Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
dajdza-ze
Posts: 312
Joined: 23/10/2012 12:48

#25101 Re: Zeničani

Post by dajdza-ze »

channel10 wrote:95 posto konobara u gradu ne zna napraviti dobru kafu. U centru jedino u Superioreu mozes popiti dobru kafu, ali nije ni to sto posto. Od 10 kafa, mozda ce 7 biti dobro. Vecinom se piju nekakve splacine i to za 1,50. Ne vrijedi ni pola marke, a pogotovo ne 1,50.
Ne moze se pravit pita od govana.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#25102 Re: Zeničani

Post by channel10 »

dajdza-ze wrote:
channel10 wrote:95 posto konobara u gradu ne zna napraviti dobru kafu. U centru jedino u Superioreu mozes popiti dobru kafu, ali nije ni to sto posto. Od 10 kafa, mozda ce 7 biti dobro. Vecinom se piju nekakve splacine i to za 1,50. Ne vrijedi ni pola marke, a pogotovo ne 1,50.
Ne moze se pravit pita od govana.
I to sto kazes. Hoce za kafu 1,5-2,00KM, a uzimaju najjeftinije kafe. Kad jos tu dodas neznanje konobara i nedovoljno zagrijan aparat, dobijes ovo sto mi pijemo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25103 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ci-Nick wrote: Ono što je problem ne samo Zaimov nego i ostalih ugostitelja,.. teško je naći dobrog radnika za posluživanje.
Omladina kuka ali svi bi najradije da rade sa rukama u džepovima. Rijetko ko da izdrži i godinu dana.
Naravno da je problem kad je plata 500 KM, a rifljacis od jutra do sutra.

I ja bih mu za te pare drzo ruke u dzepovima, gledao da ga potkradam sto vise i da sto prije uteknem :run:
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#25104 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ja se samo logovao da vidim da mi not my idea nije poslala kakav isaret u privatnu poruku, a ono nista...

Eh mora da je kakva udata sa dvoje troje djece, cim je petkom navece kuci :)

Stvarno imamo deficit ovih forumasica, sve mlatimudani :)
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#25105 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kamen spoticanja wrote:zaim drzi.pola grada svakako :mrgreen:
i jedno pola miliona dugovanja prema poreznoj upravi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25106 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

clio_dci120 wrote:Ja se samo logovao da vidim da mi not my idea nije poslala kakav isaret u privatnu poruku, a ono nista...

Eh mora da je kakva udata sa dvoje troje djece, cim je petkom navece kuci :)

Stvarno imamo deficit ovih forumasica, sve mlatimudani :)
Da Vinci ba, kakav forum te spopao :izet:

Bio klub ili kafana vikend je nek pije se :kontrabas: :pijani:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#25107 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Gdje pijemo kafu?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#25108 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

ja ba, Zaim ispade sad gazdurina i aman najpozelnjiji poslodavac... radio sam za njega i vjerujte da nije ni 1% tog sto pricate o njemu. Superiore samo kupuje kolace od njega i nista vise. Kakav crni suvlasnik. Da nije Krivovratog i njegovih finansijskih injekcija, na kamatu, naravno, davno bi Zaim kospice i kestenje prodavao pred Begom.

Da ne zaboravim, same proizvodnje sto se tice, mislim na kolace, da mu nije jedne zene samo tamo (ujedno je ona i vlasnica EMGa na papiru), nista to ne bi bilo tako ukusno. Zena je Tito i madjionicar sto se tice kolaca i treba dozivjeti vidjeti s kakvom posvecenoscu ona to radi. Preporuka: Bomba torta.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#25109 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Jebem li vam misa mahalskog kako se to sve pohvata.
Ja tog Zaima znam i licno, godinama, al me te stvari nikad nisu zanimale, ko je cega vlasnik, sta gdje drzi i slično.
A cinjenica jeste da bi mogao malo popraviti odnos prema radnicima, ali ne samo on, dobar dio njih.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#25110 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma rijetko se može čuti da je neko zadovoljan poslodavcem ako se radi o ugostiteljstvu. Od rada na crno, preko nakucanih radnih sati viška do plate koja je mizerna.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#25111 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Zaitsev wrote:ja ba, Zaim ispade sad gazdurina i aman najpozelnjiji poslodavac... radio sam za njega i vjerujte da nije ni 1% tog sto pricate o njemu. Superiore samo kupuje kolace od njega i nista vise. Kakav crni suvlasnik. Da nije Krivovratog i njegovih finansijskih injekcija, na kamatu, naravno, davno bi Zaim kospice i kestenje prodavao pred Begom.

