Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#18801 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Casual's wrote:
Mustang1 wrote:Fudo ne da pare jer NGG ne da pare. Ja mislim da ovo nece na dobro.
Kako to misliš?
Pa valjda se Fudo zakacio sa njima. Dolazili mu traziti pare a ono od clanskih i cega vec nista nisu dali u klub. Fudo ono jednom dao 50k, drugi put 20, i rekao da nece vise.
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18802 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mustang1 wrote:
Casual's wrote:
Mustang1 wrote:Fudo ne da pare jer NGG ne da pare. Ja mislim da ovo nece na dobro.
Kako to misliš?
Pa valjda se Fudo zakacio sa njima. Dolazili mu traziti pare a ono od clanskih i cega vec nista nisu dali u klub. Fudo ono jednom dao 50k, drugi put 20, i rekao da nece vise.
Kome su dali?
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#18803 Re: Zeničani

Post by Oi »

channel10 wrote:
Oi wrote:Ne trazi se nista vise nego sto se do sad davalo, ali razlika je u tome sto ce se za buduca sredstva znati gdje tacno idu, a to je servisiranje reprograma. Za tekuce poslovanje, Celik ce se morati sam snalaziti na trzistu.
Pa sve isto kao sto je i prije bilo. Imali gibiru od grada, a ovamo se snalazili da navuku jos vise. Sve isto, osim uprave :-) .
Nije bas isto. U zadnje vrijeme poceli su sklapati transparetni sponzorski ugovori, sto je u proslosti bila misaona imena. Drugo, bruka sponzora je odbila saradnju cisto iz razloga blokiranosti racuna, a to rjesavas potpisivanjem reprograma s drzavom.
Izmedju ostalog, UEFA ce narednih godina donijeti odluku, kojom se profesionalni klubovi ne mogu finansirati iz drzavnog budzeta, pa samim tim strategija trenutne garniture u Celiku jeste da se u narednim godinama udalji od prakse "gradske sise".
Celiku je trenutno prijeko potrebna transparenta pomoc od grada, cisto s ciljem da klub stane na svoje noge i krene "na trziste" kao svaki normalan klub.
Zloupotreba ove pomoci je uvijek moguca, ali klub trenutno ima preko 700 clanova/clanova skupstine s tendecijom rasta i koji imaju pravo na uvid u poslovanje kluba. Ako dodje neki badjo i z*jebe toliki broj clanova, onda mu svaka cast, nismo bolje ni zasluzili.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#18804 Re: Zeničani

Post by Oi »

Mustang1 wrote:
Casual's wrote:
Mustang1 wrote:Fudo ne da pare jer NGG ne da pare. Ja mislim da ovo nece na dobro.
Kako to misliš?
Pa valjda se Fudo zakacio sa njima. Dolazili mu traziti pare a ono od clanskih i cega vec nista nisu dali u klub. Fudo ono jednom dao 50k, drugi put 20, i rekao da nece vise.
Cekaj?! Kako nisu nisu dali u klub, kad se clanarine uplacuju u klupskoj blagajni i koju vodi klupska blagajnica, a ne neko iz ngg-a?!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18805 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ma isto je. To sto se sad radi, to se i prije trebalo raditi (transparentnost), ali nije pa sad imamo novu upravu i novi statut.

Ono sto je isto jeste nacin finansiranja (barem nacin finansiranja koji se zeli imati, a to je ovo sto se trazi od grada).

Ciji je u stvari sad klub i postoji li ikakva veza gradske skupstine i novog statuta?

Opet kazem, ma koliko se vi opirali tom zakljucku, vi zelite da vladate klubom, a da vas neko drugi finansira. Znaci isto sto su i oni radili, samo sto vjerovatno sada nema lopovluka. Da ne govorimo o tome koliko je uticao bojkot posjeti utakmica svih ovih godina. Zbog toga se i ima samo 700 clanova, mada tu moze dosta uticati i trenutna finansijska situacija ljudi u ovom gradu. Trebat ce dosta vremena da se ljudi vrate na tribine, a time i u klub i to sve zbog bojkota.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18806 Re: Zeničani

Post by doff »

Dok revizija ne uleti, prelista sve knjige i sačini zapisnik koji će proslijedit tužilaštvu, kriminal koji se dešavao godinama unazad drugačije ne može bit razriješen.

