Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#39751 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Nema od ovog grada nista. Hatma.

Nase ogledalo su ovi vijecnici. Pogledaj face, skolovanje i sve ce ti biti jasno.
Onaj Brko u Kacunima skolu zavrsavao, onaj Ramin do 23 godine dva fakulteta zavrsio (jaci od Seselja svojevremeno) :lol:
Ispred SDA nemas pismene osobe...ali bukvalno.
Nastavnika Dracu ne racunam, jer je hafiz skontao u kakvo je kolo uletio i samo gleda kako da pobjegne.

Katastrofa majke mi.

Ali eto izbora uskoro, pa ne sumnjam da cemo opet neke Edheme Fejzice izabrati...hahahahaah
User avatar
jasko_ba
Posts: 7808
Joined: 13/11/2006 17:47

#39752 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

SDA, SBB i A-SDA, kakvi pacijenti! :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#39753 Re: Zeničani

Post by channel10 »

N.N. wrote: 23/01/2020 13:12 Nema od ovog grada nista. Hatma.

Nase ogledalo su ovi vijecnici. Pogledaj face, skolovanje i sve ce ti biti jasno.
Onaj Brko u Kacunima skolu zavrsavao, onaj Ramin do 23 godine dva fakulteta zavrsio (jaci od Seselja svojevremeno) :lol:
Ispred SDA nemas pismene osobe...ali bukvalno.
Nastavnika Dracu ne racunam, jer je hafiz skontao u kakvo je kolo uletio i samo gleda kako da pobjegne.

Katastrofa majke mi.

Ali eto izbora uskoro, pa ne sumnjam da cemo opet neke Edheme Fejzice izabrati...hahahahaah
Strasno je kad im je to najjaci covjek. U nekadasnjoj SDA ne bi ni cistac prostorija bio........
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#39754 Re: Zeničani

Post by avenija »

Zasto ne vidim medije i udarne termine i naslovnice kao za KS sa naslovima da je Zenica u vecoj blokadi nego u ratu ?
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#39755 Re: Zeničani

Post by phillie »

Pa zato sto smo u blokadi :D
Salu na stranu, ovo sto je NN napisao je 100% tacno. Sami smo ih birali da nam kroje sudbinu, sad uzivajmo u "Zadruga live - GV edition" svaki put na TVZe.
Valjda cemo nekad doci pameti, ili srece da iz ovog politickog mulja ispliva neko ispacan sa smislom za politiku i zeljom da ovaj grad pocne napredovati.
Il je hatma dova.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39756 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zasto Kufe sad sam ne proglasi budzet?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39757 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Danas bilo 40 dana od smrti Ajne.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39758 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote: 23/01/2020 20:52 Zasto Kufe sad sam ne proglasi budzet?
ne moze do 31.marta
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39759 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ako zbog zelenih ptopadne reprogram
Treba im muma jebati
I Fudi u paketu
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3269
Joined: 28/01/2012 11:38

#39760 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Klub ionako diše na škrge, to bi svakako bio zadnji ekser u sanduk, a on već odavno visi u zraku.
ze_cyclist
Posts: 51
Joined: 03/01/2018 13:28

#39761 Re: Zeničani

Post by ze_cyclist »

kolika je plata vijećnicima za ovaj (ne)rad?
koliko vidim, nekih počesto nema na sjednicama. da li im o tome ovisi plata za (ne)rad u GV?
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39762 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamberovica polje wrote: 23/01/2020 23:33 Klub ionako diše na škrge, to bi svakako bio zadnji ekser u sanduk, a on već odavno visi u zraku.
Dise zbog krolja sve mu po spisku ntaknem
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#39763 Re: Zeničani

Post by avenija »

kamberovica polje wrote: 23/01/2020 23:33 Klub ionako diše na škrge, to bi svakako bio zadnji ekser u sanduk, a on već odavno visi u zraku.
Mislim da je namjerno i svjesno doveden u ovo stanje, bitno je da se zna ko je najodgovorniji bez ikakvih dilema.
Vidjeli smo da ono sto neko odredi za gasenje/stecaj ide prema tome pa po bilo koju cijenu. Licno mislim da ce to biti preveliki zalogaj.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39764 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

N.N. wrote: 23/01/2020 13:12 Nema od ovog grada nista. Hatma.

