Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28826 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Atego wrote:Dom JNA ? dje je to ?
zgrada Preporoda sada
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28827 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:
Atego wrote:Dom JNA ? dje je to ?
zgrada Preporoda sada
Jos malo :D
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#28828 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pored Zeme, trgovine preko puta Pošte na stanici, uredno stoji auto u desnoj traci, kao što je i običaj od raznoraznih debila, ispred mene ide Passat i zaustavi se pored njega u lijevoj traci i sprema se da izađe :? Šta se mota po tom pilećem mozgu? Kad sam počeo svirat gleda onim telećim pogledom, nije mu jasno i pomjeri se ispred ovog što već stoji i faktički se zaustavi na onoj krivini na ćošku čeličnog :? Radi li išta policija u ovom gradu? Kod Farmacije je već standard da je neko u desnoj traci, evo sad i ovdje. Prije su bili na onom iscrtanom ostrvu parkirani prema kružnom, sad se seljadija prebacila u trake da ostavi i popije pivkanu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#28829 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

neki dan gledam sa balkona u blatusi parkiran kombi na pj. prelazu,svom širinom,citav pjesacki zauzet,kod ove nove zgrade,prolaze gradjani,nekoliko minuta gledam,niko ni da pomisli da nazove policiju,i na kraju i pjesacka patrola policije prodje,obidje,niko nista
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#28830 Re: Zeničani

Post by Partijaner »

Ima hajvana svakakvih, neku noc se zadesim ovdje na mokusnicama uzeo sendvic u Velmi i sjedim ispred kad ide lola iz kruznog prema konzumu predje na suprotnu traku preko pjesackog da se parkira ispred velme :-) :-)
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#28831 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

channel10 wrote:Ide, ali sta imate od toga, kad vas nema nigdje?

Jos ste dobro prosli s obzirom na to sta se radilo zaposlenim po firmama u Ze, a vjerovatno i u kantonu.
To su i radili jer su znali da će loše proći.. Nevjerovatan je pritisak bio u firmama i vidjelo se da su nervozni i da je belaj u najavi. Mislim da oni u SDA misle da su odlično prošli kakve su prognoze i očekivanja bili.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28832 Re: Zeničani

Post by Bobi »

lethalthreat wrote:Evo ođe
Image
Idiotluk u režiji gradske uprave !
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#28833 Re: Zeničani

Post by lethalthreat »

Approved by Fudo :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28834 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ne bi me cudilo da i ovo radi neko iz "kriminalnog miljea" jer s njima se najlakše utali .
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28835 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ma samo nek se gradi :mrgreen:
ili sto bi spostovani @norm rek'o "jos ima vremena" :oops:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28836 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Projekat star par godina, investitor Dzananovic (njegov je prostor)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28837 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Bitno je popljuvat.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#28838 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa ko se ne bi bunio da mu pravi neko objekat 2metra od prozora :-)

Sto se tice parkiranja, svako ima pravo do 5 minuta stati(parkiranje duze od 5min neopravdavam, osim utovara\istovara robe). Nazalost, vozaci SUV ovdje prolaze nekaznjeno, dok se sve slama na dostavljacima.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28839 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

clio_dci120 wrote:Pa ko se ne bi bunio da mu pravi neko objekat 2metra od prozora :-)

Sto se tice parkiranja, svako ima pravo do 5 minuta stati(parkiranje duze od 5min neopravdavam, osim utovara\istovara robe). Nazalost, vozaci SUV ovdje prolaze nekaznjeno, dok se sve slama na dostavljacima.
Jel to neko zakonsko pravo, ili eto, parkiraju se pa bi se trebali pomiriti da je do 5 minuta prihvatljivo?
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#28840 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ako si iole zauzet u zivotu, nece ti biti problem na GGM-u obici zaustavljeno vozilo. Barem se ja ne nerviram oko takvih stvari...Mislim cisto moje razmisljanje...
Veci je problem na ovoj slici iznad to sto se ova auta parkiraju na trgu, pa se polomise ove ploce. Bila je navodno najavljena rekonstrukcija, ali koja svrha kada bi za pola godine godinu opet isto bilo...A pravo lijep trg, mislim da je nekada davno i fontana tu bila. Bitnije je to rijesiti, nego ganjati ove po GGM-u...
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#28841 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

