Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28051 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamberovica polje wrote:Šta radi kurčeva inspekcija u ovom gradu? Znači na svakom koraku štandovi s cigarama, od Aska Borića pa do Londže. Stvarno mi nije jasno da je toliki nivo bolekurčine kod tih inspektora.
Pogresno razmisljanje...nema inspekcija bas puno prostora za djelovanje...pitanje za miliJon kaemova je : Ko stoji iza tog bizMisa? Ko je taj bizMismen kojeg NE SMIJU dirati? :bih:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28052 Re: Zeničani

Post by Norm »

User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#28053 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Norm wrote:
kamberovica polje wrote:Šta radi kurčeva inspekcija u ovom gradu? Znači na svakom koraku štandovi s cigarama, od Aska Borića pa do Londže. Stvarno mi nije jasno da je toliki nivo bolekurčine kod tih inspektora.
Pogresno razmisljanje...nema inspekcija bas puno prostora za djelovanje...pitanje za miliJon kaemova je : Ko stoji iza tog bizMisa? Ko je taj bizMismen kojeg NE SMIJU dirati? :bih:
Ma ganjaju ih stalno - nije to frka - oduzmu i robu i pare (kad ih uhvate) - nije ni to frka.

Al se ljudi opet sutra vrate i nastave prodavati - zasto - valjda zato sto nemaju sta drugo

nezaposleni - muka ih natjerala - ili nesto tako.

A vecina ih radi za sebe - vjerujem da ima neke organizovanosti takodje i da dio radi

za nekog al i to je opet neki vid zaposlenja za covjeka koji prodaje.

Mada opet mislim da to drugacije fercera - tj da ljudi kupe na veliko od nekoga (duhan i cigarete)

i da on nema dalje nema nista sa tim - onda ovi svako za sebe postavi stand gdje vec, i prodaje za sebe i od toga zivi.


:::::::::::::::::::

I sad ako neko tako moze izbiti sebi platu od hiljadu ili hiljadu i pol maraka mjesecno (bubam)

a druga opcija mu je da ide da mu neko lomi ledja za 700 ili 800 stoja .... ne znam sta bih ti rekao po tom pitanju.

ne zna covjek biti pametan
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28054 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Drzava kupuje socijalni mir zmirenjem na te stvari. Zato se moze i dalje raditi na crno, zato se i dalje mogu registrovati tabuti na 4 tocka itd itd
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28055 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Norm wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li neko iskustva sa čišćenjem radijatora, odnosno prozračivanjem? Koga treba zvati? Grijanje ili privatno nekog?
Da bi ocistio radijator moras ga skinuti...da ga skines moras ispustiti vodu iz sistema...najbolje je naci nekog iz grijanja da to odradi...iz licnog iskustva :D
Da. Znam da moram skinuti. Vode nema trenutno u sistemu.
Poslao sam mail :mrgreen: grijanju....pokušat ću i nazvati dok nije sezona pocela.
Da li to ulazi u "održavanje sistema" ili će me oplesti po đepu?
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#28056 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

gdje se mogu kupiti karte za utakmicu u subotu?
Throttle
Posts: 12968
Joined: 10/06/2016 12:35

#28057 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Kralj Tvrtko I. wrote:Misliš da "kupuju"?
Ma nisam isao u detalje a ni da bezveze ljude optuzujem i pljujem jer ne znam placaju li al u svakom slucaju je uzas, i da kupuju. Maloprije ona dvojica policajaca na malim skuterima ispred sopinga, jedan uze od nekog momka iz plavog golfa flasu koja praaaavo lici na karlovacko pivo. Nisam siguran jel pivo al sam vidio da je ubacio u motor il izmedju nogu il ima neki pretinac ispod upravljaca. U po dana i to tamo na ulazu prema Bingu. Plavi golf je standardno cekao nekog na ulazu, mozda su dosli da ih upozore. Obojica na skuteru su bila. Ako je doslo do toga da se alkohol tako uzima onda smo stvarno dotakli dno :mrgreen:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28058 Re: Zeničani

Post by Norm »

muhafuca wrote:
Norm wrote:
kamberovica polje wrote:Šta radi kurčeva inspekcija u ovom gradu? Znači na svakom koraku štandovi s cigarama, od Aska Borića pa do Londže. Stvarno mi nije jasno da je toliki nivo bolekurčine kod tih inspektora.
Pogresno razmisljanje...nema inspekcija bas puno prostora za djelovanje...pitanje za miliJon kaemova je : Ko stoji iza tog bizMisa? Ko je taj bizMismen kojeg NE SMIJU dirati? :bih:
Ma ganjaju ih stalno - nije to frka - oduzmu i robu i pare (kad ih uhvate) - nije ni to frka.

Al se ljudi opet sutra vrate i nastave prodavati - zasto - valjda zato sto nemaju sta drugo

nezaposleni - muka ih natjerala - ili nesto tako.

A vecina ih radi za sebe - vjerujem da ima neke organizovanosti takodje i da dio radi

za nekog al i to je opet neki vid zaposlenja za covjeka koji prodaje.

Mada opet mislim da to drugacije fercera - tj da ljudi kupe na veliko od nekoga (duhan i cigarete)

i da on nema dalje nema nista sa tim - onda ovi svako za sebe postavi stand gdje vec, i prodaje za sebe i od toga zivi.


:::::::::::::::::::

I sad ako neko tako moze izbiti sebi platu od hiljadu ili hiljadu i pol maraka mjesecno (bubam)

a druga opcija mu je da ide da mu neko lomi ledja za 700 ili 800 stoja .... ne znam sta bih ti rekao po tom pitanju.

ne zna covjek biti pametan
...sve je to itekako organizovano... :wink:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28059 Re: Zeničani

Post by Norm »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Norm wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Ima li neko iskustva sa čišćenjem radijatora, odnosno prozračivanjem? Koga treba zvati? Grijanje ili privatno nekog?
Da bi ocistio radijator moras ga skinuti...da ga skines moras ispustiti vodu iz sistema...najbolje je naci nekog iz grijanja da to odradi...iz licnog iskustva :D
Da. Znam da moram skinuti. Vode nema trenutno u sistemu.
Poslao sam mail :mrgreen: grijanju....pokušat ću i nazvati dok nije sezona pocela.
Da li to ulazi u "održavanje sistema" ili će me oplesti po đepu?
...mislim da ce te oplesti ali to je i najsigurnija opcija...zbog bilo kakvih naknadnih, ne daj Boze reklamacija...imas PP
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#28060 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:neki darko lazic,veceras na bazenima
obicna seljacina
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28061 Re: Zeničani

Post by phillie »

Zna li iko koliko je zamjena ventila na radijatorima? Bilo je ono nekih godina kao akcija zamjene ventila, pa ne znam hoce li to opet biti pred sezonu grijanja?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8227
Joined: 25/05/2013 23:49

#28062 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Sto ovaj ubi covjeka?
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#28063 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

apsidejzi wrote:Sto ovaj ubi covjeka?
Poslovi sa narkoticima...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58693
Joined: 03/08/2010 19:04

#28064 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:neki darko lazic,veceras na bazenima
obicna seljacina
:thumbup:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8227
Joined: 25/05/2013 23:49

#28065 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Freamon Lester wrote:
apsidejzi wrote:Sto ovaj ubi covjeka?
Poslovi sa narkoticima...
Dalo se i pretpostaviti...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28066 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ko je koga ubio? Danas sam prolazio pored kineskog i bilo je dosta policajaca. Jel to tamo nesto bilo?
Throttle
Posts: 12968
Joined: 10/06/2016 12:35

#28067 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Maloprije u Lasvi policajci s motorima smotali nekog saudijca :mrgreen: Neki lik malo preko 20 godina, plavi audi a4 b6 bez tablica. Stavili mu lisice. Dok sam dosao do Janjica proleti i kombi policijski pod rotacijama. Neko je napravio veci belaj :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28068 Re: Zeničani

Post by Bloo »

Ja sve uzbudljivo kriminalno propustim u zenici...
Throttle
Posts: 12968
Joined: 10/06/2016 12:35

#28069 Re: Zeničani

Post by Throttle »

I ja prvi put vidim lika svezanog nasred ceste :mrgreen:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28070 Re: Zeničani

Post by Norm »

Bloo wrote:Ja sve uzbudljivo kriminalno propustim u zenici...
Ma nemoguce... :D
User avatar
Distortion
Posts: 2843
Joined: 08/09/2007 19:56

#28071 Re: Zeničani

Post by Distortion »

jasko_ba wrote:gdje se mogu kupiti karte za utakmicu u subotu?
Ako ti je Bosanka blizu, ja sam danas kupio kod Bosanke karte poslije 17. Mislim da su danas djevojke prodavale karte do 19h. I sutra ce vjerovatno bit do 19h. Dobro bi bilo da raja na vrijeme kupi kartu i da se uzbjegnu guzve uoci tekme.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28072 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ja sam juce kupio na stadionu. Izgleda da prodaja sobro ide. U onih 5 minuta sto sam se motao okolo prodali su 20tak karata.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#28073 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Distortion wrote:
jasko_ba wrote:gdje se mogu kupiti karte za utakmicu u subotu?
Ako ti je Bosanka blizu, ja sam danas kupio kod Bosanke karte poslije 17. Mislim da su danas djevojke prodavale karte do 19h. I sutra ce vjerovatno bit do 19h. Dobro bi bilo da raja na vrijeme kupi kartu i da se uzbjegnu guzve uoci tekme.
Hvala, uzeo na vrijeme 6 komada. Jedva cekam.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28074 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Da li je ubijeni na Jaliji radio u Robotu i kod Dzonija gore u kaficu?
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#28075 Re: Zeničani

Post by notsure »

channel10 wrote:Da li je ubijeni na Jaliji radio u Robotu i kod Dzonija gore u kaficu?
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/41 ... ijateljica
Post Reply