Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#29301 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Throttle wrote:Danas isao na Mokusnice da zavrsim nesto. Mislim Uzunovica put il kako se zove druga poprecna ulica. Ja bih se objesio treci dan da gore zivim i da moram ganjat parking. Na sve strane auta, po trotoarima, na raskrsnicama, u zabranama. Opste ludilo. Ne znam kako urbanistički nije predvidjeno da ima vise parkinga kako raste broj auta, samo se zgrade nabijaju :-)
Pisao o tome ljetos, kada sam isao drugu na naselje...
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#29302 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ja do sad pretezno isao u Armije BiH i Strosmajerovu. Nisam se zavlacio ni trazio parking izmedju zgrada. Fakat je katastrofa. Za lokalce vjerovatno i nije problem jer znaju vec gdje se mogu ustekat, al za ove koji ne dolaze stalno je uzas
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#29304 Re: Zeničani

Post by notsure »

Koja karijera, od prodavača kožnih jakni 92-95 u RK Beograd, preko vatrogasca, (o)pozicionog poslanika, do direktora željeznica.
Sve što zna o željeznici je da zvuk dizelke i zvona na rampi preko pruge pod rodnim prozorom u Janjićima.
Politika je čudo.

https://www.zenicablog.com/federalna-vl ... nica-fbih/
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#29305 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Enis Dzafic je generalni direktor, a Beganovic je v.d. izvršni direktor za pravne i kadrovske poslove.
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#29306 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sljedeci put kada vam neko iz porodice secerasa bude trebao da kupuje lijek xarelto ili januviju, sjetite se da je Nasir Beganovic dobija dzabe od ZZO ZDK :D

A onaj gore SDP demagog sto trazi imena, Marjanovic, Makic, Leontina su Kanton, Velagic Autoceste i td td. Da ne nabrajamo dzabe. Ja sam samo rekao, tako i treba, tako se to radi. Ko je dijelio upaljace na standovima, nagradi ga. A ne kao SDA, sve pozaposljavali osim onih sto su im plakate lijepili i po vazdan standove cuvali. Zato sada i imaju omladine :mrgreen: :bih:
giannibelif
Posts: 1986
Joined: 28/01/2017 22:11

#29307 Re: Zeničani

Post by giannibelif »

Demagogija je to sto vi radite.Opet kazem, iznosite stvari u koje niste bas upuceni.Prva osoba koju ste naveli, zivi van Bosne i Hercegovine.Velagic nikakav u SDP-u ne postoji.Kafe i kafancenja...
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#29308 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Velic u Autocestama, pardoniram :mrgreen:
Suljicka Univerzitet i td td.

Mozemo mi i o Senaidovom zaposljavanju i ZZO :-D
Gdje cete samo onog Bavcica ubaciti, to cemo da vidimo...

Nego, samo pausalno...ahahahah
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#29309 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ideal im je lezi ljebe da te jedem ko i svima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66202
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29310 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

notsure wrote:Koja karijera, od prodavača kožnih jakni 92-95 u RK Beograd, preko vatrogasca, (o)pozicionog poslanika, do direktora željeznica.
Sve što zna o željeznici je da zvuk dizelke i zvona na rampi preko pruge pod rodnim prozorom u Janjićima.
Politika je čudo.

https://www.zenicablog.com/federalna-vl ... nica-fbih/
Gdje i kad on zavrsi fakultet?
giannibelif
Posts: 1986
Joined: 28/01/2017 22:11

#29311 Re: Zeničani

Post by giannibelif »

N.N. wrote:Velic u Autocestama, pardoniram :mrgreen:
Suljicka Univerzitet i td td.

Mozemo mi i o Senaidovom zaposljavanju i ZZO :-D
Gdje cete samo onog Bavcica ubaciti, to cemo da vidimo...

Nego, samo pausalno...ahahahah
Ocito ne mislim na istu osobu, taj momak je privatni preduzetnik i strucnjak u svojoj oblasti.Dalje, ukoliko je neko clan, da li podrazumjeva cinjenicu da je politicki subjekat (bilo koji) ucestvovao u zaposljavanju?Fakturisati omladini SDP-a da neko radi negdje samo zato sto spada pod kvotu mladih je promasena prica.Mozemo i o ZZO-u, sami odete tamo pa istrazite ko to radi od "Omladine" , ako vas zanima.A da nije tog covjeka, bukvalno deset autobusa mladih ne bi dan-danas vidjelo radnog iskustva.I ne nisam jedan od pripravnika, ne radim u javnom sektoru..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#29312 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

giannibelif wrote:Nabrojite mi pet ljudi iz podmlatka SDP-a da rade u institucijama koje ste naveli? Iznosite pausalne i netacne tvrdnje.Dobro sam upucen gdje rade mladi clanovi i kadrovi SDP-a.Listom su svi zaposleni u privatnim preduzecima, nekoliko njih na rukovodecim pozicijama cak,a neki su pokretaci uspjesnih startup prica.Govorim iskljucivo o Zenici.


:wink:
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#29313 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nego, šta je sa kladionicama, taksama, i vitalnim interesom u bošnjaka? Mesnice i dalje u čaršiji?
Bezze ovo kako nema prijenosa sjednice GV.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#29314 Re: Zeničani

Post by belfy »

giannibelif wrote:
N.N. wrote:Velic u Autocestama, pardoniram :mrgreen:
Suljicka Univerzitet i td td.

Mozemo mi i o Senaidovom zaposljavanju i ZZO :-D
Gdje cete samo onog Bavcica ubaciti, to cemo da vidimo...

