Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#34026 Re: Zeničani

Post by channel10 »

A grob te j...

Kako samo jedni te isti likovi cirkulisu za najjace funkcije? Ove stranke su kriminalne organizacije i nista vise....Kad sude nekom njihovom clanu, treba suditi i cijeloj stranci.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#34027 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Prva asocijacija direktor razvojne banke Salko Selman,.. :lol:
ako nisi "dobro sposoban",.. nema smisla da budeš direktor sa "širokim mogućnostima",.. :run:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#34028 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10 wrote:Neka navuku stotinjak kubika pijeska, eto i plaze. Onda jos samo more fali :mrgreen:

Salu na stranu, ali meni ne smeta ako ce biti koja basta. Bolje i to nego onakva ledina, ni na sta nalik.

Ja ih podrzavam da sto prije urede kompletnu ulicu jer ovakva kakva je, nije ni za predgradja, a kamoli ne za centra grada.

Ko je O.S.?
ona skalamerija je sramotna
i koncept basti onde nema nikakvog smisla
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#34029 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne znam kako su zamislili, ali mislim da je bolje i to (ako ce fino srediti) nego ona ledina, ko pista aerodroma, sa onim visokim ivicnjacima.

Haman sam medju rijetkim koji je za... Ali ni prvi ni posljednji put :)

Da oni hoce sto prije obezbijediti pare da se cijela ulica uradi kako treba sa tim podzemnim garazama, pa neka kosta koliko god da kosta. Kad je mogao rahmetli Huso ostaviti iza sebe nesto, neka i ovaj nesto ostavi, a da valja.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#34030 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Onaj konj prije dvije godine veli da će to do ove godine biti završeno (javno-privatno partnerstvo). Očito da je završeno...
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#34031 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Imamo ubjedljivo najruzniji i najogavniji centar grada u drzavi :D
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#34032 Re: Zeničani

Post by notsure »

N.N. wrote:Imamo ubjedljivo najruzniji i najogavniji centar grada u drzavi :D
Nemoj tako, baš su lijepi oni prodavači gaća i cigara na rasklimanim pločama.
Ne zna se je li ljepši južni ili sjeverni ulaz u tržnicu.

Image
Image
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#34033 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Nikad mu ja tu nebi sjeo, prvo što bi se osjećao kao u izlogu a drugo što se ta površina od Kamenog mosta do Bosanke ljeti ugrije na 60 stepeni.
A što se pijace i centra grada tiče,..teško da može gore.
Možda jedino da ponovo krenu sa dovozom robe na konjima i magarcima pa da ih vežu za ogradu na Kamenom mostu.
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#34034 Re: Zeničani

Post by likce »

Spletom okolnosti pogledam sjednicu gradskog vijeca mislim prvi put u zivotu i tek vidim u kojim smo mi g.....
Pa ko nas vodi i u kakvoj prciji mi zivimo,cudi me kako nas zemlja ne proguta

Gledao sam skoro sat vremena i niko da je ostavio utisak na mene, ni govorom, ni karizmom, ponasanjem niti bilo cime, mada ih ni neznam imenima. Ustvari bio je jedan covjek, onako realan i sa nastupom ali mu neznam ime, mislim da sjedi do one crne sekretarke.

A ova sto vodi ovaj cirkus, ova presjedavajuca je prica za sebe, i govorom i nastupom :run: :run:

Fudo, naravno isto prica za sebe, prekinuo sjednicu jer nije usvojen reg.plan za trg rudara
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#34035 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

moet-perignon wrote:
Ci-Nick wrote:
seoBIH wrote:Pa imaš video, sve odgovore na njemu.

Obilaznica ista kao i ova traka kroz tunel.

