Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#54476 Re: Zeničani

Post by nadžak »

notsure wrote: 22/09/2021 20:55
Na kraju se govorilo i o projektu asfaltiranja puta u mjesnoj zajednici Lukovo Polje, što bi zajednički finansirali Grad Zenica i resorno kantonalno ministarstvo.
E jbg, šiša-ze-ministar ide kr0lju da dogovori asfaltiranje svoje mahale.

https://www.zenica.ba/aktuelnosti/vijes ... 91b3a4cf6e
A da hoće to biti uz Božiju pomoć što prije! Ko ima u sebi i trun ljudskosti vidjeće u kakvoj je stanju cesta u Lukovom polju, bez obzira na sve ove političke zezancije. Od kružnog toka kod buvljaka pa pravo pored džamije, preko pruge pa do kraja naselja cesta je užas! Pogotovo od skretanja za Prevent pa do džamije, tu je najgore. Na jednom dijelu viri armatura iz ceste, moraš preći na drugu traku da zaobiđeš a kad ide auto iz suportonog pravca preznojavaj se kako ćeš proći! :-) Ovako stanje je godinama i sramota za gradsko naselje!
Samo naprijed, napravite konačno!
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#54477 Re: Zeničani

Post by nadžak »

withpeace wrote: 26/09/2021 21:04 Usudio sam se doci drugi put na utakmicu u nizu a da me ne prebiju, kakva je ono propast i zalost :skoljka:
Ja ba, potukli se ona dvojica! Barem tako piše...tragikomično! :D :-) :( :run:
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54478 Re: Zeničani

Post by Casual's »

nadžak wrote: 26/09/2021 21:09
withpeace wrote: 26/09/2021 21:04 Usudio sam se doci drugi put na utakmicu u nizu a da me ne prebiju, kakva je ono propast i zalost :skoljka:
Ja ba, potukli se ona dvojica! Barem tako piše...tragikomično! :D :-) :( :run:
Dešavalo se da se i u ligama petice pobiju između sebe, pa i na terenu. Vjerovatno će već sutra to izgladiti.

Fina posjeta, fina noć, atmosfera top. Fudo Turčine.
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#54479 Re: Zeničani

Post by nadžak »

Casual's wrote: 26/09/2021 21:38
nadžak wrote: 26/09/2021 21:09

Ja ba, potukli se ona dvojica! Barem tako piše...tragikomično! :D :-) :( :run:
Dešavalo se da se i u ligama petice pobiju između sebe, pa i na terenu. Vjerovatno će već sutra to izgladiti.

Fina posjeta, fina noć, atmosfera top. Fudo Turčine.
Ma znam da se dešavalo ali opet ne valja! Nemoj da uvijek imamo opravdanje i izgovore. Što ne valja-ne valja! :thumbup:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#54480 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#54481 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Tipično, žuti tisak skreće pažnju sa proslave 50 godina osvajanja Europskog trofeja i sjajne posjete, na neki glupi incident u tunelu. Fudine podguzne muhe jedva dočekali.
Nećete ga ugasiti, svakim danom sve jači i jači...
veliki_ah
Posts: 1080
Joined: 28/09/2008 23:42

#54482 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

nadžak wrote: 26/09/2021 21:46
Casual's wrote: 26/09/2021 21:38

Dešavalo se da se i u ligama petice pobiju između sebe, pa i na terenu. Vjerovatno će već sutra to izgladiti.

Fina posjeta, fina noć, atmosfera top. Fudo Turčine.
Ma znam da se dešavalo ali opet ne valja! Nemoj da uvijek imamo opravdanje i izgovore. Što ne valja-ne valja! :thumbup:
Naravno, siguran sam da ce klub to interno rijesiti na najbolji nacin kako i treba.

Ali to ne treba da zasjeni divnu noc, pobjedu, atmosferu i proslavu 50 godina prvog trofeja.
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#54483 Re: Zeničani

Post by nadžak »

veliki_ah wrote: 26/09/2021 22:04
nadžak wrote: 26/09/2021 21:46

Ma znam da se dešavalo ali opet ne valja! Nemoj da uvijek imamo opravdanje i izgovore. Što ne valja-ne valja! :thumbup:
Naravno, siguran sam da ce klub to interno rijesiti na najbolji nacin kako i treba.

