Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19876 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Shmeker wrote:
Casual's wrote:Nego, 2.7. u Husi gostuju Šaban, Šako, Maja, Jala i Buba Coreli... :D
Nego zna li iko kako se zove muzika koju "stvaraju" ovaj Jala i Buba? Da li je to sada neki turbo rep?
Mislim da je zvanična definicija turbo crap :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#19877 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Casual's wrote:Nego, 2.7. u Husi gostuju Šaban, Šako, Maja, Jala i Buba Coreli... :D
:lol: gorke suze, tecite...
User avatar
Laissez faire
Posts: 25
Joined: 08/06/2017 23:48

#19878 Re: Zeničani

Post by Laissez faire »

smartXL wrote:Za reprogram se znalo isto kao i za opstanak, isto kao i za licencu.
Kako to da si za sve to znao, a ne znaš zašto se ne izbacuju mjesečni finansijski izvještaji ili zašto nije predan famozni "razvojni plan" ili zašto nema više sponzora ili zašto se nisu platile sve plate?
cvijet s reverom
Posts: 202
Joined: 05/04/2017 15:08

#19879 Re: Zeničani

Post by cvijet s reverom »

nacho_ wrote:Image
:mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Kako smo samo glupi.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19880 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Laissez faire wrote: Kako to da si za sve to znao, a ne znaš zašto se ne izbacuju mjesečni finansijski izvještaji ili zašto nije predan famozni "razvojni plan" ili zašto nema više sponzora ili zašto se nisu platile sve plate?
Zato sto je ovo ocekivan scenario. Celik se godinama izvlaci od ispadanja, celik godinama dobija licencu od drugostepene komisije, a za reprogram znam zato sto je i to prorodna reakcija, svi govore da je celik sinonim grada...

Znam i ovo zasto ne izbacuju mjesecne izvjestaje pa zato da bi se mutilo, sto se na kraju ispostavilo, nisu uplacivali doprinose ni place a pare potrosili, a zasto nije objavljen razvojni plan, pa zato sto ga nikad nisu ni imali.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#19881 Re: Zeničani

Post by Oi »

smartXL wrote:
Laissez faire wrote: Kako to da si za sve to znao, a ne znaš zašto se ne izbacuju mjesečni finansijski izvještaji ili zašto nije predan famozni "razvojni plan" ili zašto nema više sponzora ili zašto se nisu platile sve plate?
Zato sto je ovo ocekivan scenario. Celik se godinama izvlaci od ispadanja, celik godinama dobija licencu od drugostepene komisije, a za reprogram znam zato sto je i to prorodna reakcija, svi govore da je celik sinonim grada...

Znam i ovo zasto ne izbacuju mjesecne izvjestaje pa zato da bi se mutilo, sto se na kraju ispostavilo, nisu uplacivali doprinose ni place a pare potrosili, a zasto nije objavljen razvojni plan, pa zato sto ga nikad nisu ni imali.
igraci nisu od januara ni dinara dobili?!
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19882 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Oi wrote:
igraci nisu od januara ni dinara dobili?!
Doprinos nikako, a ni par placa. Nastavilo se po starom. Sljedece godine ide opet licenca na drugostepenoj komisiji. Eto da vec sad znate
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#19883 Re: Zeničani

Post by Oi »

Doprinose nisi mogao platiti nikako dok se ne potpise reprogram. Za potpisivanje reprograma, mora se regulisati tekuca godina, a to ti je onih cca 50000 KM sto se trazilo na posljednjoj sjefnici.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19884 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pa u sta je otislo 250 000? Naravno tu su jos pare pod karata, clanarina, sponzora...

Sve kao volonterski rad, radit cemo transparentno a onda su sve zataskivali.

Samo da vas napomenem, da su citavo vrijeme za statut govorili da je to demokrstizacija kluba. Kad su napustili, onda su pocele price o perci... Kakav perco ako clanovi biraju rukovodstvo?

Haman da je bila "demokratika" dok su samo oni imali pristup kasi... Vrijeme ce pokazat.

I dalje mi nejasno zasto su presutili drugu uplatu u maju.
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#19885 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

smartXL wrote:Pa u sta je otislo 250 000? Naravno tu su jos pare pod karata, clanarina, sponzora...

Sve kao volonterski rad, radit cemo transparentno a onda su sve zataskivali.

Samo da vas napomenem, da su citavo vrijeme za statut govorili da je to demokrstizacija kluba. Kad su napustili, onda su pocele price o perci... Kakav perco ako clanovi biraju rukovodstvo?

