Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
GianFranco
Posts: 94
Joined: 19/06/2008 10:22

#51 Re: klopa u zenici

Post by GianFranco »

Jel' se još uvijek dobro jede "kod Rasima" u onom bosanskom restoranu. Povod mojih dolazaka u Zenicu bio je "Dom štampe", a klopao sam u tom predobrom restoranu. Kako više nema "Doma štampe" i ne dolazim više. Nigdje u životu nisam pojeo bolji "Hadžijski ćevap".
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#52 Re: klopa u zenici

Post by PticaTrkachica »

Jednom sam provirila u taj restoran, baš zbog hadžijskog ćevapa ( :thumbup: ) ali me onaj 'menza' stil plašim pa zaobilazim.

@Eborg, e'o upravo pojela pogačicu (ustvari pola iste je dovoljno za najest se) i pjjaaaavo je dobra :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#53 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

GianFranco wrote:Jel' se još uvijek dobro jede "kod Rasima" u onom bosanskom restoranu. Povod mojih dolazaka u Zenicu bio je "Dom štampe", a klopao sam u tom predobrom restoranu. Kako više nema "Doma štampe" i ne dolazim više. Nigdje u životu nisam pojeo bolji "Hadžijski ćevap".
Onako.Nisam bio par godina tamo no nije se proslavio u ostalim restoranima po gradu.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#54 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

PticaTrkachica wrote:Jednom sam provirila u taj restoran, baš zbog hadžijskog ćevapa ( :thumbup: ) ali me onaj 'menza' stil plašim pa zaobilazim.

@Eborg, e'o upravo pojela pogačicu (ustvari pola iste je dovoljno za najest se) i pjjaaaavo je dobra :D
Probaj im i sendviche,pravo su dobri.Trecina svjezheg francuskog hljeba (crni ili bijeli) sa salatom,sirom i salamom,markica. :thumbup:
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#55 Re: klopa u zenici

Post by PticaTrkachica »

Eborg wrote:
PticaTrkachica wrote:Jednom sam provirila u taj restoran, baš zbog hadžijskog ćevapa ( :thumbup: ) ali me onaj 'menza' stil plašim pa zaobilazim.

@Eborg, e'o upravo pojela pogačicu (ustvari pola iste je dovoljno za najest se) i pjjaaaavo je dobra :D
Probaj im i sendviche,pravo su dobri.Trecina svjezheg francuskog hljeba (crni ili bijeli) sa salatom,sirom i salamom,markica. :thumbup:
Dobro, za to znam, posebno mi je ukusan onaj integralni s majonezom (oksimoron) :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#56 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

Jooooooj,Hamzic! (prenijelo me :lol: )

Napravite mi smajli koji jede pitu. :(
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#57 Re: klopa u zenici

Post by nellington »

Već zamišljam: smajli koji jede onu papirnu pitu iz Magnolije od pola marke :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#58 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

nellington wrote:Već zamišljam: smajli koji jede onu papirnu pitu iz Magnolije od pola marke :D
Hahah! :lol: Ma joj,to su bili dani,iz osnovne shkole se josh znalo dolaziti tamo na odmoru,daaavno je to bilo.Zhvachesh,zhvachesh a nishta ti. :D
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#59 Re: klopa u zenici

Post by PticaTrkachica »

ili burek u Palmi što se nije promijenio od '96. Nabolje - čini mi se da je gore zvalo bi se opanak.
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#60 Re: klopa u zenici

Post by Hare_ze »

Niko ne spominje burek iz Evrope, godinama su kruzile price da su pronasli cak i meso u njemu :D :D :D
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#61 Re: klopa u zenici

Post by PticaTrkachica »

Hare_ze wrote:Niko ne spominje burek iz Evrope, godinama su kruzile price da su pronasli cak i meso u njemu :D :D :D
:lol: :lol: :lol:
za razliku od ovih gore, gdje je meso na okukama :D
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#62 Re: klopa u zenici

