Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#50751 Re: Zeničani

Post by Oi »

Protiv izjave da su ljudi ohladilu u vezi Celika, govori cinjenica da je Celik na osnovu akcije 12.igrac dobio preko 100.000 KM za ovu godinu. To je akcija gdje fizicka i pravna lica daju na mjesecnoj bazi po 100 KM.
Sponzorima postaje sve vise zanimljiv, a o prometu u fan shopu da i ne govorim.
Sve kad se to sabere dodje se do cinjenice da se klub vise ne zaduzuje, tekuce troskove izmiruje na vrijeme, a najveci dio priliva novca ide na vracanje dugovanja.
Ovakvim tempom ces za 4 godine imati klub bez dugova, sa jakim sponzorima, jakim omladinskim pogonon i klub koji ce biti neovisan od drzavnog budzeta i klub koji ce se vratiti u Premijer ligu.
Zdrava sportsko-poslovna prica kojoj treba vremena i koja je u startu dobila neprijatelja u upravi grada, jer se uprava kluba protivi sistemu IMT.

I kad se saberu svi klubovi u gradu, ukljucujuci i OKK Celik koji je sad Fudina igracka za trosenje budzeta, NK Cellik ima vise sponzora, vise clanova i vise publike (kad to okolnosti omogucavaju), iako se nalazi u zadnjoj ligi najgoreg sistema takmicenja u Evropi.

Jedino jos da angazuje nutricionistu... :mrgreen:
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#50752 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Oi wrote: 21/04/2021 09:24 Protiv izjave da su ljudi ohladilu u vezi Celika, govori cinjenica da je Celik na osnovu akcije 12.igrac dobio preko 100.000 KM za ovu godinu. To je akcija gdje fizicka i pravna lica daju na mjesecnoj bazi po 100 KM.
Sponzorima postaje sve vise zanimljiv, a o prometu u fan shopu da i ne govorim.
Sve kad se to sabere dodje se do cinjenice da se klub vise ne zaduzuje, tekuce troskove izmiruje na vrijeme, a najveci dio priliva novca ide na vracanje dugovanja.
Ovakvim tempom ces za 4 godine imati klub bez dugova, sa jakim sponzorima, jakim omladinskim pogonon i klub koji ce biti neovisan od drzavnog budzeta i klub koji ce se vratiti u Premijer ligu.
Zdrava sportsko-poslovna prica kojoj treba vremena i koja je u startu dobila neprijatelja u upravi grada, jer se uprava kluba protivi sistemu IMT.

I kad se saberu svi klubovi u gradu, ukljucujuci i OKK Celik koji je sad Fudina igracka za trosenje budzeta, NK Cellik ima vise sponzora, vise clanova i vise publike (kad to okolnosti omogucavaju), iako se nalazi u zadnjoj ligi najgoreg sistema takmicenja u Evropi.

Jedino jos da angazuje nutricionistu... :mrgreen:
Samo taj prokleti nutricionista fali da igracima odmjeri količinu čia čia bobica koje će konzumirati na dnevnoj bazi. :D :izet:
zebih62
Posts: 61
Joined: 24/08/2015 15:16

#50753 Re: Zeničani

Post by zebih62 »

ljudi jesu li vama opet hladni radijatori?
Nocas poceli grijati .. jutros opet led ledeni , rijec je o Blatusi
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50754 Re: Zeničani

Post by anex »

zebih62 wrote: 21/04/2021 09:52 ljudi jesu li vama opet hladni radijatori?
Nocas poceli grijati .. jutros opet led ledeni , rijec je o Blatusi
Trenutno bolje griju nego u zadnjih mjesec dana... Crkvice.
zebih62
Posts: 61
Joined: 24/08/2015 15:16

#50755 Re: Zeničani

Post by zebih62 »

anex wrote: 21/04/2021 10:34
zebih62 wrote: 21/04/2021 09:52 ljudi jesu li vama opet hladni radijatori?
Nocas poceli grijati .. jutros opet led ledeni , rijec je o Blatusi
Trenutno bolje griju nego u zadnjih mjesec dana... Crkvice.
Procepilo i u Blatusi...octio bilo nesto lokalnog tipa :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50756 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Anti-zenicki ZDK
VLADA ZDK SVOJ NERAD I ODGOVORNOST PREKRIVA LAŽIMA

Obzirom da Vlada ZDK, već treću godinu u dezorjentisanom stanju, ima potrebu da odgovara pojedincima ili strankama za svoje propuste, a pri tome se uopšte ne bavi epidemiološkim stanjem i zdravljem građana, ekonomijom i ostalim sferama života građana, red je da vas zbog javnosti ponovo upoznamo sa problemima i podsjetimo na činjenice koje doslovno uništavaju naš kanton, a koje niko, pa ni Vlada ZDK ne može demantovati.

