Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50651 Re: Zeničani

Post by avenija »

Image

Nakon sto je dvije rače popunio ide se na punjenje trece, 50 metara od izlaza zenica sjever, lijepa slika o zenici sa m17 idealano za privlacenje urbane raje, nadam se kada i ovo zatrpa da se nebo ne vidi da ce iducu racu praviti na Kamberovica Polju! GO INDIA GO NIKHIL GO FUAD !
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#50652 Re: Zeničani

Post by belfy »

Kikibombona wrote: 17/04/2021 17:30 Zenicu samo jednom nisam mogao prepoznati u pozitivnom smislu, kada je bio Summer fest i koncert Dubioze, iako nisam ljubitelj njihove muzike. Taj dan sam vidio neke poznanike koje dugo nisam sreo. Na ulici sam cuo nekoliko različitih stranih jezika. Bas je vladala kolektivna sreca i zadovoljstvo. Svi su bili raspolozeni i nasmijani. Taj dan Zenica nije bila ucmala SDA kasaba na kakvu sam navikao.

Imamo ogroman potencijal za festival poput EXIT-a, Kamberovic polje je stvoreno za takve priredbe. Zenica je idealna jer se nalazi u srcu Bosne, blizu Sarajeva. Mogli bi biti Meka za urbanu omladinu iz okruzenja i sire. Uz takve dogadjaje mijanjao bi se identitet i imidz grada, mentalitet ljudi, narocito omladine, koja je podložna sundu, rigidnom konzervativizmu i seljakluku.
sto se onda ne bi pokrenuo da ozivis nesto takvo ili napravis nesto takvo ? mislim da bi ti tada osjecaj bio jos bolji?
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#50653 Re: Zeničani

Post by belfy »

avenija wrote: 17/04/2021 18:08 Image

Nakon sto je dvije rače popunio ide se na punjenje trece, 50 metara od izlaza zenica sjever, lijepa slika o zenici sa m17 idealano za privlacenje urbane raje, nadam se kada i ovo zatrpa da se nebo ne vidi da ce iducu racu praviti na Kamberovica Polju! GO INDIA GO NIKHIL GO FUAD !
odakle je slika i kakve veze imaju ostatci neke kuce sa njima?
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50654 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Sta ovo opet grad pun pascadi?! Jebo mu Hepi dogs sve prevarantsko o vakufsko
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#50655 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

To su SDA psi koji ne daju Fuadu da odrzi predizborno obecanje.

A i sta se ocekuje od kompanije pod imenom "Happy dogs"? Psi su sretni, mi ostali malo manje.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50656 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Treba ga poslat u 3 pm, i Nezira i cijelo zelenilo, oni su ga i napravili.
Jebote nema grijanja, scenad seru po kruznim tokovima, ulice bolje u Varesu, Celik u kantonu....mrrrrss
User avatar
N.N.
Posts: 3005
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50657 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Prosli izbori, nestao odredjen broj kolega forumasa. Ja grada, gradjana i qurca :mrgreen:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50658 Re: Zeničani

Post by avenija »

ja sam pisao da zenica nece preziviti jos 4 godine ublehe a neki iz sarajeva se smijali
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50659 Re: Zeničani

Post by avenija »

belfy wrote: 17/04/2021 20:52
avenija wrote: 17/04/2021 18:08 Image

Nakon sto je dvije rače popunio ide se na punjenje trece, 50 metara od izlaza zenica sjever, lijepa slika o zenici sa m17 idealano za privlacenje urbane raje, nadam se kada i ovo zatrpa da se nebo ne vidi da ce iducu racu praviti na Kamberovica Polju! GO INDIA GO NIKHIL GO FUAD !
odakle je slika i kakve veze imaju ostatci neke kuce sa njima?
Safet KubatRijeke Bosne i Hercegovine "Budi promjena"
Upravo sada ·