Sto se tice ovog stanja, meni nije zao, iako sam u istim govnima. No kako narod nije zaslužio bolje, molim Boga da bude još gore. Pa ko izdrži izdrži.
i na tom tunelu se testira koliko se može podnijeti.
A može se podnijeti koliko god treba,..ponižavanje glupog naroda može ići u nedogled.

dio sam nekih vec napisanih inicijativa. mogu kazati da se JP Ceste vjesto izvlace. odazovu se, ali uvijek nesto izblefiraju, smire i izvrdaju, pa zbrisu.
u zadnjem im je laknulo sto imaju ministra raminog idiota, koji na svaki shugavi sastanak dolazi praznih ruku i jedino on drzi mobitel na stolu, dok drugi
drze neke papire i olovke (barem se pretvaraju da su zainteresirani), i klima glupavom glavom.

posto je dijete totalno glupo i naivno, njegov odgovor je bio da ocekuje od JP Cesta da ce ispostovati dogovoreni rok, a to je do septembra kada
bi se izvodili grubi radovi a od septembra bi se radili kozmeticki potezi u nocnim smjenama.

JP Ceste su ovaj put pozvale samo Ganica i tog mamlaza raminog, i potpuno su izbjegli susret sa ovom postavkom gdje su vrlo obrazovani i svjesni ljudi, medju njima pravnici, privrednici kojima je pun k* gubitaka, i ljudi koji su utjecajni - izbjegli su i sreli se sa debilom i Ganicem.

prvi put su se (u decembru 2018.) sreli sa predsjednicima mijesnih zajednica, kojima covjek moze iz fazona pricati zvake i progutat ce ih. totalni naivci, i uopste nemaju taj intelektualni kapacitet da pojme sto su dogovorima dobili, a sto izgubili.

sve u svemu, JP Ceste su skuzile da imaju posla sa francuskim sobaricama, i kao fol ispostuju svoju duznost, izadju na mejdan i naprave dogovor,
koji ide jedino njima u korist.

oni samo hendluju. znaju da postoje ljudi koji ih s pravnog aspekta mogu totalno eliminisati, ali nekako idu na foru kod ovih francuskih sobarica
i raminog krmka.

EDIT: a ostala svjetina, ona ima ledja da trpi. danas je tacno taj prizor bio: ljudi izadju iz auta, rastegnu se, pricaju i tako sebi skrate vrijeme cekanja. sudeci po tim njihovim pokretima, ocito imaju vremena napretek pa im je to samo neka drustvena aktivnost.
drugi dio svjetine komentarise po facebooku i ljute se, ali objektivno kad bi dobili zadatak da sjednu i napisu inicijaitvu, izvrdali bi isti tren.
treci dio suti, jer ga boli dupe ako ne ide tim putem, i ne tice ga se. prava slika onoga da se ne bune kad dodju po komuniste, pa onda jevreje, pa pedere, pa rome... samo nek ne dodju do njih, nemoj da izmicu iz komfora.

nemamo svijest i tacka. shugava Zenica se pushi godinama, i ne kuzimo da smo prasinjavi, ali dobro nam je - idemo u carpe diem ili dubrovnik, kao gospoda.
Kakva je danas situacija, jel se opet čeka po 2 sata? Kakva je situacija kroz tetovo, može li se ići iz smjera zenice?
zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#34036 Re: Zeničani

Post by zebih62 »

Ovo i mene interesuje , trebao bih u petak prema ZG a ne ceka mi se sat - dva na 35 C.
Cuo sam da nesto asfaltiraju na tom putu za Nemilu ,pa ako neko ima friske informacije ? Zadnji put sam isao tim putem prije jedno mjesec I po i to je bukvalno bio rodeo do onog plavog mosta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#34037 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

prijatelj prije tri sata iz pravca zenice cekao 50 minuta na polazak
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#34038 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ja bih za ZG isao preko Travnika za Banja Luku i onda dalje autocestom sjeverno. Jest da je duze al bar otprilike znas sta te sljeduje. U Vranduku mozes ostat 2 sata na istom mjestu, bolje je ta dva sata vozit
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#34039 Re: Zeničani

Post by Casual's »

I ja sam neki dan preko Vlasica isao za BL, kaze mi kolega da sam bar 1,5h ustedio.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34040 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

vikendom je podnosljivije. ujutro krenes, gotovo i da ne stojis pred tunelom.
ako u zagreb ides, preporucujem ti da izbjegavas onu jutarnju guzvu do 8:00 sati. od 6:00 do 8:00 je ludnica, a od 8:00 do 9:30 je mirniji period.

no jucer mi je policajac koji je tamo rasporedjivao saobracaj rekao da je uzrok guzvama sto radnici asfaltiraju taj dio koji je problematican.
rekao mi je da bi trebalo da zavrse danas-sutra, ali da su ta cetiri dana bila katastrofa. od danas je neka stabilizacija, i vjerujem da bi do petka
moglo da bude drugacije u odnosu na prosli petak ili vikend kada se cekalo po 2 ili 3 sata.
tih 50 minuta cekanja danas pokazuje da je govorio istinu. tokom ove sedmice rade na asfaltiranju i rijesavanju gluposti koju su napravili.
kao da su nekoordinisani i radnici i nadzornici i svi ti iz Heringa i JP Ceste.

no ako ides u petak, preporucujem ti da ides preko tunela. biraj termin u 8:00 ili malo poslije 8:00. ne vjerujem da ces cekati duze od 30 minuta.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#34041 Re: Zeničani

Post by seoBIH »

Ne znam kako bilo kakvo asfaltiranje moze imati veze, jer ne rade traku odakle idu auta. Problem je nastao jer je saobracaj prebacen u desnu traku koja je IZROVANA, znaci nema nikakve podloge, pa onda raja ide sporo, a kamioni drugacije ne mogu nego sporo.

Prema onome sto sam ja vidio u tunelu, bilo kakvo asfaltiranje nije ni blizu narednih par mjeseci.

Mozda ti drug nije shvatio, asfalt se radi na tzv. zaobilaznici, malo je sminkaju.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34042 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

seoBIH wrote:Ne znam kako bilo kakvo asfaltiranje moze imati veze, jer ne rade traku odakle idu auta. Problem je nastao jer je saobracaj prebacen u desnu traku koja je IZROVANA, znaci nema nikakve podloge, pa onda raja ide sporo, a kamioni drugacije ne mogu nego sporo.

Prema onome sto sam ja vidio u tunelu, bilo kakvo asfaltiranje nije ni blizu narednih par mjeseci.

Mozda ti drug nije shvatio, asfalt se radi na tzv. zaobilaznici, malo je sminkaju.

jucer i danas asfaltiraju. tokom vikenda je bilo katastrofalno, ali oni rade na sanaciji te strane. kolona ide sada dosta brze nego u cetvrtak, petak, vikend i jucer.
jucer pred tunelom mi je policajac objasnio o cemu se radi, i oni su isto na rubu zivaca zbog tog kiksa od strane Heringa i njegovih radnika, a i JP Cesta.

do petka ce biti stabilnije. do tada su oni glupavci iz JP Ceste zamolili da se ide svuda samo ne tuda.

oni sto iz Zepca vozare svaki dan u Sarajevo na posao, cesce sada idu preko Olova za Sarajevo. vecina iz Zagreb ide preko Banja Luke.
to je tacno. no isto tako ovi u tunelu rade na toj sanaciji. sto tih 50 minuta cekanja dokazuje da je drukcije u odnosu na prosli vikend.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34043 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

evo na ovom video imate izjavu nekog iz JP Ceste da ce se to rijesiti do petka. pogledajte na 1:17:

https://www.youtube.com/watch?v=XVXhK-Z ... gs=pl%2Cwn
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#34044 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

notsure wrote:
N.N. wrote:Imamo ubjedljivo najruzniji i najogavniji centar grada u drzavi :D
Nemoj tako, baš su lijepi oni prodavači gaća i cigara na rasklimanim pločama.
Ne zna se je li ljepši južni ili sjeverni ulaz u tržnicu.

Image
Image
Ja mislim da bi stvarno bio red da ta gamad napisu transparent neki sa izvinjenjem sto ne ispunjavaju tvoje presvjetle uslove ljepote.
Mislim ono, gdje si vidio da raja na pijaci, bilo gdje, prodaje gace i cigare i usto ne izgleda lijepo.
Papanluk na kub, doslovno.
Kako te ba nije stid ovako nesto napisat?
Ne prepoznadoh te pocasni clanu becke filharmonije, o presvjetlo bice, o pojmu ljepote i stila.
Imas li u svom srcu mrvu sazaljenja za tu fukarestinu koja iz pasinluka i dosade dolazi tu svaki dan, čisto da tebi smeta i izgleda ruzno :D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#34045 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nista protiv njih ali policiji citavu familiju od do sto ih ne sklanja sa ulice. Pa majku mu 93 nije ovako izgledalo.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#34046 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Ja ne kontam vas, znaci samo sto tebi nije estetski prihvatljivo i tvom sensibilnom oku ugodno sto raja od muke prodaje na tezgama jer nema drugog izbora, ti validujes oduzimanje robe i kaznjavanje te sirotinje.
Većina dole radi jer nema drugog izbora.
Vjerujem da bi svaki od njih volio bit nakacen na budzetsku sisu i drkat kurac po kancelarijama vazdan i srat o gradu, shishama, o raznoraznim pickama iz banki, opstina i slicne nebuloze koje se ovde trkljaju povazdan.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#34047 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Ispada da situacija opravdava anarhiju.
Imaju buvljak pa nek trguju do mile volje, čak i visokotarifnom robom što se mene tiče.
Al što bi odustajali od najbolje lokacije kad ne košta i nikom ne smeta.
Nisu njih 50, koji se tu vrte jedini ljudi bez stalnih prihoda.
Ima naroda u mnogo goroj situaciji ali poštuju pisane i nepisane zakone grada.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#34048 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Koju anarhiju ljudino, ljudi prodaju na pijaci.
Ne vidim fakat nista loše u tome a ni anarhiju.
Niko od njih nije tu jer uživa stajat na zimi i zhegi, vec da prezive.
To sto tebe boli kurac za to, tvoja stvar al ako nisi musterija, produzis svojim putem i stvarno ne vidim problem.
Ne prodaju ti na glavi, ne prodaju ti pred vratima.
Pijaca ko pijaca, svaki grad je ima i na svakoj se narod snalazi.
Halalite im uhljebi, ne konta fukara da vas toliko bode u oci njihova muka :D
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34049 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Druže, ne prodaju na pijaci nego ispred pijace, o tome se radi. Nek iznajme tezgu i neka prodaju
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#34050 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Njanjavi wrote:Koju anarhiju ljudino, ljudi prodaju na pijaci.
Ne vidim fakat nista loše u tome a ni anarhiju.
Niko od njih nije tu jer uživa stajat na zimi i zhegi, vec da prezive.
To sto tebe boli kurac za to, tvoja stvar al ako nisi musterija, produzis svojim putem i stvarno ne vidim problem.
Ne prodaju ti na glavi, ne prodaju ti pred vratima.
Pijaca ko pijaca, svaki grad je ima i na svakoj se narod snalazi.
Halalite im uhljebi, ne konta fukara da vas toliko bode u oci njihova muka :D
I po tebi nije anarhija iznejeti neku robu i prodavati je na trotoaru, na cesti.
Bez ikakvih uslova i dozvole, stajati tu čitav dan i pljuvati po cesti,..
Ja ne znam jesi li nekad prošao autom od Pišća do Kineskog,..
U kružnom toku obavezno jedno ili dva auta parkirana, na tom mostu se roba istovara i utovara nasred ceste, ovi sa kolicima su zauzeli trotoare, auta parkirana u dva reda,..jednostavno put nije upotrebljiv.
Post Reply