Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#37902 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Vjerovatno se neka balavurdija fura na srpsko podzemlje 90tih.. Stoka, ne može gledat ništa lijepo... U svakom slučaju, odron
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37903 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Bobi wrote:Ne trebaš biti doktor nauka da ocjenis da je auto nepropisno parkirano..pa u US to privatnici rade , imas vozilo potpises ugovor i olaaaa :mrgreen:
Treba dati privatnicima da dizu auta, pa bi onda vidjeli reda kad su pare u.pitanju.

Ovaj pauk danas digne.mozda nekoliko auta, a moze se svaki dan podici stotina.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#37904 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

https://www.zenicablog.com/izvjesna-pro ... aBD1_oxkSQ

Hahah, ovo samo kod nas ima, u hotelu neko ima stanarska prava...zar su etazirali hotel?
Hahaha :run: :-) :lol:
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#37905 Re: Zeničani

Post by macchiato »

Jel' me ovo ruke varaju ili opet nema grijanja?

Sakloni i sačuvaj. :-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#37906 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Parkinzi do sada nisu imali legalnu osnovu da dizu bilo sta. Kod nas je to tako nakardno uradjeno da su oni samo mogli da dizu auta kojim bukvalno istekne npr. naplata na njihovim mjestima a vlasnika nema ili ako neko nelegalno parkira na naplatno mjesto itd. Nisu mogli da dizu auto sa trotoara, zelenih povrsina, itd. Nadam se da ce se sad to uredovati i da ce ova masina raditi 24/7 bez prestanka. Najbolji lijek za svaki javasluk je kad udari po dzepu. Pa tako ni ovaj parking javasluk nece prestati dok se ne krene lupat po dzepovima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#37907 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

mogu oni dizati auta non stop,imaju li gdje odlagati više od 10-15 auta u istom trenutku?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37908 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Vidio sam lisicu na GGM maloprije :?
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#37909 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ja_Ja wrote:Parkinzi do sada nisu imali legalnu osnovu da dizu bilo sta. Kod nas je to tako nakardno uradjeno da su oni samo mogli da dizu auta kojim bukvalno istekne npr. naplata na njihovim mjestima a vlasnika nema ili ako neko nelegalno parkira na naplatno mjesto itd. Nisu mogli da dizu auto sa trotoara, zelenih povrsina, itd. Nadam se da ce se sad to uredovati i da ce ova masina raditi 24/7 bez prestanka. Najbolji lijek za svaki javasluk je kad udari po dzepu. Pa tako ni ovaj parking javasluk nece prestati dok se ne krene lupat po dzepovima.
Mislim meni je svijedno, u Ze zivim u centru i volio bih najvise zbog seljaka koji "salaze" u grad da pocnu i parking pored sopinga naplacivati. Ali svakako neka dizu auta od sviju kada dignu i od malih ministira, a ne prolaze pored njih, a sprovode pravila prema obicnom narodu.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#37910 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kamen spoticanja wrote:Vidio sam lisicu na GGM maloprije :?
Krenula u nocnu smjenu u gradsku PR sluzbu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37911 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ja zivim u centru a oni koji ne zive neka crknu
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#37912 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ebe se i njima kada sjeku sumu... Na isto dodje. ;-) Samo sto oni ugrozavaju nase zivote.

Mislim, kada trebas u soping nemas nikad mjesta, trebalo bi ga naplacivati ili makar prvi sat djaba ostalo se placa. Nije ni uredu parkirati i zauzimati mjesto musterijama. A parking u KBZ se placa dok bi trebao biti bepslatan.
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#37913 Re: Zeničani

Post by macchiato »

Tamo kod šopinga ima ponešto oronulih i napuštenih auta, tačno se vidi da stoje mjesecima. A što da vlasnik plaća novac i razbija glavu gdje odložiti krntiju, kad može truhnuti na besplatnom parkingu. :roll:

Takav otpad treba momentalno sklanjati sa parkinga.


I hoće li ona škrtica Džananović konačno ugraditi svijetlo na parkingu? :oops:
Čitav centar je u oronulom stanju, još samo čekam kad će skinuti i onu plastiku sa wc šolja, s obzirom da redovno nema ni papira ni sapuna. Pa bar su jebeni papir i sapun neki minimum koji bi trebao nuditi u tržnim centrima.

Ja mislim da se ondje od otvorenja nije prstom mrdnulo (a ima nekih deset godina od toga), ne računajući lokale i radnje koji sami uređuju i renoviraju svoj prostor.
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#37914 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Koliko je do centra, toliko je i do ljudi, vjeruj mi. Vezano za wc, zidove i ostalo. Za rasvjetu vani se slazem, treba obnovit
Sto se tice auta, 10tak je tu uvijek i ne micu se mjesecima. Dzabice suh parking. Od toga je Scenic zeleni zauzeo 2 mjesta a on je tu najduze
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#37915 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Kad bi znali da ljudi kradu osvježivač wc šalje, ne bi vjerovali, a tek toalet papir...

Šta je sa forumom u zadnje vrijeme, par dana nikako nisam mogao pristupit?

