Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#53201 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

apsidejzi wrote: 07/08/2021 12:57 Ovo je najzakljucavanija (ako ta rijec postoji) tema na cijelom forumu :lol: :lol: :lol:

Malo nas je al smo govna!
Treba iskoristiti dok je otključana tema i dok nema Bobija (mislim da je otišao u šetnju u šumu kod Puhovca) :D
Priča mi čovjek koji gore ima vikendicu da šadrvani niču kao gljive. Pored svakog šadrvana dovedena voda. Ljudi iz čaršije dolaze i o svom trošku prave šadrvane.

Nisam nikada bio u toj šumi gore, ali je on to meni nahvalio...
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#53202 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Eko Tvrtkovac, jedno od gotivnijih mjesta na nasem podrucju :thumbup:
Preporuka svima.
Izvorske planinske vode, Markov kamen, sadrvani, borovina...
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53203 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53204 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ovih dana je zenička javnost sa oduševljenjem dočekala inicijativu za izgradnju zatvorenog bazena u Zenici. Ovu je inicijativu iznio i zastupnik u Skupštini ZDK Jasmin Duvnjak. Prošle godine je u Katalog projekata JPP u ZDK na prijedlog Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport uvršten projekat Sportsko-rekreativnog centra u okviru Kampusa Univeziteta u Zenici. Ovaj projekat u idejnom rješenju podrazumijeva izgradnju zatvorenog olimpijskog bazena. Kako predviđa Zakon o JPP, za izgradnju ovog veoma bitnog objekta, kao potencijalni privatni partner, javila se zenička kompanija "Neimari Šerići". Jutros sam zvanično otpočeo razgovore sa direktorom gospodinom Dervišom Kovačevićem o zajedničkoj saradnji na izgradnji objekta sa bazenom koji će biti od izuzetne koristi našoj zajednici, ne samo studentima, nego i svim građanima Zenice i ZDK.

Image

Ovo Neimari zavrsavaju za 6 mjeseci.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8128
Joined: 25/05/2013 23:49

#53205 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Ne znam u kojem svijetu ti ljudi zive...Zenici ne treba megalomanski projekat olimpijskog bazena. Treba joj obicna betonska kocka koja se napuni vodom i ugrije na 25 stepeni celzijusa te ozdrzava. Koji klinac palac i zgradurine, obecanja i gluposti. Cekajuci na ove megalomanske projekte nikad nista necemo dobiti. De ba osposobite industrijsku skolu, osposobite ski lift na smetovima i napravite cestu do istog.

Silne pare se dadnu na izgradnju necega i onda 0 KM u odrzavanje istog.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#53206 Re: Zeničani

Post by anex »

Ovaj projekat ja neću doživjeti...

Bravo Apsi, nama treba ono sto već imamo, samo ga renoviraj...
Kakve zgrade, kakav kampus....qrci palci...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#53207 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Sta bi mi brez svebriznog zutalja
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#53208 Re: Zeničani

Post by anex »

Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53209 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

anex wrote: 09/08/2021 12:34 Ovaj projekat ja neću doživjeti...

Bravo Apsi, nama treba ono sto već imamo, samo ga renoviraj...
Kakve zgrade, kakav kampus....qrci palci...
Ovo ako Neimari hoce praviti a hoce zavrsiti ce ga za 6 mjeseci, ocigledno nisi upoznat sa tom firmom.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#53210 Re: Zeničani

Post by anex »

Hoće svako završiti ko ima pare...i ko ima dovoljno para.

Pitanje je da li nama to sve treba, ima prioriteta...ima obečanja već, ima svega što treba prije ovoga....
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#53211 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Tacno pored Industrijske nema smisla ovo raditi.

Zar nije nedavno bila najava za jos jedan bazen? Doduse ovaj nije bio komercijalni koliko se sjecam.

https://www.akta.ba/investicije/poloz%C ... ak-/136318
Prema riječima direktorice škole Elvedine Isaković Smajić, ovo će biti jedinstven objekat u Zeničko-dobojskom kantonu, ako ne i u BiH, s obzirom na to da će se u okviru objekta nalaziti i zatvoreni bazeni.
Dakle, imati cemo dva nova zatvorena bazena plus industrijska plus otvoreni bazeni.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53212 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

anex wrote: 09/08/2021 13:48 Hoće svako završiti ko ima pare...i ko ima dovoljno para.

Pitanje je da li nama to sve treba, ima prioriteta...ima obečanja već, ima svega što treba prije ovoga....
Zapamti rijetko padam na suplja obecanja ali ako je Dervis dosao i rekao hocu ovo graditi on ce to izgraditi duplo prije svih rokova...tu smo pratiti cemo.

Naravno da ima potrebe pa pogledaj evo sada trenutno Zeničani su napunili do vrha tri bazena, Biljesevo, Crkvice i Ribicu.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53213 Re: Zeničani

Post by doff »

skoronikako wrote: 09/08/2021 14:00 Tacno pored Industrijske nema smisla ovo raditi.

Zar nije nedavno bila najava za jos jedan bazen? Doduse ovaj nije bio komercijalni koliko se sjecam.

https://www.akta.ba/investicije/poloz%C ... ak-/136318
Prema riječima direktorice škole Elvedine Isaković Smajić, ovo će biti jedinstven objekat u Zeničko-dobojskom kantonu, ako ne i u BiH, s obzirom na to da će se u okviru objekta nalaziti i zatvoreni bazeni.
Dakle, imati cemo dva nova zatvorena bazena plus industrijska plus otvoreni bazeni.
Imat ćemo. To je futur I.

Nakon svega, meni ovo više djeluje da je u pitanju futur II, ako bude, biće....

Od tri projekta, valjda jedna upali...
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#53214 Re: Zeničani

Post by anex »

Nivelacija wrote: 09/08/2021 14:30
anex wrote: 09/08/2021 13:48 Hoće svako završiti ko ima pare...i ko ima dovoljno para.

Pitanje je da li nama to sve treba, ima prioriteta...ima obečanja već, ima svega što treba prije ovoga....
Zapamti rijetko padam na suplja obecanja ali ako je Dervis dosao i rekao hocu ovo graditi on ce to izgraditi duplo prije svih rokova...tu smo pratiti cemo.

Naravno da ima potrebe pa pogledaj evo sada trenutno Zeničani su napunili do vrha tri bazena, Biljesevo, Crkvice i Ribicu.
Nemam ja ništa protiv bazena, ja sam dijete koje je odraslo pored bazena Crkvice, Merlin me svako jutro budio u 10h.
Ja bi volio da se napravi ono obecano, Aqua park...
Isto tako bi volio i zatvoreni bazen koji bi osramotio Otoku u Sarajevu. Takođe bi volio i žicaru da idem na Smetove svaki dan. Ali....puno toga je obecano...a ne vidim nigdje da se kopa po ovim projektima nabrojanim...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53215 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ma samo sve sto kazu stavis u laticu sa obecanjima i arhiviras dok se i ako se ne napravi. Previse svi masu obecanjima da bi se to uzimalo zdravo za gotovo pogotovo zeleni. Kada predju na djela onda im se mogu zasluge pripisati.

Sa bazenom u industrijskoj skoli navodno postoji problem i vlasnistva (valjda Zeljezara vlasnik) pa se to kao i sa Bistricakom namjerno pusta da jos vise propada dok neko ne naleti i pokupi sve za klikere.

Generalno ideja zatvorenog bazena olimpijskih gabarita u sklopu univerziteta nije uopste losa. Otvara se solidna mogucnost za javno-privatno partnerstvo ili generalno javni projekat koji bi bio pozitivan dodatak i gradu i univerzitetu.

Pored toga mislim da bi novi aqua park morao imati zatvoreni ili polu zatvoreni bazen za potpunu ponudu i isplativiost kroz cjelogodisnji rad.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53216 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Nece niko svoj novac da ulaže u nešto gdje nema brzi povrat ili da bude u minusu a aqua park to jest :D.
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#53217 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ovih dana sam posjetio Trebinje. Oni imaju 3 bazena. Prvi je gradski, to je u stvari protočni bazen na Trebišnjici, prelijepo uređen, a ulaz se ne plaća. Pored toga imaju olimpijski bazen otvorenog tipa gdje je ulaz 4 KM i imaju Aqua park gdje je ulaz 25 KM. Dakle, imaju ponudu za sve dubine novčanika.
Pored navedenog trenutno se završava još jedan olimpijski bazen zatvorenog tipa.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53218 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53219 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kuglanje_ze wrote: 09/08/2021 19:46 Ovih dana sam posjetio Trebinje. Oni imaju 3 bazena. Prvi je gradski, to je u stvari protočni bazen na Trebišnjici, prelijepo uređen, a ulaz se ne plaća. Pored toga imaju olimpijski bazen otvorenog tipa gdje je ulaz 4 KM i imaju Aqua park gdje je ulaz 25 KM. Dakle, imaju ponudu za sve dubine novčanika.
Pored navedenog trenutno se završava još jedan olimpijski bazen zatvorenog tipa.
Zato sam i napisao da bi za nas bilo idealno kada bi aqua park imao opciju za sve sezone. Otvoreni bazeni sa opcijom poluotvorenog/zatvorenog bazena. Ako s nekom u Trebinju isplati nesto slicno ne vidim kako se nekom u Zenici nebi isplatilo.


Nevezano, ovo vakufsko djubre i dalje nastavlja da laze i petlja. Valjda i narod jednom dodje tobe.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53220 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Nivelacija wrote: 09/08/2021 14:30
anex wrote: 09/08/2021 13:48 Hoće svako završiti ko ima pare...i ko ima dovoljno para.

Pitanje je da li nama to sve treba, ima prioriteta...ima obečanja već, ima svega što treba prije ovoga....
Zapamti rijetko padam na suplja obecanja ali ako je Dervis dosao i rekao hocu ovo graditi on ce to izgraditi duplo prije svih rokova...tu smo pratiti cemo.

Naravno da ima potrebe pa pogledaj evo sada trenutno Zeničani su napunili do vrha tri bazena, Biljesevo, Crkvice i Ribicu.
Je li to isti onaj Derviš u čijoj firmi je petak (zbog džume) neradni dan, isti onaj Derviš u čijoj si firmi radnik sa puštenom bradom i viđen na namazu plaćeniji 0,50 KM od onog koji to nije? Isti onaj Derviš koji gradi (baš kao i ostali “zenički” hoštapleri) dva sprata više od dozvoljenog pa ide u “legalizaciju”? Isti onaj Derviš koji ote porodično nasljedstvo MUSLIMANSKIM uticajem pa napravi zgradu na istom i dade halal cijenu od 1800 KM po kvadratu? Isti onaj Derviš koji pod krinkom titule Hadži se gura po RSu praveći, bukvalno, montažne kuće povratnicima i masno ih naplaćujući državi? Isti onaj Derviš koji sjedi na iftaru sa Eugenom Vakufskim? Da bog da nam Derviš načelnik bio!
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53221 Re: Zeničani

Post by doff »

Neimari rade petkom, to da zbog dzume ne rade su mahalske priče. Da su bradonje plaćenici i to je mahalska priča. Za ostalo ne znam, al znam da lagano propadaju. Jedino ih dobar posao može izvući. Dužni su i Bogu i narodu
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#53222 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ja_Ja wrote: 09/08/2021 20:23
kuglanje_ze wrote: 09/08/2021 19:46 Ovih dana sam posjetio Trebinje. Oni imaju 3 bazena. Prvi je gradski, to je u stvari protočni bazen na Trebišnjici, prelijepo uređen, a ulaz se ne plaća. Pored toga imaju olimpijski bazen otvorenog tipa gdje je ulaz 4 KM i imaju Aqua park gdje je ulaz 25 KM. Dakle, imaju ponudu za sve dubine novčanika.
Pored navedenog trenutno se završava još jedan olimpijski bazen zatvorenog tipa.
Zato sam i napisao da bi za nas bilo idealno kada bi aqua park imao opciju za sve sezone. Otvoreni bazeni sa opcijom poluotvorenog/zatvorenog bazena. Ako s nekom u Trebinju isplati nesto slicno ne vidim kako se nekom u Zenici nebi isplatilo.


Nevezano, ovo vakufsko djubre i dalje nastavlja da laze i petlja. Valjda i narod jednom dodje tobe.
Jebo Fuada, šupak pada brzinom svjetlosti. Nebitan lik.

Nemoj podcjenjivati Trebinje. Ja sam se baš iznenadio koliko se gradi i kako je lijep, uredjen i čist grad, pravo turističko mjesto. Minimalna cijena kvadrata stambenog prostora je 2400 KM.
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#53223 Re: Zeničani

Post by notsure »

doff wrote: 10/08/2021 07:13 Neimari rade petkom, to da zbog dzume ne rade su mahalske priče. Da su bradonje plaćenici i to je mahalska priča. Za ostalo ne znam, al znam da lagano propadaju. Jedino ih dobar posao može izvući. Dužni su i Bogu i narodu
Kako propadaju kad ih SDA nagrađuje zato što "nema nikakvih rizika za poslovanje u budućnosti", što su poznati "po velikim humanim aktivnostima" i što daju "veliki doprinos razvoju kantona u svim oblastima a naročito u oblasti privrede".

Jbt isto k'o kad nabraja Elvis J Kurtović:
Dame i gospodo, dozvolite da vam predstavim velikog humanistu, gitaristu, kompozitora i tekstopisca
zvijezdu ’50-ih, ’60-ih, ’70-ih i ’80-ih, to je gospodin...
Derviš Derviš Derviš (ha)dži, Derviš Derviš Kovačević
Derviš Derviš Derviš dži, Derviš Derviš Kovačević
Image

Image
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53224 Re: Zeničani

Post by doff »

Postavio si izuzetno star članak, do sad se svašta neato izdesavalo. Problem su naplate a one te vuku na dno. Kod svih dobavljača su se zadužili, kasne isplate prema kooperantima, a to su znakovi propadanja. Podigao bi ih jedan dobar posao, gdje bi radove naplatili a ne kompenzirali.
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53225 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Neimare niko nije spomenuo dok su bili pod Fudinom suknjom i postavljali cerade sa njegovim likom po zgradama. :D

Ko može vjerovati da će olimpijski bazen izgraditi firma koja prodaje stanove u nelegalno izgrađenoj zgradi od šest spratova?
Post Reply