Ali to ne treba da zasjeni divnu noc, pobjedu, atmosferu i proslavu 50 godina prvog trofeja.
:thumbup: :bih: likČe
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54484 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Još jedna pobjeda, niz bez poraza se nastavlja, hajde raja Zenička planirajte iduci vikend doci na stadion, podrzite lijep projekat, posjeta raste, danas konacno i preko 1000 ljudi. Sve su nam po Zenici pogasili, dajte da nas sve vise i vise staje iza ledja Čelika.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54485 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nesuglasice se desavaju i kada ovako kulminiraju ne predstavljaju na zalost pozitivnu sliku i imidz koji se gradi oko kluba. I jedan i drugi treba da snose odgovornost sto su nastetili ugledu kluba, sto su skrenuli paznju sa obiljezavanja jednog jubileja, pa i zbog toga sto je sama posjeta stavljena u drugi plan iako je bilo vise publike nego vjerovatno na vise od pola premijerligaskih meceva.

Sve u svemu nije to nesto o cemu bi se trebala pridavati ovolika paznja portala ali uvijek negativna vijest privlaci vise paznje od pozitivnih vijesti.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#54486 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Mozete govoriti sta hocete ali je igra ta koja pokrece klub, a ono sto gledamo je katastrofalno. Totalno amaterski, samim tim upitno je dokle ce celik stici i ako ce stici uopste.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#54487 Re: Zeničani

Post by phillie »

withpeace wrote: 26/09/2021 23:47 Mozete govoriti sta hocete ali je igra ta koja pokrece klub, a ono sto gledamo je katastrofalno. Totalno amaterski, samim tim upitno je dokle ce celik stici i ako ce stici uopste.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#54488 Re: Zeničani

Post by withpeace »

phillie wrote: 27/09/2021 00:06
withpeace wrote: 26/09/2021 23:47 Mozete govoriti sta hocete ali je igra ta koja pokrece klub, a ono sto gledamo je katastrofalno. Totalno amaterski, samim tim upitno je dokle ce celik stici i ako ce stici uopste.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I meni je smijesno, smijat cemo se zajedno ovdje za 8 mjeseci :kiss: :kiss:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54489 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

withpeace wrote: 26/09/2021 23:47 Mozete govoriti sta hocete ali je igra ta koja pokrece klub, a ono sto gledamo je katastrofalno. Totalno amaterski, samim tim upitno je dokle ce celik stici i ako ce stici uopste.
Da igraci koji igraju u klubu u ovom trenutku su amateri. Igra jeste amaterska ali i kao takva ovaj i ovakav tim moze da se takmici u prvoj ligi a ovu drugu i da osvoji. Necu ulaziti u motive tvog pisanja po forumu ali mislim da smo bar osnovu ovog sto se radi do sada savladali pa je badava pisati neke tvrdnje kao da se radi o otkricu stoljeca. Nije niko od nas ni glup ni nerealan da ne zna s kakvim materijalom se radi i koji je domet tog materijala. I dok igra sigurno pokrece klub vi nikako da shvatite da je Celik mnogo vise od pukog fudbalskog kluba pa shodno tome igra nije presudna za one sto ga vole. Ljudi polahko shvataju zasto se radi ovo sto se radi. Isti proces ce i drzava morati proci ukoliko ikada na vlast dodje neko normalan, nista se nece desiti preko noc pa kako ce Celiku trebati 5-6 godina da stane na noge tako ce i drzavi trebati 10+ godina da ispliva iz ovih govana.

Ono sto je vazno za klub jeste da se u ovih nesto jace od godinu dana uradilo MNOGO posla i vratilo mnogo novca. Kao clan kluba ponosan sam na transprentnost kao i cinjenicu da je klub u svim parametrima prebacio svoj godisnji plan. To su neke stvari koje bi mi svi trebali da pozdravimo jer na zalost ne zivimo u sredini gdje se normalne stvari vrijednuju. I dalje je najveci neprijatelj kluba grad koji i pored sporazuma zadrzava primanja od stadiona Bilino Polje.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#54490 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Ja_Ja wrote: 27/09/2021 00:30
withpeace wrote: 26/09/2021 23:47 Mozete govoriti sta hocete ali je igra ta koja pokrece klub, a ono sto gledamo je katastrofalno. Totalno amaterski, samim tim upitno je dokle ce celik stici i ako ce stici uopste.
Da igraci koji igraju u klubu u ovom trenutku su amateri. Igra jeste amaterska ali i kao takva ovaj i ovakav tim moze da se takmici u prvoj ligi a ovu drugu i da osvoji. Necu ulaziti u motive tvog pisanja po forumu ali mislim da smo bar osnovu ovog sto se radi do sada savladali pa je badava pisati neke tvrdnje kao da se radi o otkricu stoljeca. Nije niko od nas ni glup ni nerealan da ne zna s kakvim materijalom se radi i koji je domet tog materijala. I dok igra sigurno pokrece klub vi nikako da shvatite da je Celik mnogo vise od pukog fudbalskog kluba pa shodno tome igra nije presudna za one sto ga vole. Ljudi polahko shvataju zasto se radi ovo sto se radi. Isti proces ce i drzava morati proci ukoliko ikada na vlast dodje neko normalan, nista se nece desiti preko noc pa kako ce Celiku trebati 5-6 godina da stane na noge tako ce i drzavi trebati 10+ godina da ispliva iz ovih govana.

