Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#8176 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Paco »

Ili, sto bi uvazeni :D Aca Lukas rekao:
Voliš li me kad sam mrtav pijan
voliš li me kad pravi sam grubijan
voliš li me kad okolo se kurvam
i zdravlje zbog mene zauvek izgubiš
Reci mi dal' me voliš
:zzzz:
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8177 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by dale cooper »

cendlerbing wrote:
dale cooper wrote: Poenta je da ne mislim da možeš osobu sa kojom radiš upoznati dovoljno da bi je i zavolio. Na poslu svi mi ipak prezentujemo ili pokušavamo
prezentovati neko svoje najbolje izdanje. Privatno je to opet nešto drugo. Sumnjam da bi me neko tako brzo zavolio kada dođem nadrkan
umoran i nervozan sa posla i kada me neko vidi u takvom izdanju. :mrgreen:
Proveo bi s nekim par godina na poslu, a da ne upoznaš kakav je kao osoba? Pogotovo nekoga ko bi ti bio draži od ostalih i na koga bi više obratio pažnju. Mislim, koja god maska da je u pitanju, spadne nakon nekog vremena. Helou, to je 8 sati dnevno.
Pa upoznao bih je onoliko koliko bi ta osoba dozvolila da je upoznam. Opet kažem, na poslu postoji zadrška u ponašanju i načinu kako se
prezentuješ. Recimo ja sam ters u pizdu materinu, ali te stvari nikada ne ispoljavam na poslu. :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#8178 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by cendlerbing »

triconja wrote:
cendlerbing wrote:A šta ako s nekim provodiš mnogo vremena svaki dan...naprimjer, na poslu...upoznaćeš ga/je vremenom kao osobu dovoljno da bi ga/je možeš zavoljeti.
Mislite li stvarno svi da se ne može voljeti neko osim ako si bio s tom osobom u vezi?
Pogresno je postavljena recenica. Prva recenica treba da bude ja mislim/po meni je voljeti to i to pa tek onda nastavak (ovo ostalo). Nemamo svi istu percepciju a nije ni jezik homogen svudje :D
Kako god oblikujemo rečenicu, bilo da počinje sa "Istraživanje toito je utvrdilo...", ili "Tajitaj naučnik ovajonaj bitan lik je otkrio..." do "Ja mislim..." su i dalje sve naši stavovi.

Niko od nas ne da da mu se kaže šta je ljubav, jer svi imaju svoju definiciju iste pa tako i ja.

Kakva je tvoja definicija, kad se već ne slaže s mojom?
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8179 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bleee_sa »

ljubav je kad ti napravi doručak i kafu :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#8180 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote:
cendlerbing wrote:A šta ako s nekim provodiš mnogo vremena svaki dan...naprimjer, na poslu...upoznaćeš ga/je vremenom kao osobu dovoljno da bi ga/je možeš zavoljeti.
Mislite li stvarno svi da se ne može voljeti neko osim ako si bio s tom osobom u vezi?
Pogresno je postavljena recenica. Prva recenica treba da bude ja mislim/po meni je voljeti to i to pa tek onda nastavak (ovo ostalo). Nemamo svi istu percepciju a nije ni jezik homogen svudje :D
Kako god oblikujemo rečenicu, bilo da počinje sa "Istraživanje toito je utvrdilo...", ili "Tajitaj naučnik ovajonaj bitan lik je otkrio..." do "Ja mislim..." su i dalje sve naši stavovi.

Niko od nas ne da da mu se kaže šta je ljubav, jer svi imaju svoju definiciju iste pa tako i ja.

Kakva je tvoja definicija, kad se već ne slaže s mojom?
Jesi nasla koga ces pitat pitanja socijalne prirode bas. :lol:

Sta ti ja znam, ljubav je kad si prema nekom drugaciji nego prema ostalima u 99% stvari jer eto htio bi da bude i reciprociteta i da tako potraje. Jel valja definicija? :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#8181 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

Kad malo bolje razmislim o tim maskama koje spadnu... može i biti da se tu nešto rodi nakon dužeg vremena.
Poznavajući sebe to može biti eventualno sviđanje, ali ništa više od toga. Radio sam skoro 2 godine sa jednom kolegicom koja mi se sviđala... sto do stola. Izašli 2-3 puta, vidio da to nije to, tako da me to "sviđanje" skroz prošlo.