http://www.072info.com/rmu-zenica-trazi ... s0Kx-WW-jE

Zna li itko ista o ovoj "zgradi", po meni jedan od najprepoznatljivijih simobola naseg grada. Pretpostavljam da je to ulaz u Staru jamu, zasto bas takav, koje godine je napravljena? Sta se u njoj nalazi? Nikada nisam uspio naci slike iz unutrasnjosti. :-) :sad:
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#28842 Re: Zeničani

Post by s@mson »

clio_dci120 wrote:Pa ko se ne bi bunio da mu pravi neko objekat 2metra od prozora :-)

Sto se tice parkiranja, svako ima pravo do 5 minuta stati(parkiranje duze od 5min neopravdavam, osim utovara\istovara robe). Nazalost, vozaci SUV ovdje prolaze nekaznjeno, dok se sve slama na dostavljacima.
o cemu ti pricas majketi...
kakvih pet minuta i zakon???
i kakvo to sunce ima bordo???
uvijek bila rupa i ostace rupa i molim vas ne kenjajte plaho...
zasto ne pricate o parkiranim automobilima duz cijele ulice armije bih i niko nista..
pa ne moze se normalno voziti niti proci pjeske tom ulicom a pricate o suncu za bordo, ma presmijesni ste...
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#28843 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Odkuda ti to da to smeta gazdi Bordoa? :-)
Mislim na stanove...Stanari su se i pobunili, nije niko iz tog kafica :-)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28844 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

clio_dci120 wrote:http://www.072info.com/rmu-zenica-trazi ... s0Kx-WW-jE

Zna li itko ista o ovoj "zgradi", po meni jedan od najprepoznatljivijih simobola naseg grada. Pretpostavljam da je to ulaz u Staru jamu, zasto bas takav, koje godine je napravljena? Sta se u njoj nalazi? Nikada nisam uspio naci slike iz unutrasnjosti. :-) :sad:
U ovoj zgradi se nalazi postrojenje za dizanje "lifta" pomoću kojeg se spušta sve što ulazi u jamu. Znaći tu je motor sa reduktorom, kolotura promjera 3 metra sa namotanim čeličnim užetom. Obićni lift u malo većem izdanju. I tu gore radi 1 čovjek koji putem zvučnih i svjetlosnih signala sarađuje sa signalistima (ljudi koji rade u jami na izvlačenju ljudi i kolica sa ugljem).

Nije morao biti takav ali su ga austro-ugari takvog napravili.
Tačnu godinu ne znam.

Mi, rudari, gledamo ga svaki dan i zahvaljujemo Bogu što ga nisu naši ljudi iz trenutnog vremena pravili...
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#28845 Re: Zeničani

Post by s@mson »

Ja gazde i klinca, duzan bogu ocu u carsiji...
Niko nije rekao da njemu smeta vec NAMA smetaju parkirani automobili duz ulice armije bih a rjesenje toga je fudica obecao prije godinu i po..
i sta je rijesio, samo uglovnicu da mu moze pucat pogled dokle hoce...
seronja on kao i vi koji se ne bunite..
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#28846 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kralj Tvrtko I. wrote:
clio_dci120 wrote:http://www.072info.com/rmu-zenica-trazi ... s0Kx-WW-jE

Zna li itko ista o ovoj "zgradi", po meni jedan od najprepoznatljivijih simobola naseg grada. Pretpostavljam da je to ulaz u Staru jamu, zasto bas takav, koje godine je napravljena? Sta se u njoj nalazi? Nikada nisam uspio naci slike iz unutrasnjosti. :-) :sad:
U ovoj zgradi se nalazi postrojenje za dizanje "lifta" pomoću kojeg se spušta sve što ulazi u jamu. Znaći tu je motor sa reduktorom, kolotura promjera 3 metra sa namotanim čeličnim užetom. Obićni lift u malo većem izdanju. I tu gore radi 1 čovjek koji putem zvučnih i svjetlosnih signala sarađuje sa signalistima (ljudi koji rade u jami na izvlačenju ljudi i kolica sa ugljem).