Uslikano, prijavljeno, cekamo reakcije.
Ispod Ahmetovace, (Zenica) iza Mitalla.
Ocevidci kažu da znaju ko je i da su spremni svjedociti i na sudu.
Molim lice koje je ovo "istreslo" da ukloni ovo, i skladišti na propisan nacin, kako bi barem malo ublazio ovaj neljudski cin. Mi cemo tu zasaditi stabla poslije.
Isto Vas molim da obratite pažnju na pozadinu iza, i na veliko brdo troske ( o ovom nadolazećem problemu cemo uskoro detaljnije),
Rješavanje ovih problema ekoloških, poput velikih zagađivaca zraka, uzurpatora zajednickih dobara, bezobraznog odlaganja otpada...
Tako da nam ove naše aktivnosti dosadašnje služe kao priprema za pravu borbu koja nam predstoji. Zato je itekako važno da nas bude što više i da smo izorganizovani, i da svi koji žele dobro ovoj zemlji objedine. Jer nerijetko "uzurpatori" zajedničkih dobara upravljaju i politikama, a rijetko ko i zna da postoje.
Tako da cemo morati koristiti razne vidove borbi, od bojkota proizvoda, protesta, peticija, prijava, pritiska na institucije, partnerstva sa institucijama i ljudima u institucijama koji su na strani prirode, podrske svih dobronamjernih, omasovljavanju itd itd...

ne mozes prepoznati hece i autoput u pozadini ?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#50660 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

avenija wrote: 17/04/2021 22:24 ja sam pisao da zenica nece preziviti jos 4 godine ublehe a neki iz sarajeva se smijali
ja ne vidim da je nesto puno losije nego za vladavine ovih bivsih

cak malo i bolje, al eto ... nastavite
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50661 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

muhafuca wrote: 17/04/2021 22:31ja ne vidim da je nesto puno losije nego za vladavine ovih bivsih

cak malo i bolje, al eto ... nastavite
Od svega sto je od rata naovamo uradjeno Toplana je bez konkurencije najznačajniji projekat za Zenicane. Toplana je przila 300-400 tona uglja dnevno sto je unistavalo nasa pluca. Sve ostalo je manje-više nebitno.

Zenica ce dobiti sansu kada oslobodimo drzavni, entitetski i kantonalni nivo, kada oslobodimo pravosudje i policiju, kada ocistimo SDA birokrate po dubini sistema.

Tek tada cemo stvoriti preduslove za dolazak stranih investitora i bolji standard gradjana. To ce u konacnici znaciti veci budzet.

Kada budzet umjesto bijednih 60 miliona bude iznosio 100 ili 150 miliona, onda cemo moci napraviti evropski grad.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#50662 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Kikibombona wrote: 17/04/2021 22:58
muhafuca wrote: 17/04/2021 22:31ja ne vidim da je nesto puno losije nego za vladavine ovih bivsih

cak malo i bolje, al eto ... nastavite
Od svega sto je od rata naovamo uradjeno Toplana je bez konkurencije najznačajniji projekat za Zenicane. Toplana je przila 300-400 tona uglja dnevno sto je unistavalo nasa pluca. Sve ostalo je manje-više nebitno.

Zenica ce dobiti sansu kada oslobodimo drzavni, entitetski i kantonalni nivo, kada oslobodimo pravosudje i policiju, kada ocistimo SDA birokrate po dubini sistema.

Tek tada cemo stvoriti preduslove za dolazak stranih investitora i bolji standard gradjana. To ce u konacnici znaciti veci budzet.