Post by Epitop »

Hare_ze wrote:Niko ne spominje burek iz Evrope, godinama su kruzile price da su pronasli cak i meso u njemu :D :D :D
Bez obzira na legendu prije i poslije utakmice red ispred Evrope :lol: :mrgreen:
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#63 Re: klopa u zenici

Post by Hare_ze »

Epitop wrote:
Hare_ze wrote:Niko ne spominje burek iz Evrope, godinama su kruzile price da su pronasli cak i meso u njemu :D :D :D
Bez obzira na legendu prije i poslije utakmice red ispred Evrope :lol: :mrgreen:
Ko red za bingo u Aska Borica ;) Hajd' ionako kazu da fasirano meso nije zdravo ;)
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#64 Re: klopa u zenici

Post by kone »

Hare_ze wrote:Niko ne spominje burek iz Evrope, godinama su kruzile price da su pronasli cak i meso u njemu :D :D :D
Ne znam o kakvoj legendi ti pricas,ali ja sam odrastao na tom bureku.Uvijek je bilo mesa u njemu.I prije rata,a Boga mi i sada.Otidji sutra na burek u Evropu,pa vidi da li ima mesa u njemu.Jedino ne znam kako ces prezaliti onih 20 feninga,posto je burek u Evropi 1,50 KM ,a ne 1,30 ili 1,20 u ostalim buregdzinicama :wink: Takodjer,dobar im je i hamburger,ali ipak mislim da sto se tice hamburgera,najjaca u gradu je Velma :D
Cevapi,barem meni su najbolji kod Salcinovica u ulici M.Tarabara,dok u ostalim i nije bas tako.Takodjer dobri cevapi kod Beslica(naravno ko voli masnije cevape :-D ).Pite takodjer dobre kod Hamzica(sirnica,burek pao k..za usi),kod Ajle,onda u Crkvicama u onom kiosku,kad se krene od raskrsnice ka bolnici(burek odlican)......
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#65 Re: klopa u zenici

Post by nellington »

Ovo nisu svakakvi objekti, ovo je ekskluziva ;)

A i ja ćevape/pitu/ostala jestiva toplo-vruća čudesa jedem dok je napolju jednocifren broj stepeni, ljeti me baš i ne privlače (osim kad prođem pored Velme, naravno, pa zamiriše njihov asortiman :lol: )
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#66 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

Bila je aktuelna i polivena lepina na onoj raskrsnici gdje je Velma,tamo u onim trafikama do UPI-ja.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#67 Re: klopa u zenici

Post by nellington »

Eh, i mi dugo pamtimo... :D Kad smo već u tom kraju, vrijedi pomenuti onu trovačnicu kodnog naziva "Posljednji zalogaj", zvanično poznatu kao Travnički ćevapi u onoj trafici ispred OŠ Meša Selimović :lol:

Hoću pogaču s kajmakom iz Parne, ima li ko da mi odleti i donese na vrata? :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#68 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

nellington wrote:Eh, i mi dugo pamtimo... :D Kad smo već u tom kraju, vrijedi pomenuti onu trovačnicu kodnog naziva "Posljednji zalogaj", zvanično poznatu kao Travnički ćevapi u onoj trafici ispred OŠ Meša Selimović :lol:

Hoću pogaču s kajmakom iz Parne, ima li ko da mi odleti i donese na vrata? :)
Dobro si,jedino tu srednja porcija mozhe biti 1,5 KM ili koliko vec.UZHAS! :lol:

Kao dijete sam volio ici kod Vejzagica u Staroj charshiji ali onda je svashta pocheo uvaljivati i sve su neke bijele bobe bile u mesu i nisam otishao tamo ima 10 godina. :shock:

A shto se ove pogache tiche,da si kakva fina seka ne bih se bunio,ovako nishta! :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#69 Re: klopa u zenici

Post by nellington »