Nije morao biti takav ali su ga austro-ugari takvog napravili.
Tačnu godinu ne znam.

Mi, rudari, gledamo ga svaki dan i zahvaljujemo Bogu što ga nisu naši ljudi iz trenutnog vremena pravili...
Bas ti hvala na odgovoru. Ja sam sve mislio da je ta konstrukcija novijeg datuma, iz 50-60-ih godina. Tko zna, nekada mozda i uprava rudnika napravi muzej rudarstva u kojem bi bile izlozene alatke, pojedinosti o masinama, zgradama...Ne pamtim da su u novije vrijeme izdali i mongrafiju...Bas steta, sigurno na to utice i finansijska situacija.

Imamo KPZ, rudnik, zeljezaru, toliko sjajnih i interesantnih stvari, a niko se nije pokusao nekakvu turu organizovati. Tko zna, ako Afan cita eto mu ideje.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#28847 Re: Zeničani

Post by Tempo »

s@mson wrote:Ja gazde i klinca, duzan bogu ocu u carsiji...
Niko nije rekao da njemu smeta vec NAMA smetaju parkirani automobili duz ulice armije bih a rjesenje toga je fudica obecao prije godinu i po..
i sta je rijesio, samo uglovnicu da mu moze pucat pogled dokle hoce...
seronja on kao i vi koji se ne bunite..

jel puno duzan?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28848 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Hvala Kralju Tvrtko :thumbup: I mene je bas zanimalo za sta sluzi ta gradjevina, citav zivot je gledam, prve korake sam napravio ni 500 m zracne linije od nje, a veze nisam imao za sta sluzi :)

Sto se tice Meokusnica, meni licno jedna od boljih lokacija u gradu, ali parking+Stari sat (buka) ga kvare. Plus nova Pirsetova zgrada i sad ovo Dzananovicevo, pa to znaci jos 50tak auta koji grativiraju tom podrucju a parkinga nema ni sad :roll:

I fakat se ljudima zatvara pogled, pa pogledajte samo one prozore i balkone iza :-)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28849 Re: Zeničani

Post by Norm »

clio_dci120 wrote:Ako si iole zauzet u zivotu, nece ti biti problem na GGM-u obici zaustavljeno vozilo. Barem se ja ne nerviram oko takvih stvari...Mislim cisto moje razmisljanje...
Veci je problem na ovoj slici iznad to sto se ova auta parkiraju na trgu, pa se polomise ove ploce. Bila je navodno najavljena rekonstrukcija, ali koja svrha kada bi za pola godine godinu opet isto bilo...A pravo lijep trg, mislim da je nekada davno i fontana tu bila. Bitnije je to rijesiti, nego ganjati ove po GGM-u...
Znaci ili jedno ili drugo...nemore obadvoje??? e ta nas logika i dovede do vela havle...Al' ima jos vremena :D....
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28850 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote: Plus nova Pirsetova zgrada i sad ovo Dzananovicevo, pa to znaci jos 50tak auta koji grativiraju tom podrucju a parkinga nema ni sad :roll:

I fakat se ljudima zatvara pogled, pa pogledajte samo one prozore i balkone iza :-)
...yebo balkon i pogled...a bananovic je ugledni privrednik i ako mu guzica zine za jos, ha sto mu 'gradski ocevi' ne bi dali za odredjeni procenat...a jos kad zavrsi pa bice ljepsi pogled na novogradnju nego sto ga imadu sad...ljubomora je cudo unas :D ..a parking...pa sta ce nam trotOuari, neg da se parkiravaju...ja prognoziram, ovim tempom, za par mjeseci, da ce jedna traka GGM-a (desna :D ) biti oznacena parking mjestima...problem solved :bih:
Post Reply