Nego, samo pausalno...ahahahah
Ocito ne mislim na istu osobu, taj momak je privatni preduzetnik i strucnjak u svojoj oblasti.Dalje, ukoliko je neko clan, da li podrazumjeva cinjenicu da je politicki subjekat (bilo koji) ucestvovao u zaposljavanju?Fakturisati omladini SDP-a da neko radi negdje samo zato sto spada pod kvotu mladih je promasena prica.Mozemo i o ZZO-u, sami odete tamo pa istrazite ko to radi od "Omladine" , ako vas zanima.A da nije tog covjeka, bukvalno deset autobusa mladih ne bi dan-danas vidjelo radnog iskustva.I ne nisam jedan od pripravnika, ne radim u javnom sektoru..
kako to da autobusi mladih ne bi radilo da nije njega, ali on nije zaposljavao?
giannibelif
Posts: 1986
Joined: 28/01/2017 22:11

#29315 Re: Zeničani

Post by giannibelif »

belfy wrote:
giannibelif wrote:
N.N. wrote:Velic u Autocestama, pardoniram :mrgreen:
Suljicka Univerzitet i td td.

Mozemo mi i o Senaidovom zaposljavanju i ZZO :-D
Gdje cete samo onog Bavcica ubaciti, to cemo da vidimo...

Nego, samo pausalno...ahahahah
Ocito ne mislim na istu osobu, taj momak je privatni preduzetnik i strucnjak u svojoj oblasti.Dalje, ukoliko je neko clan, da li podrazumjeva cinjenicu da je politicki subjekat (bilo koji) ucestvovao u zaposljavanju?Fakturisati omladini SDP-a da neko radi negdje samo zato sto spada pod kvotu mladih je promasena prica.Mozemo i o ZZO-u, sami odete tamo pa istrazite ko to radi od "Omladine" , ako vas zanima.A da nije tog covjeka, bukvalno deset autobusa mladih ne bi dan-danas vidjelo radnog iskustva.I ne nisam jedan od pripravnika, ne radim u javnom sektoru..
kako to da autobusi mladih ne bi radilo da nije njega, ali on nije zaposljavao?
Pripravnicki staz ima rok.Traje godinu dana.I u tom periodu su javno izlazili konkursi za prijem pripravnika i gro mladih je tako stekao prvo radno iskustvo.Pokusajte sad da aplicirate?Ne moze, jer niko nista ne zna osim uskih krugova.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#29316 Re: Zeničani

Post by belfy »

giannibelif wrote:
belfy wrote:
giannibelif wrote: Ocito ne mislim na istu osobu, taj momak je privatni preduzetnik i strucnjak u svojoj oblasti.Dalje, ukoliko je neko clan, da li podrazumjeva cinjenicu da je politicki subjekat (bilo koji) ucestvovao u zaposljavanju?Fakturisati omladini SDP-a da neko radi negdje samo zato sto spada pod kvotu mladih je promasena prica.Mozemo i o ZZO-u, sami odete tamo pa istrazite ko to radi od "Omladine" , ako vas zanima.A da nije tog covjeka, bukvalno deset autobusa mladih ne bi dan-danas vidjelo radnog iskustva.I ne nisam jedan od pripravnika, ne radim u javnom sektoru..
kako to da autobusi mladih ne bi radilo da nije njega, ali on nije zaposljavao?
Pripravnicki staz ima rok.Traje godinu dana.I u tom periodu su javno izlazili konkursi za prijem pripravnika i gro mladih je tako stekao prvo radno iskustvo.Pokusajte sad da aplicirate?Ne moze, jer niko nista ne zna osim uskih krugova.
i gdje zavrse ti mladi nakon tog prvog radnog iskustva?
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#29317 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Dva ministarstva - za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoliša te unutrašnjih poslova - mogla bi dobiti A-SDA

:run: :run:
miop
Posts: 1130
Joined: 13/10/2005 12:50

#29318 Re: Zeničani

Post by miop »

Casual's wrote:Dva ministarstva - za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoliša te unutrašnjih poslova - mogla bi dobiti A-SDA

:run: :run:
Sve bliži, s obzirom na novonastalu situaciju, da postane i zvanični kandidat za premijera je i Ramo Isak (A-SDA).
Dva ministarstva - za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoliša te Ministarstvo unutrašnjih poslova - mogla bi dobiti A-SDA.
https://avaz.ba/vijesti/bih/437305/novi ... zastupnika
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#29319 Re: Zeničani

Post by phillie »

Uglavnom nek nam je Bog na pomoci. Bice shiz :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66202
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29320 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sta ima za novu godinu osim trga i trubadura?
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#29321 Re: Zeničani

Post by phillie »

ima kucna radinost, ukoso i bingo :D :D
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#29322 Re: Zeničani

Post by Henry Chinaski »

miop wrote:
Casual's wrote:Dva ministarstva - za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoliša te unutrašnjih poslova - mogla bi dobiti A-SDA

:run: :run:
Sve bliži, s obzirom na novonastalu situaciju, da postane i zvanični kandidat za premijera je i Ramo Isak (A-SDA).
Dva ministarstva - za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoliša te Ministarstvo unutrašnjih poslova - mogla bi dobiti A-SDA.
https://avaz.ba/vijesti/bih/437305/novi ... zastupnika
Aj, kad pomisliš da ne može gore, pogledaš šta se dešava u Zenici. Vi ste utheja za cijelu državu, izdržite...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#29323 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

cuj isak kandidat za premijera,zemljo otvori se
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#29324 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Ramo dva poslanika unovcio ko niko :oops:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#29325 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Koji bi to show bio, Ramo Isak - ministar unutrasnjih poslova, a do neki dan puco po ljudima i zabijao se autima u njih. :lol:
Post Reply