Eborg wrote:
nellington wrote:Eh, i mi dugo pamtimo... :D Kad smo već u tom kraju, vrijedi pomenuti onu trovačnicu kodnog naziva "Posljednji zalogaj", zvanično poznatu kao Travnički ćevapi u onoj trafici ispred OŠ Meša Selimović :lol:

Hoću pogaču s kajmakom iz Parne, ima li ko da mi odleti i donese na vrata? :)
Dobro si,jedino tu srednja porcija mozhe biti 1,5 KM ili koliko vec.UZHAS! :lol:

Kao dijete sam volio ici kod Vejzagica u Staroj charshiji ali onda je svashta pocheo uvaljivati i sve su neke bijele bobe bile u mesu i nisam otishao tamo ima 10 godina. :shock:

A shto se ove pogache tiche,da si kakva fina seka ne bih se bunio,ovako nishta! :D
Eh, fine seke ne jedu pogače iz parne, čuvaju liniju :lol: A meni se više ne jede slano, jede mi se slatko... saher iz Evrope... :-D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#70 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

Trebao bih ja otvoriti bizMis!Ha ja,"Dostava u kasne sate d.o.o.". :D

Zaboravljash i "Kristal". :)
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#71 Re: klopa u zenici

Post by s@mson »

nellington wrote:Eh, fine seke ne jedu pogače iz parne, čuvaju liniju :lol: A meni se više ne jede slano, jede mi se slatko... saher iz Evrope... :-D
A da li si za malo kiselih krastavaca:)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#72 Re: klopa u zenici

Post by nellington »

s@mson wrote:
nellington wrote:Eh, fine seke ne jedu pogače iz parne, čuvaju liniju :lol: A meni se više ne jede slano, jede mi se slatko... saher iz Evrope... :-D
A da li si za malo kiselih krastavaca:)
Jah, evo me k'o trudnica... :lol:

@Glava: jesam, zaboravio sam Kristal, sramota :D Najbolja šampita u gradu :lol:
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#73 Re: klopa u zenici

Post by Hare_ze »

kone wrote:
Hare_ze wrote:Niko ne spominje burek iz Evrope, godinama su kruzile price da su pronasli cak i meso u njemu :D :D :D
Ne znam o kakvoj legendi ti pricas,ali ja sam odrastao na tom bureku.Uvijek je bilo mesa u njemu.I prije rata,a Boga mi i sada.Otidji sutra na burek u Evropu,pa vidi da li ima mesa u njemu.Jedino ne znam kako ces prezaliti onih 20 feninga,posto je burek u Evropi 1,50 KM ,a ne 1,30 ili 1,20 u ostalim buregdzinicama :wink: Takodjer,dobar im je i hamburger,ali ipak mislim da sto se tice hamburgera,najjaca u gradu je Velma :D
Cevapi,barem meni su najbolji kod Salcinovica u ulici M.Tarabara,dok u ostalim i nije bas tako.Takodjer dobri cevapi kod Beslica(naravno ko voli masnije cevape :-D ).Pite takodjer dobre kod Hamzica(sirnica,burek pao k..za usi),kod Ajle,onda u Crkvicama u onom kiosku,kad se krene od raskrsnice ka bolnici(burek odlican)......
Pa cijelu osnovnu skolu sam jeo burek u Evropi i to je bila zajebancija uvijek i prica. Sada iskljucivo jedem pitu na kamenom mostu. Kod Belme.
Hamburger u Velmi najjaci a bio je dobar i u Evropi. Cevapi Beslic, pizza Frateli naravno, ustipci Amici, kolaci Evropa. ;)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#74 Re: klopa u zenici

Post by Eborg »

Radi li onaj "Mutvak" pored ade i dalje?Nije bilo loshe samo nisam bio odavno. :)
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#75 Re: klopa u zenici

Post by Epitop »

Eborg wrote:Radi li onaj "Mutvak" pored ade i dalje?Nije bilo loshe samo nisam bio odavno. :)
Ne radi sad je tamo rafting klub, a ima iza njega koktel bar.
Post Reply