Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#51926 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kikibombona wrote: 19/06/2021 16:02
kuglanje_ze wrote: 19/06/2021 11:46 Da ste bili pametni glasali bi za Sanju ili Britvara, umjesto sto se hvalite da ste birali "manje zlo".
Britvara je postavila SDA. Prije bih glasao direktno za SDA nego za njega. Naravno, ni jedno ni drugo nije opcija.

Ja sam ga licno pitao ima li nesto negativno reci za SDA, on je hinjski izbjegao odgovor. Pitao sam drugi put, opet je izbjegao. Tada mi je sve bilo jasno.

Poslije vidim na FB kako se sa dubokim uvazvanjem obraca profesoru doktoru Neziru Pivicu, zali kako su jedan i drugi zrtve Fudine kampanje.

I kao slag na tortu, biracke odbore koji su pripadali njemu ustupio je stranci SDA. Covjek mora biti ekstremno naivan ili glup da iz ovoga ne izuvece pravi zakljucak.

...

Ja sam glasao za NS ali ne i Sanju. Ne vidim poentu u izlasku na izbore ako nemas ama bas nikakve sanse ostvariti dobar rezultat.
Britvara nije postavila SDA. Ostalo što si napisao je manje-više tačno. Glavni Britvarov problem jeste što je on ispao i ekstremno glup i ekstremno naivan.

Ako te zanima više, rado ću ti napisati činjenice iz prve ruke, samo nemoj svega ti misliti da si prepametan i da ti je logika jača strana, jer vjeruj - nije.
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#51927 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Sve same pretpostavke i nagadjanja. A nama sve gore.


Protest! 19:00.
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#51928 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 19/06/2021 16:02
kuglanje_ze wrote: 19/06/2021 11:46 Da ste bili pametni glasali bi za Sanju ili Britvara, umjesto sto se hvalite da ste birali "manje zlo".
Britvara je postavila SDA. Prije bih glasao direktno za SDA nego za njega. Naravno, ni jedno ni drugo nije opcija.

Ja sam ga licno pitao ima li nesto negativno reci za SDA, on je hinjski izbjegao odgovor. Pitao sam drugi put, opet je izbjegao. Tada mi je sve bilo jasno.

Poslije vidim na FB kako se sa dubokim uvazvanjem obraca profesoru doktoru Neziru Pivicu, zali kako su jedan i drugi zrtve Fudine kampanje.

I kao slag na tortu, biracke odbore koji su pripadali njemu ustupio je stranci SDA. Covjek mora biti ekstremno naivan ili glup da iz ovoga ne izuvece pravi zakljucak.

...

Ja sam glasao za NS ali ne i Sanju. Ne vidim poentu u izlasku na izbore ako nemas ama bas nikakve sanse ostvariti dobar rezultat.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#51929 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Zaitsev wrote: 19/06/2021 16:34Britvara nije postavila SDA. Ostalo što si napisao je manje-više tačno. Glavni Britvarov problem jeste što je on ispao i ekstremno glup i ekstremno naivan.

Ako te zanima više, rado ću ti napisati činjenice iz prve ruke, samo nemoj svega ti misliti da si prepametan i da ti je logika jača strana, jer vjeruj - nije.
Nije on ni ekstremno glup ni ekstremno naivan vec je lukav i prefrgan. Na moje direktno pitanje o SDA je odgovorio hinjavo a hinje sam davno doktorirao. Nemas mi ti sta govoriti, sve vidio svojim ocima i cuo svojim usima.

Kao potvrda svega, za one kojima treba malo vise da skopcaju, Britvar je od svih stranaka u vasioni, biracke odbore predao bas stranci SDA. Sto li bas njima, igrao eci peci pec?

I ne samo to, Britvara je otvoreno podrzao dokazani SDA kmet Enver Bijedic.

Kakvi su tu aranžmani pali ne bih znao niti me zanima. Namjera da Britvar odvoji dobar dio glasova iz gradskih sredina i pomogne prof. dr. Neziru Pivicu je propala.
Last edited by Kikibombona on 19/06/2021 18:07, edited 1 time in total.
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#51930 Re: Zeničani

Post by N.N. »

anex wrote: 19/06/2021 10:48 Radi li Akvapark....?
Radi onaj u Vitezu :mrgreen:
Eno raja se kupa na Babinoj...
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#51931 Re: Zeničani

Post by doff »

Eto sve to vidiš al ne vidiš ko je KF, i daješ mu glas sa izgovorom da je bolji od SDA!