Ono sto je vazno za klub jeste da se u ovih nesto jace od godinu dana uradilo MNOGO posla i vratilo mnogo novca. Kao clan kluba ponosan sam na transprentnost kao i cinjenicu da je klub u svim parametrima prebacio svoj godisnji plan. To su neke stvari koje bi mi svi trebali da pozdravimo jer na zalost ne zivimo u sredini gdje se normalne stvari vrijednuju. I dalje je najveci neprijatelj kluba grad koji i pored sporazuma zadrzava primanja od stadiona Bilino Polje.
Zivi bili pa vidjeli sta ce biti za 5-6 godina, sretno vam. Ne zaboravite da zivite u Bosni i Hercegovini i u gradu pod imenom Zenica :bih: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :zoka:

P.S: Moj motiv pisanja na ovom forumu je podrška najuspješnijoj osobi u ulozi gradonačelnika Fuadu Kasumoviću čiju sam sliku stavio mjesto Titine!!!
Last edited by withpeace on 27/09/2021 01:14, edited 1 time in total.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#54491 Re: Zeničani

Post by phillie »

withpeace wrote: 27/09/2021 00:21
phillie wrote: 27/09/2021 00:06


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I meni je smijesno, smijat cemo se zajedno ovdje za 8 mjeseci :kiss: :kiss:
Zasto za osam mjeseci? Najavljen dirigovani stecaj? Prijateljski savjet, zbog tvog zdravlja ne idi vise na stadion, pogotovo ako prije utakmice gledas Arsenal-Totenhem. Stvarno iluzorno je vise ponavljati ljudima da ces, kad igras u trecem rangu, angazovati igrace iz tog ranga. Jbt, neces Ahmetovica iz Sarajeva i Vranjesa iz Borca placati da igra protiv Unisa (karikiram naravno). Trenutno, mnogo znacajnije za klub je deblokada racuna nego osvajanje lige i plasman u visi rang. Da je drugacije, sva ova prica oko kretanja od nule bi bila uzaludna i sigurno bi vodila gasenju kluba.
A valjda to mnogim "navijacima" ne odgovara, radije bi oni da se Celik jos zaduzi i ekspresno vrati u Premier Ligu, jer jbg sramota je igrati sa Unisom, Famosom.... a nije sramota poslovati sa blokiranim racunima, zbog dugova ne igrati utakmice u toj istoj Premier Ligi, dugovati igracima sa kojima se potpisuju basnoslovni ugovori, a oni letve obicne, krasti i sakom i kapom 20 godina od kluba i za to ne odgovarati nikome.

Al hajd nebitno, Celik je pobjedio, idemo dalje.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#54492 Re: Zeničani

Post by withpeace »

phillie wrote: 27/09/2021 01:11
withpeace wrote: 27/09/2021 00:21

I meni je smijesno, smijat cemo se zajedno ovdje za 8 mjeseci :kiss: :kiss:
Zasto za osam mjeseci? Najavljen dirigovani stecaj? Prijateljski savjet, zbog tvog zdravlja ne idi vise na stadion, pogotovo ako prije utakmice gledas Arsenal-Totenhem. Stvarno iluzorno je vise ponavljati ljudima da ces, kad igras u trecem rangu, angazovati igrace iz tog ranga. Jbt, neces Ahmetovica iz Sarajeva i Vranjesa iz Borca placati da igra protiv Unisa (karikiram naravno). Trenutno, mnogo znacajnije za klub je deblokada racuna nego osvajanje lige i plasman u visi rang. Da je drugacije, sva ova prica oko kretanja od nule bi bila uzaludna i sigurno bi vodila gasenju kluba.
A valjda to mnogim "navijacima" ne odgovara, radije bi oni da se Celik jos zaduzi i ekspresno vrati u Premier Ligu, jer jbg sramota je igrati sa Unisom, Famosom.... a nije sramota poslovati sa blokiranim racunima, zbog dugova ne igrati utakmice u toj istoj Premier Ligi, dugovati igracima sa kojima se potpisuju basnoslovni ugovori, a oni letve obicne, krasti i sakom i kapom 20 godina od kluba i za to ne odgovarati nikome.