Gospodo, iza vas stoji skupštinska večina zasnovana na trgovini i korupciji, pa je prirodno da tako formirana Vlada ne funkcioniše.
Rad Skupštine je netransparentan, lažira se prisustvo online sjednicama, lažiraju se rezultati glasanja i sve djeluje kao cirkus. Za tri godine ste oborili svjetski rekord u nefunkcionisanju, zašto ne kažete građanima koliko je u pomenutom period usvojeno Zakona?

Na najnetransparentniji način se usvaja Budžet ZDK, epidemiološko stanje i stopa smrtnosti u našem Kantonu je zahvaljujući vašem bezobrazluku i “radu” ubjedljivo najgore.

Kontinuirano izbjegavate održavanje sjednica u skupštinskim klupama, ne dozvoljavate TV prijenos sjednica, a sve sa ciljem da se alarmantno stanje u Kantonu i vaša odgovornost u tome sakrije,

U vremenu ekonomskog kraha, izdvajate sramotnih 52.000,00 KM za startupe, a paralelno s time planirate 400.000,00 KM za Facebook i Twitter.

Postali ste režimska vlada, krećete se u pravcu jednoumlja, što pokazuje ukidanje sredstava za lokalne medije, odnosno ukidanje sredstava za sve nezavisne i transparentne medije koji nisu pod vašom kontrolom.

Saopštite građanima da ste nas doveli u robovlasnički položaj - za mandat vaše vladavine djecu ste nam zadužili za preko 100 mil KM, a vaš bezabrazluk ide do te mjere da za takvo stanje optužujete SDP!

Odgovorite građanima koliko novih uposlenika je na budžetu u mandatu Vlade od 2019. godine, zatim koliko se povećao broj uposlenih samo u kabinetu Premijera u poslednje tri godine? Građani moraju znati da je to enorman i nepotreban broj novouposlenih stranačkih jurišnika sa kvalitetnim znanjem i diplomama kao što su vaše.

Pišete o podršci međunarodne zajednice? Vjerovatno mislite na podršku Ambasade SAD-a i OHR-a koji vas u kontinuitetu opominju da ne provodite zakon koji ste sami donijeli? To što vas podržavaju lideri stranaka koji nisu dio aktuelne skupštinske većine je rezultat koalicije SDA sa Srpskom radikalnom strankom od prije nekoliko dana.

Pozivamo vas da kao vid vase kompetencije i znanja javno objavite fakultetske diplome, ako se ne stidite svog obrazovanja i svojih diploma objavit ćete ih javno, ako ne objavite, barem ćemo znati da ipak postoji nešto čega se i vi stidite.

KO SDP BiH ZDK
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50757 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Navodno je ovaj premijer kantona iz Brnjica prozenički pa je odmah odblokirao plavu vodu a onda automatski i bolnicu..valjda krene gradnja za mjesec dva..

Ode i onaj dimnjak konacno sa bolnice tim projektom...

Sto manje dimnjaka to bolje
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50758 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 21/04/2021 21:54 Navodno je ovaj premijer kantona iz Brnjica prozenički pa je odmah odblokirao plavu vodu a onda automatski i bolnicu..valjda krene gradnja za mjesec dva..

Ode i onaj dimnjak konacno sa bolnice tim projektom...

Sto manje dimnjaka to bolje
Hoce li NK Celik od ZDK dobiti ikad ista?

Ipak se radi o najvecem sportskom kolektivu u kantonu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50759 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Vidjet ćemo treba ih non stop pritiskati slat zahtjeve, valjda nisu veca govna od Arcelor Mittala.


Nek se zna da je ministar sporta Spahija Kotlić iz Zenice.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50760 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nivelacija wrote: 21/04/2021 23:58 Vidjet ćemo treba ih non stop pritiskati slat zahtjeve, valjda nisu veca govna od Arcelor Mittala.


Nek se zna da je ministar sporta Spahija Kotlić iz Zenice.
Spahija je obicni kurton.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50761 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 22/04/2021 04:02
Nivelacija wrote: 21/04/2021 23:58 Vidjet ćemo treba ih non stop pritiskati slat zahtjeve, valjda nisu veca govna od Arcelor Mittala.


Nek se zna da je ministar sporta Spahija Kotlić iz Zenice.
Spahija je obicni kurton.
Mozda bi uplatio Spahija da ubere poneki politicki poencic, medjutim to su pare kojima diriguju Tesanj, Kakanj i Visoko. Zenicka SDA je oduvijek, jos iz vremena Huse, u kmetovskom polozaju. Nema nijednog covjeka sa karizmom i gardom odlucnog politicara, sve nekakve jegulje i sline.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50762 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Ja_Ja wrote: 22/04/2021 04:02
Nivelacija wrote: 21/04/2021 23:58 Vidjet ćemo treba ih non stop pritiskati slat zahtjeve, valjda nisu veca govna od Arcelor Mittala.


