Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#1 klopa u zenici

Post by d2 »

pozz,
kontao sam eventualno preko vikenda u pravcu tuzle ili zenice cisto kao izlet pa molim za preporuku u vezi mjesta gdje jesti u zenici, ako moze neko mjesto pristojnog izgleda i klope.

hvala

nasao sam info da se u tvrdjavi vranduk moze popiti kafa, inace da li je mjesto otvoreno za posjete subotom ? tnx
Last edited by d2 on 11/04/2008 06:43, edited 1 time in total.
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#2 Re: klopa u zenici

Post by Op3r4t0r »

Zenica:

Cevabdzinica Beslic, najbolji cevapi na svijetu ;)

Restoran Dubrovnik
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#3 Re: klopa u zenici

Post by d2 »

Op3r4t0r wrote:Zenica:

Cevabdzinica Beslic, najbolji cevapi na svijetu ;)

Restoran Dubrovnik
ako nije problem da se ne pretvori u borbu medju cevabdzinicama zanimao bi me vise restoran, cevabdzinica da ako je u ovom folu http://www.urbangrill.ba/foto.html
hvala
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#4 Re: klopa u zenici

Post by s@mson »

Ma kakve čevabdžinice, stipu čevape...
Otidji fino u retoran Dubrovnik, morski specijaliteti bolji nego na moru, usluga fantastična, odličan izbor vrhunskih vina, ugodan ambijent a i cijene su poprilične...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#5 Re: klopa u zenici

Post by d2 »

cijene mi nisu previse bitne, mozes li mi samo ukratko kako da nadjem restoran Dubrovnik, bio sam u Zenici svega jednom ili dvaput (sramota znam).
Moze li se otici na tvrdjavu Vranduk, provesti gore neko vrijeme, napraviti par fotki eventualno popiti kafa ?

hvala, pozz
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#6 Re: klopa u zenici

Post by s@mson »

Dubrovnik je pored lamele na bulevaru (najveća zgrada u Zenici) tako da ćeš ga lako pronaći. Tu u blizini je i novi tržni centar i nova gradska dvorana u izgradnji ...
Što se tiče Vranduka ja mislim da subota ne bi trebala da predstavlja problem. Kafa se može popiti i u samoj tvrđavi, ima jedan objekat u vidu stare bosanske kuće pretvorene u neku vrstu muzeja, izložbenog prostora i drugo....
Ako ne popiješ tu kafu imaju gostoprimljivi stanovnici sela Vranduk. U bilo kojoj kući ćeš biti ugošćen, popiti pravu kafu i čuti mnogo o tvrđavi, istoriji tog kraja...
Ugodan boravak u Zenici...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#7 Re: klopa u zenici

Post by d2 »

hvala ti puno, mislim da cu sutra u Zenicu a onda neki sljedeci vikend do Tuzle.

hvala jos jednom !
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#8 Re: klopa u zenici

Post by dr.iver »

Restoran Dubrovnik ti je preko puta hotela Metalurg, koji je trenutno u rekonstrukciji!
To je mozda i top mjesto, ili sigurno jedno od top mjesta u Ze, u skladu s tim i cijene.
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#9 Re: klopa u zenici

Post by savrseni krug »

dr.iver wrote:Restoran Dubrovnik ti je preko puta hotela Metalurg, koji je trenutno u rekonstrukciji!
To je mozda i top mjesto, ili sigurno jedno od top mjesta u Ze, u skladu s tim i cijene.
klopaj pilece raznjice u gattu
cjena sitnica a razbijaju :skoljka:
koop
Posts: 261
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#10 Re: klopa u zenici

Post by koop »

Za klopu, kao sto ti je receno, najbolja opcija je vjerovatno Dubrovnik. Na finoj je lokaciji, mozes malo "prodjirat" po gradu, ili preci most ako bude fin dan, pa na Kamberovice, i mozda do Dzananovica (shopping centar).

Za Vranduk, otidji definitivno, nije daleko, obilazak tvrdjave nece dugor trajati, jer etnoloska zbirke u Kuli, i malo razgledanja zidina nece ti trebati previse vremena. Uz sami zid tvrdjave, pri ulazu u istu, napravljana je mala bastica, sa par stolova, i tu mozes popiti kafu. Covjek koji radi u tvrdjavi, je iz Vranduka, tako i ako je mozda zatvoreno, samo upitaj nekog od mjestana i oni ce ili otici po njega, ili kako ti je vec neko rekao, dobices ponudu da popijes kafu kod nekog stanovnika Vranduka.
koop
Posts: 261
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#11 Re: klopa u zenici

Post by koop »

E, tip ("domacin") koji radi u tvrdjavi se zove Hasan Sehic: 387-32-676-337.

Na ulazui pise da je otvoreno od 8 do 21, i nema naznaka da je zatvorneo vikendom.
Poduzetnik :)
Posts: 49
Joined: 15/04/2008 10:33

#12 Re: klopa u zenici

Post by Poduzetnik :) »

d2 wrote:pozz,
kontao sam eventualno preko vikenda u pravcu tuzle ili zenice cisto kao izlet pa molim za preporuku u vezi mjesta gdje jesti u zenici, ako moze neko mjesto pristojnog izgleda i klope.

hvala

nasao sam info da se u tvrdjavi vranduk moze popiti kafa, inace da li je mjesto otvoreno za posjete subotom ? tnx
U Kecu jarane,2.5 KM Travnicki ceavpi i hamburgeri po 2KM predobri , a ako želiš kulturu i nešto idi u MIRIS DUNJA to je restoran i po
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#13 Re: klopa u zenici

Post by arze »