Haman da je bila "demokratika" dok su samo oni imali pristup kasi... Vrijeme ce pokazat.

I dalje mi nejasno zasto su presutili drugu uplatu u maju.
Biraju clanovi ako se odrzi skupstina.a tko ce organizovati skupstinu to je pitanje.i koliko placaju fudo i perco za pljucanje.A KO JE TO IMAO PRISTUP KASI OSIM NUHAGICA?
User avatar
N.N.
Posts: 3008
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#19886 Re: Zeničani

Post by N.N. »

enkoo83 wrote: .A KO JE TO IMAO PRISTUP KASI OSIM NUHAGICA?
Kome si nosio pare za clansku ?
Nuhagicu ?

Enko idi pecaj ribe i ne filozofiraj.
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#19887 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

N.N. wrote:
enkoo83 wrote: .A KO JE TO IMAO PRISTUP KASI OSIM NUHAGICA?
Kome si nosio pare za clansku ?
Nuhagicu ?

Enko idi pecaj ribe i ne filozofiraj.

Iz kluba nemoze otici marka dok direktor ne odobri.Svi vi koji mislite du sa clanovi Ngg koji su u klubu uzimali pare sebu niste zdrave glave
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19888 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pa ne moze fudo ni u kom slucaju postavit svoje ljude jer NK celik nije JP nego udruzenje gradjana.

Zasto na svako moje pitanje odgovarate spominjanjem fude? Gdje su otisle pare? Gdje je obecani razvojni plan?

Kolko je vas par dobilo para od clanova ngg da ne odgovate na pitanje nego da spinujete? Ne vjerujem da volontirate.

Shvatili su da su pogubili konce, pa kao da odu uzdignute glave. To su trebali uradit prije 2,3 mjeseca
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19889 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Evo vam jos jedno bonus pitanje, mada znam da cete odovor dati u vidu fuada kasumovica.

Snaga centra je takodjer obecala spas celiku, i svi ostali. Snaga centra ima 6 vjecnika, ali je to nebitno, dovoljno je da ima.jednog da moze pomoc celiku. Ako se ja dobro sjecam, do sad je odrzano 10 redovnih i dvije vanredne sjednice gradskog vijeca. Vijece broji 33 vijecnika. Zastp ni ti vijecnici snage centra, niti bilo koji drugi, prilikom izglasavanja dnevnog reda nisu ponudili uvrstavanje jos jedne tacke a to je reprogram duga? Imaju pravo, vijece se ocituje o tom prijedlogu. I njima su puna usta celika. Svejedno ce vijece izglasat reprogram. Zasto samo jednog optuzujete a 33 druga zanemarujete.

Zato sto.se vidi ciji ste igraci, toliko ste ofirni da ne moze gore.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19890 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:Evo vam jos jedno bonus pitanje, mada znam da cete odovor dati u vidu fuada kasumovica.

Snaga centra je takodjer obecala spas celiku, i svi ostali. Snaga centra ima 6 vjecnika, ali je to nebitno, dovoljno je da ima.jednog da moze pomoc celiku. Ako se ja dobro sjecam, do sad je odrzano 10 redovnih i dvije vanredne sjednice gradskog vijeca. Vijece broji 33 vijecnika. Zastp ni ti vijecnici snage centra, niti bilo koji drugi, prilikom izglasavanja dnevnog reda nisu ponudili uvrstavanje jos jedne tacke a to je reprogram duga? Imaju pravo, vijece se ocituje o tom prijedlogu. I njima su puna usta celika. Svejedno ce vijece izglasat reprogram. Zasto samo jednog optuzujete a 33 druga zanemarujete.

Zato sto.se vidi ciji ste igraci, toliko ste ofirni da ne moze gore.
Ti si fakat glup lik.
Ljudi su tražili da se u "Fudin budžet" ubaci stavka 220.000 KM za reprogram NK Čelik. Tražili su tematsku zajedno sa SDP, a i da se stavka reprogram ubaci u zadnju sjednicu. Na kraju krajeva, donirali i neke novce.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19891 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Halo djecace, prvo se uclani.

Drugo, imaju opciju da se uvrsti dodatna tacka, ali moraju izglasat. Hoce bez svoje odgovornosti kao spasu celik, bez da se moraju licno izjasnit. Sjednice idu uzivo, a tog prijedloga od njih nema. Zasto?

Reprogram mora usvojit vijece a ocito se boje. Ta njihova varijanta je bila da se ograde od eventualne odgovornosti. Namazano s vase strane.

Znaci da ti ponovim, na pocetku svake sjednice se prvo izglasava dnevni red. U taj fazi je moguce uvrstavanje dodatnih tacaka, ali vijecu se daje na glasanje. Zasto to nisu uradili?

Ne odgovaraj na pitanja na koja ne znas odgovor.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19892 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:Halo djecace, prvo se uclani.

Drugo, imaju opciju da se uvrsti dodatna tacka, ali moraju izglasat. Hoce bez svoje odgovornosti kao spasu celik, bez da se moraju licno izjasnit. Sjednice idu uzivo, a tog prijedloga od njih nema. Zasto?

Reprogram mora usvojit vijece a ocito se boje. Ta njihova varijanta je bila da se ograde od eventualne odgovornosti. Namazano s vase strane.

Znaci da ti ponovim, na pocetku svake sjednice se prvo izglasava dnevni red. U taj fazi je moguce uvrstavanje dodatnih tacaka, ali vijecu se daje na glasanje. Zasto to nisu uradili?

Ne odgovaraj na pitanja na koja ne znas odgovor.
Haj sad čovječe pročitaj moj post. Klasični Fudin bot. :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19893 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ne treba tematska sjednica, snago centra, nego prilikom usvajanja dnevnog reda samo da zatraze da se vijece izjasni da li su za uvrstavanje tacke vezano za reprogram. Toga od njih nije bilo. Pitam zasto?

Necete svoju odgovornost, nego sve da prebacite na jednog covjeka. Ponavljam, u vijecu je jos 33 vijecnika. Njih ne spominjete.

Zato kazem za vas par da se zna ciji ste igraci, il mozda bolje receno cija ste snaga
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19894 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image

Hamkina snaga. Bolje nas plaća nego Vas Perčo i Fudo. :)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#19895 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

I kaže "politika je kurvaaaa...."
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19896 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Eto vidis, potvrdjujes moju tezu ono sto govorim vec par dana. Na moja konkretna pitanja odgovarate tako sto oktenete pricu pa o fudi opletete :lol:

Jadno, jednoumno. I takva nas snaga zastupa :thumbup:
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19897 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:Eto vidis, potvrdjujes moju tezu ono sto govorim vec par dana. Na moja konkretna pitanja odgovarate tako sto oktenete pricu pa o fudi opletete :lol:

Jadno, jednoumno. I takva nas snaga zastupa :thumbup:
Dobio si odgovor, samo si glup da isti pročitaš. :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#19898 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote: Dobio si odgovor, samo si glup da isti pročitaš. :)
Ti ne znas citat pitanja. A ima.ona, ne postoji glupo pitanje, postoji samo glup odgovor. Ja odgovora na konkretna pitanja nisam dobio, nego samo o fudi pisete.

I uz to, nisi se ni uclanio u klub. Jadno!
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#19899 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

smartXL wrote:Evo vam jos jedno bonus pitanje, mada znam da cete odovor dati u vidu fuada kasumovica.

Snaga centra je takodjer obecala spas celiku, i svi ostali. Snaga centra ima 6 vjecnika, ali je to nebitno, dovoljno je da ima.jednog da moze pomoc celiku. Ako se ja dobro sjecam, do sad je odrzano 10 redovnih i dvije vanredne sjednice gradskog vijeca. Vijece broji 33 vijecnika. Zastp ni ti vijecnici snage centra, niti bilo koji drugi, prilikom izglasavanja dnevnog reda nisu ponudili uvrstavanje jos jedne tacke a to je reprogram duga? Imaju pravo, vijece se ocituje o tom prijedlogu. I njima su puna usta celika. Svejedno ce vijece izglasat reprogram. Zasto samo jednog optuzujete a 33 druga zanemarujete.

Zato sto.se vidi ciji ste igraci, toliko ste ofirni da ne moze gore.
Koliko me sjecanje sluzi vijecnici su predlagali da se u budzet uvrste sredstva za reprogram ali fudo je budzet donio na svoju ruku
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19900 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Casual's wrote: Dobio si odgovor, samo si glup da isti pročitaš. :)
Ti ne znas citat pitanja. A ima.ona, ne postoji glupo pitanje, postoji samo glup odgovor. Ja odgovora na konkretna pitanja nisam dobio, nego samo o fudi pisete.

I uz to, nisi se ni uclanio u klub. Jadno!
Pročitaj gornje postove. Zaista, ja ne znam zbog čega te oni plaćaju. Trudiš se, a bezze ti skroz trud. :)
Post Reply