Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50626 Re: Zeničani

Post by Casual's »

doff wrote: 15/04/2021 14:18 Javiš se svom doktoru i sa uputnicom u stacionar, nema gužve, a doktor te pregleda, a ne elektorotehničar ili ko već...
...i kaže ti da im se pokvario aparat i da odeš privatno potvrditi. Moje iskustvo sa stacionarom.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50627 Re: Zeničani

Post by anex »

Ne treba meni. Ja sam rijesio problem u klinici Svjetlost u Sarajevu. A ovo za ženu pitam. Mora siriti zjenice da bi se utvrdila dioptrija a to ne moze po ovim opticarskim radnjama.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#50628 Re: Zeničani

Post by doff »

Casual's wrote: 15/04/2021 14:26
doff wrote: 15/04/2021 14:18 Javiš se svom doktoru i sa uputnicom u stacionar, nema gužve, a doktor te pregleda, a ne elektorotehničar ili ko već...
...i kaže ti da im se pokvario aparat i da odeš privatno potvrditi. Moje iskustvo sa stacionarom.
To je prije bilo, ja prošlu sedmicu išao, odmah primljen, za čas sve završio.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50629 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

A u picku materinu ovo nema nigdje, ovo nema u Koreji hahah jebote gdje zivim auuuuu
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#50630 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Bitno da nema vise SDA. doduse, nema vise nista, al otom potom
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50631 Re: Zeničani

Post by anex »

Znaći danas kraj grijne sezone? :skoljka:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50632 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Izgleda Fudo treba samo jedan papir poslat u Mittal za produzenje sezone ali lik je ludjak totalni..

Covjece minusi ujutro iducih dana..
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50633 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Nivelacija wrote: 15/04/2021 20:35 Izgleda Fudo treba samo jedan papir poslat u Mittal za produzenje sezone ali lik je ludjak totalni..

Covjece minusi ujutro iducih dana..
Nemoj tako, SDA je kriv za to, Ramo je kriv za to. Ko misli da su radijatori hladni, taj je SDA.

Fudo je najgori nacelnik u historiji ovog grada, a zestoka je konkurencija.
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#50634 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ko kaze da su minusi? Kupis sebi Passata pa ti se i zadnjica ugrije. Cuj minusi i hladno im.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50635 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Kad se sjetim kako nam je prosle godine u ovo doba teatralno uz pratnju svih medija svemoguci Dofu produzio grijanje, a realno nikakve potrebe za tim nije bilo. Ali eto, izborna godina bjese...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50636 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Al lik je ugasio i SDP, nema vise da se oglase, da traze nesto..oni su se inace borili za takve stvari..
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50637 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Krolj je to. Prvo napravi problem pa se onda predstavi kao da je spasioc. Produžit će grijanje danas, vjerovatno će biti i neki PRESS. Nije se odavno spominj'o. Zadnji put kad je fajzer primio.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50638 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

ChMar wrote: 16/04/2021 08:50
Nemoj tako, SDA je kriv za to, Ramo je kriv za to. Ko misli da su radijatori hladni, taj je SDA.

Fudo je najgori nacelnik u historiji ovog grada, a zestoka je konkurencija.
Nemoj tih finti hljeba ti. Svakih malo moramo ko djecu u vrticu pojedince da ispravljamo po forumima. Jesu i SDA (prevashodno) pa onda i svi ostali politicki faktori u Ze krivi za to. Te price, ako se ne slazes s necim mora da si iz drugog tabora su price za zene po selima. Nema potrebe da se svaki put istice taj nacin iznosenja misljenja kada se hinjski pokusa podvaliti odbrana jedne ili druge strane.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50639 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Ja_Ja wrote: 16/04/2021 12:15
ChMar wrote: 16/04/2021 08:50
Nemoj tako, SDA je kriv za to, Ramo je kriv za to. Ko misli da su radijatori hladni, taj je SDA.

Fudo je najgori nacelnik u historiji ovog grada, a zestoka je konkurencija.
Nemoj tih finti hljeba ti. Svakih malo moramo ko djecu u vrticu pojedince da ispravljamo po forumima. Jesu i SDA (prevashodno) pa onda i svi ostali politicki faktori u Ze krivi za to. Te price, ako se ne slazes s necim mora da si iz drugog tabora su price za zene po selima. Nema potrebe da se svaki put istice taj nacin iznosenja misljenja kada se hinjski pokusa podvaliti odbrana jedne ili druge strane.
Nisu to nikakve price za zene po selima. Price za zene po selima su 2 cm asfalta za glas, nacin na koji je KF dobio izbore. Skidam mu kapu na tome, genijalan je, ali to ga ne cini mojim nacelnikom.

