Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#61801 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

skoronikako wrote: 14/06/2023 10:07 Za liberale ste poprilicno konzervativni i sve vam nesto smeta. :run:

Pricati o toleranciji, a napraviti ovakav post, ironija pa na kvadrat. Tolerantni dok se uklapa u te neke vase okvire, kad vec izadje iz toga, onda i tolerancija nestane. Sto me podsjeti na jednu grupu vjernika. Dakle, isti seljaci, samo je pitanje da li su vjernici ili ne. Modus operandi - isti.
Moj otac je bio vjernik i kad su mnogi radije uzimali partijsku knjizicu i sve blagodeti koji je ona nosila.
Moj otac je bio vjernik ali je to bila njegova privatna stvar i nije nikad nista rekao lose ni o nevjernicima ni o kršćanima.
Ja sam odrastao u toleranciji i živim toleranciju ali nerado odgovaram na pitanje da li postim.
A nikog nista ne pitam i niko mi ne smeta.
Ali ako moja djeca kazu da bi velika većina ucenika gimnazije vjesala "pedere",. A tako isto pričaju i mlade radne kolege moje supruge,. Ne ocekuješ valjda da tolerišem netoleranciju?
Ili bi toliko trebao biti tolerantan.
A o netoleranciji zeničana govori i ovaj podforum, ne moze niko iznijeti svoj stav a da ga pet ljudi ne popljuje.
Vi ne iznostite svoj stav nego pljujete po stavu drugih.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#61803 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ono o cemu @Ci-Nick govori. Shisha, Vienna, piletina u sosu od gljiva, palacinci i https://www.zenicablog.com/foto-profeso ... -u-zenici/

Nekad gitara i rock'n'roll a sad..
skoronikako
Posts: 1036
Joined: 08/10/2018 12:09

#61804 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ci-Nick wrote: 14/06/2023 10:32 Moj otac je bio vjernik i kad su mnogi radije uzimali partijsku knjizicu i sve blagodeti koji je ona nosila.
Moj otac je bio vjernik ali je to bila njegova privatna stvar i nije nikad nista rekao lose ni o nevjernicima ni o kršćanima.
Ja sam odrastao u toleranciji i živim toleranciju ali nerado odgovaram na pitanje da li postim.
A nikog nista ne pitam i niko mi ne smeta.
Ali ako moja djeca kazu da bi velika većina ucenika gimnazije vjesala "pedere",. A tako isto pričaju i mlade radne kolege moje supruge,. Ne ocekuješ valjda da tolerišem netoleranciju?
Ili bi toliko trebao biti tolerantan.
A o netoleranciji zeničana govori i ovaj podforum, ne moze niko iznijeti svoj stav a da ga pet ljudi ne popljuje.
Vi ne iznostite svoj stav nego pljujete po stavu drugih.
Lazes sebe da zivis toleranciju. Vidis, meni ne smeta vjernik, niti mi smeta nevjernik, ne smeta mi pokrivena zena, niti mi smeta otkrivena zena. Boli me za to. Imam svoj zivot, trcim za onim sto mene interesuje, a sto me ne interesuje ne komentarisem na forumu. Ti si toliko tolerantan da ti smeta veci broj vjernika, iako je to njihov licni odabir, i mladi su po tebi "zaglibili". Koji si ba ti faktor da dajes takve stavove? I u toj svojoj toleranciji, ti dodjes na forum i pises onakve gluposti. I onda jos pokusavas sovinizam proturiti kao toleranciju.

O pederima je smijesno pricati. Toliko je bilo pedera od rata pa do danas, nikome nije falila dlaka s glave, i kao neko bi ih vjesao. Daj molim te.
skoronikako
Posts: 1036
Joined: 08/10/2018 12:09

#61805 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

gentoo wrote: 14/06/2023 10:51 Ono o cemu @Ci-Nick govori. Shisha, Vienna, piletina u sosu od gljiva, palacinci i https://www.zenicablog.com/foto-profeso ... -u-zenici/

