Zenica-Travnik?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#1 Zenica-Travnik?

Post by kriticarka_nikova »

Ko ce mi reci koliko je tacno daleko Zenica od Travnika u km, a onda u minutama, tj. koliko ti busem/autom treba do Travnika.
Isplati li se zivjeti u Zenici a raditi u Travniku?
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#2 Re: Zenica-Travnik?

Post by lolo_lolo »

kriticarka_nikova wrote:Ko ce mi reci koliko je tacno daleko Zenica od Travnika u km, a onda u minutama, tj. koliko ti busem/autom treba do Travnika.
Isplati li se zivjeti u Zenici a raditi u Travniku?
nekih 35 minuta normalnom voznjom
to i nije tako puno
mozda ima nekih 30 kilometara
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#3 Re: Zenica-Travnik?

Post by revolver amidza »

kriticarka_nikova wrote:Ko ce mi reci koliko je tacno daleko Zenica od Travnika u km, a onda u minutama, tj. koliko ti busem/autom treba do Travnika.
Isplati li se zivjeti u Zenici a raditi u Travniku?
kilometraža ti je u ovom slučaju,kao i inače u bosni,manje bitan pojam,ali mislim da je putem preko lašvanske petlje dakle onim boljim 45km,autom otprilike 50 min ako imaš sreće da ne zapneš u gužvi pored viteza,tada ćeš i duže,..
imaš i onaj put preko vjetrenica koji ti autom skrati put na pola sata (ako si vještiji vozač) ali je put pun "lakat" okuka,i nije baš za zimsku vožnju,..za bus ti ne bih znao reći,..
prije sam često išao tim relacijama,a da li ti se isplati,pa sad,zavisi za koju lovu radiš,..
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#4 Re: Zenica-Travnik?

Post by kriticarka_nikova »

Samo malo a busem koliko treba, preko sat? posto nemam za sad auta.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#5 Re: Zenica-Travnik?

Post by revolver amidza »

kriticarka_nikova wrote:Samo malo a busem koliko treba, preko sat? posto nemam za sad auta.
vjerovatno sat vremena
ako ti šta znači,da ti napišem da sam prije godinu ili možda više,slučajno upoznao 2-3 zeničanina/ke koji žive u zenici a rade tamo,
Last edited by revolver amidza on 30/09/2009 22:56, edited 1 time in total.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#6 Re: Zenica-Travnik?

Post by Epitop »

kriticarka_nikova wrote:Samo malo a busem koliko treba, preko sat? posto nemam za sad auta.
Sat vremena ili nesto manje busem jer i busevi ide preko Vjetrenica. Sada da li se isplati , samo je pitanje koliko je plata, a to ti sama sebi skontaj?
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#7 Re: Zenica-Travnik?

Post by kriticarka_nikova »

Pa dobro, isplatilo bi se vjerovatno. Putni trosak uvijek placa firma.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#8 Re: Zenica-Travnik?

Post by kriticarka_nikova »

Sad mi treba nova tema za koliko u Zenici mogu iznajmit stan (mislim za koliko para), al' mi se ne pokrece nova tema, pa ako neko zna....

P.S. Moze i info za koliko love mogu iznajmit u Travniku stan?

Tenkju :)
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#9 Re: Zenica-Travnik?

Post by Epitop »

kriticarka_nikova wrote:Sad mi treba nova tema za koliko u Zenici mogu iznajmit stan (mislim za koliko para), al' mi se ne pokrece nova tema, pa ako neko zna....

P.S. Moze i info za koliko love mogu iznajmit u Travniku stan?

Tenkju :)
Ako misliš iznajmljivati stan u Travniku pa putovati onda je bolje u Zenici da to riješiš isplatice se i da je skuplje, a vjerovatno nije velika razlika u cijeni.
http://www.nasarijec.ba/index.php?optio ... &Itemid=59 evo malih oglasa iz Zenice pa se raspitaj
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#10 Re: Zenica-Travnik?