Dobro Fuad govori za govornicom o jednoj stvari, a to je da gradjani brzo zaboravljaju. Zaboravljate gdje je bio i za koga je usluge činio. Sve što pripisuje SDA, upravo je on zaslužan. Zašto je šutio do 2016? Sad je on postenjačina, u očima njegovih glasača.

Fuadova manta i njegovih sljedbenika je bila ko nije za Fuada, automatski je za SDA. Na taj način se i SDP priklonio njemu, pa ih sad lagano on piša...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#51932 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Gledam ove proteste i kontam: Pade Fudo u Zenici ko Njutnova jabuka :D :D :D
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#51933 Re: Zeničani

Post by belfy »

pa ne moras mu dati glas. eto, das SDP -u i? Fudo obojeno mudo ih pojede... i za koga si onda glaso?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#51934 Re: Zeničani

Post by anex »

Glas za Merkel...

Našim se fakat ne isplati davati više...

Možda i Janezu nekom dati glas...bolje nego spodobama korpumpiranim....
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#51935 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Živiš starČE :bih:

Bilo je lijepo gledati zbunjena lica ispijača kahva i nargilaša tokom šetnje i protesta. Dosta toga me se nije ticalo ali uvijek bih izašao na proteste dat podršku ljudima koji se za nešto bore, a ovi oborili glave i u pod. Sramota svakog ko se iole smatra Zeničaninom a danas nije došao.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#51936 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Izbor za gradonacelnika je bio malo je reci uzasan. I kao takav ja nisam mogao da progutam knedlu i da glasam za Kasumovica. Bacio sam glas na Britvara jer je alternativa bila da ne glasam uopste a to sebi nisam mogao da dozvolim.

Zenica zasluzuje bolje, Zenicani zasluzuju ono sto imaju. Da smo mi bolji imali bi bolje.

Veceras protest dostojanstven, brojan, sa jasnim i kulturno srecenim porukama onako kako je dostojno naseg grada i kluba. Volio bih da je bilo vise raje ali kriticna masa je tu i to je najbitnije.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#51937 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Dole zlotvoru kriminalni nepismena seljačino Vakufska
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#51938 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Image
Image
Image
Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#51939 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ostalo je jos čaršije u Zenici, nisam se nadao.

Odmah po nacinu hoda, odijevanju mozes sve prepoznati. Iznenadjujuce velika brojka kada znamo sta se sve radilo od strane Kasumovica da ugusi proteste, pa i bez Crkvica koje okrenuse Fudo i Perčo kontra Čelika. Bez sela Fudinih, bez JP, gradske uprave i svih preduzeca koje posluju sa gradom kojima je zabranio da se pojave.

Ima Zenice samo pratiti dalje momke.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#51940 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

doff wrote: 19/06/2021 18:14 Eto sve to vidiš al ne vidiš ko je KF, i daješ mu glas sa izgovorom da je bolji od SDA!

Dobro Fuad govori za govornicom o jednoj stvari, a to je da gradjani brzo zaboravljaju. Zaboravljate gdje je bio i za koga je usluge činio. Sve što pripisuje SDA, upravo je on zaslužan. Zašto je šutio do 2016? Sad je on postenjačina, u očima njegovih glasača.

Fuadova manta i njegovih sljedbenika je bila ko nije za Fuada, automatski je za SDA. Na taj način se i SDP priklonio njemu, pa ih sad lagano on piša...
Ne bih rekao da je bolji vec da je manje zlo.

Vec sam rekao da Fudo sam ne moze biti gori od par desetina hiljada kancerogenih SDA-ovaca. Taman da je Hitler on kao solo igrac ne moze biti opasan kao velika zlocinacka organizacija.

Ali hajmo to skloniti u stranu...

Sa ideološke strane, SDA je mnogo vece zlo. Mnogo jaci nacionalizam i vjerski fanatizam. Uporedi dva profila, Saliven Onil (Fudo) i Carsija Zenica (SDA). Seljaci su jedni i drugi, samo je SDA profil maligniji, konzervativniji i vise vjerski nastrojen. Carsija Zenica kritikuje Fudu jer se na njegovom stolu nalazi alkohol. To je za mene crvena linija i ultimativno zlo.

