Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#27051 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Imaju krticu :mrgreen:
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#27052 Re: Zeničani

Post by macchiato »

kad ih izguglaš savršeno se uklapaju u profil ezdeaovske face, znate one mutave face sa telećim pogledom.

ovog prvog što sam izguglala, profilna u džamiji, how surprasing. :oops:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#27053 Re: Zeničani

Post by phillie »

Deep Throath :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#27054 Re: Zeničani

Post by Bobi »

A i ti znaš šta ces guglat, de Eminu i Belmu da vidimo :mrgreen: .
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#27055 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Bobi wrote:A i ti znaš šta ces guglat, de Eminu i Belmu da vidimo :mrgreen: .
eminu posebno :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#27056 Re: Zeničani

Post by phillie »

kamen spoticanja wrote:
Bobi wrote:A i ti znaš šta ces guglat, de Eminu i Belmu da vidimo :mrgreen: .
eminu posebno :mrgreen:
Jel to novinarka? :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#27057 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:
kamen spoticanja wrote:
Bobi wrote:A i ti znaš šta ces guglat, de Eminu i Belmu da vidimo :mrgreen: .
eminu posebno :mrgreen:
Jel to novinarka? :D
ta je menscini fudina
ovo bi trebala biti druga...mlado celjade al ko lutka :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#27058 Re: Zeničani

Post by phillie »

kamen spoticanja wrote:
phillie wrote:
Jel to novinarka? :D
ta je menscini fudina
ovo bi trebala biti druga...mlado celjade al ko lutka :mrgreen:
I vi Eminu za trku imate :D :D :D
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#27059 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#27060 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ovdje neko nekog dobro handri.


uPorezna prava FBiH: NK Čelik nije ispunio sve uvjete za reprogram

Porezna uprava FBiH: NK Čelik nije ispunio sve uvjete za reprogram – Nogometni klub Čelik do početka nove sezone imat će deblokiran transakcijski račun, izjavio je početkom sedmice Feni direktor kluba Ismet Đugum.

To će zeničkom klubu napokon omogućiti normalno i zakonsko poslovanje, jer je račun već nekoliko godina blokiran zbog, za naše uslove, ogromnog poreskog duga. Dug s kamatama, kako kaže Đugum, doseže samo nešto manje od osam miliona KM.

– Svakog dana, da ne kažem svakog trenutka, očekujemo poziv iz Poreske uprave FBiH da idemo u Sarajevo na potpis ugovora o reprogramu. Sve smo tražene uslove ispunili i dokaze o tome dostavili Kantonalnoj poreskoj upravi ZDK-a. Nadam se da bismo već do kraja ove sedmice mogli imati deblokiran račun, a najdalje iduće, jer moramo imati potpisan ugovor o reprogramu što prije. Sve to kako bismo mogli registrirati strane igrače, za koje se trener Adnan Ornek odluči angažirati, a koji su trenutno na probi sa ekipom u Turskoj – ističe Đugum.

Dodao je da nešto manje od tri miliona poreskog duga otpada na glavnicu, dok je čak pet miliona duga po osnovu zateznih kamata.

Mađutim, nakon što smo uputili dopis Poreznoj upravi FBiH i zatražili potvrdu navoda iz NK Čelik, dobili smo odgovor da nisu ispunjeni svi preduvjeti za zaključivanje sporazuma o reprogramu.

Odgovor prenosimo u cjelosti:

Da bi porezni obveznik dužnik NK Čelik zaključio sporazum sa Poreznom upravom Federacije BiH o reprogramu duga potrebno je da ispuni uslove koji su propisani Zakonom o Poreznoj upravi Federacije BiH i Pravilnikom o procedurama prinudne naplate. Jedan od uslova za podnošenje zahtjeva za zaključivanje sporazuma o reprogramu duga je plaćanje duga po osnovu tekućih obaveza koje prema službenim evidencijama Kantonalnog poreznog ureda Zenica – Odsjeka za prinudnu naplatu na dan 02.07.2018. godine iznose ukupno 32.984,82 KM.
Poreznom obvezniku dužniku NK Čelik su 11.06.2018. godine date upute o postupanju u cilju ponovnog rješavanja zahtjeva za zaključivanje sporazuma o reprogramu duga. Kantonalni porezni ured Zenica- Odsjek za prinudnu naplatu je u periodu od 25.-29.06.2018. godine više puta pozivao poreznog obveznika da izmiri dugovanja po osnovu tekućih obaveza.

