Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6201 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

spreca wrote:
Tomahawk11 wrote: I kaže danas to treba da preuzme porodica i škola....hoće, sigurno :oops:
porodica ima svoj udio u vaspitanju....ali nesmije i nemoze sve.....necu nikada pozaliti za vremenom provedenim u armiji.
u vojsci se nauce mnoge stvari koje ti posle dobro dodje.....od ustajanja ujutro i navece spavanja si ucio da mora biti neki red u tome i sve ono sto dodje izmedju toga....od pravljenja kreveta jer to ocito nismo kuci radili amnogi ni danas to ne rade ,uzimanje redovnih obroka sto je vazno za zdrav zivot ...prisiti sebi dugme,ispeglati sebi,fiskulture i bavljenja sportom itd itd.....
wtf.
zaista ne mogu vjerovati da muškarac, ko od brda odvaljen, uči tek sa 18+ godina da ustaje rano, da raskloni za sobom i da preživi bez mamine suknje. :run:

ljudi dragi to nije odgoj. to je preodgajanje. i očigledno bezuspješno, jer kada su se te vojničine vratile kući, tražili su da ožene šta da mu kuha, pere, postavlja, sklanja, rasklanja.
Last edited by lmo on 27/06/2018 10:55, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72784
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6202 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Velkoski »

zipoo wrote:Koliko uske? :mrgreen:
klasični slim, ne one vehabijske, a uske :mrgreen:


zašto muškarac mora da uči išta? kakva je ovo spolna diskriminacija :sad: :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6203 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by spreca »

lmo wrote:
wtf.
zaista ne mogu vjerovati da muškarac, ko od brda odvaljen, uči tek sa 18+ godina da ustaje rano, da raskloni za sobom i da preživi bez mamine suknje. :run:

ljudi dragi to nije odgoj. to je preodgajanje. i očigledno bezuspješno, jer kada su se te vojničine vratile kući, tražili su da ožene šta da mu kuha, pere, postavlja, sklanja, rasklanja.[
vjerovala ili ne takvih je danas preko 70%...za boldano Herka uopste nisi u parvu :kiss:
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6204 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

sprečoni ba, pa valjda i ja nešta znam. :oops: :kiss:
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6205 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

mad_max_ba wrote:Mamini sinovi su ponovo ostajali mamini sinovi...
lajkam jednorečenično sumiranje.
:thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6206 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Dakle, ko je kakav, nema promjene?!
Poštujem mišljenje, ne slažem se.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6207 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:Dakle, ko je kakav, nema promjene?!
Poštujem mišljenje, ne slažem se.
ima promjene, ali kako da kažem

blagi otklon, pa natrag u prvobitno stanje.

Mamin sin ne bi ni postao da nije mame, jel, odvojen od toga se promijeni, pri povratku je ponovo mama tu... (mama, djevojka, supruga, nana)
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6208 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

ni ja ne volim generalizacije, ali kada odrasloj muškoj osobi, u najboljim godinama, poremetiš koncept na kojem se odgojila, odrasla i formirala i naglo postaviš striktna pravila, ona ih se pridržava samo zato što mora i samo u tom periodu dok mora.
kada se vrati u stare uslove, logično je da će se vratiti i starim navikama.

teško mi je i zamisliti da čovjek koji nije 20-ak godina nakon spavanja raspremao krevet, kuhao, prao i ušivao odjeću, kada se vrati iz vojske, kaže mami ili kasnije ženi, neka, od danas ja preuzimam te poslove, vojska me naučila, kad već porodica nije. :D

đe ima taj primjerak, kupiću mu čokoladu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6209 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

mad_max_ba wrote:
Tomahawk11 wrote:Dakle, ko je kakav, nema promjene?!
Poštujem mišljenje, ne slažem se.
ima promjene, ali kako da kažem

blagi otklon, pa natrag u prvobitno stanje.

Mamin sin ne bi ni postao da nije mame, jel, odvojen od toga se promijeni, pri povratku je ponovo mama tu... (mama, djevojka, supruga, nana)
Naravno, stoji, ali stoji i ona da je šipka i medvjeda naučila da igra.
Film Oficir i džentlmen jeste možda samo film, ali recimo da šalje poruku kako od tipa koji je problematičan i koji dolazi iz rasturene porodice i oca pijanca postaje formiran čovjek.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#6210 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by S4mpion »

Vojska nema veze s tim jeste li pacifisti ili biste radije sredstva usmjerili na drugi vid edukacije, privredu i slično.

Kad vam čiko s puškom i nožem pokuca na vrata, postaje apsolutno nebitno jeste li pacifisti ili ne, jeste li za rat ili mir.
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6211 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

S4mpion wrote:Vojska nema veze s tim jeste li pacifisti ili biste radije sredstva usmjerili na drugi vid edukacije, privredu i slično.