Poduzetnik wrote:
d2 wrote:pozz,
kontao sam eventualno preko vikenda u pravcu tuzle ili zenice cisto kao izlet pa molim za preporuku u vezi mjesta gdje jesti u zenici, ako moze neko mjesto pristojnog izgleda i klope.

hvala

nasao sam info da se u tvrdjavi vranduk moze popiti kafa, inace da li je mjesto otvoreno za posjete subotom ? tnx
U Kecu jarane,2.5 KM Travnicki ceavpi i hamburgeri po 2KM predobri , a ako želiš kulturu i nešto idi u MIRIS DUNJA to je restoran i po
:thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: klopa u zenici

Post by mayab »

Op3r4t0r wrote:Zenica:

Cevabdzinica Beslic, najbolji cevapi na svijetu ;)

Restoran Dubrovnik
Može li se znati gdje je taj Beslic u Zenici, ako moze slika sa mapom najbolje??
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#15 Re: klopa u zenici

Post by Op3r4t0r »

mayab wrote:
Op3r4t0r wrote:Zenica:

Cevabdzinica Beslic, najbolji cevapi na svijetu ;)

Restoran Dubrovnik
Može li se znati gdje je taj Beslic u Zenici, ako moze slika sa mapom najbolje??
Imaju dvije cevabdzinice u zenici, jedna je u crkvicama preko puta zenickih bazena a druga je u travnickoj ulici 45, ponesi i meni porciju :)
User avatar
BosnaSrebrena
Posts: 3
Joined: 10/03/2009 18:43

#16 Re: klopa u zenici

Post by BosnaSrebrena »

Op3r4t0r wrote:
mayab wrote:
Op3r4t0r wrote:Zenica:

Cevabdzinica Beslic, najbolji cevapi na svijetu ;)

Restoran Dubrovnik
Može li se znati gdje je taj Beslic u Zenici, ako moze slika sa mapom najbolje??
Imaju dvije cevabdzinice u zenici, jedna je u crkvicama preko puta zenickih bazena a druga je u travnickoj ulici 45, ponesi i meni porciju :)
Najbolje i najkrace objasnjeno - i dobro vas s tim cevapima, ogladnicu :)
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#17 Re: klopa u zenici

Post by Vares City »

Restorani "Salcinovic",hrana plafon,..... :thumbup: :bih:

Bio sam udva restorana puno puta i opet cu aBd.
Jedan je u Carsiji blizu "Zenicanke" a drugi je u Crkvicama preko puta studentskog doma(gje provedoh cetiri debele godine)i u tim objektima mozete pojesti izvrsne bosanske specijalitete,zaista kvalitetno i dosta jeftino :thumbup: :bih:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#18 Re: klopa u zenici

Post by SaraLe »

Op3r4t0r wrote:
mayab wrote:
Op3r4t0r wrote:Zenica:

Cevabdzinica Beslic, najbolji cevapi na svijetu ;)

Restoran Dubrovnik
Može li se znati gdje je taj Beslic u Zenici, ako moze slika sa mapom najbolje??
Imaju dvije cevabdzinice u zenici, jedna je u crkvicama preko puta zenickih bazena a druga je u travnickoj ulici 45, ponesi i meni porciju :)
:evil: nisu to crkvice :D
-ado-
Posts: 90
Joined: 03/10/2008 14:27

#19 Re: klopa u zenici

Post by -ado- »

Bravo...nisu to srkvice nego Babina Rijeka...tj. Beverly Hills
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#20 Re: klopa u zenici

Post by Ajatolah_ »

Uzmi ti pečeno pile u "Bistričaku", imaš njihove prostore na M(e)okušnicama, Crkvicama, i vjerovatno još negdje, a da ja nisam vidio.
User avatar
Maxwell2008
Posts: 22556
Joined: 15/08/2008 10:13

#21 Re: klopa u zenici

Post by Maxwell2008 »

Vares City wrote:Restorani "Salcinovic",hrana plafon,..... :thumbup: :bih:

Bio sam udva restorana puno puta i opet cu aBd.
Jedan je u Carsiji blizu "Zenicanke" a drugi je u Crkvicama preko puta studentskog doma(gje provedoh cetiri debele godine)i u tim objektima mozete pojesti izvrsne bosanske specijalitete,zaista kvalitetno i dosta jeftino :thumbup: :bih:
Ne bih se bas slozio da jeftino (Ali ne kazem ni da je preskupo). Ali ima specijaliteta koji kostaju 9 KM + porcija hljeba 0.50 = 9.50 KM, isti taj specijalitet na drugim mjestima 5.00 KM.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#22 Re: klopa u zenici

Post by Ajatolah_ »

User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#23 Re: klopa u zenici

Post by Aurea Mediocritas »

Salčinović je nekad imao dobru klopu. Bio sam nekoliko puta ranije. Nedavno sam bio ponovo i razočarao sam se. Begova čorba je bila očajna tako da ništa više nisam niti jeo. Izgleda da tu nešto više ne štima jer je i usluga bila očajna i neljubazno osoblje.
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#24 Re: klopa u zenici

Post by Globus »

Jojjj oni forneti preko puta salcinovica dole u centru ... pored a&m pekare aa jbt kako je ono mocno marka 100 grama (dodje 3-4 zavisi ) ja mislio sale se kad sam vidio ono malo onako .. al kad sam probao jbt nista bolje nisam pojeo u zadnjih ... :D
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#25 Re: klopa u zenici

Post by Globus »

ma nesto malo ba :D 100 grama za marku dodje ( u tih 100 grama 3-4 ta dodju ) nesto ko lisnato i unutra imas zavisi .. ima sa sirom gljuvama puretinom piletinom .. ovim onim .. ima onih slatkih .. kako je ukusno .. nisa ljepse pojeo nisam dugo .. mozda nije za najest ali je (Y)
Post Reply