Nase ogledalo su ovi vijecnici. Pogledaj face, skolovanje i sve ce ti biti jasno.
Onaj Brko u Kacunima skolu zavrsavao, onaj Ramin do 23 godine dva fakulteta zavrsio (jaci od Seselja svojevremeno) :lol:
Ispred SDA nemas pismene osobe...ali bukvalno.
Nastavnika Dracu ne racunam, jer je hafiz skontao u kakvo je kolo uletio i samo gleda kako da pobjegne.

Katastrofa majke mi.

Ali eto izbora uskoro, pa ne sumnjam da cemo opet neke Edheme Fejzice izabrati...hahahahaah
Kada covjek razmisli, cijeli zivot prodje pod vodstvom SDA nepismene seljadije. Ko je rodjen 1990., cijeli zivot zivi pod vlascu SDA. :( :D Ja sam makar malo uhvatio Jugoslavije, kao dijete. :D Plasim se da cu u penzionerskim danima gledati Zahiragica kako obecava da ce do kraja mjeseca isplatiti tri zaostale penzije, kako SDA nece dozvoliti da penzioneri umiru od gladi.

Goli olos, primitivac i kriminalac. Gledam danasnju sjednicu i zalim sebe. Ne mogu rijecima opisati osjecaj pomjesanog prezira, gadjenja, beznadja...

Ovi ljudi, sve da silno zele, nisu sposobni nista znacajno uraditi. A ne zele, zanima ih samo licni interes. Prave seljacine, pakosne i zavidne, spremne na svaku gadost zarad licne koristi. Definicija jedne takve seljacine je Ekrem Cosic. Jad i tuga.

...

Fuke je isto ljaks, manipulator i beskrupulozan tip. Politicki, u svakom mogucem pogledu, ni priblizno onome sto bi me moglo zadovoljiti. I opet cu za njega definitivno glasati. Nema drugog izbora u ovom gradu: Kasumovic ili SDA. Niko drugi nema ni promil sanse. U takvoj situaciji dileme nema, od SDA nema veceg zla.

...

Za vijece Meliha Salcinovic i Almir Babajic su solidni. Mislim da su dobronamjerni.

Nekog ozbiljnog kvaliteta jednostavno nema. Ljudi koji imaju znanje i energiju ne zele vrijeme gubiti u politici.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#39765 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Sad mozes tek da zamislis kakvi smo mi kad smo birali taj olos kao najbolje medju nama?!
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#39766 Re: Zeničani

Post by avenija »

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39767 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Ja_Ja wrote: 24/01/2020 13:13 Sad mozes tek da zamislis kakvi smo mi kad smo birali taj olos kao najbolje medju nama?!
Manite se tih floskula "najbolje među nama". Niti su političari najbolje što jedno društvo ima da ponudi, niti su među njima nužno najbolji oni koji osvoje najviše glasova, a samim tim i mandat.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39768 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ExNihilo wrote: 24/01/2020 13:49
Ja_Ja wrote: 24/01/2020 13:13 Sad mozes tek da zamislis kakvi smo mi kad smo birali taj olos kao najbolje medju nama?!
Manite se tih floskula "najbolje među nama". Niti su političari najbolje što jedno društvo ima da ponudi, niti su među njima nužno najbolji oni koji osvoje najviše glasova, a samim tim i mandat.
Poznajem nekoliko vrhunskih pojedinaca i svi su daleko od politike. Ljudi koji ulaze u politiku su uglavnom nesposobni napredovati bez politike.

E sad, kada bi se pojavio neko sa karizmom, ostvaren mimo politike, kome ljudi vjeruju, mozda bi mogao privuci entuzijaste spremne na zrtvu zarad opsteg dobra. Da se napravi lokalna stranka od kvalitetnih pojedinaca. Nesto kao Snaga centra samo skroz drugacije. :D