Kad vam čiko s puškom i nožem pokuca na vrata, postaje apsolutno nebitno jeste li pacifisti ili ne, jeste li za rat ili mir.
e vojska bi ti pomogla, al' baš. i ono pravo je pomogla svim mojim komšijama, bivšim vojnicima, kojima su eto, baš tako, pokucali na vrata.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6212 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote: Naravno, stoji, ali stoji i ona da je šipka i medvjeda naučila da igra.
Film Oficir i džentlmen jeste možda samo film, ali recimo da šalje poruku kako od tipa koji je problematičan i koji dolazi iz rasturene porodice i oca pijanca postaje formiran čovjek.
Tomo, moram reć da je argument na osnovu filma u najmanju ruku labav.
U svojoj familiji ti mogu navesti real life primjere moje tvrdnje maminog sina, i izjavama mame dotičnog (iako ima dva sina) prema svom ljubinku do te mjere da mu je govorila npr. na sjedanju sa njanjom, da ne jede hljeb jer se "od hljeba glupavi" .

Čojk bio u JNA, Bio u TO BiH, u Armiji.... Mladi penzioner (evo ima možda pola godine) zbog poslova pri državnim tjelima iako nije striktno završavao škole za to prije ovog rata, radio kao trgovac u jednom preduzeću (post JNA)....
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#6213 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by S4mpion »

lmo wrote:
S4mpion wrote:Vojska nema veze s tim jeste li pacifisti ili biste radije sredstva usmjerili na drugi vid edukacije, privredu i slično.

Kad vam čiko s puškom i nožem pokuca na vrata, postaje apsolutno nebitno jeste li pacifisti ili ne, jeste li za rat ili mir.
e vojska bi ti pomogla, al' baš. i ono pravo je pomogla svim mojim komšijama, bivšim vojnicima, kojima su eto, baš tako, pokucali na vrata.
Jesu li i do koje mjere zaustavljeni u tom "kucanju na vrata"? Ako nisu, onda nema logike da mi danas uopšte postojimo ako vojska nije igrala nikakvu ulogu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6214 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

mad_max_ba wrote:
Tomahawk11 wrote: Naravno, stoji, ali stoji i ona da je šipka i medvjeda naučila da igra.
Film Oficir i džentlmen jeste možda samo film, ali recimo da šalje poruku kako od tipa koji je problematičan i koji dolazi iz rasturene porodice i oca pijanca postaje formiran čovjek.
Tomo, moram reć da je argument na osnovu filma u najmanju ruku labav.
U svojoj familiji ti mogu navesti real life primjere moje tvrdnje maminog sina, i izjavama mame dotičnog (iako ima dva sina) prema svom ljubinku do te mjere da mu je govorila npr. na sjedanju sa njanjom, da ne jede hljeb jer se "od hljeba glupavi" .

Čojk bio u JNA, Bio u TO BiH, u Armiji.... Mladi penzioner (evo ima možda pola godine) zbog poslova pri državnim tjelima iako nije striktno završavao škole za to prije ovog rata, radio kao trgovac u jednom preduzeću (post JNA)....
Ok, onda važi generalno da ko je kakav, ne promjeni ga ništa živo? Ne bih rekao.
Naravno da postoje primjerci, da kažem debelokožci koji guraju tako....znam i ja jednog kojeg je tukao otac, gazda kod kojeg je radio i masa onih koji su kojim slučajem bili u dodiru s njim, to je takav hajvan da ne može drugačije, znaš šta on kaže?! Ne mogu oni mene istući koliko ja batina mogu podnijeti :lol: :lol: :lol:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#6215 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by klixoris »

mad_max_ba wrote:eto
imali smo služenje vojnog roka
pa šta nam bi 92-96 i kolko ljudi pobiše ti koje je JNA odgojila....

Ma hajte molim Vas
A zaboravio si da su zahvaljujuci toj obuci raja u tenama odbranila svoj grad. Sta bi sada bilo da izbije rat ? Branili bi se nargilama i torbicama ? :mrgreen: Niko sa puskom ne bi znao rukovati, osim ako nisu naucili gdje na youtube-u :mrgreen:
Treba barem neka brza i prakticna obuka rukovanja sa oruzjem i vojnom opremom :thumbup:
lmo wrote:
e vojska bi ti pomogla, al' baš. i ono pravo je pomogla svim mojim komšijama, bivšim vojnicima, kojima su eto, baš tako, pokucali na vrata.
Ako ništa, znali su se braniti od tog čike (ako su imali sreću da imaju oružje). Današnje generacije bi se branile kako sam i rekao - nargilom i torbicom :mrgreen:
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6216 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

pa rekoste da je 70% torbara i nargiličara, nema ko koga napadat.
kakav ba rat i koja odbrana i čega, dont bi fani.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#6217 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by male_okice »

klixoris wrote:
mad_max_ba wrote:eto
imali smo služenje vojnog roka
pa šta nam bi 92-96 i kolko ljudi pobiše ti koje je JNA odgojila....