Al hajd nebitno, Celik je pobjedio, idemo dalje.
Hvala ti sto se brines oko mog mentalnog zdravlja, ali bih ti prije preporucio da se pobrines oko svoga i tvojih pajdasa zajedno ovdje posto vidim da se ponasate kao kada djetetu uzmes igracku iz ruku. Ne pratim fudbal niti me zanima (imam pametnija posla) idem samo jer nemam nekog pametnijeg vremena i cisto iz nostalgije. Nista ne shvacam ozbiljno, niti igru a pogotovo vas koji se “borite” oko toga. A vjerovao ti ili ne to je iz razloga sto iz dubine duse ne vjerujem vise u ovu drzavu a niti ove ljude. Mnogo vecih stvari je propalo, a kome se jeb* za Celik od kojeg svakako nema niko koristi. Shvatite da ovu pricu koju mi pokusavate ispricati izgleda lijepo, dozivljavam je kao lijepa stvar ali od lijepe price u ovoj drzavi nema nista. Ponovo vam kazem ne zaboravite da zivite u Bosni i Hercegovini u gradu pod imenom Zenica :bih:
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#54493 Re: Zeničani

Post by phillie »

Ok, izvini sto sam ti replicirao. Moja greska. Ziv bio.
c_g
Posts: 1151
Joined: 29/09/2016 01:52

#54494 Re: Zeničani

Post by c_g »

Fudo Turčine!

Živio Čelik!
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#54495 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Onaj ko hoce lijep fudbal je promasio drzavu, a ne ligu. Ovakva ista je i premijer liga sa malo vise individualnog kvaliteta pa se tu i tamo vidi neki lijep potez i gol. Pored toga, valjanje, valjanje i samo valjanje.

Treba biti realan. Treca liga najgore lige u Evropi. Nase klubove u Evropi samaraju amateri. Ocekivanja u skladu s tim.
c_g
Posts: 1151
Joined: 29/09/2016 01:52

#54496 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ja i?
Ideš na utakmicu jer voliš Čelik i u dobru i u zlu. Iskreno, klinci igraju za ručak a bore se kao malo ko se borio u ovom klubu unazad 10tak godina. Zato ih treba ispoštovat, a i u ostalom, imamo par malaca koji su klasa iznad i od kojih će sigurno nešto biti ako nastave da rade kako treba.

Naš narod je takav, samo gledaju loše, nikad nikakve pozitive, zato i jesmo u kurcu. Mi da uđemo u Lp, primimo 5 golova po tekmi, ovdje bi bilo pljuvanje, a u drugim država bi se slavila Lp i tekme radnim danom. Mala smo država i ne možeš da nas porediš sa top ligama, nemamo infrastrukture, niti smo ikad za naše postojanje imali, niti ćemo ikada imati. Tako je kako je.
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#54497 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Zasto objasnjavati desavanja u klubu nekome ko ne želi da vidi i shvati. Finansije i rang takmičenja određuju igrački kadar. Ekipa koja je sad u upravi neće dozvoliti stvaranje novih dugova radi nekog instant rezultata.
Momci na terenu ginu, daju svoj maksimum. Ima tu igrača koji mogu igrati i u višim rangovima takmičenja poput Žune ili malog veznog sa brojem 7. Uz ove starije stasaju i mladići koji su ponikli u Čeliku, pogledaš ono dijete s brojem 31 koji nije znao potrčati prvu utakmicu a sad već hrabro ide, igra na prvu, ima dobar pregled igre ili golmana koji sjajno radi svoj posao i shvatiš da je to pravi put. Stvori svoje igrače, klince koji će sutra ginuti za crno-crveni dres.
Još jedan veliki dobitak su tribine, zapad je djelovao fenomenalno sinoć. Postao je prava porodična tribina, prepuno djece koja vole Čelik. Nema više onih krkana s idiotskim psovkama, sve je upućeno samo na podršku ekipi.
U ovoj situaciji treba gledati pozitivno, a Čelik će opet izrasti. Izrastao je i krajem 80-tih kad se ispalo u tadašnju Republičku ligu i izbacilo nekoliko sjajnih igrača, budućih reprezentativaca BiH.
Biće Čelik opet sila.
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54498 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jučer je Čelik imao treću posjetu u BiH. Naravno, računa se i Premijer liga. :izet:

Fudo Turčine.
c_g
Posts: 1151
Joined: 29/09/2016 01:52

#54499 Re: Zeničani

Post by c_g »

Broj 7 je Suki Salkić, malac je meni fantastičan. Ima šlifa za vrhunskog veznjaka. Dugo nisam gledao onakvog veznjaka u našem timu.
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#54500 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Pored toga, sva ova djeca koja sada igraju u Celiku su plod "rada" prethodnih omladinskih skoli. Medju njima i Olgunove koja nije ni isla na neke utakmice. Za ocekivati je poboljsanje i u tom segmentu u narednim godinama pa cemo imati i kvalitetnije domace igrace.

Salkic igra ovako isto protiv maltene svih ekipa od kantonalne lige. Ponekad zna napraviti potez viska, ali to je i za ocekivati. Covjeka bukvalno pokupili sa malog fudbala.
Post Reply