Struktura stanovnistva je uzasna. Mentalitet ljudi nekompatibilan sa modernim tokovima, blizi Turskoj i Rusiji nego Ceskoj i Austriji. Zatucanost, neznanje, naivnost. Bas, bas lose.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#39769 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ma najbolje ja sta?! Razumijem ljude koji se bave nekim naprednijim stvarima pa ne mogu ali takvih je vrlo malo. Ovi sto su "dobri, ali bjeze od politike", u sustini nisu dobri jer nema nikakve koristi od njih. Oni bjeze od politike, bjeze od odgovornosti, bjeze od podrzavanja progresivnih opcija, i na kraju krajeva ostavljaju prostor da ovi losiji budu najbolji medju nama. Mozemo se ne slagati ali tako ti to nekako dodje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39770 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 24/01/2020 17:45 Ma najbolje ja sta?! Razumijem ljude koji se bave nekim naprednijim stvarima pa ne mogu ali takvih je vrlo malo. Ovi sto su "dobri, ali bjeze od politike", u sustini nisu dobri jer nema nikakve koristi od njih. Oni bjeze od politike, bjeze od odgovornosti, bjeze od podrzavanja progresivnih opcija, i na kraju krajeva ostavljaju prostor da ovi losiji budu najbolji medju nama. Mozemo se ne slagati ali tako ti to nekako dodje.
Tesko buraz. Ja sam par ljudi nagovarao da udju u politiku, svi su sa prezirom odbili. Smatraju da nema kriticne mase i da bi samo potrosili vrijeme bez da ista konkretno urade. Vecina se ispalila vanka.

80% nasih ljudi voli galamdzije i kabadahije. Jedan obrazovan, pristojan covjek, nema ni promil sanse u srazu sa kabadahijom. Pogledaj Hadzikadica, ljudi smatraju da je premekan, da ne zna promijeniti automobilski tocak, da izgleda pederasto i sl. Vecina nasih ljudi svrsava na Putina, Erdogana, Caveza i slicne 'jake' lidere, autokrate i diktatore.

Ja sam recimo glasao za Sanju Renic iako potpuno svjestan da je potkapacitirana. Makar se trudi, ima dobru namjeru. I to je nesto. Nasa stranka je ako nista drugo kulturoloski iskorak u odnosu na seljacine na vlasti.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#39771 Re: Zeničani

Post by belfy »

Kikibombona wrote: 24/01/2020 16:17
ExNihilo wrote: 24/01/2020 13:49
Ja_Ja wrote: 24/01/2020 13:13 Sad mozes tek da zamislis kakvi smo mi kad smo birali taj olos kao najbolje medju nama?!
Manite se tih floskula "najbolje među nama". Niti su političari najbolje što jedno društvo ima da ponudi, niti su među njima nužno najbolji oni koji osvoje najviše glasova, a samim tim i mandat.
Poznajem nekoliko vrhunskih pojedinaca i svi su daleko od politike. Ljudi koji ulaze u politiku su uglavnom nesposobni napredovati bez politike.

E sad, kada bi se pojavio neko sa karizmom, ostvaren mimo politike, kome ljudi vjeruju, mozda bi mogao privuci entuzijaste spremne na zrtvu zarad opsteg dobra. Da se napravi lokalna stranka od kvalitetnih pojedinaca. Nesto kao Snaga centra samo skroz drugacije. :D

Struktura stanovnistva je uzasna. Mentalitet ljudi nekompatibilan sa modernim tokovima, blizi Turskoj i Rusiji nego Ceskoj i Austriji. Zatucanost, neznanje, naivnost. Bas, bas lose.
tvoj prvi problem je sto ne razumijes sta je dobar politicar, sto se da jasno vidjeti iz ovog boldiranog sto pricas.
drugi problem je sto ne vidis da je rjesenje upravoovo podvuceno sto si rekao.

dobar politicar je onaj koji zna sa kakvom strukturom stanovnistva radi i kako im pozitivne promjene, cak i one koje im se ne svidjaju, predstavi kao dobre ili barem prolazne. bas kao sto roditelji rade sa djecom. znas da dijete ne moze shvatiti sve ono sto mu govoris, ali moras naci nacin da dopres do njega da isto usvoji nesto pozitivno. zato je tesko biti dobar politicar u mirnim vremenima.

i, opet si, samo jedan licemjer. sam kazes kako si nagovarao ljude da se bace u politiku, a ti je toliko bistris, a ne ides sam u nju. a ti ljudi odose dalje... sto se ti, tako potkovan i svestran nisi ukljucio u istu? guras druge gdje sam ne bi isao? i to neke bolje od sebe?