U tom slučaju i ako se razriješi, naplati, taj novac ide u kasu NK Čelika a ne kasu Grada. Sad nisam siguran da li može NK Čelik taj novac prebacit Gradu a da ne bude kakvih prijava, mislim da ne jer NK Čelik nije u vlasništvu Grada i ta radnja bi bila nezakonita.

Channel10

NK Čelik je udruženje građana/fizičkih lica a ne Javno preduzeće. Grad Zenica nema tu nikakvu ulogu, osim što može pordžavat njihov rad kao i bilo koje dugo udruženje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18807 Re: Zeničani

Post by channel10 »

doff wrote:Dok revizija ne uleti, prelista sve knjige i sačini zapisnik koji će proslijedit tužilaštvu, kriminal koji se dešavao godinama unazad drugačije ne može bit razriješen.

U tom slučaju i ako se razriješi, naplati, taj novac ide u kasu NK Čelika a ne kasu Grada. Sad nisam siguran da li može NK Čelik taj novac prebacit Gradu a da ne bude kakvih prijava, mislim da ne jer NK Čelik nije u vlasništvu Grada i ta radnja bi bila nezakonita.

Channel10

NK Čelik je udruženje građana/fizičkih lica a ne Javno preduzeće. Grad Zenica nema tu nikakvu ulogu, osim što može pordžavat njihov rad kao i bilo koje dugo udruženje.
Hvala :thumbup:

Znaci moze pomoci, a i ne mora. Ja bih licno volio da pomognu, ali ako ne zele, nemamo im pravo nista reci.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18808 Re: Zeničani

Post by doff »

Ne mora podržavat, ali je to neka moralna obaveza Grada da pomaže svoja udruženja a pogotovo sportske kolektive koji su jedan vid ambasadora Grada :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18809 Re: Zeničani

Post by channel10 »

A zna li se kolika pomoc se trazi od grada u vezi deblokade racuna? Koliko bi grad davao za reprogram, a koliko klub(ako su uopste zamislili da i oni nesto daju :D )?
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18810 Re: Zeničani

Post by Casual's »

channel10 wrote:A zna li se kolika pomoc se trazi od grada u vezi deblokade racuna? Koliko bi grad davao za reprogram, a koliko klub(ako su uopste zamislili da i oni nesto daju :D )?
Isto koliko su i do sada. Ni marke više.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18811 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Casual's wrote:
channel10 wrote:A zna li se kolika pomoc se trazi od grada u vezi deblokade racuna? Koliko bi grad davao za reprogram, a koliko klub(ako su uopste zamislili da i oni nesto daju :D )?
Isto koliko su i do sada. Ni marke više.
Pa koliko? Rata je _________, grad uplati _______, klub _______?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18812 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

21.000 mjesecno iducih 10 godina ja msm.

Ako se reprogram ne potpise do 13 maja, 14-og se komotno moze stavit katanac na Bilino i posijat jagode.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18813 Re: Zeničani

Post by doff »

Ja ako se ne varam, mjesečna rata za otplatu duga je oko 20 000 KM na period od 10 godina. Ima i varijanta na kraći period, al ne vjerujem da to mogu uradit. U ovom slučaju se otplaćuje glavnica a kamata se otpisuje.