Prema službenim evidencijama Porezne uprave Federacije BiH dospjele,a neplaćene obaveze po osnovu poreza, doprinosa, nakanda i taksi poreznog obveznika dužnika NK Čelik u postupku prinudne naplate na dan 31.05.2018. godine iznose ukupno 5.240.848,15 KM, od čega se na glavni dug odnosi 2.653.683,15 KM, a na dug po osnovu zatezne kamate 2.587.165,00 KM, saopćeno nam je iz Služba za odnose s javnošću Porezne uprave FBiH.

Izvor: direktno.ba
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#27061 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:Image
gledaj boje mater im grebem remontovanu :shock:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27062 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Imam ja ideju kako zaustaviti zagadzivanja od strane automobila, fabrika do termoelektrana i ostaloga ali mene niko ne slusa jos mi svasta za ideje koje imam govore. A Svabe rade odavno na tome samo ne znam jesu li uspjeli. Stara ideja desetljece mozda. Svabe rade na tome par godina ima. Nadosli i oni na slicnu ideju.

Znaci ovo se moze mozda zaustaviti. Svako mozda zagadzivanje.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#27063 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Vizionar 1985 wrote:Imam ja ideju kako zaustaviti zagadzivanja od strane automobila, fabrika do termoelektrana i ostaloga ali mene niko ne slusa jos mi svasta za ideje koje imam govore. A Svabe rade odavno na tome samo ne znam jesu li uspjeli. Stara ideja desetljece mozda. Svabe rade na tome par godina ima. Nadosli i oni na slicnu ideju.

Znaci ovo se moze mozda zaustaviti. Svako mozda zagadzivanje.
nije dž nego đ...u koju si školu ti išao_
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27064 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Hercegoviina wrote:
Vizionar 1985 wrote:Imam ja ideju kako zaustaviti zagadzivanja od strane automobila, fabrika do termoelektrana i ostaloga ali mene niko ne slusa jos mi svasta za ideje koje imam govore. A Svabe rade odavno na tome samo ne znam jesu li uspjeli. Stara ideja desetljece mozda. Svabe rade na tome par godina ima. Nadosli i oni na slicnu ideju.

Znaci ovo se moze mozda zaustaviti. Svako mozda zagadzivanje.
nije dž nego đ...u koju si školu ti išao_
:thumbup:

Nemam ta slova na kompjuteru, i prije je bilo dj.
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#27065 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Fudo na listi nebitno kojoj za drzavni nivo mislim..

Znaci li to da ako dobije odredjen broj glasova da ce se skloniti sa pozicije gradonacelnika?

Mislim nikad me nisu interesovali izbori nesto posebno ali ako ce se skloniti sa mjesta gradonacelnika ako prodje na drzavnom nivou naci cu mu od sebe 40-50 glasova halal bilo samo nek ide.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#27066 Re: Zeničani

Post by Norm »

Vizionar 1985 wrote:Imam ja ideju kako zaustaviti zagadzivanja od strane automobila, fabrika do termoelektrana i ostaloga ali mene niko ne slusa jos mi svasta za ideje koje imam govore. A Svabe rade odavno na tome samo ne znam jesu li uspjeli. Stara ideja desetljece mozda. Svabe rade na tome par godina ima. Nadosli i oni na slicnu ideju.

Znaci ovo se moze mozda zaustaviti. Svako mozda zagadzivanje.
...ma ne treba nama planska borba za smanjenje zagadjenja, nama trebaju novi semafori za monitoring zraka...buaaahahahaaaaaaaaa :bih: :bih: :bih:
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#27067 Re: Zeničani

Post by notsure »

Inteligencija wrote:Fudo na listi nebitno kojoj za drzavni nivo mislim..

Znaci li to da ako dobije odredjen broj glasova da ce se skloniti sa pozicije gradonacelnika?

Mislim nikad me nisu interesovali izbori nesto posebno ali ako ce se skloniti sa mjesta gradonacelnika ako prodje na drzavnom nivou naci cu mu od sebe 40-50 glasova halal bilo samo nek ide.
Fudo kralj
1. Svi koji su protiv njega u gradu glasaće za njega da ga se kutarišu (nek' ide u parlament)
2. Svi glupani koji misle da je on drukčiji od SDA i spas od SDA glasaće za njega
3. Fudo će tako pokupiti glasove, a onda reći "e jesam vas z... ja imam nezavršenog posla u gradu, ne prihvatam mandat", kao što to redovno rade stranke u RSu - stave zvučno ime (poznato za koje su debili čuli na TVu nekoliko puta pa su ih upamtili po nečemu) na listu samo da povuku glasove a onda se ministri i načelnici vrate gdje su a anonimusi ulete u parlament.
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#27068 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

notsure wrote:
Inteligencija wrote:Fudo na listi nebitno kojoj za drzavni nivo mislim..

Znaci li to da ako dobije odredjen broj glasova da ce se skloniti sa pozicije gradonacelnika?

