci favorit pa ako neko cuje.....


na pik.ba imas prilican broj stanova za izdavanje
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6459 Re: Gdje u Zenici...?

Post by ja nisam ja »

Gledala sam na piku ili je izdato ili je preskupo. Izvini molim te ali van pameti mi je dati 200 km za jednu sobu plus voda struja smece ni ni tv ni ksblovsku nema
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#6460 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Mustang1 »

De ti nama reci ako nije tajna zasto ti dolazis u Zenicu i gdje trebas da budes poslovno u kojoj zgradi/objektu cemu vec
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6461 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Prošli vikend u isto vrijeme pišem o ovoj bezmudnoj policiji i balavcima, a sada opet..još nam ovi papci iz kantona govore kako nisu građani ugroženi
Nama glavnu riječ u gradu vode cigani i balavurdija. Večeras oni cigani iz L. Polja prebili nekog momka, pa se pojaviše svi oni sa svojim BMW-ovima i jebenim romskim jezikom, narod nije mogao proci.
Usrana murija ovog jednog od cigana ( balavac) jedva utjerala u kombi, valjda mu nisu ništa smjeli, stari mu tu...Stari zove i slušam razgovor 'recite tim momcima da ih odma puste, inace..' ...ovi se pokupiše sa rijecima 'idemo ga izbavit'
...e pa ova murija je teret budzetu..ako nemaju muda neka to kazu i fino neka se sklone sa strane..
isto tako, 2 prašinara prolaze..a frajer bocno parkirao ispred Žara ( jedan od cigana na mjesto za invalide ) ovi ni pogledali, nego fino u Žar na večeru, pa se valja označiti..
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#6462 Re: Zeničani

Post by pumica »

Freamon Lester wrote:
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#6463 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Casual's wrote:Prošli vikend u isto vrijeme pišem o ovoj bezmudnoj policiji i balavcima, a sada opet..još nam ovi papci iz kantona govore kako nisu građani ugroženi
Nama glavnu riječ u gradu vode cigani i balavurdija. Večeras oni cigani iz L. Polja prebili nekog momka, pa se pojaviše svi oni sa svojim BMW-ovima i jebenim romskim jezikom, narod nije mogao proci.
Usrana murija ovog jednog od cigana ( balavac) jedva utjerala u kombi, valjda mu nisu ništa smjeli, stari mu tu...Stari zove i slušam razgovor 'recite tim momcima da ih odma puste, inace..' ...ovi se pokupiše sa rijecima 'idemo ga izbavit'
...e pa ova murija je teret budzetu..ako nemaju muda neka to kazu i fino neka se sklone sa strane..
isto tako, 2 prašinara prolaze..a frajer bocno parkirao ispred Žara ( jedan od cigana na mjesto za invalide ) ovi ni pogledali, nego fino u Žar na večeru, pa se valja označiti..
K'o da je 96 pa da balavurdiji strah u kosti uvjeravaju Dzone i Linda :).
Mah sve smo mi to napravili, da je nesto normalno u ovoj čaršiji svaki dan bi im raciju pravili u onoj kući u L. Polju i redovno sa ceste brali djecu prosjake al jok ovi naši uvijek imaju nekog "pametnijeg posla".
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#6464 Re: Zeničani

Post by arte.fakt »

ne kontam sta ste zapeli za tu neku biciklisticku stazu , mislim nidje veze ljudi to u europi rijesili na vrlo jednostavan nacin , na trotoaru povukli liniju lijevo biciklisti desno pjesaci i dovidjenja nema potrebe za komplikovanjem ...

Image
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#6465 Re: Zeničani

Post by Stjui »

Casual's wrote:Prošli vikend u isto vrijeme pišem o ovoj bezmudnoj policiji i balavcima, a sada opet..još nam ovi papci iz kantona govore kako nisu građani ugroženi
Nama glavnu riječ u gradu vode cigani i balavurdija. Večeras oni cigani iz L. Polja prebili nekog momka, pa se pojaviše svi oni sa svojim BMW-ovima i jebenim romskim jezikom, narod nije mogao proci.
Usrana murija ovog jednog od cigana ( balavac) jedva utjerala u kombi, valjda mu nisu ništa smjeli, stari mu tu...Stari zove i slušam razgovor 'recite tim momcima da ih odma puste, inace..' ...ovi se pokupiše sa rijecima 'idemo ga izbavit'
...e pa ova murija je teret budzetu..ako nemaju muda neka to kazu i fino neka se sklone sa strane..
isto tako, 2 prašinara prolaze..a frajer bocno parkirao ispred Žara ( jedan od cigana na mjesto za invalide ) ovi ni pogledali, nego fino u Žar na večeru, pa se valja označiti..
kakav narod,takva mu i policija.svi se vode po onoj "kraju lađu" i onda se neokupani prosjaci razmašu po gradu kao da su ga osvojili.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3268
Joined: 28/01/2012 11:38