Dakle polazim od sebe, ali ne isključujem da možda neko ima drugačiji pogled na to pa skroz odlijepi na osobu koju poznaje duži period.

Svi mi ovdje polazimo prvo od sebe...
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#8182 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by cendlerbing »

dale cooper wrote:
Pa upoznao bih je onoliko koliko bi ta osoba dozvolila da je upoznam. Opet kažem, na poslu postoji zadrška u ponašanju i načinu kako se
prezentuješ. Recimo ja sam ters u pizdu materinu, ali te stvari nikada ne ispoljavam na poslu. :D
Možda si mislio na to da se neka osoba ni ne može upoznati u domenu ljubavi, dok ti nije u ulozi partnera? Ja se, recimo, slažem s time. Ima osoba koje su omiljene u društvu, omiljene na poslu, porodica ih voli, ali su loši u ulozi partnera.

Što se tiče zadrške u ponašanju na poslu, opet kažem...sve to zavisi od atmosfere u firmi, pozicije i tebe kao osobe, odnosno koliko umiješ čuvati tu svoju masku.
Imidž na poslu npr, svoj lično, ne doživljavam kao suzdržan niti gajim održavanje neke maske, već više kao samo jednu stranu, jedan dio mene. U mene u firmi, u danima kad imamo malo posla, ostane dosta vremena za druženje između radnika. Ne možeš se vremenom donekle ne upoznati. :-D

To je samo moje viđenje situacije, i dalje ne skontah porive za ibrećenjem i poistovjećivanjem s moncom gore, al haj.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8183 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:Kad malo bolje razmislim o tim maskama koje spadnu... može i biti da se tu nešto rodi nakon dužeg vremena.
Poznavajući sebe to može biti eventualno sviđanje, ali ništa više od toga. Radio sam skoro 2 godine sa jednom kolegicom koja mi se sviđala... sto do stola. Izašli 2-3 puta, vidio da to nije to, tako da me to "sviđanje" skroz prošlo.

Dakle polazim od sebe, ali ne isključujem da možda neko ima drugačiji pogled na to pa skroz odlijepi na osobu koju poznaje duži period.

Svi mi ovdje polazimo prvo od sebe...
To je tačno. Možda sam ja i previše mator, pomalo ciničan i već oguglao na Kupidove strelice da bih mogao zavoljeti nekoga sa kime se
poznajem samo u poslovnom okruženju. Doduše, tamo gdje ja radim, jako je malo žena i ne radim ni sa jednom direktno odnosno da
smo u kancelariji zajedno po 8 sati. U mene je, što bi rekla Bloo, mudo party na poslu. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#8184 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: To je samo moje viđenje situacije, i dalje ne skontah porive za ibrećenjem i poistovjećivanjem s moncom gore, al haj.
Ne mERe se čojk više ni zezati :|
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#8185 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by cendlerbing »

triconja wrote: Jesi nasla koga ces pitat pitanja socijalne prirode bas. :lol:

Sta ti ja znam, ljubav je kad si prema nekom drugaciji nego prema ostalima u 99% stvari jer eto htio bi da bude i reciprociteta i da tako potraje. Jel valja definicija? :mrgreen:
Ne znam jesam li ikad čula neodređeniju definiciju ljubavi. :D
Svakako ne daj nikome da ti određuje šta je ljubav. Svako drugi tako radi. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#8186 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:
MarlboroGold wrote:Kad malo bolje razmislim o tim maskama koje spadnu... može i biti da se tu nešto rodi nakon dužeg vremena.
Poznavajući sebe to može biti eventualno sviđanje, ali ništa više od toga. Radio sam skoro 2 godine sa jednom kolegicom koja mi se sviđala... sto do stola. Izašli 2-3 puta, vidio da to nije to, tako da me to "sviđanje" skroz prošlo.

Dakle polazim od sebe, ali ne isključujem da možda neko ima drugačiji pogled na to pa skroz odlijepi na osobu koju poznaje duži period.

Svi mi ovdje polazimo prvo od sebe...
To je tačno. Možda sam ja i previše mator, pomalo ciničan i već oguglao na Kupidove strelice da bih mogao zavoljeti nekoga sa kime se
poznajem samo u poslovnom okruženju. Doduše, tamo gdje ja radim, jako je malo žena i ne radim ni sa jednom direktno odnosno da
smo u kancelariji zajedno po 8 sati. U mene je, što bi rekla Bloo, mudo party na poslu. :mrgreen:
Ostario si kao dale :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#8187 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by cendlerbing »

MarlboroGold wrote:
cendlerbing wrote: To je samo moje viđenje situacije, i dalje ne skontah porive za ibrećenjem i poistovjećivanjem s moncom gore, al haj.
Ne mERe se čojk više ni zezati :|
:roll:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#8188 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by cendlerbing »

dale cooper wrote:
MarlboroGold wrote:Kad malo bolje razmislim o tim maskama koje spadnu... može i biti da se tu nešto rodi nakon dužeg vremena.
Poznavajući sebe to može biti eventualno sviđanje, ali ništa više od toga. Radio sam skoro 2 godine sa jednom kolegicom koja mi se sviđala... sto do stola. Izašli 2-3 puta, vidio da to nije to, tako da me to "sviđanje" skroz prošlo.

Dakle polazim od sebe, ali ne isključujem da možda neko ima drugačiji pogled na to pa skroz odlijepi na osobu koju poznaje duži period.

Svi mi ovdje polazimo prvo od sebe...
To je tačno. Možda sam ja i previše mator, pomalo ciničan i već oguglao na Kupidove strelice da bih mogao zavoljeti nekoga sa kime se
poznajem samo u poslovnom okruženju. Doduše, tamo gdje ja radim, jako je malo žena i ne radim ni sa jednom direktno odnosno da
smo u kancelariji zajedno po 8 sati. U mene je, što bi rekla Bloo, mudo party na poslu. :mrgreen:
Nakon jednog takvog iskistva, zaključiš da dobar posao ne vrijedi tih zafrkancija i dobro gledaš da ti se to više ne dešava. :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8189 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by dale cooper »

cendlerbing wrote:
dale cooper wrote:
Pa upoznao bih je onoliko koliko bi ta osoba dozvolila da je upoznam. Opet kažem, na poslu postoji zadrška u ponašanju i načinu kako se
prezentuješ. Recimo ja sam ters u pizdu materinu, ali te stvari nikada ne ispoljavam na poslu. :D
Možda si mislio na to da se neka osoba ni ne može upoznati u domenu ljubavi, dok ti nije u ulozi partnera? Ja se, recimo, slažem s time. Ima osoba koje su omiljene u društvu, omiljene na poslu, porodica ih voli, ali su loši u ulozi partnera.

Što se tiče zadrške u ponašanju na poslu, opet kažem...sve to zavisi od atmosfere u firmi, pozicije i tebe kao osobe, odnosno koliko umiješ čuvati tu svoju masku.
Imidž na poslu npr, svoj lično, ne doživljavam kao suzdržan niti gajim održavanje neke maske, već više kao samo jednu stranu, jedan dio mene. U mene u firmi, u danima kad imamo malo posla, ostane dosta vremena za druženje između radnika. Ne možeš se vremenom donekle ne upoznati. :-D

To je samo moje viđenje situacije, i dalje ne skontah porive za ibrećenjem i poistovjećivanjem s moncom gore, al haj.
Da, dok me ta osoba (a i ja nju) ne vidi u mom najgorem kao i najboljem izdanju. :D A na poslu je to ipak malo teže.

Nisam ni ja toliko suzdržan, ali jesam posvećen poslu. Volim se zezati, ali nisam ljubitelj ulaženja u privatne stvari, iako to ne sprječava
kolege da mi o svačemu pričaju i da mi se povjeravaju. Imam taj mirni i staloženi stav pa valjda zato. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72764
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#8190 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Velkoski »

bleee_sa wrote:ljubav je kad ti napravi doručak i kafu :D
ljubav je kad ti od nanine penzije kupi kliker od petobu :)
Last edited by Velkoski on 23/09/2018 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8191 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote:
MarlboroGold wrote:Kad malo bolje razmislim o tim maskama koje spadnu... može i biti da se tu nešto rodi nakon dužeg vremena.
Poznavajući sebe to može biti eventualno sviđanje, ali ništa više od toga. Radio sam skoro 2 godine sa jednom kolegicom koja mi se sviđala... sto do stola. Izašli 2-3 puta, vidio da to nije to, tako da me to "sviđanje" skroz prošlo.

Dakle polazim od sebe, ali ne isključujem da možda neko ima drugačiji pogled na to pa skroz odlijepi na osobu koju poznaje duži period.

Svi mi ovdje polazimo prvo od sebe...
To je tačno. Možda sam ja i previše mator, pomalo ciničan i već oguglao na Kupidove strelice da bih mogao zavoljeti nekoga sa kime se
poznajem samo u poslovnom okruženju. Doduše, tamo gdje ja radim, jako je malo žena i ne radim ni sa jednom direktno odnosno da
smo u kancelariji zajedno po 8 sati. U mene je, što bi rekla Bloo, mudo party na poslu. :mrgreen:
Ostario si kao dale :D
Image

:mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#8192 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »



:oops: :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#8193 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote: Jesi nasla koga ces pitat pitanja socijalne prirode bas. :lol:

Sta ti ja znam, ljubav je kad si prema nekom drugaciji nego prema ostalima u 99% stvari jer eto htio bi da bude i reciprociteta i da tako potraje. Jel valja definicija? :mrgreen:
Ne znam jesam li ikad čula neodređeniju definiciju ljubavi. :D
Svakako ne daj nikome da ti određuje šta je ljubav. Svako drugi tako radi. :lol:
Cuj neodredjena, nisam reko da je ljubav kad nekog volis do neba :lol: .
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#8194 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by duminjo »

I poderanu majicu kad nosimo duže vrijeme, zavolimo je a kamo li nekog finog insana.
User avatar
Belay Queen
Posts: 31936
Joined: 28/08/2015 11:58

#8195 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Belay Queen »

duminjo wrote:I poderanu majicu kad nosimo duže vrijeme, zavolimo je a kamo li nekog finog insana.
jes' vala dumi :kiss:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#8196 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by zipoo »

Sto i mozete filozofirati. Kako drugaricu zavolite?
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#8197 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by duminjo »

zipoo wrote:Sto i mozete filozofirati. Kako drugaricu zavolite?
Pa drugarski :lol:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#8198 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by zipoo »

duminjo wrote:
zipoo wrote:Sto i mozete filozofirati. Kako drugaricu zavolite?
Pa drugarski :lol:
Ili jos drugacije friendzona
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#8199 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by duminjo »

zipoo wrote:
duminjo wrote:
zipoo wrote:Sto i mozete filozofirati. Kako drugaricu zavolite?
Pa drugarski :lol:
Ili jos drugacije friendzona
Aj ne jebi :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#8200 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

cendlerbing wrote:A šta ako s nekim provodiš mnogo vremena svaki dan...naprimjer, na poslu...upoznaćeš ga/je vremenom kao osobu dovoljno da bi ga/je možeš zavoljeti.
Mislite li stvarno svi da se ne može voljeti neko osim ako si bio s tom osobom u vezi?
Mozes se zaljubiti u nekoga, ali to nije ljubav dok ne prodje neko vrijeme u vezi.
Iz mog iskustva znam da ljubav dolazi postupno, nakon nekog vremena. Za razliku od zaljubljenosti, ljubav treba da sazri.
Post Reply