Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52876 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

https://youtu.be/l5i0QUL5bMs

https://youtu.be/tMLWOR26dvI

Youtuber iz Srbije proveo koji dan u Zenici kao gost..

Kaze pojeo najbolji burek ikada u zivotu..vjerovatno je to onaj ispod saca dole ispod stare čaršije..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65581
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52877 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 21/07/2021 23:15 Ma kucaju račune samo što u Zenici nema neki veci uvoznik i distirbuter robe siroke potrošnje, tu je gomila veleprodaja po drugim manjim mjestima koje su uračunate.
Natocis gorivo na Hifi u Crkvicama, oni ga pripisu Tesnju :D

Mislim ja ne sipam na Hifi iz patrijockih razloga :oops:
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52878 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Ne znam jel iko jos dijeli moje misljenje ali Zenica je barem po meni ljeti skroz bezveze. Mislim ono okej je prosetat pored Bosne dok je ljeto, sjest negdje u baštu itd… Ali meni Zenica 100 puta više prija kad je zima ili jesen. Ono opadanje lišća, kiše, pa pogotovo dok je bas hladno ili snijeg. Jest da je sve sivo, tmurno i da ni na sta nelici ali ima neku ljepotu. Nekako mi te sive i tmurne boje i lice na mentalitet nasih ljudi pa mi bude neki bolji osjecaj.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52879 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Samo za one koji pisu da su Fudo i SDA jednako zlo.

Nema VECEG zla i rusitelja Zenice u historiji od Fude.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#52880 Re: Zeničani

Post by anex »

Hajmo sad realno o ovome?

Jel Fudo povadio kocke ili su djeca ćija mater sjedi u bašti i srće makiato i boli je qrac za tim šta joj dijete radi....

Realno, al samo realno...DO NAS JE u mnogim stvarima...

Ne branim ga ali bi ovo napisao i da mi je babo na vlasti....i to je tako i može se primjeniti na milion stvari u Zenici...

Jebe se materi, što joj dijete nabija fudbal u staklo na spomeniku (gledao lićnoni svojim ocima) i što gaza po "fontani".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65581
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52881 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

withpeace wrote: 22/07/2021 00:53 Ne znam jel iko jos dijeli moje misljenje ali Zenica je barem po meni ljeti skroz bezveze. Mislim ono okej je prosetat pored Bosne dok je ljeto, sjest negdje u baštu itd… Ali meni Zenica 100 puta više prija kad je zima ili jesen. Ono opadanje lišća, kiše, pa pogotovo dok je bas hladno ili snijeg. Jest da je sve sivo, tmurno i da ni na sta nelici ali ima neku ljepotu. Nekako mi te sive i tmurne boje i lice na mentalitet nasih ljudi pa mi bude neki bolji osjecaj.
Ti si neka umjetnicka dusa, introvert i nisi kafanski covjek.

Onako na prvu :hm: :D
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#52882 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

anex wrote: 22/07/2021 11:21 Hajmo sad realno o ovome?

Jel Fudo povadio kocke ili su djeca ćija mater sjedi u bašti i srće makiato i boli je qrac za tim šta joj dijete radi....

Realno, al samo realno...DO NAS JE u mnogim stvarima...

Ne branim ga ali bi ovo napisao i da mi je babo na vlasti....i to je tako i može se primjeniti na milion stvari u Zenici...

Jebe se materi, što joj dijete nabija fudbal u staklo na spomeniku (gledao lićnoni svojim ocima) i što gaza po "fontani".
Tačno, ali vlast treba da:

a) obnovlja ove stvari redovno
b) pronađe način da zaustavi uništavanje

Tačno je to što govoriš. Nema dvojbe. I upravo iz tog razloga nam treba komunalna policija i neko ko će upozoravati, a potom i kažnjavati za ovakve ili slične stvari.

Čak i države za koje kažemo da imaju izgrađen mentalitet svojih građana imaju kazne za ovakve stvari. Ok, Njemci imaju bolji mentalitet, ali zašto se naši ljudi bolje ponašaju tamo nego ovdje? Zato što znaju da će nastradati.