#6466 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Casual's wrote:Prošli vikend u isto vrijeme pišem o ovoj bezmudnoj policiji i balavcima, a sada opet..još nam ovi papci iz kantona govore kako nisu građani ugroženi
Nama glavnu riječ u gradu vode cigani i balavurdija. Večeras oni cigani iz L. Polja prebili nekog momka, pa se pojaviše svi oni sa svojim BMW-ovima i jebenim romskim jezikom, narod nije mogao proci.
Usrana murija ovog jednog od cigana ( balavac) jedva utjerala u kombi, valjda mu nisu ništa smjeli, stari mu tu...Stari zove i slušam razgovor 'recite tim momcima da ih odma puste, inace..' ...ovi se pokupiše sa rijecima 'idemo ga izbavit'
...e pa ova murija je teret budzetu..ako nemaju muda neka to kazu i fino neka se sklone sa strane..
isto tako, 2 prašinara prolaze..a frajer bocno parkirao ispred Žara ( jedan od cigana na mjesto za invalide ) ovi ni pogledali, nego fino u Žar na večeru, pa se valja označiti..
Murija je jedno, zakoni i izvršavanje istih drugo, po meni je veći problem bezmudnih i korumpiranih tužilaca. Ne kažem da su drotovi cvjećke ali da iza sebe imaju neku vrstu garancije da će ovakvi kreteni odgulit 10 godina za prebijanje nekog iz čista mira i njima bi bilo lakše. Ovako, je samo pitanje vremena dok ljudi ne počnu uzimati pravdu u svoje ruke u stilu divljeg zapada, pa bi vidjeli te baje s bmwima i kajlama oko vrata.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#6467 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamberovica polje wrote:
Casual's wrote:Prošli vikend u isto vrijeme pišem o ovoj bezmudnoj policiji i balavcima, a sada opet..još nam ovi papci iz kantona govore kako nisu građani ugroženi
Nama glavnu riječ u gradu vode cigani i balavurdija. Večeras oni cigani iz L. Polja prebili nekog momka, pa se pojaviše svi oni sa svojim BMW-ovima i jebenim romskim jezikom, narod nije mogao proci.
Usrana murija ovog jednog od cigana ( balavac) jedva utjerala u kombi, valjda mu nisu ništa smjeli, stari mu tu...Stari zove i slušam razgovor 'recite tim momcima da ih odma puste, inace..' ...ovi se pokupiše sa rijecima 'idemo ga izbavit'
...e pa ova murija je teret budzetu..ako nemaju muda neka to kazu i fino neka se sklone sa strane..
isto tako, 2 prašinara prolaze..a frajer bocno parkirao ispred Žara ( jedan od cigana na mjesto za invalide ) ovi ni pogledali, nego fino u Žar na večeru, pa se valja označiti..
Murija je jedno, zakoni i izvršavanje istih drugo, po meni je veći problem bezmudnih i korumpiranih tužilaca. Ne kažem da su drotovi cvjećke ali da iza sebe imaju neku vrstu garancije da će ovakvi kreteni odgulit 10 godina za prebijanje nekog iz čista mira i njima bi bilo lakše. Ovako, je samo pitanje vremena dok ljudi ne počnu uzimati pravdu u svoje ruke u stilu divljeg zapada, pa bi vidjeli te baje s bmwima i kajlama oko vrata.

slazem se
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6468 Re: Zeničani

Post by Casual's »

On ako ne smije Beslicevom ili Begicevom napisati kaznu što je na trotoaru, on nema muda. On ako iste te pušta da na bulevaru na po ulice sijele sa svojim autima, on nema muda - govorim za dobar dio drotova pojedinacno. Isto ove koje sam naveo kod Žara nemaju muda.
Tužilaštvo je prica za sebe, imaju muda kada presuda odgovara za vladajucu stranku odnosno organe u njoj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#6469 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:On ako ne smije Beslicevom ili Begicevom napisati kaznu što je na trotoaru, on nema muda. On ako iste te pušta da na bulevaru na po ulice sijele sa svojim autima, on nema muda - govorim za dobar dio drotova pojedinacno. Isto ove koje sam naveo kod Žara nemaju muda.
Tužilaštvo je prica za sebe, imaju muda kada presuda odgovara za vladajucu stranku odnosno organe u njoj.
:thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#6470 Re: Gdje u Zenici...?

Post by kamen spoticanja »

Mustang1 wrote:De ti nama reci ako nije tajna zasto ti dolazis u Zenicu i gdje trebas da budes poslovno u kojoj zgradi/objektu cemu vec
Jel joj to jos nisi pokazao pogled s hamide,prasinica ili panorame podno smetova? :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#6471 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Mustang1 »

Jok ja.. Nisam se nikad ni nudio to ti vidi sa onima sto su joj se na PP javljali :oops:
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#6472 Re: Gdje u Zenici...?

Post by N.N. »

To nesto na moj racun ? :oops: :D
Ma nema od ove hanume salameta :run: :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#6473 Re: Zeničani

Post by phillie »

Cestitke ragbistima (najbolji u regiji) i kosarkasicama (najbolje u drzavi) na osvojenim titulama. :thumbup: :thumbup:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#6474 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

phillie wrote:Cestitke ragbistima (najbolji u regiji) i kosarkasicama (najbolje u drzavi) na osvojenim titulama. :thumbup: :thumbup:
Dominiramo tamo gdje nema novca i gdje se igra iz ljubavi. Da se kojim slucajem u ova dva sporta vrte milioni tesko da bi ovako bilo. Ragbi klub vec 50 godina u dvije drzave moli da mu se napravi stadion, a nikad ga nisu dobili. A smijesno je govoriti koja smo sila u tom sportu u ovoj regiji, a tempo utakmica i treninga mu diktiraju zenicki kantonalni ligasi u fudbalu. I jos im se na nos nabija kako uniste teren jer su im dublji kramponi. :-)

Od sezone 1980/81 - 7 puta prvaci Jugoslavije uzastopno + 6 puta osvojeni kup

21 titula prvaka BiH i 21 osvojen kup BiH. :izet:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#6475 Re: Zeničani

Post by phillie »

Bilo je nekog govora, da ce se praviti stadion na Kambetrovicu (pored sljake) ali ocito to je bila suplja...nazalost.
Post Reply