Uporedi Fudin sajt 072 i SDA sajtove STAV i SAFF. Ja mislim da je tesko porediti. SDA sajtova se ne bi postidile dzihadisticke skupine iz Iraka i Sirije.

Pogledaj sta pisu SDA internet perjanice poput Jasmina Mulahasica ili Vildane Hajdarpasic. Ekstremni nacionalizam i vjerski fanatizam, svakodnevan govor mrznje prema drugima i drugacijima.

Ne znam za tebe, na kojoj si ideološkoj strani, ali za mene to nije isto.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#51941 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 19/06/2021 23:50 Ostalo je jos čaršije u Zenici, nisam se nadao.

Odmah po nacinu hoda, odijevanju mozes sve prepoznati. Iznenadjujuce velika brojka kada znamo sta se sve radilo od strane Kasumovica da ugusi proteste, pa i bez Crkvica koje okrenuse Fudo i Perčo kontra Čelika. Bez sela Fudinih, bez JP, gradske uprave i svih preduzeca koje posluju sa gradom kojima je zabranio da se pojave.

Ima Zenice samo pratiti dalje momke.
Ocekivao sam vise ljudi, ali ovo je pokazatelj da je dosta raje otislo iz Zenice i da je dobar dio odustao od svega.

Ipak, lijepa brojka i dosta urbane raje. Nije bilo SDA seljadije, samo iskreni Celikovci.

Govor Roberta. :thumbup:
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#51942 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Nema potrebe trositi rijeci o izdajnicima. Celik je nas. Celik je Zenica.
Shmeker
Posts: 244
Joined: 17/09/2011 15:39

#51943 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Ovo treba da je tek pocetak. Raditi proteste svaki mjesec do ispunjenja zahtjeva iz ugovora. Svaki dan iznova ako treba objasnjavati ljudina za sta se zalazemo.

Mi se umoriti necemo jer ovo radimo iz ljubavi, njega poltroni brane za dnevnicu.

Spremni za maraton!
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#51944 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Čelik je Zenica.

Sto šabanija sada ne konta, skontat ce kada govno ode u Vakuf, mozda neko ministarstvo u Sa ili na robiju.
Jedno od to troje ide kroz dvije godine.
A onda odredjene govnare karati.
Uzdravlje :D
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#51945 Re: Zeničani

Post by belfy »

Nivelacija wrote: 19/06/2021 23:50 Ostalo je jos čaršije u Zenici, nisam se nadao.

Odmah po nacinu hoda, odijevanju mozes sve prepoznati. Iznenadjujuce velika brojka kada znamo sta se sve radilo od strane Kasumovica da ugusi proteste, pa i bez Crkvica koje okrenuse Fudo i Perčo kontra Čelika. Bez sela Fudinih, bez JP, gradske uprave i svih preduzeca koje posluju sa gradom kojima je zabranio da se pojave.

Ima Zenice samo pratiti dalje momke.
al' ti pricas gluposti, a pri tome jos i neiskreno... hebo li te i Fudo i Perco. ti si samo mali sitni populista... fuj.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#51946 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Shmeker wrote: 19/06/2021 23:57 Ovo treba da je tek pocetak. Raditi proteste svaki mjesec do ispunjenja zahtjeva iz ugovora. Svaki dan iznova ako treba objasnjavati ljudina za sta se zalazemo.

Mi se umoriti necemo jer ovo radimo iz ljubavi, njega poltroni brane za dnevnicu.

Spremni za maraton!
Gledam mladju raju, rodjenu devedesetih i poslije, klince. Svi prolaze, niko da se zadrži. Vecina raje na protestu je 35+.

Nova uprava mora nesto uciniti da Celik priblizi novim generacijama.

Inace, na moje iznenađenje, bilo je dosta zena, sve sa obilježjima Celika. :thumbup:
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#51947 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Jedini razlog sto je bilo dosta naroda jeste sto bosnjo voli tefericit i skandirat + subota + lijepo vrijeme. Nista od ovog
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#51948 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Rothmans wrote: 20/06/2021 00:40Jedini razlog sto je bilo dosta naroda jeste sto bosnjo voli tefericit i skandirat + subota + lijepo vrijeme. Nista od ovog
Da je tako, nasi protesti protiv vlasti bi vazda bili masovni.

