Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Tragač
Posts: 23
Joined: 10/09/2009 12:38

#1 Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Post by Tragač »

Pomalo tužan (a i ljut) nakon jučerašnje posjete greblju/groblju Prašnice u Zenici odlučio sam da uradim par fotki i da ih postavim negdje kako bih barem malo pokušao skrenuti pažnju na po mom mišljenju problem koji se javlja iznova svakog Bajram. Iskreno ne znam kakva je situacija na Prašnicama povodom katoličkog praznika Svih Svetih kada i oni posječuju svoje mrtve, ali ono što se može na Prašnicama vidjeti za Bajram je u najmanju ruku velika sramota.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Tragač on 17/11/2010 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Post by karanana »

kamo slike?
Tragač
Posts: 23
Joined: 10/09/2009 12:38

#3 Re: Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Post by Tragač »

Ne znam šta se desilo, moram naći neki drugi free service za slike...čim nađem uploadujem ponovo...sorry!
Tragač
Posts: 23
Joined: 10/09/2009 12:38

#4 Re: Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Post by Tragač »

Šta reči!?

Image

Image
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#6 Re: Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Post by BiH-x »

Mozes li malo bolje opisati u cemu je problem, nesto ne mogu da vidim slike :skoljka:
Tragač
Posts: 23
Joined: 10/09/2009 12:38

#7 Re: Zenica - Prašnice - I to ti je Bajram :(

Post by Tragač »

Problem je u tome što ima previše nesavjesnih sugrađana koji svojim automobilima žele da se primaknu što više mogu mezaru svojih rahmetlija.

A onda ima i onih koji su kao savjesni?! Parkira auto uz tuđi nišan i onda kao fino prošeta do mezara nekog svog?!

Umjesto da to mjesto odiše nekim mirom itd, možeš čuti zvukove automobila, pa čak i sirenu, jer pobogu si brate, dvojica se mimoilaze, skontaju da se znaju, drago im je, pa opali po sireni, doduše kratko, al nije vala ni toliko trebalo...

Da se razumijemo, ima ljudi koji su skoro pa nepokretni i njima je opravdan prilikazak koliko je to moguće u automobilima, al mi ostali bi trebali da malo razmislimo....
Post Reply