Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37726 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

U Sarajevu jutros se SDA buni sto sestorka ne rjesava pitanje zagadjenja a u Zenici SDA ne dolazi na tematsku sjednicu o zagadjenju i akcionom planu za zeleni grad. Dvije kontra politike na udaljenosti 60 kilometara

Kakva stranka u pm.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#37727 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Nivelacija wrote:U Sarajevu jutros se SDA buni sto sestorka ne rjesava pitanje zagadjenja a u Zenici SDA ne dolazi na tematsku sjednicu o zagadjenju i akcionom planu za zeleni grad. Dvije kontra politike na udaljenosti 60 kilometara

Kakva stranka u pm.
nacionalisticka.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37728 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Nivelacija wrote:U Sarajevu jutros se SDA buni sto sestorka ne rjesava pitanje zagadjenja a u Zenici SDA ne dolazi na tematsku sjednicu o zagadjenju i akcionom planu za zeleni grad. Dvije kontra politike na udaljenosti 60 kilometara

Kakva stranka u pm.
Boli pivica qrac
U Starini je cist zrak
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#37729 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio_dci120 wrote:Ma budite pametni pa ga nalemajte negdje, ne pustite da vam rusi radna mjesta i buducnost...radi vam o glavi sto bi se reklo.
ti si glup ko kurac, u to nema sumnje, i neka si. ali nemoj pisati ovakve stvari. podstrekavanje je krivicno djelo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66054
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37730 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Samo za odredjena krivicna djela :mrgreen: inace ide pod saucesnistvo :P
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#37731 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ovo

onako kako je napisano ,ja shvatih da se jednostavno ne moze vjerovati bilo kopjoj osobi koja se zove smajo doglod
moet inace ne zna sa rijecima pa se pogresno odrazio ;)
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#37732 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

moet-perignon wrote:
Tempo wrote:sve u svemu, on je mislio da si ti nacionalista, a ja sam mislio da je on i svi smo reagovali protiv nacionalizma. jebo te, mozda ipak ima nade za nas.

sjajno!
nasmijao si me. :)
i meni srce tuklo od srece, jer je danak htio da se bije sto sam, mozda, fasci. :)
mozda ;)
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37733 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

slavemaster wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ovo

onako kako je napisano ,ja shvatih da se jednostavno ne moze vjerovati bilo kopjoj osobi koja se zove smajo doglod
moet inace ne zna sa rijecima pa se pogresno odrazio ;)

da, Odrazavam se, genije. :)

tvoj kapacitet za razumijevanje lingvistike i misaonih izrazaja je NULA, a ni slovopis ti nije jaca strana.

idi se Reflektiraj.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37734 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

kamen spoticanja wrote:
Nivelacija wrote:U Sarajevu jutros se SDA buni sto sestorka ne rjesava pitanje zagadjenja a u Zenici SDA ne dolazi na tematsku sjednicu o zagadjenju i akcionom planu za zeleni grad. Dvije kontra politike na udaljenosti 60 kilometara

Kakva stranka u pm.
Boli pivica qrac
U Starini je cist zrak
Kameni mozda sam ja mlad i naivan oko te politike, ali kako je moguce da ta SDA delegira za vijece portire, ljude bez skole, ljude sa sela i nikoga iz carsije a najjaca stranka sa najjacom infrastruktorom i bazom.
Zar nema niko u toj stranci mlad, skolovan koji ce se boriti za svoje sugradjane i bolje sutra, cist zrak ? Da li ce se zenicka sela ikada emancipovati ?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#37735 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

U ovakvom okruzenju nikada. Sistem je napravljen da se ljudi ne emancipuju. Jednoumlje je pozeljna "vrlina". Ne postoje trenutno progresivne snage u gradu koje mogu da donesu pozitivne promjene. U Sarajevu je Nasa Stranka radila 10 godina kroz sistem pozitivne opozicije. Ljudi su donosili prijedloge, amandmane, incijative, radili sve sto bi aktivna i pozitivna opozicija trebala da radi. Kod nas tog nema. SDP Zenica, pa i Nasa Stranka Zenica su malo blaze verzije fb stranica Carsije, Salivenog, i ostalih. Imamo neki mentalni blok koji nam ne dozvoljava da budemo drugaciji, a nemamo plan kako to da prevazidjemo. Dubioza opsta, je jedini opis za danasnju situaciju.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#37736 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Da li neko zna koliko visoko moze biti ograda oko kuce? Planiram da ogradim svoju avliju pa me zanimaju pravila oko toga.
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#37737 Re: Zeničani

Post by notsure »

Nivelacija wrote:Kameni mozda sam ja mlad i naivan oko te politike, ali kako je moguce da ta SDA delegira za vijece portire, ljude bez skole, ljude sa sela i nikoga iz carsije a najjaca stranka sa najjacom infrastruktorom i bazom.
Zar nema niko u toj stranci mlad, skolovan koji ce se boriti za svoje sugradjane i bolje sutra, cist zrak ? Da li ce se zenicka sela ikada emancipovati ?
Ti kao da ne znaš kako kod nas funkcioniše politika.
U GV ne treba slati nekoga ko misli svojom glavom, ko ima inicijative, ideje... treba ti samo neko ko je poslušan i ko neće izdati kad se glasa za ili protiv. Vijećnike se ne pita, oni su tu da slušaju. Ko ima pare i moć, donosi odluke, a ruke su tu samo da se dižu za sitne pare.
Ponekad se propusti neko da osvježi ali samo tako da donese više glasova, ali ako se izdigne imalo brzo leti s pozicije. Ovo kod nas nije demokratija, ovo je partiokratija najgore vrste. Vladavina mafijaških organizacija zvanih političke stranke.
Što reče neko, svaka država ima mafiju, samo naša mafija ima državu.
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#37738 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

:wink: Koo
moet-perignon wrote:
slavemaster wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ovo

onako kako je napisano ,ja shvatih da se jednostavno ne moze vjerovati bilo kopjoj osobi koja se zove smajo doglod
moet inace ne zna sa rijecima pa se pogresno odrazio ;)

da, Odrazavam se, genije. :)

tvoj kapacitet za razumijevanje lingvistike i misaonih izrazaja je NULA, a ni slovopis ti nije jaca strana.

idi se Reflektiraj.
Možda nije, al zato prepoznam supka izdaleka :wink: zivio
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37739 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

https://www.072info.com/vrace-neko-moze ... EXs-9kPC10
:thumbup:
A ovde druze Nivelacija mozes dosta lijepo shvatiti u kojem je qurcu zenicka SDA i kako politiku i procese shvata seoska varalica iz Starine i druzina

Koga boli qrac jel sjednica bila sazvana po nekakvim poslovnicima
Kad se radi o zagadjenju dodjes i popusis Japancu ako treba samo da ti zrak bude malo cisci
Al jok...pandani salivenu su njihov domet
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37740 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Leleee, i kameni poceo psovat :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37741 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Bobi wrote:Leleee, i kameni poceo psovat :mrgreen:
:D
Malo sam se iznervir'o
A i vidim da je trend :oops:
Kash nas ba poceti banovati?
Postalo je klaustrofobicno na ovim stranicama
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37742 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kamen spoticanja wrote:
Bobi wrote:Leleee, i kameni poceo psovat :mrgreen:
:D
Malo sam se iznervir'o
A i vidim da je trend :oops:
Kash nas ba poceti banovati?
Postalo je klaustrofobicno na ovim stranicama

pa zasto ne nabijete nogom u guzicu tog celavca?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37743 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Jel ovo grijanje ne radi?
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37744 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kamen spoticanja wrote:Jel ovo grijanje ne radi?

cijenit cu da odgovoris na pitanje, kako se moglo desiti da jedan mali pivic bude predsjednik? kakav je to utjecaj imao da bi danas bio
sve to sto jeste? nikako mi se ne svidja kako se bahati i sepuri sa privatnim vozacem. kad god sam u zenici, nabasam na njega.
da li taj tip ikada radi i na fakultetu ili u stranci?
sto on zapravo radi?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37745 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Zato sto mi prdimo po forumima/kafama i glumimo carsiju pametnjakovice , a seljacine brizonje se laktaju dok ne zajasu.

@kamen grijanje je ok, fercera.
Last edited by Nivelacija on 31/10/2019 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37746 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Nivelacija wrote:Zato sto mi prdimo po forumima/kafama i glumimo carsiju pametnjakovice , a seljacine brizonje se laktaju dok ne zajasu.
U sridu...
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#37747 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kako sam cuo idu stranacki SDA izbori, a protukandidat Pivicu je Kaknjo :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#37748 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Nivelacija wrote:
@kamen grijanje je ok, fercera.
Kod mene ledeni :?
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#37749 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Nivelacija wrote:Zato sto mi prdimo po forumima/kafama i glumimo carsiju pametnjakovice , a seljacine brizonje se laktaju dok ne zajasu.

@kamen grijanje je ok, fercera.

ne mislim da je to problem.
taj pivic je non-stop po kafanama. mislim da je i sada u nekoj kafancugi, oblizuje brke od pive i samozadovoljno se ceri.
opet, on je dosta mlad uspio sve "uvezati". neko mnogo nadareniji od njega nije uspio da dodje do izrazaja.
taj mali je ko onaj debeli zahiragic, ne bi me iznenadilo da bude nekad predsjednicki kandidat.

kao u Maupassantovoj knjizi Bel Ami.
nezajazljivi pivic jednom ce postati krupna i bitna figura, i dirgirat ce pametnijima od sebe da se guse u smradu.
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#37750 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa dragi kameni, pored flase rakije tvoji zaratise oko Hane. Mislim nije ni bila losh pichic u mladje dane, ali evo cujem od nekih kolega da je redovno Aliju psovala, a sada vam u stranci. Haman da najbolje prolaze ti sto Aliju psuju :D
Trebas se i ti ubaciti u igru, iz prikrajka da zajebes Hodizca i Pivkana :lol:
Zna mala kako da se penje, sto preko kurca sto u stranackoj hijerarhiji :lol:
Post Reply