Ma hajte molim Vas
A zaboravio si da su zahvaljujuci toj obuci raja u tenama odbranila svoj grad. Sta bi sada bilo da izbije rat ? Branili bi se nargilama i torbicama ? :mrgreen: Niko sa puskom ne bi znao rukovati, osim ako nisu naucili gdje na youtube-u :mrgreen:
Treba barem neka brza i prakticna obuka rukovanja sa oruzjem i vojnom opremom :thumbup:
lmo wrote:
e vojska bi ti pomogla, al' baš. i ono pravo je pomogla svim mojim komšijama, bivšim vojnicima, kojima su eto, baš tako, pokucali na vrata.
Ako ništa, znali su se braniti od tog čike (ako su imali sreću da imaju oružje). Današnje generacije bi se branile kako sam i rekao - nargilom i torbicom :mrgreen:

Image
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6218 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by lmo »

prsa u prsa. viteški.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#6219 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by klixoris »

lmo wrote:pa rekoste da je 70% torbara i nargiličara, nema ko koga napadat.
kakav ba rat i koja odbrana i čega, dont bi fani.
Zaboravio sam i obrvare :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6220 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by triconja »

spreca wrote:
duminjo wrote:Nije vojni rok samo ucit pucat iz puške.
Ako tako gledamo, koji ce nam kurac fakulteti i gubljenje nekoliko godina. Mogu nas roditelji nauciti kuci citati, pisati i tablicu mnozenja.
:thumbup:
U vojsci je valjda to najmanje uci......jest da svaki dan si se druzio sa puskom ali nisi svaki dan ucio pucati...u vojsci se nauce mnoge stvari koje ti posle dobro dodje.....od ustajanja ujutro i navece spavanja si ucio da mora biti neki red u tome i sve ono sto dodje izmedju toga....od pravljenja kreveta jer to ocito nismo kuci radili amnogi ni danas to ne rade ,uzimanje redovnih obroka sto je vazno za zdrav zivot ...prisiti sebi dugme,ispeglati sebi,fiskulture i bavljenja sportom itd itd.....i sve to danas koristimo svaki dan sta smo tamo naucili a pusku smo tada ostavili i otisli kuci.....itd itd aq najglavnije ucio si kako da swe branis za nedaj boze
:lol: :lol: :lol: Znaci jos jednom :lol: :lol: :lol:
Vidi se da je na djelu prisilna mobilizacija iz jugoslavije ostavila traume nad mozgom tako da se ne moze logicki zakljucit i objektivno sagledati prava situacija, prava istina je da vojska od ljudi pravi debile koji ce bit spremni ubit na naredbu bez puno klikeranja i razmisljanja, jer razmisljanje je nesto sto ne treba radit u vojsci. Vidjeli smo te dobre stvari u ratu 92-95e kako je vojska popravila citave generacije :lol: :lol: :lol:

Ako i ne bude rata, uci te da si rob sistema i da nemas nikakvih prava, i to kao pohvalno, ma hajte molim vas, mozda i jeste za totalitarne sisteme.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6221 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:Ja bih prije rekao da je to strah od novog i da su to ostaci starog sistema na kakav su ljudi naučili. To je jako teško izbiti iz glave... pogotovo ljudima koji su živjeli u Jugoslaviji.
Treba preuzimati dobre stvari, a loše prepoznati.
Ispiranje mozga moj ti, i jugoslavija je imala svoje gebelse, ali ovi nece priznat da im je ispran mozak :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6222 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

triconja wrote:prava istina je da vojska od ljudi pravi debile
Pa eto nema sad vojske, a nikad više debila. Šta je reći?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6223 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by spreca »

Tomahawk11 wrote:
triconja wrote:prava istina je da vojska od ljudi pravi debile
Pa eto nema sad vojske, a nikad više debila. Šta je reći?
Sobzirom da sad nema sluzenja roka radjaju se debilima :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6224 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by triconja »

S4mpion wrote:Vojska nema veze s tim jeste li pacifisti ili biste radije sredstva usmjerili na drugi vid edukacije, privredu i slično.

Kad vam čiko s puškom i nožem pokuca na vrata, postaje apsolutno nebitno jeste li pacifisti ili ne, jeste li za rat ili mir.
Jel to treba godinu dana ucit pucat iz puske kruha ti? Ne kazu dzaba da su bosanci najgluplja nacija :lol: :lol: :lol:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#6225 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by edo_79 »

spreca wrote:
Tomahawk11 wrote:
triconja wrote:prava istina je da vojska od ljudi pravi debile
Pa eto nema sad vojske, a nikad više debila. Šta je reći?
Sobzirom da sad nema sluzenja roka radjaju se debilima :mrgreen:
Nemoj njeg, on je materi još nejak .... nemože on to ... daj mu pederušu i para za kafe .... i nek nalakira nokte kad krene ... ljubi ga majka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply