Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#5076 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by cendlerbing »

triconja wrote:
cendlerbing wrote:A to, ma ne znam smotati :lol:
Niti se dam smotati :cry:
Šudan narod.
Jos nisi naisla na takvog da ga mozes smotat ko perec ili mozda ti je to previse nemoralno pa se tim ne bavis :D :thumbup:
Nije zanimljivo. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#5077 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by S4mpion »

djevojka bez imena wrote:Nikad mi nije bilo jasno sto vam je mrsko ići u shopping?
Sta je tu konkretno toliko smatrajuće da vas mrzi i pomisao na kupovinu?
Žensko.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5078 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

triconja wrote: To kuhinja je opsiran pojam (u kontekstu u kojem se misli) je vise kao izolirat zenu od drustva radi lakse manipulacije i tako tog, nema puno veze sa eksperimentisanjem oko hrane i serpi/tava i zacina :lol:
Aha, to ono ženo gledam utakmice, idi u kuhinju i dodaji mi pive kad te zovnem. Za svaki slučaj povučeš liniju do koje može doći kako ne bi išla dalje od kuhinje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5079 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:
triconja wrote: To kuhinja je opsiran pojam (u kontekstu u kojem se misli) je vise kao izolirat zenu od drustva radi lakse manipulacije i tako tog, nema puno veze sa eksperimentisanjem oko hrane i serpi/tava i zacina :lol:
Aha, to ono ženo gledam utakmice, idi u kuhinju i dodaji mi pive kad te zovnem. Za svaki slučaj povučeš liniju do koje može doći kako ne bi išla dalje od kuhinje.
Malo je to teze implementirati danas jer je danas drugo doba dok ne na primjer u bliskoj proslosti to bio zlatni standard :bih:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#5080 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by sekerbay »

MarlboroGold wrote:Post godine. Screenshot i urami ga.
Post kvartala, rekao bih.
Što se mene tiče, ogroman uspjeh 8-)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5081 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

kiki-miki wrote:S kim cete se provozati prvi put zicarom, ovom nasom novom?
Bojite li se visine?
Nisam u SA, ali kad dođem, sam ili sa nekom forumašicom :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5082 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

Zejnep wrote:Što je sa vama teško razgovarati o bilo čemu drugom osim o sexu? :lol:
Nije tako. 8-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5083 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

zoomba wrote:
djevojka bez imena wrote:Nikad mi nije bilo jasno sto vam je mrsko ići u shopping?
Sta je tu konkretno toliko smatrajuće da vas mrzi i pomisao na kupovinu?
zato sto ste izbirljive,gledate u nijansu i treba vam dosta vremena da se odlucite , dok mi muski tacno znamo sta zelimo kad udjemo i brzo zavrsimo shoping.. :D
E ovo sto Zumba napisa. :thumbup:
Zasto nas uopce zovete u shopping? Povedete jaranicu, gay prijatelja pa shoppirate na miru, nikoga ne nervirate, mozete cijeli dan isprobavati kombinacije, komentarisati frajere i djevojke, kahvenisati poslije shoppinga ... nas to smata I tacka. Nema naucno dokazanog razloga, to je jedna od nerazjasnjenih misterija muskaraca.
... ali kad mi idemo u kupovinu alata, eeeeee to je nesto drugo ... :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5084 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Ramzess Veliki wrote:
Zejnep wrote:Što je sa vama teško razgovarati o bilo čemu drugom osim o sexu? :lol:
Nije tako. 8-)
Zato što se o seksu ne razgovara :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5085 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Ramzess Veliki wrote: E ovo sto Zumba napisa. :thumbup:
Zasto nas uopce zovete u shopping? Povedete jaranicu, gay prijatelja pa shoppirate na miru, nikoga ne nervirate, mozete cijeli dan isprobavati kombinacije, komentarisati frajere i djevojke, kahvenisati poslije shoppinga ... nas to smata I tacka. Nema naucno dokazanog razloga, to je jedna od nerazjasnjenih misterija muskaraca.
... ali kad mi idemo u kupovinu alata, eeeeee to je nesto drugo ... :oops:
Ja od šopinga automatski počnem da zijevam :oops:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5086 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

kiki-miki wrote:S kim cete se provozati prvi put zicarom, ovom nasom novom?
Bojite li se visine?
Ne bojim se visine ali se bojim nashi dundjer majstora koji su montirali zicaru, tako da radije idem pjehe ... :sad:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#5087 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