Nema odbrane nicije strane. Ja trenutno ne mogu napadati Husu za ono sto (ni)je uradio, kao prvo covjek je pod zemljom, a kao drugo ta politicka opcija ne vlada evo vec petu godinu.

Za tebe botino da podvucem jos jednom. Nikad ni u jednoj stranci nisam bio, nikad nikog nisam otvoreno podrzavao ni mahao zastavama, niti sam ikad od bilo koje vlasti ostvario direktnu korist. Ja sam jedan od hronicara ove tuzne carsije, i ovog grada kojeg decenijama jasu malogradjani. Ako treba da kazem da nam je SDA dvoje izbore vec zaredom pokusala podvaliti dva sarajevska poslusnika, dva beskicmenjaka koji su sve u zivotu ostvarili zahvaljujuci zelenom opredjeljenju...nije problem. Ako treba da kazem kako je SDA pljackala i unistavala ovaj grad dvije decenije, sto preko poslusnika Huse, sto preko njegovih satelita Hazbe, Muhameda jednog i drugog, Kelesture itd...jeste. Da su Begici, Dzananovici i ostali kupili grad za marku, jesu. Ali podsjecam te, i Fuad je bio dio te politike u doba kad se to radilo, ja nikad za nikad ne zelim da razdvojim Fuada Kasumovica i SDA. Ista su to g.ovna, isto smetlje.

Problem naseg grada je isti kao i drzave, ALTERNATIVA NE POSTOJI.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50640 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 16/04/2021 12:28Ista su to g.ovna, isto smetlje.

Problem naseg grada je isti kao i drzave, ALTERNATIVA NE POSTOJI.
Ovo je nova strategija SDA: svi su govna, svi su isti, nema alternative.

Cilj je demoralisati ljude, da izlaznost bude 25% kao u Travniku, pa da onda SDA uhljebi presude izborni proces. SDA uhljebi glasaju kao vojska.

...

Nekad je SDA govorila, glasajte za nas jer smo odbranili BiH, glasajte za nas i bice 100 000 radnih mjesta, glasajte za nas jer smo pravi muslimani itd. Sve se ofucalo i sada SDA ide sa taktikom: svi su isti.

...

Najgori gradonacelnik u istoriji Zenice je Huso Smajlović.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50641 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Kikibombona wrote: 16/04/2021 12:48
ChMar wrote: 16/04/2021 12:28Ista su to g.ovna, isto smetlje.

Problem naseg grada je isti kao i drzave, ALTERNATIVA NE POSTOJI.
Ovo je nova strategija SDA: svi su govna, svi su isti, nema alternative.

Cilj je demoralisati ljude, da izlaznost bude 25% kao u Travniku, pa da onda SDA uhljebi presude izborni proces. SDA uhljebi glasaju kao vojska.

...

Nekad je SDA govorila, glasajte za nas jer smo odbranili BiH, glasajte za nas i bice 100 000 radnih mjesta, glasajte za nas jer smo pravi muslimani itd. Sve se ofucalo i sada SDA ide sa taktikom: svi su isti.

...

Najgori gradonacelnik u istoriji Zenice je Huso Smajlović.
Sta vam kazem...ko god otvori oci i gleda, odmah ga optuze da je SDA. Ja nisam placen da se svadjam s vama botovima, za razliku od vas. Tako da, pametnim ljudima je dosta ovo sto sam napisao, placenicima i uhlebima mahanje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50642 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 16/04/2021 12:53Sta vam kazem...ko god otvori oci i gleda, odmah ga optuze da je SDA. Ja nisam placen da se svadjam s vama botovima, za razliku od vas. Tako da, pametnim ljudima je dosta ovo sto sam napisao, placenicima i uhlebima mahanje.
Prvo, nisam rekao da si SDA bot. Mozda si nasjeo na SDA propagandu.

...

Gdje je Huso Smajlović potrosio 500-600 miliona maraka za 10 godina?
Koliki je dug ostavio?

Sta je za Zenicu uradila drzava, etnitet i kanton, a ja se dobro sjećam da je Bakir Izetbegović rekao da ga Huso moze nazvati u svako doba dana i noci i traziti sve sto treba. Sta su visi nivoi uradili za Zenicu?

...

Fudo u prve cetiri godine nije imao ni gradsku, ni kantonalnu, ni entitetsku, ni drzavnu vlast. Sad ima samo gradsku pa cemo vidjeti sta ce uraditi. Ima 10 puta goru poziciju od najgoreg gradonacelnicka u historiji Zenice, Huse Smajlovica.
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50643 Re: Zeničani

Post by N.N. »

De bolan Kiki jesi dobar s glavom :mrgreen:
Raja jeste mozda sisala vesla, ali nije vala grickala camac...hahahaha
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50644 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Evo zbog ovakvih kao Kiki Zenica je kasaba a Zeničani se smrzavaju ko pizde po stanovima, Čelik je u kantonu.

