Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#76 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

ho oponopono wrote:...ko ga jebe... :pusi2:
Sljedeća. :D :D
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#77 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

Otto_13 wrote: 21/06/2016 18:02
EldinFromSa wrote:Treba bit fra'er pa makar pokušat da neko ne plače zbog tebe. Gore bih se ja osjećao kad bih znao da je neko zbog mene sjeban. Lično, ako mi se ne svidi nakon prva dva sastanka i ako vidim tu ne može biti nešto konkretnije, odmah to dajem do znanja i prekidam svaki kontakt. Što da bezveze zavlačim nekoga radi svojih nekih hirova. Nek' nađe nekoga kome će se svidjet kako treba i svi sretni. A ako se desi da mi se svidi, što je rijetkost, pa ona mene zajebe, nema veze, barem znam da ja neću plakat zbog toga, nije zadnja. Naletit će i prava negdje, kad se najmanje nadam. :D

Sve to brat moj lijepo zvuci u teoriji u praksi su stvari drugacije . Emocije su ljudske a ljudi prave greske a greske izazivaju bol , suze , prekide . Cak i kad mi mislimo da smo se fino razisli ona druga strana cesto puta pati . I ono sto zene cesto rade a to je da se zamore svim tim razmisljanjima i pocnu da karikiraju i stvaraju neku pricu kako bi sebi objasnile zasto su ostavljene . I onda neko ispadne los . Nekad stvari idu dobro par mjeseci , par godina i onda dozive kolaps . U svemu tome treba ostati covjek . Precutati kad te neko u svom bolu napada a cesto puta i vrijedja . Jednostavno zivot nije tako jednostavan i veze nisu tako jednostavne kao sto ih ti opisa
Treba precutati i pretrpiti ako neko svoju bol istresa na tebi, a ti si kriv za istu. Vazno je u svemu ipak ostati covjek.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#78 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by S4mpion »

Važno je ostat' musliman.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#79 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by ljubicasti limun »

Nikad se nisam javila nakon prekida, nikad plakala, nikad tugovala predugo. Jer se veza vec odboluje dok traje. Dajes puno sansi, prelazis preko puno sranja, tu evtl. napravis scenu ili scene, a sa svakim incidentom, svakim kiksom, po osjecajima polako izlazis iz veze. Kad si spremna, samo odes. Bez drame. Jer nemas vise osjecaja.

Nije to do spola, do osobe je.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#80 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Chloe »

ljubicasti limun wrote: 12/01/2022 00:45 Nikad se nisam javila nakon prekida, nikad plakala, nikad tugovala predugo. Jer se veza vec odboluje dok traje. Dajes puno sansi, prelazis preko puno sranja, tu evtl. napravis scenu ili scene, a sa svakim incidentom, svakim kiksom, po osjecajima polako izlazis iz veze. Kad si spremna, samo odes. Bez drame. Jer nemas vise osjecaja.

Nije to do spola, do osobe je.
Slažem se da je od osobe do osobe.

Ne razumijem scene, okrivljivanja, olajavanja nakon prekida na sve strane.

Može se "otići" i sa osjećajima, ne možemo nikog natjerati da nas poštuje, voli ... i ako shvatimo da smo na neki način teret, voljene možemo i osloboditi od sebe. Ako voli, potražit će, ako ne bit će osoba sretna. I bolje je jedno sretno, nego dvoje zajedno "nesretno".
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#81 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

Tesko je naci osobu koja bi shvatila ovo. Uglavnom misle da vole samo zbog svog osjecaja ugodnosti, ne zato sto stvarno vole.

I ne pustaju osobu jer su sujetni, muska sujeta nadvladava. Njima je bitno da su oni sretni i to nije nikakva ljubav.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#82 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

ljubicasti limun wrote: 12/01/2022 00:45 Nikad se nisam javila nakon prekida, nikad plakala, nikad tugovala predugo. Jer se veza vec odboluje dok traje. Dajes puno sansi, prelazis preko puno sranja, tu evtl. napravis scenu ili scene, a sa svakim incidentom, svakim kiksom, po osjecajima polako izlazis iz veze. Kad si spremna, samo odes. Bez drame. Jer nemas vise osjecaja.

Nije to do spola, do osobe je.
Kad zene prekine, ona ne place jer je to nesto sto je zelila. Poslije ce mozda razmislajti o tome da li je pravilno postupila, vracati film unazad. Desi se da ti veza postane teret u kojem vise ne uzivas, onda sam prekid dodje ko olaksanje.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#83 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Chloe »

snijeg_led wrote: 13/01/2022 15:46
ljubicasti limun wrote: 12/01/2022 00:45 Nikad se nisam javila nakon prekida, nikad plakala, nikad tugovala predugo. Jer se veza vec odboluje dok traje. Dajes puno sansi, prelazis preko puno sranja, tu evtl. napravis scenu ili scene, a sa svakim incidentom, svakim kiksom, po osjecajima polako izlazis iz veze. Kad si spremna, samo odes. Bez drame. Jer nemas vise osjecaja.