Kada budzet umjesto bijednih 60 miliona bude iznosio 100 ili 150 miliona, onda cemo moci napraviti evropski grad.
hajde nek se i ja i ti u necemu slazemo :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#50663 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Sta kae frajer exit na kamberovicu hahababaha!
Pa jarane ovde ti muriju salju u kafanu poslje 12 a da ti cjeli grad bihuzuris svunoc elektronskom muzikom.
Pa ljudino ovo dzibera sto je sletilo u grad bi se skupilo sa sohama i sve bi nas drogose pocerali s kembridza :D
Ni u jednom gradu na dunjaluku lice nemas takvu situaciju da u sred grada na otvorenom svunoc sibas elektronsku muziku.
I na petrovaradinskoj tvrđavi stave akusticne zavjese i ne ometa toliko ostatak grada kad drobi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50664 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Njanjavi wrote: 18/04/2021 00:00 Sta kae frajer exit na kamberovicu hahababaha!
Pa jarane ovde ti muriju salju u kafanu poslje 12 a da ti cjeli grad bihuzuris svunoc elektronskom muzikom.
Pa ljudino ovo dzibera sto je sletilo u grad bi se skupilo sa sohama i sve bi nas drogose pocerali s kembridza :D
Ni u jednom gradu na dunjaluku lice nemas takvu situaciju da u sred grada na otvorenom svunoc sibas elektronsku muziku.
I na petrovaradinskoj tvrđavi stave akusticne zavjese i ne ometa toliko ostatak grada kad drobi.
Ma skupio bi se qrac a ne dziberi. To je vrsta ljudi koja je naucila povijati glavu i laprdati. Znam po ovim svojim u mahali, samo olajavati znaju. Nisu ni za kakve pobune, muda nizasta nemaju.

I kome bi smetao petodnevni ili sedmodnevni festival koji bi od kasabe napravio grad, uvijek moze da se vrati na selo, makar tih pet ili sedam dana dok festival traje. Vecina ima kuce u okolini Zenice.

Uz to, Kamber je prilicno daleko od zgrada na bulevaru, a nakon 23h bi se mogli malo smanjiti decibeli. Ne bi to bio problem.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#50665 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Druze, zivio sam na jaliji, pa kad odvrnu muziku malo jače na parkingu trznog centra, ja cujem ovamo preko bosne.
Kakav ba festival elektronske muzike na kamberovicu, dozovi se čovječe.
Pa kineski bi orio liche.
Nerealna ti fantazija al dibidus.
Bolan bolan jedva u onim halama dole pustali da se rade reactor partije jer se i dole masa raje zalila iz one zgrade kod industrijske skole.
Hahahaha cuj na kamberovicu partija ahahahahaha ti ko da si s marsa pao hljeba mi :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50666 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Njanjavi wrote: 18/04/2021 08:13 Druze, zivio sam na jaliji, pa kad odvrnu muziku malo jače na parkingu trznog centra, ja cujem ovamo preko bosne.
Kakav ba festival elektronske muzike na kamberovicu, dozovi se čovječe.
Pa kineski bi orio liche.
Nerealna ti fantazija al dibidus.
Bolan bolan jedva u onim halama dole pustali da se rade reactor partije jer se i dole masa raje zalila iz one zgrade kod industrijske skole.
Hahahaha cuj na kamberovicu partija ahahahahaha ti ko da si s marsa pao hljeba mi :D
Sto si zapeo za elektronsku muziku. :roll: Neka i toga, ali ja sam prvenstveno za metal, rok, pank itd. :D

Bio je Summer fest, uopste nije grmilo kao sto zelis predstaviti. I rekoh, iz 24h se mogu smanjiti decibeli. Sve se moze kad se hoce. Par dana buke za jedan takav dogadjaj regionalne vaznosti je nista.

A ko voli tisinu moze na selo. Zenica ovako izgleda kao grad duhova u 23h.
User avatar
pojedinac
Posts: 1454
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#50667 Re: Zeničani

Post by pojedinac »

Naletih jutros na ovaj video snimak, kao potvrda mog ranijeg pisanja.
Pa, reko` da podijelim.
sivro e

Snimano u Zenici 25.02.2017. g. Ragib Hadzic prica o staroj zgradi "Bistro" gdje je nekada bila u Zenici, koja je srusena zbog izgradnje Auto-puta Zenica-Sarajevo. Inace ta zgrada bila je napravljena i otvorena 1964. godine.
Moje ranije pisanje:
viewtopic.php?f=28&t=95392&p=16762614#p16762614
pojedinac wrote: 29/08/2020 22:06 Bistro
Image
User avatar
N.N.
Posts: 3005
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50668 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Zenica zove je nesto najbolje sto je bilo pokrenuto, ali i to se nije moglo izgurati jbga :)
Zenica summer fest treba gurati do kraja jer je top stvar u ljetnim mjesecima :thumbup:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#50669 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Treba gurat nesto al na smetovima, par dana i rahat svi.
Kakvi u gradu jadni nebili.
Svaki veci i bitniji festival prvo sredi te preduslove, da nema stambenih objekata u neposrednoj blizini.
Ok do 11 do 12 al jaraniko ako oces festival i muziku svunoc, onda izvan grada na livadu kakvu il planinu i udri.
Na kamberovicu festival mozes sanjat samo :D
miroslavkrleza
Posts: 23
Joined: 22/08/2018 07:25