Dabogda uzorao Kamberovice i posadio krompir i ovakvima rekao to je SDA naredila. Dok je levata bit Ce i rolata.

Levati koji nerad ovog parazita opravdavaju covjekom koji je umro prije 7 godina.

Mozda si i medju ovih 2 miliona KM za nove uhljebe na budzetu haj znaj.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50645 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Zenica je kasaba od rata naovamo. I sve je vise kasaba jer ovo malo urbanog naroda sto je ostalo sve vise iseljava u Sarajevo i na zapad. Niko urban ne doseljava.

Samo pogledati kakva se muzika slusa u zenickim kaficima i sve ce biti jasno. :roll:
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50646 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Treba samo pogledati kako nam gradonacelnik zbori u svojim uvijek zanimljivim istupima, mene sramota u njegovo ime, i u ime svih nas.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#50647 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kikibombona wrote: 16/04/2021 13:00
ChMar wrote: 16/04/2021 12:53Sta vam kazem...ko god otvori oci i gleda, odmah ga optuze da je SDA. Ja nisam placen da se svadjam s vama botovima, za razliku od vas. Tako da, pametnim ljudima je dosta ovo sto sam napisao, placenicima i uhlebima mahanje.
Prvo, nisam rekao da si SDA bot. Mozda si nasjeo na SDA propagandu.

...

Gdje je Huso Smajlović potrosio 500-600 miliona maraka za 10 godina?
Koliki je dug ostavio?

Sta je za Zenicu uradila drzava, etnitet i kanton, a ja se dobro sjećam da je Bakir Izetbegović rekao da ga Huso moze nazvati u svako doba dana i noci i traziti sve sto treba. Sta su visi nivoi uradili za Zenicu?

...

Fudo u prve cetiri godine nije imao ni gradsku, ni kantonalnu, ni entitetsku, ni drzavnu vlast. Sad ima samo gradsku pa cemo vidjeti sta ce uraditi. Ima 10 puta goru poziciju od najgoreg gradonacelnicka u historiji Zenice, Huse Smajlovica.
Što bi prost narod rekao, dabogda ti Fudo domaćinstvo vodio, pa ti djeca i bližnji zavisili direktno od njegovih poteza, baš kao što sad misliš da ne zavise.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50648 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Zaitsev wrote: 17/04/2021 00:07Što bi prost narod rekao, dabogda ti Fudo domaćinstvo vodio, pa ti djeca i bližnji zavisili direktno od njegovih poteza, baš kao što sad misliš da ne zavise.
Glupa kletva.

Naravno da mi nista krucijalno ne zavisi od Fude ili bilo kojeg drugog gradonacelnicka. Lokalni nivo je uvijek bio marginalan u odnosu na drzavni, entitetski, pa i kantonalni. Covjek koji efektivno raspolaže sa 10-ak miliona meni ne moze pomoci ni odmoci. Opasni su ovi sto vrte sa milijardama i sve zivo unistise.

A sto se tice Fude, on je smece od covjeka i primitivac. To je taj SDA mentalitet funkcionera. Huso Smajlović je bio jos gori od njega.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50649 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

SDP kako postade dio režima nema više brige o gradjanima kao kada su u opoziciji, sad se evo kao SDA brine iz opozicije sto se stari nemoćni i djeca smrzavaju i dodje neko kaze nisu isti svi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50650 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Zenicu samo jednom nisam mogao prepoznati u pozitivnom smislu, kada je bio Summer fest i koncert Dubioze, iako nisam ljubitelj njihove muzike. Taj dan sam vidio neke poznanike koje dugo nisam sreo. Na ulici sam cuo nekoliko različitih stranih jezika. Bas je vladala kolektivna sreca i zadovoljstvo. Svi su bili raspolozeni i nasmijani. Taj dan Zenica nije bila ucmala SDA kasaba na kakvu sam navikao.

Imamo ogroman potencijal za festival poput EXIT-a, Kamberovic polje je stvoreno za takve priredbe. Zenica je idealna jer se nalazi u srcu Bosne, blizu Sarajeva. Mogli bi biti Meka za urbanu omladinu iz okruzenja i sire. Uz takve dogadjaje mijanjao bi se identitet i imidz grada, mentalitet ljudi, narocito omladine, koja je podložna sundu, rigidnom konzervativizmu i seljakluku.
Post Reply