Nekad gitara i rock'n'roll a sad..
Zasto imas potrebu tumaciti? Covjek je jasno napisao. Gospode u gradu nema kako krscana nema. Kakvo drugo tumacenje tome i treba?
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#61806 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

skoronikako wrote: 14/06/2023 11:11
Ci-Nick wrote: 14/06/2023 10:32 Moj otac je bio vjernik i kad su mnogi radije uzimali partijsku knjizicu i sve blagodeti koji je ona nosila.
Moj otac je bio vjernik ali je to bila njegova privatna stvar i nije nikad nista rekao lose ni o nevjernicima ni o kršćanima.
Ja sam odrastao u toleranciji i živim toleranciju ali nerado odgovaram na pitanje da li postim.
A nikog nista ne pitam i niko mi ne smeta.
Ali ako moja djeca kazu da bi velika većina ucenika gimnazije vjesala "pedere",. A tako isto pričaju i mlade radne kolege moje supruge,. Ne ocekuješ valjda da tolerišem netoleranciju?
Ili bi toliko trebao biti tolerantan.
A o netoleranciji zeničana govori i ovaj podforum, ne moze niko iznijeti svoj stav a da ga pet ljudi ne popljuje.
Vi ne iznostite svoj stav nego pljujete po stavu drugih.
Lazes sebe da zivis toleranciju. Vidis, meni ne smeta vjernik, niti mi smeta nevjernik, ne smeta mi pokrivena zena, niti mi smeta otkrivena zena. Boli me za to. Imam svoj zivot, trcim za onim sto mene interesuje, a sto me ne interesuje ne komentarisem na forumu. Ti si toliko tolerantan da ti smeta veci broj vjernika, iako je to njihov licni odabir, i mladi su po tebi "zaglibili". Koji si ba ti faktor da dajes takve stavove? I u toj svojoj toleranciji, ti dodjes na forum i pises onakve gluposti. I onda jos pokusavas sovinizam proturiti kao toleranciju.

O pederima je smijesno pricati. Toliko je bilo pedera od rata pa do danas, nikome nije falila dlaka s glave, i kao neko bi ih vjesao. Daj molim te.
A vidiš,.. već sam nacin kumunikacije,.. tvoje i moje govori o tome ko je od nas netolerantan.
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#61807 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Znao on dobro sta je napisao, samo se sada na pedere vadi.
Satro ovo ono.

Cvoka sa Jalije se udara kao veliki, klipovi po netu kruze, pa ne znam da ga neko maltretira.
Vozici glavna tema bili prije godinu, pa !? :lol:

Dakle, Zenica i pedere tolerise i uvazava :mrgreen:

Kada se u Zenici druze Ci-Nick kokosija, ovcija, jareca glava stavi na ogradu crkve, kada na svadbi iz kalasa izreseta neko gore HKD, kada neki pripiti maloljetnici budu isli iz Tena i sasvim slucano porazbijaju samo KSC skolu...onda cu reci da nismo tolerantni i da smo konzervativna sredina.

Do tada, sviranje qurcu.
skoronikako
Posts: 1036
Joined: 08/10/2018 12:09

#61808 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ci-Nick wrote: 14/06/2023 11:21 A vidiš,.. već sam nacin kumunikacije,.. tvoje i moje govori o tome ko je od nas netolerantan.
Iskreno i otvoreno ti netolerantnost? Vidim sad si strucnjak i za pisanu komunikaciju, pa znas koja je odraz tolerancije, a koja nije. :D

Kao sto rekoh, meni niko ne smeta, tebi smeta. Mozes to pakovati u ukrasni papir koliko god zelis, ali cinjenica na kraju dana ostaje da tebi nesto smeta, pardon, neciji licni izbor ti smeta i zalis za danima kad je manje ljudi radilo isto. Meni to nista ne smeta. Ni tvoje, ni suprotno tome.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#61809 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

skoronikako wrote: 14/06/2023 11:26
Ci-Nick wrote: 14/06/2023 11:21 A vidiš,.. već sam nacin kumunikacije,.. tvoje i moje govori o tome ko je od nas netolerantan.
Iskreno i otvoreno ti netolerantnost? Vidim sad si strucnjak i za pisanu komunikaciju, pa znas koja je odraz tolerancije, a koja nije. :D