Eh sad, jedini pitanje ostaje čija bi ovo bila nadležnost, grada ili kantona. A održavanje ovog trga, kao i ostalih stvari u ovom gradu, idu čisto na dušu trenutnom gradonačelniku. A ne sumnjam da bi on mogao inicirati i promjenu zakona koji bi uredio ovakvo ponašanje.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52883 Re: Zeničani

Post by withpeace »

_BataZiv_0809 wrote: 22/07/2021 11:23
withpeace wrote: 22/07/2021 00:53 Ne znam jel iko jos dijeli moje misljenje ali Zenica je barem po meni ljeti skroz bezveze. Mislim ono okej je prosetat pored Bosne dok je ljeto, sjest negdje u baštu itd… Ali meni Zenica 100 puta više prija kad je zima ili jesen. Ono opadanje lišća, kiše, pa pogotovo dok je bas hladno ili snijeg. Jest da je sve sivo, tmurno i da ni na sta nelici ali ima neku ljepotu. Nekako mi te sive i tmurne boje i lice na mentalitet nasih ljudi pa mi bude neki bolji osjecaj.
Ti si neka umjetnicka dusa, introvert i nisi kafanski covjek.

Onako na prvu :hm: :D
Ma ne nekako me puca nostalgija tim periodom, prolazim gradom pa se nekako sjetim vecine stvari koje sam tu vidjeo ili se nekako sjetim desavanja. A u zivotu nisam mogao ovih nasih “kafanskih” pjesama. Ne znam stvarno kako to neko moze slusati one bas “hardcore” turbofolk pjesme koje u gradu poistovjecujemo sa seljačkim. Naravno u to ne spadaju Ljuba Alicic, Toma Zdravkovic itd….. Ma da i ne slusam pretjerano nasu muziku, vecim djelom je tu strana. A to za introverta, i da i ne. Ne volim glupe ljude :skoljka:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52884 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

anex wrote: 22/07/2021 11:21 Hajmo sad realno o ovome?

Jel Fudo povadio kocke ili su djeca ćija mater sjedi u bašti i srće makiato i boli je qrac za tim šta joj dijete radi....

Realno, al samo realno...DO NAS JE u mnogim stvarima...

Ne branim ga ali bi ovo napisao i da mi je babo na vlasti....i to je tako i može se primjeniti na milion stvari u Zenici...

Jebe se materi, što joj dijete nabija fudbal u staklo na spomeniku (gledao lićnoni svojim ocima) i što gaza po "fontani".
Hajmo sad ovako Fudo za pola decenije kako je na celu grada nije u obnovu ulozio marku. Ja prijavljivao na centar72 prije 4 godine, ima clanak na klixu sa slikama ostecenja iz 2018 godine gdje iz grada govore da ce sanirati i sta se desilo nikada nista. Propada jos vise jer nema REDOVNOG ODRŽAVANJA.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52885 Re: Zeničani

Post by withpeace »

ImageImageImageImageImageImageImage

Gledate novi Real Madrid :izet:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#52886 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Nivelacija wrote: 21/07/2021 23:30 https://youtu.be/l5i0QUL5bMs

https://youtu.be/tMLWOR26dvI

Youtuber iz Srbije proveo koji dan u Zenici kao gost..

Kaze pojeo najbolji burek ikada u zivotu..vjerovatno je to onaj ispod saca dole ispod stare čaršije..
Fino je snimio i reklamirao Zenicu :D malo Ada, malo Zizi i njam njam, malo Nerfit teretana :mrgreen:
soul_assassin
Posts: 89
Joined: 20/07/2009 17:04

#52887 Re: Zeničani

Post by soul_assassin »

Nivelacija wrote: 22/07/2021 09:40

Samo za one koji pisu da su Fudo i SDA jednako zlo.

Nema VECEG zla i rusitelja Zenice u historiji od Fude.
Ja neki dan sjedim na klupi jedno 20 djece igra lopte a kameni spavac je stativa. I kako nabija u ono staklo i roditelji gledaju nije mi jasan uzrok takvog ponašanja. O fontani i vodi koja je tu tekla da ne govorim, to ne radi mislim već ima nekoliko godina
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#52888 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

anex wrote: 22/07/2021 11:21 Hajmo sad realno o ovome?

Jel Fudo povadio kocke ili su djeca ćija mater sjedi u bašti i srće makiato i boli je qrac za tim šta joj dijete radi....