MarlboroGold wrote:Image
Ah, vidi, ovo sam promašila. :D

Zašto? Pa zato što su ti muškarci-kuhari napravili sebi profesiju od kuhanja, dok žene uglavnom kuhaju za kućne potrebe. Niko im ni pfeninga ne da za to. Mali broj žena od svakodnevnog posla napravi i karijeru, ali nije da ih nema i da su išta manje uspješne od muškaraca u tom polju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5088 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote:
MarlboroGold wrote:Image
Ah, vidi, ovo sam promašila. :D

Zašto? Pa zato što su ti muškarci-kuhari napravili sebi profesiju od kuhanja, dok žene uglavnom kuhaju za kućne potrebe. Niko im ni pfeninga ne da za to. Mali broj žena od svakodnevnog posla napravi i karijeru, ali nije da ih nema i da su išta manje uspješne od muškaraca u tom polju.
Eh, a šta je sa duševnom satisfakcijom nahranjenih ukućana koji opušu sve sa stola za 10 minuta, a ti pravila 3 sata :zoka:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#5089 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:
Euridika wrote:
MarlboroGold wrote:Image
Ah, vidi, ovo sam promašila. :D

Zašto? Pa zato što su ti muškarci-kuhari napravili sebi profesiju od kuhanja, dok žene uglavnom kuhaju za kućne potrebe. Niko im ni pfeninga ne da za to. Mali broj žena od svakodnevnog posla napravi i karijeru, ali nije da ih nema i da su išta manje uspješne od muškaraca u tom polju.
Eh, a šta je sa duševnom satisfakcijom nahranjenih ukućana koji opušu sve sa stola za 10 minuta, a ti pravila 3 sata :zoka:
Mogu ti reći da tu duševnu satisfakciju lijepo osjetim u krstima, osteoporoza uzima svoj danak ... :(
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#5090 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by superiska »

Tomahawk11 wrote:
Euridika wrote:
MarlboroGold wrote:Image
Ah, vidi, ovo sam promašila. :D

Zašto? Pa zato što su ti muškarci-kuhari napravili sebi profesiju od kuhanja, dok žene uglavnom kuhaju za kućne potrebe. Niko im ni pfeninga ne da za to. Mali broj žena od svakodnevnog posla napravi i karijeru, ali nije da ih nema i da su išta manje uspješne od muškaraca u tom polju.
Eh, a šta je sa duševnom satisfakcijom nahranjenih ukućana koji opušu sve sa stola za 10 minuta, a ti pravila 3 sata :zoka:

Eh meni je ovo baš merak i zato mi nije mrsko kuhati :) i iskrena da budem, sve mi se vrti oko kuhanja. Sve može čekati ali klopu moramo imati, ostalo ćemo lako :D Eh sad, ja prvenstveno govorim iz perspektive majke. Lično, grizla bi me savjest da im ne kuham. I tu nema mrsko mi je.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5091 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

superiska wrote:
Eh meni je ovo baš merak i zato mi nije mrsko kuhati :) i iskrena da budem, sve mi se vrti oko kuhanja. Sve može čekati ali klopu moramo imati, ostalo ćemo lako :D Eh sad, ja prvenstveno govorim iz perspektive majke. Lično, grizla bi me savjest da im ne kuham. I tu nema mrsko mi je.
:thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5092 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

Euridika wrote:
MarlboroGold wrote:Image
Ah, vidi, ovo sam promašila. :D

Zašto? Pa zato što su ti muškarci-kuhari napravili sebi profesiju od kuhanja, dok žene uglavnom kuhaju za kućne potrebe. Niko im ni pfeninga ne da za to. Mali broj žena od svakodnevnog posla napravi i karijeru, ali nije da ih nema i da su išta manje uspješne od muškaraca u tom polju.
Ni to nije bilo ozbiljno :D
A evo ozbiljno mišljenje, bez zeze - mi smo uglavnom teške tarabe u kuhiniji, što nije dobro i oslanjamo se na žene po tom pitanju. Rijetko će i koja mati pokazivati muškoj djeci kako se kuha u odnosu na žensku... često samo neke osnove. Ja kao dijete nikad nisam kuhao niti sam znao, a nije mi niko ni pokazivao.
To bi svako trebao savladati, pa da se makar nešto zna ispržiti ako ništa drugo. Rano sam se osamostalio (u 19-toj), pa bilo je ili nauči kuhati ili jedi samo gotovu, nezdravu hranu. Usput sam i zavolio.