Kao sto rekoh, meni niko ne smeta, tebi smeta. Mozes to pakovati u ukrasni papir koliko god zelis, ali cinjenica na kraju dana ostaje da tebi nesto smeta, pardon, neciji licni izbor ti smeta i zalis za danima kad je manje ljudi radilo isto. Meni to nista ne smeta. Ni tvoje, ni suprotno tome.
Ne tolerises moje misljenje, ne tolerises moj strah da bi u Zenici sutra da se pita da li ste za šerijet bilo jako knap,... za ili protiv. A taj serijet ne bi bio tolerantan prema meni.
Nista nemam protiv vjere ni vjernika ali nerado bi zivjeo a expozituri Saudijske Arabije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#61810 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

gentoo wrote: 14/06/2023 10:51 Ono o cemu @Ci-Nick govori. Shisha, Vienna, piletina u sosu od gljiva, palacinci i https://www.zenicablog.com/foto-profeso ... -u-zenici/

Nekad gitara i rock'n'roll a sad..
Kad je ovo bilo aktuelno krenuh napisat post, pa se ujedoh za tastaturu jer sam znao da ce se pogresno tumaciti. O samom dogadjaju ne bih ni sad, a nisam mislio ni tad, ali kao gimnazijalac znam koliko su uski ovi hodnici i htjedoh napisat zar nisu mogli ovu djecu smjestit u aulu skole ili u fiskulturnu salu da se ne guraju :-)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#61811 Re: Zeničani

Post by n+1 »

Ci-Nick wrote: 14/06/2023 11:35
skoronikako wrote: 14/06/2023 11:26
Iskreno i otvoreno ti netolerantnost? Vidim sad si strucnjak i za pisanu komunikaciju, pa znas koja je odraz tolerancije, a koja nije. :D

Kao sto rekoh, meni niko ne smeta, tebi smeta. Mozes to pakovati u ukrasni papir koliko god zelis, ali cinjenica na kraju dana ostaje da tebi nesto smeta, pardon, neciji licni izbor ti smeta i zalis za danima kad je manje ljudi radilo isto. Meni to nista ne smeta. Ni tvoje, ni suprotno tome.
Ne tolerises moje misljenje, ne tolerises moj strah da bi u Zenici sutra da se pita da li ste za šerijet bilo jako knap,... za ili protiv. A taj serijet ne bi bio tolerantan prema meni.
Nista nemam protiv vjere ni vjernika ali nerado bi zivjeo a expozituri Saudijske Arabije.
I baš stičeš dojam da je Zenica pred-šerijatsko društvo?

Kenjate nenormalno. U Zenici je 00tih na svakih 1000 metara bio paradžemat finansiran parama Saudijske Arabije. Danas ih ima 0 (slovima: nula).

Ali kad si ksenofobičan, i nula je previše.
skoronikako
Posts: 1036
Joined: 08/10/2018 12:09

#61812 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ci-Nick wrote: 14/06/2023 11:35 Ne tolerises moje misljenje, ne tolerises moj strah da bi u Zenici sutra da se pita da li ste za šerijet bilo jako knap,... za ili protiv. A taj serijet ne bi bio tolerantan prema meni.
Nista nemam protiv vjere ni vjernika ali nerado bi zivjeo a expozituri Saudijske Arabije.
Nije uopste pitanje tolerisanja tvog misljenja, fazon je sto ti na javnom forumu iznosis neke stvari koje nisu ni blizu istini. Sutra ce se tako poceti po informerima i ostalim glupostima pisati o "serijatskoj drzavi u srcu BiH", a to veze sa istinom nema.

Ukratko, sta bi bilo kad bi bilo.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#61813 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Fuj, fuj, fuj. Zenica je najtolerantiji grad u BiH.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#61814 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Casual's wrote: 14/06/2023 12:29 Fuj, fuj, fuj. Zenica je najtolerantiji grad u BiH.
+1
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#61815 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Da se ne lazemo lako je biti tolerantan kad je procenat "anamo onih" vrlo mali. Nisu smetnja za bilo sta, u gradskom vijecu ih mozes na prste jedne ruke izbrojat.

Sa druge strane cisto sumnjam da bi firma koju drzi Bosnjak bila toliko uspjesna u Posusju kao sto je kod nas uspjesan Pero.
skoronikako
Posts: 1036
Joined: 08/10/2018 12:09

#61816 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Pa nije tolerantnost samo prema drugoj vjeri, vec i drugim opredjeljenjima. Kao sto je gore kolega spominjao odredjenog lika. Ne kazem da na jeziku nema svakakve price, ali na djelima, vala ni jednom slicnom nikad nije falila dlaka s glave, osim ako nisu u tom fazonu, ne osudjujem.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10607
Joined: 10/03/2022 22:16

#61817 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Casual's wrote: 14/06/2023 12:29 Fuj, fuj, fuj. Zenica je najtolerantiji grad u BiH.
Kako da ne.