Nije to do spola, do osobe je.
Kad zene prekine, ona ne place jer je to nesto sto je zelila. Poslije ce mozda razmislajti o tome da li je pravilno postupila, vracati film unazad. Desi se da ti veza postane teret u kojem vise ne uzivas, onda sam prekid dodje ko olaksanje.
Može se žena povući i plakati i patiti jer i dalje voli, ali se udalji da udovolji voljenoj osobi, ili sebe poštedi bola i patnje u vezi bez uzvraćene ljubavi.... 🤷‍♀️
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#84 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

Chloe wrote: 13/01/2022 16:18
snijeg_led wrote: 13/01/2022 15:46

Kad zene prekine, ona ne place jer je to nesto sto je zelila. Poslije ce mozda razmislajti o tome da li je pravilno postupila, vracati film unazad. Desi se da ti veza postane teret u kojem vise ne uzivas, onda sam prekid dodje ko olaksanje.
Može se žena povući i plakati i patiti jer i dalje voli, ali se udalji da udovolji voljenoj osobi, ili sebe poštedi bola i patnje u vezi bez uzvraćene ljubavi.... 🤷‍♀️
Moze, bolje pobjeci na vrijeme i spasiti sebe daljeg blama. Nema nista gore od neuzvracene ljubavi.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#85 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Nierika »

Nisam sigurna koliko koncept neuzvraćene ljubavi uopšte postoji. Teško je voljeti osobu koja ne voli mene, možda u nekom ljudskom i generalnom smislu ali ne bih rekla u romantičnom. Možda nakon prekida određeni period ali ja za emociju/stanje kažem da je ljubav samo kad je obostrano.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#86 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

Mozda bi tako ustvari i trebalo biti. Ali kako onda objasniti sve nesretne ljubavi, ona voli njega on ne voli nju, on voli nju ona ne voli njega. Sta je to onda; zaljubljenost, opterecenost nekom osobom, bolest ? Ne znam…
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#87 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Nierika »

Meni to s distance ne izgleda kao ljubav, dok se dešava je druga priča. Opsesija, iluzija, zaljubljenost, mazohizam, ne znam ni ja.
User avatar
ortodont
Posts: 1808
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#88 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by ortodont »

ljubicasti limun wrote: 12/01/2022 00:45 Nikad se nisam javila nakon prekida, nikad plakala, nikad tugovala predugo. Jer se veza vec odboluje dok traje. Dajes puno sansi, prelazis preko puno sranja, tu evtl. napravis scenu ili scene, a sa svakim incidentom, svakim kiksom, po osjecajima polako izlazis iz veze. Kad si spremna, samo odes. Bez drame. Jer nemas vise osjecaja.

Nije to do spola, do osobe je.
Zene uglavnom znaju mnogo ranije da ce raskinuti i ohlade vec do tog samog cina.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#89 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Chloe »

snijeg_led wrote: 19/01/2022 20:31 Mozda bi tako ustvari i trebalo biti. Ali kako onda objasniti sve nesretne ljubavi, ona voli njega on ne voli nju, on voli nju ona ne voli njega. Sta je to onda; zaljubljenost, opterecenost nekom osobom, bolest ? Ne znam…
Imati emocije prema prijatelja/prijateljicu jače, dublje, strastvenije nego on/ona, nije bolest nego sasvim normalna i česta pojava.

Ljubav nije trgovina, ako me voliš, volim te.

Kreni od one roditeljske, nesebične, to je iskrena ljubav, nije bitna relacija roditelj - dijete, dijete - roditelj.

Kad doživiš ljubav, u kojoj voliš nekog bez gore pomenute trgovine, voliš osobu onakva kakva je, shvataš da ljubav nije uzajamna, onda nema očekivanja a s tim ni razočarenja. Nosiš tu ljubav u sebi, a nesebično toj oosbi želiš sreću, zdravlje, ljubav, uspjeh.. Ako osjetiš bijes, ljutnju do tebe je, tvojih očekivanja, povrjedjenog ega itd.

Ego je zeznuta stvar, isto kao i strah... U pravoj ljubavi, prijateljstvu, to dvoje nemaju mjesta, ali hajde ih uvijek savladaj.... :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#90 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Bobi »

Wow :mrgreen:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#91 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Chloe »

Bobi wrote: 23/01/2022 10:04Wow :mrgreen:
Jes' me krenulo jutros... :oops:

Vrati lajkove, poštedi me ironije na moje "pametovanje" :kiss:
nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#92 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by nednedjelja »

Klitemnestraaa wrote: 21/06/2016 00:55 Pročitala sam jedan komentar kako žene odmah pate nakon veze, dok muškarci nakon određenog vremena.
Ja ne patim nikad, nemam za kim.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#93 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

Bobi wrote: 23/01/2022 10:04Wow :mrgreen:
Nije to samo Wow, njene rijeci imaju jos i veliku dubinu. Moras procitati barem 5 puta sta je napisala da bi shvatio. A onda jos sat razmisljati o tome, barem kod nas umobolnika :D
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#94 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Chloe »

snijeg_led wrote: 23/01/2022 17:06
Bobi wrote: 23/01/2022 10:04Wow :mrgreen:
Nije to samo Wow, njene rijeci imaju jos i veliku dubinu. Moras procitati barem 5 puta sta je napisala da bi shvatio. A onda jos sat razmisljati o tome, barem kod nas umobolnika :D
Lijepi sarkazam. Poštenije bi bilo da si mene citirala i napisala da sam umobolnik.... :thumbup:
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#95 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by snijeg_led »

Ako sam njega citirala kako to da si ti odma procitala, ha ?
I nije sarkazam nego bas kako sam napisala. Citaj kako je napisano pobogusi :kiss:
Divno pises samo nastavi
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#96 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Chloe »

Tako što kod klika mojih postova pojavio se na vrhu, zamisli ti to...
Post Reply