Sad ne znam koliko je čije učešće u ovome. Obzirom da je Čelik dobio sponzore, naplaćuje rentanje poslovnih prostora, ne znam koliko po tom osnovu imaju prihode.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18814 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jos samo da saznamo koliko se trazi od grada da uplacuje?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18815 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

channel10 wrote:Jos samo da saznamo koliko se trazi od grada da uplacuje?
Pa 21.000 mjesecno
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18816 Re: Zeničani

Post by Casual's »

channel10 wrote:Jos samo da saznamo koliko se trazi od grada da uplacuje?
Isto koliko su i do sada. Ni marke više.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18817 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jel to traze da grad vrati cijeli dug :D ?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18818 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

channel10 wrote:Jel to traze da grad vrati cijeli dug :D ?
Da, da otplati glavnicu.

Cini se strasno, ali nije. Grad je jedne god dao 400.000 Celiku, bolje receno pronevjerio.

Ovo sto se sad trazi to je mala maca.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18819 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ma niste vi dobro, nikako.

Znaci ipak ono gore stoji. Ljudi bi da vladaju, a da to sve neko drugi placa.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18820 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Kakvo bolan vladanje? O cemu ti? Ljudi rade na volonterskoj osnovi, Tarik napustio pos'o da se pokusa spasit sta moze.

Oni su na ovim pozicijama samo v.d. do prve Skupstine koje je krajem juna/pocetkom jula. Tad klub mora zaposlit portparola, generalnog sekretara, sluzbeno lice da se ovi mogu vratit svom zivotu.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3267
Joined: 28/01/2012 11:38

#18821 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

channel10 wrote:Ma niste vi dobro, nikako.

Znaci ipak ono gore stoji. Ljudi bi da vladaju, a da to sve neko drugi placa.
Kao prvo oni ne vladaju ničim, kao drugo bez sredstava od strane grada neće se imati čim vladat, a kao treće grad je izravno odgovoran za stanje u koje se doveo Čelik. Osim toga, ovo tvoje boldano se odnosi na sva javna poduzeća sve gradove pa i čitavu državu, neko vlada a neko plaća. Grad je dužan izvući Čelik iz govana, teret Čelikove potencijalne propasti je pretežak pa čak i za "neuništivu" SDA pošast.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18822 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Pa koliko vidim oni su tu. Veze nemam koga ce zaposliti, ali znam jedno da to sto traze nema nikakvog smisla.

Shvatio bih da traze od grada maksimalno pola za reprogram, a oni drugu polovicu, ali traziti sve :-) . Nema smisla, kako god okrenes.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18823 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Oni bolan traze da sredstva koje Grad daje Celiku
svake godine vise ne daje njima nego Poreznoj na reprogram

bogte jebo isto da pricamo na mandarinskom
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#18824 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Imas skupstinu, upravni odbor, nadzorni odbor. Nije samo Tarik tu (svaka njemu cast al jedini je on tu volonter ostali primaju place i naknade)

Znaci poslije te skupstine, jedni ce vladat i upravljat finansijama a grad vraca dugovanja koja su nastala od bivsih uprava...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18825 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kamberovica polje wrote:
channel10 wrote:Ma niste vi dobro, nikako.

Znaci ipak ono gore stoji. Ljudi bi da vladaju, a da to sve neko drugi placa.
Kao prvo oni ne vladaju ničim, kao drugo bez sredstava od strane grada neće se imati čim vladat, a kao treće grad je izravno odgovoran za stanje u koje se doveo Čelik. Osim toga, ovo tvoje boldano se odnosi na sva javna poduzeća sve gradove pa i čitavu državu, neko vlada a neko plaća.

Grad je dužan izvući Čelik iz govana, teret Čelikove potencijalne propasti je pretežak pa čak i za "neuništivu" SDA pošast.
1. Zato postoji sud. Neka tuze lopove pa i grad, ako misle da su oni odgovorni.

2.Znaci hajmo i mi na drzavnu sisu, a onolika halabuka da se uvede statut, ima se plan, qrci palci, kad ono ne moze. Odjednom ima greska u sistemu.

3.Shvatam sve, ali traziti da grad placa 100 posto duga, grad koji fakticki vise nema nista sa klubom je malo je reci bezobrazno.
Post Reply