Nek se zna da je ministar sporta Spahija Kotlić iz Zenice.
Spahija je obicni kurton.
Alkoholicar i ublehas. Meni je bio zanimljiv prije par godina u OV jer je bio jedini iz SDA koji zna da prica bez pretvaranja A u O. Ali nula od covjeka.
veliki_ah
Posts: 1080
Joined: 28/09/2008 23:42

#50763 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Nakon dugo vremena danas sam prosao od kruznog kod mitala, pa pored zeljeznicke u aska borica i dalje i izbezumio sam se da su bukvalno na svim trotoarima parkirana auta. I to uredno parkirani i voze, penju se, silaze kao da je redovna cesta. Cak i po ulici stoje. Katastrofa da niko vise na to i ne obraca paznju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50764 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

veliki_ah wrote: 23/04/2021 00:02Nakon dugo vremena danas sam prosao od kruznog kod mitala, pa pored zeljeznicke u aska borica i dalje i izbezumio sam se da su bukvalno na svim trotoarima parkirana auta. I to uredno parkirani i voze, penju se, silaze kao da je redovna cesta. Cak i po ulici stoje. Katastrofa da niko vise na to i ne obraca paznju.
A jbg jarane, danas svi imaju automobile. Nece niko do prodavnice pjeske. Ja auto ne palim ako necu van grada. Nikad u zivotu autom nisam otisao iz Nove Zenice u Crkvice ili Meokusnice. Nebitno da li pada kiša, snijeg ili je 40°. Zenica je mali grad, sve se moze pjeske obici, a ko ne voli hodati ima bajk ili trotinet (super stvar za grad velicine Zenice). Al' eto, raja se voli kurciti i glumiti kvazi gospodu.

U komsiluku troclana porodica, otac, majka i kćerka, imaju, vjerovali ili ne, tri automobila. :lol: Doduse, kcerka radi izvan Zenice, ali opet, mogli bi funkcionisati sa 2... Skoro svaka porodica ima makar jedno auto. I gdje sve to parkirati? Kada se pravila Zenica niko nije predvidio da ce biti toliko auta.

I opet je situacija u ZE odlicna za mnoge druge gradove.
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#50765 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Kako uvijek odvedes raspravu u pogresnom smjeru.

Krive su trenutna i prosle vlasti sto im je vrhunac zivota ograditi asfaltiranu povrsinu i postaviti parking automat ili covjeka da naplacuje. Nikakve vizije, a ni akcije.

Napravis parkinge, natjeras ljude da ih koriste, povecas prihode. Doduse lakse platiti xy hiljada za one znakove i "zone". Ovamo ima previse posla.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50766 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Treba sto vise nebodera isplanirati na zelenim povrsinama, bez garaza i bez parkinga, auta cemo parkirati u Vitez. Da Fudo moze prodati parking nekom uglednom privredniku poput Sifketa ili Adelma, davno bi to pitanje bilo rijeseno. Isto tako da Almy ili Arel mogu naplatiti brdo para na gradnji istih, mozda bi se i pravili. Ali parking za tajkune jednostavno nije dovoljno brzo isplativa investicija, kao ovi stanovi koji se rasprodaju u sekundi. Kad vlast bude imala interes da imamo parkinge po Zenici, vjerovatno cemo ih i imati, a sve do tad cao.

I ovo parkinga sto imamo masno se naplacuju. Nije Zenica ni blizu standarda da sat vremena parkinga bude 2 KM. Jbt u Tuzli i Banja Luci u svim zonama je sat parkinga 0,5 KM.

Ja zivim u kuci, imam dvoriste i imam mimo toga garazu, tako da mi nije frka. Ali u potpunosti razumijem ljude na Mokusnicama recimo, koji nemaju nikakvog izbora nego da po trotoarima ostave. Zna to i policija, zato i ne pisu nikom nista. Svi znaju, samo ne zna gradska uprava.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50767 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 23/04/2021 09:41Ja zivim u kuci, imam dvoriste i imam mimo toga garazu, tako da mi nije frka. Ali u potpunosti razumijem ljude na Mokusnicama recimo, koji nemaju nikakvog izbora nego da po trotoarima ostave. Zna to i policija, zato i ne pisu nikom nista. Svi znaju, samo ne zna gradska uprava.
Najavljeno je da ce ove godine poceti izgradnja tri podzemne garaže. To ce u velikoj mjeri rijesiti problem, narocito na Meokusnicama koje su katastrofa sto se tice parkinga.

https://zenicainfo.ba/2021/04/08/sjedni ... 21-godini/
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50768 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50769 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ChMar wrote: 23/04/2021 09:41 Jbt u Tuzli i Banja Luci u svim zonama je sat parkinga 0,5 KM.
Banja Luka:

Image

Vise na: https://www.banjaluka.rs.ba/gradjani/sa ... _pismo=lat

Tuzla:

Image

Vise na: https://siktz.ba/?page_id=759
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50770 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

@Ja_Ja

Kretena ima svugdje, dovoljan je jedan u gradu od milion stanovnika da napravi sranje.