Da ne zaboravim, same proizvodnje sto se tice, mislim na kolace, da mu nije jedne zene samo tamo (ujedno je ona i vlasnica EMGa na papiru), nista to ne bi bilo tako ukusno. Zena je Tito i madjionicar sto se tice kolaca i treba dozivjeti vidjeti s kakvom posvecenoscu ona to radi. Preporuka: Bomba torta.
Kraljica čokolade, jarane. :D
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#25112 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

ExNihilo wrote:
Zaitsev wrote:ja ba, Zaim ispade sad gazdurina i aman najpozelnjiji poslodavac... radio sam za njega i vjerujte da nije ni 1% tog sto pricate o njemu. Superiore samo kupuje kolace od njega i nista vise. Kakav crni suvlasnik. Da nije Krivovratog i njegovih finansijskih injekcija, na kamatu, naravno, davno bi Zaim kospice i kestenje prodavao pred Begom.

Da ne zaboravim, same proizvodnje sto se tice, mislim na kolace, da mu nije jedne zene samo tamo (ujedno je ona i vlasnica EMGa na papiru), nista to ne bi bilo tako ukusno. Zena je Tito i madjionicar sto se tice kolaca i treba dozivjeti vidjeti s kakvom posvecenoscu ona to radi. Preporuka: Bomba torta.
Kraljica čokolade, jarane. :D
Obična ili kraljica tri vrste čokolade? :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#25113 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Obična. Ponekad konobaru/konobarici kažeš da želiš kraljicu čokolade, a on/ona ti donese tu v2 verziju sa tri čokolade. Nisam to rekao ba. :D
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#25114 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

ExNihilo wrote:Obična. Ponekad konobaru/konobarici kažeš da želiš kraljicu čokolade, a on/ona ti donese tu v2 verziju sa tri čokolade. Nisam to rekao ba. :D
Meni se najviše sviđa ta bomba torta i čokoladna kugla. I kad sam tu tetu, kraljicu čokolade, pitao šta je to ovako ukusno, a najjeftiniji kolač, ta čokoladna kugla, kaže da se to pravi od ostataka svih torti... Njami njami... :D a 1,50 :D
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#25115 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Zaitsev wrote:
ExNihilo wrote:Obična. Ponekad konobaru/konobarici kažeš da želiš kraljicu čokolade, a on/ona ti donese tu v2 verziju sa tri čokolade. Nisam to rekao ba. :D
Meni se najviše sviđa ta bomba torta i čokoladna kugla. I kad sam tu tetu, kraljicu čokolade, pitao šta je to ovako ukusno, a najjeftiniji kolač, ta čokoladna kugla, kaže da se to pravi od ostataka svih torti... Njami njami... :D a 1,50 :D
Ta je kugla u Kristalu u Kineskom bila 0,50KM.
Tamanili smo ih redovno uz kafu.
I da, prave se od ostataka.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#25116 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Uh kako sam samo zaboravio Kristal, kod njih su isto odlicni kolaci.

U Mimozi mi je odlicna ona snickers torta :)
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#25117 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Meni žena zna praaaavo dobro napravit kolače tako da rijetko vani njupam kolač :mrgreen:
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#25118 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Iz moje perspektive bolje biti NEozenjen i vani njupati kolace :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25119 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote:ja ba, Zaim ispade sad gazdurina i aman najpozelnjiji poslodavac... radio sam za njega i vjerujte da nije ni 1% tog sto pricate o njemu. Superiore samo kupuje kolace od njega i nista vise. Kakav crni suvlasnik. Da nije Krivovratog i njegovih finansijskih injekcija, na kamatu, naravno, davno bi Zaim kospice i kestenje prodavao pred Begom. .
Ma ja tipicna prica, ima posla nece narod da radi :zzzz:

Tacno je ima posla da rmbacis za bijedne pare i nimalo se ne cudim sto to skoro vise niko nece da radi :thumbup:

Hvala bogu pa se otvori ta Njemacka....da mi je neko prije 5 godina rekao da cu ovo izgovoriti svinto bih mu samar :lol:

Nedavno bas sjedim u nekom drustvu gdje se gazda zali kako ne moze naci nikoga da mu radi na recepciji hostela kojeg je otvorio. Trazi da osoba zna dva svjetska jezika, da ima pristojan izgled i manire i jos svasta nesto, a nudi platu 550 KM i cudi se sto mu se niko ne prijavljuje.

Adaptirao 4 bijedna sobicka u Starom Gradu, ulozio maksimalno 20 000 hiljada i ocekuje povrat investicije za jednu sezonu. I tako sto stedi na radnoj snazi. Ma evo ti qrtaz hvala bogu pa ti se niko nije javio...

Slika i prilika ovog naroda i drzave, da je sve preko noci, da je sve a da ja kurcem ne mrdnem, da je sve a da neko drugi rijesi za mene...zato uglavnom i valjaju firme gdje je stranac vlasnik. Gledaj dm-a otimaju se ljudi da rade tamo da prodaju gelove za wc solje i maciju hranu :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#25120 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Zaitsev wrote:ja ba, Zaim ispade sad gazdurina i aman najpozelnjiji poslodavac... radio sam za njega i vjerujte da nije ni 1% tog sto pricate o njemu. Superiore samo kupuje kolace od njega i nista vise. Kakav crni suvlasnik. Da nije Krivovratog i njegovih finansijskih injekcija, na kamatu, naravno, davno bi Zaim kospice i kestenje prodavao pred Begom.
krivi vrat mu je kljucni finansijer, ali nije jedini. sve u svemu, da sam na njegovom mjestu ja bih otisao nazad u rodno selo.
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#25121 Re: Zeničani

Post by macchiato »

što nekog mladića izboše ispred stadiona, lokve krvi bile :cry:

koji me vrag tjerao da prolazim tuda, samo me potrese.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#25122 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

macchiato wrote:što nekog mladića izboše ispred stadiona, lokve krvi bile :cry:

koji me vrag tjerao da prolazim tuda, samo me potrese.
I ja sam sinoć prolazio... ko fol sapirali... pa kad je bilo onoliko krvi poslije sapiranja mogu mislit koliko je bilo prije...
Sva sreća pa hitna blizu, da je morao čekati makar 5 minuta sudeći po onome što sam vidio čovjek bi hladno iskrvario.

Lagano se vraćamo u mrak... grad sve prljaviji, kriminal u porastu... sve je ma fuj...
Ne smiješ se od nekog očešat u onim gužvama, odmah bi se bio s tobom :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#25123 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm bi sad rek'o " to vam je europska zenica" :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#25124 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nego šta je sa Fudom, slabo iskace?! Opada njemu podrška haman. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25125 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kako ono kazu sjediste mijenja glediste.

Vjerovatno cete me mnogi napasti, ali meni, dakle meni i iskljucivo meni :D Zenica nikad nije bolje izgledala.

Za nedavne praznike sam prvi put poslije xy vremena proveo vise od 3 dana u gradu i mogu reci da se razlika itekako osjeti. Referentna tacka mi je zadnjih par godina koje sam zivio tu, znaci 2008/09/10.

Puno je zivlje, dosta se gradi, puno novih mjesta za izlazak, puno manje heli hansen jakni iz 1996, a puno vise lijepo obucenih ljudi, vecina moje raje koja je ostala u gradu se lijepo situirala (a uglavnom su svi ostali, pojedini se cak i vratili iz inostranstva9...ne znam moj utisak je takav, naravno da ste vi koji ste tu non stop mjerodavniji od mene da kazete svoj sud.

Pratim pomalo i skyscapper city teme o gradu, tu nema ovoliko stranackih botova i vidim da ima dosta projekata koji se ovdje nikad ne spominju ili se spominju samo u kontekstu saopstenja stranackih centrala....
Post Reply