Da je tako, na proteste za Celik bi izaslo 10k Zenicana.

Realnost je da su na protestima bili iskreni Celikovci, velika vecina u obilježjima kluba.

Nismo ti mi poletni za protest. Teferic je kada si zavaljen u stolicu, zderes i loces. Protesti su za nas fizicki prezahtjevni i dosadni.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#51949 Re: Zeničani

Post by doff »

Kikibombona wrote: 19/06/2021 23:53
Ne bih rekao da je bolji vec da je manje zlo.

Vec sam rekao da Fudo sam ne moze biti gori od par desetina hiljada kancerogenih SDA-ovaca. Taman da je Hitler on kao solo igrac ne moze biti opasan kao velika zlocinacka organizacija.

Ali hajmo to skloniti u stranu...

Sa ideološke strane, SDA je mnogo vece zlo. Mnogo jaci nacionalizam i vjerski fanatizam. Uporedi dva profila, Saliven Onil (Fudo) i Carsija Zenica (SDA). Seljaci su jedni i drugi, samo je SDA profil maligniji, konzervativniji i vise vjerski nastrojen. Carsija Zenica kritikuje Fudu jer se na njegovom stolu nalazi alkohol. To je za mene crvena linija i ultimativno zlo.

Uporedi Fudin sajt 072 i SDA sajtove STAV i SAFF. Ja mislim da je tesko porediti. SDA sajtova se ne bi postidile dzihadisticke skupine iz Iraka i Sirije.

Pogledaj sta pisu SDA internet perjanice poput Jasmina Mulahasica ili Vildane Hajdarpasic. Ekstremni nacionalizam i vjerski fanatizam, svakodnevan govor mrznje prema drugima i drugacijima.

Ne znam za tebe, na kojoj si ideološkoj strani, ali za mene to nije isto.
Opet ću ti ponoviti Fudinu frazu, ljudi brzo zaboravljaju...

Kako može biti manje zlo ako je do nedavno bio dio te iste zločinačke organizacije? Misliš da se pokajao? Lik se samo spustio na lokalni nivo i poceo širiti kancer.

Nemoj da opet ponavljam kako je on taj koji je prezaduzio Grad, čineći ustupak SDA a ne gradjanima Zenice, kako je on taj koji je pravio zakon o PDV gdje je hljeb, dječjiju hranu... i alkohol oporezovao istom stopom PDV-a pljackajuci gradjane da bi se finansirali uhljebi iz te iste zločinačke organizacije....da ne nabrajam dalje. I to ti je manje zlo?

To manje zlo ne umije rasvjetu u gradu održavat, zamisli tek nešto kompleksnije.

Peta mu je godina mandata, on i dalje priča o SDA, pravdajuci svoj nerad, a opet obanjujuci tebe i takve ("gradjani brzo zaboravljaju") kao da nikad nije bio dio tima SDA...

Pogledaj profil salyvenog, niti riječi o protestima, a sjeti se kad je tzv Investitor dolazio, drastična razlika...
User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#51950 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kikibombona wrote: 19/06/2021 18:05
Zaitsev wrote: 19/06/2021 16:34Britvara nije postavila SDA. Ostalo što si napisao je manje-više tačno. Glavni Britvarov problem jeste što je on ispao i ekstremno glup i ekstremno naivan.

Ako te zanima više, rado ću ti napisati činjenice iz prve ruke, samo nemoj svega ti misliti da si prepametan i da ti je logika jača strana, jer vjeruj - nije.
Nije on ni ekstremno glup ni ekstremno naivan vec je lukav i prefrgan. Na moje direktno pitanje o SDA je odgovorio hinjavo a hinje sam davno doktorirao. Nemas mi ti sta govoriti, sve vidio svojim ocima i cuo svojim usima.

Kao potvrda svega, za one kojima treba malo vise da skopcaju, Britvar je od svih stranaka u vasioni, biracke odbore predao bas stranci SDA. Sto li bas njima, igrao eci peci pec?

I ne samo to, Britvara je otvoreno podrzao dokazani SDA kmet Enver Bijedic.

Kakvi su tu aranžmani pali ne bih znao niti me zanima. Namjera da Britvar odvoji dobar dio glasova iz gradskih sredina i pomogne prof. dr. Neziru Pivicu je propala.
Post Reply