Nas je problem sto nema zakona, policije, inspekcija, sto sistem ne funkcionise.

Ne moze meni biti kriv debil sto gadja kamenom labuda, od debila se to ocekuje. Kriva je drzava koja tolerise debile, koju u stvari vode ljudska govna.
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50771 Re: Zeničani

Post by Casual's »

B Luka, prva zona je odma pored Boske i Ferhadije, a druga je vec kod Muje. Naplata parkinga je do 16:00.
Tuzla, ista situacija. Još imaju bruku free parkinga.

Zenica je najgora, svaku livadu sada naplacuju.
User avatar
Reventor
Posts: 110
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#50772 Re: Zeničani

Post by Reventor »

Zna li neko koja priča stoji iza one kuće iznad bazena, odmah do ceste (1. Zeničke brigade), nemalterisana, od elemenata, sa gomilom smeća u njoj i pripadajućem dvorištu?
Mogu misliti kako je komšijama, sigurno su prijavljivali inspekcijama i šta već ne i ne mogu da vjerujem da stoji neriješeno.
Najmanji problem je tu smrad ako ga ima, a veći su mogućnost požara, glodari-zaraze. Obara cijenu nekretnina u blizini.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50773 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Kikibombona wrote: 23/04/2021 16:29 @Ja_Ja

Kretena ima svugdje, dovoljan je jedan u gradu od milion stanovnika da napravi sranje.

Nas je problem sto nema zakona, policije, inspekcija, sto sistem ne funkcionise.

Ne moze meni biti kriv debil sto gadja kamenom labuda, od debila se to ocekuje. Kriva je drzava koja tolerise debile, koju u stvari vode ljudska govna.
Slazem se s tobom, samo mi se ponekad cini da kod nas ima vise tih budala od prosjeka. Mi u dosta slucajeva imamo i pristojna zakonska rijesenja ali ostale komponente nedostaju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50774 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 24/04/2021 16:32
Kikibombona wrote: 23/04/2021 16:29 @Ja_Ja

Kretena ima svugdje, dovoljan je jedan u gradu od milion stanovnika da napravi sranje.

Nas je problem sto nema zakona, policije, inspekcija, sto sistem ne funkcionise.

Ne moze meni biti kriv debil sto gadja kamenom labuda, od debila se to ocekuje. Kriva je drzava koja tolerise debile, koju u stvari vode ljudska govna.
Slazem se s tobom, samo mi se ponekad cini da kod nas ima vise tih budala od prosjeka. Mi u dosta slucajeva imamo i pristojna zakonska rijesenja ali ostale komponente nedostaju.
Mislim da smo se prilicno popravili, ali da smo u odnosu na recimo Sloveniju i dalje ciganija.

Prije 20 godina nisi mogao sjesti na klupu, svaka je bila prljava jer je 90% mladih sjedilo na naslonu. Na Kamberu je pijana omladina redovno vjezbala gadjanje na rasvjetnim stubovima. Dosta vise ljudi je smece bacalo na cestu. Bilo je dosta vise vandalizma po gradu. Masovno su se skidale ratkape i znakovi sa auta, penjalo na bandere da se skinu zastave itd.

Da su prije 20 godina poredane zardinjere uz Bosnu zivotom garantujem da bi svi oni lanci bili pocupani, jer je tada mladima bila fora da imaju hladno oružje. Bas sam obratio pažnju neki dan, nijedan lanac nije iscupan. :shock: Neki konj je pocupao simsire i bacio u Bosnu, kao jos jednom saksije sa mosta, ali nakon toga vise nije bilo slicnih slucajeva. Prije 20 godina nista od toga ne bi moglo opstati. Sta tek reci za gradska bicikla, sve bi bilo unisteno.

Ne moze se reci da ne napredujemo u svakom poglu, ALI problem je sto napredak ide presporo. Moras se vratiti 20 godina unazad da bi vidio neki pomak, veoma mali u odnosu na stepen zaostalosti. Jos nismo naucili da se smece ne baca u rijeku, na planinama itd. Ako budemo isli ovim tempom DANASNJI civilizacijski nivo Slovenije necemo stici za 100 godina. Niko ne radi da se stanje poboljša, vec sve jako ide stihijski, narod se mijenja sam od sebe, a to uvijek ide sporo. Da vlast donese neke konkretne mjere za 5 godina bi mogli napraviti napredak kakav stihijski necemo za 50. Gubimo previse vremena.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50775 Re: Zeničani

Post by anex »

Image

malo petlje
Post Reply