Ovi što drobe da samo žena treba kuhati, oni istu često ne cijene dovoljno, njen rad i doprinos koji ostvaruje u domaćinstvu i u bilo kojoj drugoj sferi života.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5093 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

Tomahawk11 wrote:
superiska wrote:
Eh meni je ovo baš merak i zato mi nije mrsko kuhati :) i iskrena da budem, sve mi se vrti oko kuhanja. Sve može čekati ali klopu moramo imati, ostalo ćemo lako :D Eh sad, ja prvenstveno govorim iz perspektive majke. Lično, grizla bi me savjest da im ne kuham. I tu nema mrsko mi je.
:thumbup:
I ja da nadodam ... :mrgreen:
Mnoge meraklije vole da kuhaju, ako neko voli da jede, a voli i drustvo, povuci ce ga da nauci kuhati za raju.
Planinari znaju da kuhaju, ribari isto, lovci itekako ... zasto prica oko toga?
Ja moram voljeti da kuham, jer moram kuhati. Ako ja ne skuham ... nece niko drugi, a curica mora rasti, i imati vremena za skolu, za zabavu. I ... drago mi je kad mi pohvali rucak ... :licka:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#5094 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

superiska wrote:
Tomahawk11 wrote:Eh, a šta je sa duševnom satisfakcijom nahranjenih ukućana koji opušu sve sa stola za 10 minuta, a ti pravila 3 sata :zoka:

Eh meni je ovo baš merak i zato mi nije mrsko kuhati :) i iskrena da budem, sve mi se vrti oko kuhanja. Sve može čekati ali klopu moramo imati, ostalo ćemo lako :D Eh sad, ja prvenstveno govorim iz perspektive majke. Lično, grizla bi me savjest da im ne kuham. I tu nema mrsko mi je.
Volim i ja kuhati, i bude mi drago kad ukućani pojedu u slast što napravim (što je u skoro 100% slučajeva), ali komentarišem dugoročni učinak svih ovih obaveza na zdravlje žene.
Ne znam kako to funkcionira "ostalo ćemo lako", tj. da ostale stvari zapostaviš. Kod mene je uvijek kamara dnevnih obaveza, kuhanje je jedna od njih, ne mogu ništa zapostaviti. Odnosno, mogu gurnuti u drugi plan, ali se nijedna obaveza neće izvršiti sama ako je ja ne obavim, pa mi se to guranje u drugi plan samo poistovjeti sa odlaganjem za kasnije izvršenje.
I ja isto govorim iz perspektivne zaposlene žene, majke i domaćice. Nije stvar je li mi nešto mrsko ili ne, već jesam li sposobna/preumorna da to uradim poslije čitavog dana rada. Ja ustajem jako rano svako jutro i dolazim kasno popodne kući, i kuhanje mi predstavlja fizički zamor, iako mi je u psihičkom, duševnom smislu to relaksacija i želja da uradim. Vrlo često kuham skroz rano ujutro, kad većina ljudi još uvijek spava, zato da djeca mogu jesti čim stignemo kući i da ne moram kuhati u cca 18 h, pa da djeca jedu večeru. Nažalost, čak ni kad skuham ujutro, to ne znači da se popodne odmaram, tad samo radim druge kućanske poslove. :|

I ne, ne žalim se, komentarišem samo kako to izgleda jedan prosječan dan u životu zaposlene žene, supruge i majke (a ni nezaposlenim nije puno drukčiji).
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#5095 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by superiska »

Ma vala ne znam šta se ovolika polemika digla oko kuhanja. Ispade kuhanje čitava nauka. Ma hajte molim vas :lol:
Prvo danas je masa stvari dostupna, x stranica sa detaljnim opisom kako pripremiti i skuhati (i u većini slučajeva nema fule), nije to više ono doba kad si morala heknuti zdjelu tijesta jer si fulila u nekom omjeru što ti je tetka, onako, napamet izdiktirala na nekom sijelu :D Dalje, ne znam kako komplikovano jelo da je, ne iziskuje više od max. 1h dnevno. Vikendom je druga priča, kad se kuha malo više i za, možda, nekoliko dana.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5096 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