#50670 Re: Zeničani

Post by miroslavkrleza »

Njanjavi wrote: 18/04/2021 10:25 Treba gurat nesto al na smetovima, par dana i rahat svi.
Kakvi u gradu jadni nebili.
Svaki veci i bitniji festival prvo sredi te preduslove, da nema stambenih objekata u neposrednoj blizini.
Ok do 11 do 12 al jaraniko ako oces festival i muziku svunoc, onda izvan grada na livadu kakvu il planinu i udri.
Na kamberovicu festival mozes sanjat samo :D
O kakvoj ti to važnosti govoriš? Majmunskoj možda? O opijanju i drogiranju do iznemoglosti ko na Exitu i ostalim majmunskim festivalima možda? O narušavanju javnog reda i mira itd itd... Idi brate u Brisel, Amsterdam ako se hoćeš razvaljivati, u Zenici se nećeš razvaljivati.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#50671 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

miroslavkrleza wrote: 18/04/2021 10:38
Njanjavi wrote: 18/04/2021 10:25 Treba gurat nesto al na smetovima, par dana i rahat svi.
Kakvi u gradu jadni nebili.
Svaki veci i bitniji festival prvo sredi te preduslove, da nema stambenih objekata u neposrednoj blizini.
Ok do 11 do 12 al jaraniko ako oces festival i muziku svunoc, onda izvan grada na livadu kakvu il planinu i udri.
Na kamberovicu festival mozes sanjat samo :D
O kakvoj ti to važnosti govoriš? Majmunskoj možda? O opijanju i drogiranju do iznemoglosti ko na Exitu i ostalim majmunskim festivalima možda? O narušavanju javnog reda i mira itd itd... Idi brate u Brisel, Amsterdam ako se hoćeš razvaljivati, u Zenici se nećeš razvaljivati.
Coro, corkane, sta si zapjenio.
Aj sad trk umij se, ne vidis dobro od krmelja peksine.
Gdje si ti u mom postu pročitao ista o vaznosti takve neke manifestacije?
Hukni u cvike corkane, očisti stakla, pa repliciraj kad se dohavizas orangutane coravi :)
I drogiracemo se gdje ocemo i kad ocemo, poljubis nam sultana ako budes fin :)
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3253
Joined: 28/01/2012 11:38

#50672 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Njanjavi wrote: 18/04/2021 08:13 Druze, zivio sam na jaliji, pa kad odvrnu muziku malo jače na parkingu trznog centra, ja cujem ovamo preko bosne.
Kakav ba festival elektronske muzike na kamberovicu, dozovi se čovječe.
Pa kineski bi orio liche.
Nerealna ti fantazija al dibidus.
Bolan bolan jedva u onim halama dole pustali da se rade reactor partije jer se i dole masa raje zalila iz one zgrade kod industrijske skole.
Hahahaha cuj na kamberovicu partija ahahahahaha ti ko da si s marsa pao hljeba mi :D
Žalili bi se prve godine, poslije bi to splasnulo.
I Zagreb ima sličnu situaciju s InMusicom na Jarunu. Sva naselja oko Jaruna trpe par dana i to je to.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3564
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50673 Re: Zeničani

Post by anex »

Fino se igrajte...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#50674 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Moras se coro naucit pjesnicki izrazavat :D
Budi fin :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#50675 Re: Zeničani

Post by Bloo »

miroslavkrleza wrote: 18/04/2021 12:29
Njanjavi wrote: 18/04/2021 12:28 Moras se coro naucit pjesnicki izrazavat :D
Budi fin :D
majke ti ga nabijem u pičku.
Trajni
Post Reply