ja mislim da bi bilo dobro da malo popricas sam sa sobom, pa da nam javis sta ste se dogovorili...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39772 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

belfy wrote: 24/01/2020 21:54tvoj prvi problem je sto ne razumijes sta je dobar politicar, sto se da jasno vidjeti iz ovog boldiranog sto pricas.
drugi problem je sto ne vidis da je rjesenje upravoovo podvuceno sto si rekao.

dobar politicar je onaj koji zna sa kakvom strukturom stanovnistva radi i kako im pozitivne promjene, cak i one koje im se ne svidjaju, predstavi kao dobre ili barem prolazne. bas kao sto roditelji rade sa djecom. znas da dijete ne moze shvatiti sve ono sto mu govoris, ali moras naci nacin da dopres do njega da isto usvoji nesto pozitivno. zato je tesko biti dobar politicar u mirnim vremenima.

i, opet si, samo jedan licemjer. sam kazes kako si nagovarao ljude da se bace u politiku, a ti je toliko bistris, a ne ides sam u nju. a ti ljudi odose dalje... sto se ti, tako potkovan i svestran nisi ukljucio u istu? guras druge gdje sam ne bi isao? i to neke bolje od sebe?

ja mislim da bi bilo dobro da malo popricas sam sa sobom, pa da nam javis sta ste se dogovorili...
Razgovori su bili lezerni, bez narocitog insistiranja. Da ne ispadne da sam bio napadan. Predlagao sam ljudima koji su znatno kvalitetniji od mene, za koje smatram da bi mogli uraditi dobar posao. Tu sam da poguram u domenu mogucnosti.

Nisam kalibar za velike stvari. Nije mi tesko priznati, nemam problem sa tim. Smatram da sam odgovorna osoba, ne prihvatam poslove koje ne mogu kvalitetno uraditi. Mogu rizokovati sa svojom imovinom - ugroziti druge, pojedinca ili vecu grupu ljudi, preuzimajuci na sebe posao kojem nisam dorastao - to nikada ne bih uradio.

Ljudi koji se bave politikom u BiH nemaju nikakve moralne skrupule, ni svijesti ni savjesti. Ma nista. Svjedoci smo da totalne neznalice, nekompetentni ljudi, vode pojedina ministarstva od ogromne vaznosti za drzavu i drustvo.

...

Dobar politicar je onaj koji ima dobre rezultate. Dobre za drzavu i drustvo.

Bake, Mile Dodo su dobri za sebe. Vjesto manipulisu zatucanim i sludjenim narodom.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#39773 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Ne psujem pa ne znam koja psovka bi bila adekvatna ali ove jutros zaleđene ceste i trotoari su sramota i bezobrazluk bez ikakve mjere.
Ugovorili su zimsko održavanje i za ova dva mjeseca održavanje ih nije koštalo ni marke, pa nisu mogli bar jutros posuti malo soli po cestama i trotoarima. U 9 sati svi trotoari ledeni a Titova kao glavna pješačka zona liči na hokejaški teren.
Fuj,..
Slika i prilika tog gradskog ( seljačkog) vijeća i seljačkih ratnoprofiterskih firmi.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#39774 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Ci-Nick wrote: 25/01/2020 09:27 Ne psujem pa ne znam koja psovka bi bila adekvatna ali ove jutros zaleđene ceste i trotoari su sramota i bezobrazluk bez ikakve mjere.
Ugovorili su zimsko održavanje i za ova dva mjeseca održavanje ih nije koštalo ni marke, pa nisu mogli bar jutros posuti malo soli po cestama i trotoarima. U 9 sati svi trotoari ledeni a Titova kao glavna pješačka zona liči na hokejaški teren.
Fuj,..
Slika i prilika tog gradskog ( seljačkog) vijeća i seljačkih ratnoprofiterskih firmi.
kud ćeš zorom, i tebi sve smeta.
strpi se malo, sad će proljeće
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#39775 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma i prije je bilo leda kad padne ledena kisa, svuda. Jutros prskao sredstvo za odledjivanje sajbe, ne pomaze nista, debeo sloj leda
Post Reply