Bobi, šta je reći?
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#37916 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa u lift ljudi uvozili robu na paletaru i tada je i crko jer je stalno bio opterecen. Pa je neko na krovu na liftu izbio vrata iz lezista. Stepeniste s krova do podruma stalno krece jer se balavurdija potpisuje po zidovima. Po wcu svako malo se moze naci prosut tecni sapun il rolna toalet papira u umivaoniku, mokra. U pisoarima zvake, maramice, opusci. U solji redovno govna ostanu. Udjem u wc a voda tece, nema nikog. Itd. To je samo ono sto ja vidim. Vjerujem da ima jos tih stvari koje neodgojena stoka radi tako da to kompletno stanje prvo od nas ide. Pa 80% ljudi izadje iz wca i ne opere ni ruke. :-)
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#37917 Re: Zeničani

Post by notsure »

http://zenicainfo.ba/2019/11/09/minista ... ma-zenice/

Polako ali sigurno, od šiša-ministra do tender-ministra. Radi mali, ljubi ga babo. Pardon, ljubi ga "zastupnik A-SDA u Skupštini ZDK gospodin"
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#37918 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jel ovo pocinje predizborna :D ? Moze brate pisati sta hoce, ali koja ce budala glasati za njih, osim naravno ciganchadi iz okoline epicentra "moci" :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37919 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Big deal trosit pare iz budzeta :mrgreen: iz preuzetih programa nekih proslih vlada .Posao je ako dobijes 5 miliona a ti uradis posla za 8 miliona a ne da uradis posla za 2 miliona :lol: .
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#37920 Re: Zeničani

Post by belfy »

clio_dci120 wrote:
Ja_Ja wrote:Parkinzi do sada nisu imali legalnu osnovu da dizu bilo sta. Kod nas je to tako nakardno uradjeno da su oni samo mogli da dizu auta kojim bukvalno istekne npr. naplata na njihovim mjestima a vlasnika nema ili ako neko nelegalno parkira na naplatno mjesto itd. Nisu mogli da dizu auto sa trotoara, zelenih povrsina, itd. Nadam se da ce se sad to uredovati i da ce ova masina raditi 24/7 bez prestanka. Najbolji lijek za svaki javasluk je kad udari po dzepu. Pa tako ni ovaj parking javasluk nece prestati dok se ne krene lupat po dzepovima.
Mislim meni je svijedno, u Ze zivim u centru i volio bih najvise zbog seljaka koji "salaze" u grad da pocnu i parking pored sopinga naplacivati. Ali svakako neka dizu auta od sviju kada dignu i od malih ministira, a ne prolaze pored njih, a sprovode pravila prema obicnom narodu.
ono kad se lonac ruga loncu, bas kao i:
clio_dci120 wrote:Ebe se i njima kada sjeku sumu... Na isto dodje. ;-) Samo sto oni ugrozavaju nase zivote.

Mislim, kada trebas u soping nemas nikad mjesta, trebalo bi ga naplacivati ili makar prvi sat djaba ostalo se placa. Nije ni uredu parkirati i zauzimati mjesto musterijama. A parking u KBZ se placa dok bi trebao biti bepslatan.
ne znam ko se to do sada uspio parkirati nekome u uredu, ali to sigurno ne bi bilo u redu...
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#37921 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ja sam od shishe itekako profitirao, evo nagradio se budzetskim novcem, a i ti da si se malo vise bavio svojim poslom, nego tudjom gramatikom, bio bi sposoban ostati u BiH, a ne ici jirgetiti Svabama po Mackanjoj. ;-)
Evo sta ti vrijedi tvoja gramatika, kada nisi bio sposoban u Bosni uspjeti. :D :wink:
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#37922 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ako bi negdje trebalo staviti lezece, to je ovdje. Stvarno je najgora ulica u gradu.
A vala ja i kao pjesak uvijek cekam da se auto zaustavi, pa prelazim.
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... o-produzio
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#37923 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Vidljivost losa zbog drveca, rasvjete kao da i nema i onda faktor nedostatka mozga. Koji retard trebas bit da produzis nakon sto si udario nekog? Na kraju, danas je sve pokriveno kamerama, gdje pokusavas pobjeci? Ako vec nema savjesti...
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3265
Joined: 28/01/2012 11:38

#37924 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

clio_dci120 wrote:Ja sam od shishe itekako profitirao, evo nagradio se budzetskim novcem, a i ti da si se malo vise bavio svojim poslom, nego tudjom gramatikom, bio bi sposoban ostati u BiH, a ne ici jirgetiti Svabama po Mackanjoj. ;-)
Evo sta ti vrijedi tvoja gramatika, kada nisi bio sposoban u Bosni uspjeti. :D :wink:
Ma ja, ko ga jebe kad se "nije snašao".
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#37925 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:Vidljivost losa zbog drveca, rasvjete kao da i nema i onda faktor nedostatka mozga. Koji retard trebas bit da produzis nakon sto si udario nekog? Na kraju, danas je sve pokriveno kamerama, gdje pokusavas pobjeci? Ako vec nema savjesti...

pa valjda je javljeno polociji ,broj tablica je dovoljan
Post Reply