Post by revolver amidza »

kriticarka_nikova wrote:Sad mi treba nova tema za koliko u Zenici mogu iznajmit stan (mislim za koliko para), al' mi se ne pokrece nova tema, pa ako neko zna....

P.S. Moze i info za koliko love mogu iznajmit u Travniku stan?

Tenkju :)

čekaj sada,ti zapravo i ne živiš u zenici,ako sam te ispravno razumio?
pa ako ćeš raditi u travniku,zbog čega bi iznajmljivala stan u zenici da bi putovala u travnik?
iznajmiš stan u travniku i riješeno,...
valjda će se javiti neko iz oba grada ko zna cijene,...
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#11 Re: Zenica-Travnik?

Post by kriticarka_nikova »

revolver amidza wrote:
kriticarka_nikova wrote:Sad mi treba nova tema za koliko u Zenici mogu iznajmit stan (mislim za koliko para), al' mi se ne pokrece nova tema, pa ako neko zna....

P.S. Moze i info za koliko love mogu iznajmit u Travniku stan?

Tenkju :)

čekaj sada,ti zapravo i ne živiš u zenici,ako sam te ispravno razumio?
pa ako ćeš raditi u travniku,zbog čega bi iznajmljivala stan u zenici da bi putovala u travnik?
iznajmiš stan u travniku i riješeno,...
valjda će se javiti neko iz oba grada ko zna cijene,...
ne zivim, ali ne zelim da zivim u travniku. umrijecu duhom. treba mi vise prostora.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#12 Re: Zenica-Travnik?

Post by revolver amidza »

aha,e to je onda nešto drugo,..ali će i to imati svoju cijenu,..ja sam svojevremeno putovao na posao na daljinu oko 50 km u jednom pravcu,preko 2 god.,..i to si više ne bih poželio,trebalo mi je 2 sata sebi da dođem na kraju radnog dana,.prilično me isrcpljivalo,dobro probaš kako će ti ići ta varijanta
moreplovac
Posts: 18
Joined: 23/08/2009 22:49

#13 Re: Zenica-Travnik?

Post by moreplovac »

U Zenici rentanje od 150 do 400 KM zavisi od stanja stana i vrlo je tesko naci jeftine i male stanove odmah da znas!!! Sretno!
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#14 Re: Zenica-Travnik?

Post by kriticarka_nikova »

Kako ta Zenica tako skupa?
Pa dobro radije cu kupit stan, ako je tako...
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#15 Re: Zenica-Travnik?

Post by kone »

Nema sanse da je rentanje 400 KM.Jednosoban stan i garsonjera su oko 150 KM,dvosoban stan ti je 200-250 max(naravno ovo je samo renta,a placas sama rezije).
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#16 Re: Zenica-Travnik?

Post by PticaTrkachica »

Zenica je prilično skupa jer gotovo da nema novogradnje, a ima dosta studenata. Tesko je naci stan, a da nije 'sprat kuce' (a ni to više nije tako povoljno). Racunaj 200 za garsonjeru/jednosoban + grijanje (1km po kvadratu) i ostali nameti. Ugrubo, kao sarajevske cijene 2006-7, a kad kupujes ide od 1500 pa naviše (za manje stanove).
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#17 Re: Zenica-Travnik?

Post by Bobi »

Ze-Tr preko Lasve 38 km, preko Vjetrenica 28(to ides preko prevoja koji se zove "Vjetrenica",nagib,krivine,rupe)
Preko Lasve 40 minuta...gore.dole u zavisnosti od gustine saobracaja.U periodu od 15:00 do 16:00 standardne guzve pa tih 40 minuta mogu da se produze i na 60 :D.
Posao u Tr. dobro placen...naucna fantastika :D.Puno travnicana radi u Zenici a zenicana u Tr...hm...ne znam...:D.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#18 Re: Zenica-Travnik?