superiska wrote:Ma vala ne znam šta se ovolika polemika digla oko kuhanja. Ispade kuhanje čitava nauka. Ma hajte molim vas :lol:
Prvo danas je masa stvari dostupna, x stranica sa detaljnim opisom kako pripremiti i skuhati (i u većini slučajeva nema fule), nije to više ono doba kad si morala heknuti zdjelu tijesta jer si fulila u nekom omjeru što ti je tetka, onako, napamet izdiktirala na nekom sijelu :D Dalje, ne znam kako komplikovano jelo da je, ne iziskuje više od max. 1h dnevno. Vikendom je druga priča, kad se kuha malo više i za, možda, nekoliko dana.
Vade se zene, nece vise da kuhaju. :twisted:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#5097 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

superiska wrote:Ma vala ne znam šta se ovolika polemika digla oko kuhanja. Ispade kuhanje čitava nauka. Ma hajte molim vas :lol:
Prvo danas je masa stvari dostupna, x stranica sa detaljnim opisom kako pripremiti i skuhati (i u većini slučajeva nema fule), nije to više ono doba kad si morala heknuti zdjelu tijesta jer si fulila u nekom omjeru što ti je tetka, onako, napamet izdiktirala na nekom sijelu :D Dalje, ne znam kako komplikovano jelo da je, ne iziskuje više od max. 1h dnevno. Vikendom je druga priča, kad se kuha malo više i za, možda, nekoliko dana.
Izvini, ali moram. Mooliiim? :shock:
Ja sam počela učiti kuhanje s nekim 8-9 godina, do 15-e sam već znala većinu jela naše kuhinje spremiti, a i neka internacionalna. S 20 i kojom sam već bila samostalan kuhar. Znači, imam staža u kuhanju. Ali, poznajem samo par jela u našoj kuhinji koja se spremaju za 1h. Da ne govorim ovdje o vremenu za pripremu, čišćenje, pranje i sjeckanje povrća, mesa i sl.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5098 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MarlboroGold »

Grah, gulaš, sarma i još svašta... ovo traži puno više od 1h.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#5099 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by superiska »

Euridika wrote:
superiska wrote:Ma vala ne znam šta se ovolika polemika digla oko kuhanja. Ispade kuhanje čitava nauka. Ma hajte molim vas :lol:
Prvo danas je masa stvari dostupna, x stranica sa detaljnim opisom kako pripremiti i skuhati (i u većini slučajeva nema fule), nije to više ono doba kad si morala heknuti zdjelu tijesta jer si fulila u nekom omjeru što ti je tetka, onako, napamet izdiktirala na nekom sijelu :D Dalje, ne znam kako komplikovano jelo da je, ne iziskuje više od max. 1h dnevno. Vikendom je druga priča, kad se kuha malo više i za, možda, nekoliko dana.
Izvini, ali moram. Mooliiim? :shock:
Ja sam počela učiti kuhanje s nekim 8-9 godina, do 15-e sam već znala većinu jela naše kuhinje spremiti, a i neka internacionalna. S 20 i kojom sam već bila samostalan kuhar. Znači, imam staža u kuhanju. Ali, poznajem samo par jela u našoj kuhinji koja se spremaju za 1h. Da ne govorim ovdje o vremenu za pripremu, čišćenje, pranje i sjeckanje povrća, mesa i sl.
O pripremi i govorim. Pa neću stajati pored njega dok se kuha. Pripremiš, staviš da se skuha i obavljaš druge stvari.
Ne zapostavlja se ostalo, samo se sve, u skladu sa prioritetima, reda po nekom nizu. Rekoh, kuhanje i hrana nam je broj 1 u odnosu na sve ostale obaveze.
Sve što si nabrojala, identično prolazim. Zaposlena, sa čestim prekovremenim radom, majka.... Meni je jako bitna organizacija, gotovo vojnička :D i ne mogu sebi priuštiti ikakva odstupanja od toga jer u suprotnom ode to ihhhhh, zatrpaš se obavezama. I naravno, kako su djeca veća puno je lakše, u masu tih obaveza mogu i oni uskočiti, u skladu sa njihovim uzrastom, naravno.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#5100 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by superiska »

MarlboroGold wrote:Grah, gulaš, sarma i još svašta... ovo traži puno više od 1h.
Nije tačno. Priprema ne traži više od sat vremena. Pripremiš i staviš da se kuha, povremeno provjeriš, promješaš, dodaš vode...
Post Reply