Realno, al samo realno...DO NAS JE u mnogim stvarima...

Ne branim ga ali bi ovo napisao i da mi je babo na vlasti....i to je tako i može se primjeniti na milion stvari u Zenici...

Jebe se materi, što joj dijete nabija fudbal u staklo na spomeniku (gledao lićnoni svojim ocima) i što gaza po "fontani".
To si u pravu u potpunosti. Kućni odgoj prije svega...

Eh sad, stave se kamere, snimi se ko je destruktivan i pošalje "čestitka" roditeljima na adresu. Da ne zaboravimo, "čestitku" su nedavno dobili momci koji su lijepili plakate za proteste na mjesta koja nisu predviđena za plakatiranje. Zašto onda ne bi "čestitku" dobili i ljudi koji su destruktivni prema gradskoj imovini?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#52889 Re: Zeničani

Post by anex »

soul_assassin wrote: 22/07/2021 14:10
Nivelacija wrote: 22/07/2021 09:40

Samo za one koji pisu da su Fudo i SDA jednako zlo.

Nema VECEG zla i rusitelja Zenice u historiji od Fude.

Ja neki dan sjedim na klupi jedno 20 djece igra lopte a kameni spavac je stativa. I kako nabija u ono staklo i roditelji gledaju nije mi jasan uzrok takvog ponašanja
. O fontani i vodi koja je tu tekla da ne govorim, to ne radi mislim već ima nekoliko godina
Upravo sam o tome i ja pisao.
Bio, vidio...niko ništa..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52890 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Mittal moze isporučiti za grijanje Max 50 meganečeg..
Kada bi se vratili stari korisnici grijanja bilo bi potrebno 80 meganečeg.

Znaci popisaj toplanu to je napravio mittal za svoje potrebe.
User avatar
notsure
Posts: 1128
Joined: 31/07/2008 19:57

#52891 Re: Zeničani

Post by notsure »

Nivelacija wrote: 22/07/2021 16:41 Mittal moze isporučiti za grijanje Max 50 meganečeg..
Kada bi se vratili stari korisnici grijanja bilo bi potrebno 80 meganečeg.

Znaci popisaj toplanu to je napravio mittal za svoje potrebe.
Dobro jutro kolumbo.
Kao gotova toplana a i dalje lože ćumur u sred ljeta.
Nema od grijanja ništa
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52892 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

notsure wrote: 22/07/2021 16:59
Nivelacija wrote: 22/07/2021 16:41 Mittal moze isporučiti za grijanje Max 50 meganečeg..
Kada bi se vratili stari korisnici grijanja bilo bi potrebno 80 meganečeg.

Znaci popisaj toplanu to je napravio mittal za svoje potrebe.
Dobro jutro kolumbo.
Kao gotova toplana a i dalje lože ćumur u sred ljeta.
Nema od grijanja ništa
Sad evo slušam na vijecu.

N E V J E R O V A T N O

Cuj ne da nema kapacitet da se mreza siri nego nema kapacitet ni da se stari korisnici vrate. Potrebno 80 dobit ce samo 50 meganečeg haha. Mittal sebi napravio a ako sta gradu ostane poslat ce. Fudi nacrtaj dvije ovce na list papira izgubit ce ih. Kakva mazlumcina. Babajic vec predlaze da se traze alternativni izvori nekakve spalioce biomase nesto...Ko je Zenicu kleo nije je zalio.

:run:
User avatar
Casual's
Posts: 5711
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52893 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Distributivni centar ‘Lidla’ za područje čitave BiH će biti lociran u Sarajevu dok kada je u pitanju Tuzlanski kanton predstavnicima ‘Lidla’ najinteresantnije je za sada područje Živinica. :D :D

Kaka Zenica qrac i palac...dobit cemo mi MekDolans
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#52894 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kuglanje_ze wrote: 22/07/2021 14:32
anex wrote: 22/07/2021 11:21 Hajmo sad realno o ovome?

Jel Fudo povadio kocke ili su djeca ćija mater sjedi u bašti i srće makiato i boli je qrac za tim šta joj dijete radi....

Realno, al samo realno...DO NAS JE u mnogim stvarima...

Ne branim ga ali bi ovo napisao i da mi je babo na vlasti....i to je tako i može se primjeniti na milion stvari u Zenici...

Jebe se materi, što joj dijete nabija fudbal u staklo na spomeniku (gledao lićnoni svojim ocima) i što gaza po "fontani".
To si u pravu u potpunosti. Kućni odgoj prije svega...

Eh sad, stave se kamere, snimi se ko je destruktivan i pošalje "čestitka" roditeljima na adresu. Da ne zaboravimo, "čestitku" su nedavno dobili momci koji su lijepili plakate za proteste na mjesta koja nisu predviđena za plakatiranje. Zašto onda ne bi "čestitku" dobili i ljudi koji su destruktivni prema gradskoj imovini?
Ocit dokaz da vlast kada hoce moze da djeluje. Mater mu destruktivnu vakufsku kada se momcima bilo na bubrege natovariti bukvalno zbog nekoliko postera ekspresno je to uradjeno. Nek prica ko sta hoce, tip terorise grad i radi sta mu je krc ceif. Svi ovi mega/giga projekti koje ko biva najavljuju seu samo suplja prica. A na drugu stranu ova toplana i ovakva kakve jeste je bolja od onog sto smo imali UKOLIKO bude redovno i kvalitetno isporucivala toplotnu energiju. Za par mjeseci se uvijerimo u sve to ako bog da.
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#52895 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Nivelacija wrote: 22/07/2021 16:41 Mittal moze isporučiti za grijanje Max 50 meganečeg..
Kada bi se vratili stari korisnici grijanja bilo bi potrebno 80 meganečeg.

Znaci popisaj toplanu to je napravio mittal za svoje potrebe.
Nisi ti to dobro slusao. Imaju tri kotla po 50 tona pare po satu, ili 112.5 MWth. Stari kotlovi su bili po 150 tona pare po satu, ali ne rade zajedno niti se moze ostvariti ta proizvodnja. Dakle teoretski (posto jos nije postalo prakticno), Toplana ce davati sa tri koliko sada daje sa jednim. To je dovoljno za stare korisnike i moguce prosirenje mreze ukoliko se obnovi postojeca jer su gubici veliki.

Sve je ovo teorija, a vidjeti cemo sta ce biti prakticno. Projekt kasni, ali bi trebao biti do pocetka sezone grijanja. Nije samo projekt za AMZ.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#52896 Re: Zeničani

Post by belfy »

mah, kad je Nivelacija ista znao o bilo cemu osim branjenja stranke i ponavljanja njihovih gluposti. jer "nesto necega, ne znam, manje od necega" i nekakav njegov zakljucak na kraju nisu mjerilo icega.... kad bolje razmislim mozda i jesu, ali ne price o toplani...
User avatar
Casual's
Posts: 5711
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52897 Re: Zeničani

Post by Casual's »

ani potvrdu o imunizaciji plaćaju 12 maraka
U Zeničko-dobojskom kantonu stanovništvo se vakciniše uglavnom doniranim vakcinama. Ali to nije prepreka da zdravstvene ustanove zarade na potvrdama o vakcinaciji koje izdaju. Izdavanje potvrde košta 12 KM i nema povlaštenih kategorija – naplaćuje se i penzionerima.
Je l' fakat ovo?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52898 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Casual's wrote: 24/07/2021 12:21
ani potvrdu o imunizaciji plaćaju 12 maraka
U Zeničko-dobojskom kantonu stanovništvo se vakciniše uglavnom doniranim vakcinama. Ali to nije prepreka da zdravstvene ustanove zarade na potvrdama o vakcinaciji koje izdaju. Izdavanje potvrde košta 12 KM i nema povlaštenih kategorija – naplaćuje se i penzionerima.
Je l' fakat ovo?
Sta te cudi? Naplacuju i preglede u bolnici. Mi se iznenadili iako ne bi trebalo.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#52899 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

veceras se ne moze ostati od krkanluka dole na ušću i seljacke muzike od 100 db.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#52900 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Hercegoviina wrote: 24/07/2021 20:46 veceras se ne moze ostati od krkanluka dole na ušću i seljacke muzike od 100 db.
i na bazenu je boze sacuvaj.
Post Reply