Post by jefferson »

Bobi wrote:Ze-Tr preko Lasve 38 km, preko Vjetrenica 28(to ides preko prevoja koji se zove "Vjetrenica",nagib,krivine,rupe)
Preko Lasve 40 minuta...gore.dole u zavisnosti od gustine saobracaja.U periodu od 15:00 do 16:00 standardne guzve pa tih 40 minuta mogu da se produze i na 60 :D.
Posao u Tr. dobro placen...naucna fantastika :D.Puno travnicana radi u Zenici a zenicana u Tr...hm...ne znam...:D.
Ja se sjecam kada sam isao u osnovnu skolu nastavnici su pricali kako su isli na putovanja na Bosfor, Rim, kairo, Piramide, u svrhu upoznavanja sa svjetskom istorijom. Nastavnici su takodje znali koliko je npr. planina Vlasic ili Bjelasnica visoka, jednostavno, nije bilo pomena o tome da li to treba ili ne treba znati, nego su ljudi jednostavno znali.
I sad dodje neko ko kao ima zavrsenu skolu i hoce uz to biti ni manje ni vise nastavnik, i pita koliko ima km od vezirskog grada do najveceg industrijskog centra u BiH?
Pa nije BiH Rusija da ima 18.5 miliona kvadratnih km! Sta ako te dijete pita koliko je velika Amerika? Sta ces reci? Proguglaj pa ces saznati!
Ili jos gore, neko te pita od ucenika koliko je velika BiH? Sta ces reci? nije moje da ja to znam!
Nego duso moja, hajde ti knjige u ruke pa malo popodi to svoje znanje, a svaka knjizara ima i auto karte koje mozes kupiti pa tu imas daljine izmedju svih gradova, kao i svih vaznijih evropskih gradova. Takodje, s obzoriom na ova pitanja kao i pitanja s one teme koja je zakljucana, mogu 100% pretpostaviti da ne znas citati auto kartu kao ni koristiti kompas, sto su nekada nastavnici ucili u 4 razredu osnovne djecu!
Ja gdje nam drzava ide boze dragi!
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#19 Re: Zenica-Travnik?

Post by Chischo »

Mislim da ce ti se isplatiti, ali to ces najbolje ti znati.
Ja radim u Sarajevu a zivim u Zenici i moze se. U autobusu svaki dan provedem oko 2,5 sata( 1.15 u jednom pravcu), uglavnom prespavam taj dio. Malo bude nezgodno kad je pun autobus, kad ti studenti razvezu suplju pricu na uho, il' kad pored tebe sjedne baba koja smrdi na bijeli luk.
Al' covjek sve prezivi i na sve navikne.
Pretpostavljam (opet) da si prosvjetni radnik i mozda ces malo imati problema oko prevoza jer ti vjerovatno nisu svi casovi svaki dan u isto vrijeme. To znaci da ces imati malo i praznog hoda. Sve zavisi od tebe kakva si osoba i kakva su ti ocekivanja od zivota. Moje misljenje je da se moze, ali nismo svi isti.
Bucin autobus vozi iz Zenice za Travnik za nekih 45 minuta do sat vremena, ali on staje kad god mu neko mahne. Mislim da ima i boljih prevoznika. Inace, Travnik ti nije nista manje bogat duhom od Zenice, prelijep i inspirativan grad u svakom pogledu.

Sretno
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#20 Re: Zenica-Travnik?

Post by Pera Trta »

Pustite ljudi kritičarku. Prije mjesec dana pitala je za Kanadu, sada joj se apetiti sveli na Zenicu/Travnik. Na drugoj temi se hvali kako godinu dana je na odsustvu u svojoj "firmi" (u kakvoj firmi rade učitelji/nastavnici), a prošle godine se raspitivala za pripravnički staž za namicatelja znanja.
Šte će slijedeće biti? :roll:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#21 Re: Zenica-Travnik?

Post by Pera Trta »

jefferson wrote:
Bobi wrote:Ze-Tr preko Lasve 38 km, preko Vjetrenica 28(to ides preko prevoja koji se zove "Vjetrenica",nagib,krivine,rupe)
Preko Lasve 40 minuta...gore.dole u zavisnosti od gustine saobracaja.U periodu od 15:00 do 16:00 standardne guzve pa tih 40 minuta mogu da se produze i na 60 :D.
Posao u Tr. dobro placen...naucna fantastika :D.Puno travnicana radi u Zenici a zenicana u Tr...hm...ne znam...:D.
Ja se sjecam kada sam isao u osnovnu skolu nastavnici su pricali kako su isli na putovanja na Bosfor, Rim, kairo, Piramide, u svrhu upoznavanja sa svjetskom istorijom. Nastavnici su takodje znali koliko je npr. planina Vlasic ili Bjelasnica visoka, jednostavno, nije bilo pomena o tome da li to treba ili ne treba znati, nego su ljudi jednostavno znali.
I sad dodje neko ko kao ima zavrsenu skolu i hoce uz to biti ni manje ni vise nastavnik, i pita koliko ima km od vezirskog grada do najveceg industrijskog centra u BiH?
Pa nije BiH Rusija da ima 18.5 miliona kvadratnih km! Sta ako te dijete pita koliko je velika Amerika? Sta ces reci? Proguglaj pa ces saznati!
Ili jos gore, neko te pita od ucenika koliko je velika BiH? Sta ces reci? nije moje da ja to znam!
Nego duso moja, hajde ti knjige u ruke pa malo popodi to svoje znanje, a svaka knjizara ima i auto karte koje mozes kupiti pa tu imas daljine izmedju svih gradova, kao i svih vaznijih evropskih gradova. Takodje, s obzoriom na ova pitanja kao i pitanja s one teme koja je zakljucana, mogu 100% pretpostaviti da ne znas citati auto kartu kao ni koristiti kompas, sto su nekada nastavnici ucili u 4 razredu osnovne djecu!
Ja gdje nam drzava ide boze dragi!
Šta više reći...
:thumbup:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#22 Re: Zenica-Travnik?

Post by Decerto »

Moze li mi neko reci koliko kosta jednosmijerna karta iz Zenice za Travnik ?
User avatar
aman
Posts: 126
Joined: 12/08/2008 09:04
Location: Na braniku bescarinskih zona.

#23 Re: Zenica-Travnik?

Post by aman »

5 maraka. Studentska 3,5 KM. Po cijeli dan voze autobusi, Travnik-Zenica je jedna od relacija na kojoj mnoštvo ljudi svakodnevno putuje u oba pravca, posao, škola, fakulteti...
Neko je pitao za stan u Travniku, u principu su jeftiniji od stanova u Zenici, oko 150 KM je prosječna stanarina...
A i nije Travnik toliko ubistven duhom. U svakom slučaju, kad postane, možeš izići u Zenici, i to je konvencionalno prihvaćeno za kratku relaciju za izlazak.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#24 Re: Zenica-Travnik?

Post by karanana »

fakat ni meni nije jasno to rentanje stana u zenici a putovanje za travnik zbog klonjenja duhom. meni travnik izgleda inspirativniji i manje depresivan od zenice, a ako ti je premalen, sto rekose gore, busevi za zenicu idu veoma cesto i jeftini su i sjednes u bus i iz travnika za zenicu.
ili ostanes u sarajevu a putujes za travnik. to ti je mozda pola sata duze nego zenica-travnik.
jareb
Posts: 105
Joined: 06/06/2009 08:34
Location: Vezirski grad

#25 Re: Zenica-Travnik?

Post by jareb »

Ako nisi zivjela u Travniku kako znas da ces klonuti duhom? Ja vise klonem duhom ako imam manje novca nego vise, a zivljenjem u Travniku bi imala vise novca. Mislim i da je svakodnevno putovanje iscrpljujuce i radi toga mozes klonuti duhom. Sa viskom novca mozes svaki vikend ici u Zenicu, a nije ni Sarajevo daleko u tom slucaju.
Locked