Mislim nikad me nisu interesovali izbori nesto posebno ali ako ce se skloniti sa mjesta gradonacelnika ako prodje na drzavnom nivou naci cu mu od sebe 40-50 glasova halal bilo samo nek ide.
Fudo kralj
1. Svi koji su protiv njega u gradu glasaće za njega da ga se kutarišu (nek' ide u parlament)
2. Svi glupani koji misle da je on drukčiji od SDA i spas od SDA glasaće za njega
3. Fudo će tako pokupiti glasove, a onda reći "e jesam vas z... ja imam nezavršenog posla u gradu, ne prihvatam mandat", kao što to redovno rade stranke u RSu - stave zvučno ime (poznato za koje su debili čuli na TVu nekoliko puta pa su ih upamtili po nečemu) na listu samo da povuku glasove a onda se ministri i načelnici vrate gdje su a anonimusi ulete u parlament.
znaci gledat ga je jos dvije godine kako god, jbg laik sam oko tih caka
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#27069 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Image

u nedelju akcija ciscenja mostova, moraju udruzenja i gradjani kad nemaju vlast.
08:30 , nedelja..
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#27070 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Inteligencija wrote:
notsure wrote:
Inteligencija wrote:Fudo na listi nebitno kojoj za drzavni nivo mislim..

Znaci li to da ako dobije odredjen broj glasova da ce se skloniti sa pozicije gradonacelnika?

Mislim nikad me nisu interesovali izbori nesto posebno ali ako ce se skloniti sa mjesta gradonacelnika ako prodje na drzavnom nivou naci cu mu od sebe 40-50 glasova halal bilo samo nek ide.
Fudo kralj
1. Svi koji su protiv njega u gradu glasaće za njega da ga se kutarišu (nek' ide u parlament)
2. Svi glupani koji misle da je on drukčiji od SDA i spas od SDA glasaće za njega
3. Fudo će tako pokupiti glasove, a onda reći "e jesam vas z... ja imam nezavršenog posla u gradu, ne prihvatam mandat", kao što to redovno rade stranke u RSu - stave zvučno ime (poznato za koje su debili čuli na TVu nekoliko puta pa su ih upamtili po nečemu) na listu samo da povuku glasove a onda se ministri i načelnici vrate gdje su a anonimusi ulete u parlament.
znaci gledat ga je jos dvije godine kako god, jbg laik sam oko tih caka
obicno se tako radi
ali ako dofu prodje a ovde mu se budu zapetljavale situacije,nije iskljuceno da scenario bude " ja sam svoj posao u zenici zavrsio,posadio sam cvijece na.mostove i rasparkir'o Uglovnicu i sad idem da spasavam drzavu"
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#27071 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ima ko Fudu zamjeniti sta se brinete..

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#27072 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

:lol:
umalo se ne udavih :lol: :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27073 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Norm wrote:
Vizionar 1985 wrote:Imam ja ideju kako zaustaviti zagadzivanja od strane automobila, fabrika do termoelektrana i ostaloga ali mene niko ne slusa jos mi svasta za ideje koje imam govore. A Svabe rade odavno na tome samo ne znam jesu li uspjeli. Stara ideja desetljece mozda. Svabe rade na tome par godina ima. Nadosli i oni na slicnu ideju.

Znaci ovo se moze mozda zaustaviti. Svako mozda zagadzivanje.
...ma ne treba nama planska borba za smanjenje zagadjenja, nama trebaju novi semafori za monitoring zraka...buaaahahahaaaaaaaaa :bih: :bih: :bih:
Ma kazem ima moja ideja sa kojom bi se zaustavilo ili smanjilo zagadzenje. Svo skoro. Desetljece stara ideja. Svabe prije par godina na slicnu ideju u vezi termoelektrana nadosli. Ali ja nisam htjeo da dajem svoje ideje iz straha jer ima dosta ideja za oruzja razna a jos radi toga sto mi svi za ideje svasta govore. Neki su me cak i ismijavali.

Kazem ima mozda rjesenje zagadzenja, moje ili od Svaba.
Last edited by Sanjarko on 06/07/2018 13:50, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#27074 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

gentoo wrote:Ima ko Fudu zamjeniti sta se brinete..

Image
ko je ova?
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#27075 Re: Zeničani

Post by gentoo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
gentoo wrote:Ima ko Fudu zamjeniti sta se brinete..

Image
ko je ova?

Moras pratiti lokalnu politiku da bi razgovarao o istoj. Ne mogu ja pricati tamo sa mehanicarima na temi kad znam samo dosuti tecnost za sajbu i ulje provjeriti :razz:

To ti je ono ko kad neko koga ne zanima fudbal uleti u prostoriju za vrijeme finala LP i pita "ko igra"
Post Reply