Zato kad je advent u Zenici, ili nazovimo ga Zimograd ili kako već ga zovu, uglavnom Božićna atmosfera jebem ga, bude lijepo pravo, ali onda dođu bradonje i razapnu tendu i puštaju ilahije one sa dna kace na vol max. To je ta tolerancija.

Da se razumijemo, stvarno volim atmosferu koja vlada npr. u Sarajevu za vrijeme Ramazana, zrak odiše nekako dobrotom i ljepotom. Isto kao i kad je advent u Beču ili Zagrebu.
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#61818 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ne znam koji qurac tebi to smeta ako Vladanu koji zakupi po 3 kucice ne smeta :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10607
Joined: 10/03/2022 22:16

#61819 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne znam, ne smeta mi 340 dana u godini, al' smeta mi to inaćenje tih 20 dana u godini. Eto baš tad. Smeta mi jer šalje pogrešnu sliku o muslimanima, između ostalog.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#61820 Re: Zeničani

Post by Casual's »

EFD22 wrote: 14/06/2023 13:55
Casual's wrote: 14/06/2023 12:29 Fuj, fuj, fuj. Zenica je najtolerantiji grad u BiH.
Kako da ne.

Zato kad je advent u Zenici, ili nazovimo ga Zimograd ili kako već ga zovu, uglavnom Božićna atmosfera jebem ga, bude lijepo pravo, ali onda dođu bradonje i razapnu tendu i puštaju ilahije one sa dna kace na vol max. To je ta tolerancija.

Da se razumijemo, stvarno volim atmosferu koja vlada npr. u Sarajevu za vrijeme Ramazana, zrak odiše nekako dobrotom i ljepotom. Isto kao i kad je advent u Beču ili Zagrebu.
Kucice Vladan drži, redovne musterije Sefik, Saban, Emrah i sl. Iza, kruZni tok ukraSen kao adventski vijenac. Ispod, tri lika u štandu, dijele besplatne vjerske knjige. Jedni i drugi puštaju svoju muziku. Nije li to tolerantnost? Taj stand bude i mjesec dana u toku ljeta.

Nikada nisam cuo da su te "ilahije sa dna kace" ikada odvrnute glasnije.

Ista ta tri lika, postave billboard o djeda mrazu, isti billboard za 3 sata bude skinut od strane Ibrahima i Muharema.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10607
Joined: 10/03/2022 22:16

#61821 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

E taj bi mu bilboard gurnuo u guzicu, sva trojici.

Tako nešto se ne smije dešavati u Zenici.

Toj trojici i takvima treba pokazati da nisu dobrodošli u Zenici. Njih nećemo tolerisati.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#61822 Re: Zeničani

Post by Casual's »

EFD22 wrote: 14/06/2023 14:19 Toj trojici i takvima treba pokazati da nisu dobrodošli u Zenici. Njih nećemo tolerisati.
Pa, gdje nam je tolerantnost i prema toj trojici? Zenica je ima. Neko je na kucici kod Vladana, neko ispod slusa ilahije. Ne smetaju jedni drugima.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10607
Joined: 10/03/2022 22:16

#61823 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Prema teroristima nulta tolerancija :mrgreen:
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#61824 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Znate vi svi na sta se misli.. Bratsvo i jedinstvo i oni ostaci istog (do 2000-ih) su ili pomrli ili odselili. Dakle to je ono vrijeme gdje je takodje svako gledao svoja posla, cestitao se i bajram i bozic, spavalo se na klupi itd.. Ali je istina tad bilo bitnije da ne ides u vjerske objekte a sad je bitnije da u centru grada nema gdje piva da se popije.. I dalje se cestita i bajram i bozic.. ali citajte malo izmedju redova :-) :)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#61825 Re: Zeničani

Post by n+1 »

Neki dan u Milanu, nadomak glavnog trga i Katedrale frajer prodaje/dijeli islamsku literaturu i pušta ezan na zvučnik. Nikoga ne boli kurac.

U Zenici smeta. :lol:
Post Reply