žena za pomoc u kuci

Post Reply
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#1 žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

Molim Vas recite mi Vase misljenje i iskustva o tome.Vec dvije godine imam istu zenu koja dodje svako dvadesetak dana ,kada je generalka tipa ciscenje prozora,drvenarija...Radi po satu i sat je 6 km.Nisam nesto prezadovoljna,jer za njom idem i sitnice popravljam,ali eto bar je sigurna da nece ukrasti nista i vec sam se navikla na nju.Prije nje sam imala dvije zene ,jedna je samo bila jednom i nisam se mogla pomaci od nje toliko je sigurno :-) izgledala,a druga je bila tri mjeseca i nije joj odgovaralo ovako nego je zelila jednom sedmicno da dolazi.Inace nasla sam ih preko oglasa,jer neznam nikog poznatog da to radi.Da vidim Vasa iskustva i da li je neko zvao ove firme koje se bave ciscenjem,cijene koje placate i koliko cesto Vam dolze?
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

Meni jednom mjesecno dodje zena uradi generalku i naplati mi oko 35-40 KM, zavisi koliko ima posla. Jako je temeljita, i pedantna. Inace radi kao cistacica u jednoj skoli, pa onda samo vikendom ima vremena za odlaske kucama. Djeluje mi posteno, ali ja ne rizikujem nego ostanem s njom u kuci za svaki slucaj, nikad se ne zna. Uglavnom, za sada sam zadovoljna mada naravno ne moze ona nikada uraditi onako kako bih ja, ali eto dodje dobro kada se nema vremena.
Sto se tice tih firmi, moja je prijateljica jednom zvala njih ali su ispali jako skupi, pa su joj za ciscenje stana nakon renoviranja (znaci bilo je dosta posla) naplatili oko 150 ili 200 KM nisam sigurna. Ta zena koja joj je dosla preko firme joj je onda dala broj mobitela da zove nju mimo firme da ne bi placala skuplje.
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#3 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

Nisam znala da su firme tako skupe.Mozda je jedina prednost sto brze zavrse.Jer meni je posle krecenja dolazila tri dana i skoro je ista cijena, ustvari samo sto moram tri dana razvuci :-) poslove.Ipak znaci na isto dodje,a i cijena je te tvoje zene tu negdje.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#4 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

I ova zena sto je dolazila mojoj jaranici preko firme je njoj bila u stanu 2 dana. Ma meni je ova moja zakon, ne bih je mijenjala ni za koga, jako je pedantna i meni i jeftina. Evo bas je maloprije otisla, blista kuca :D
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#5 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

Blago tebi,ma i posle moje blista,ali ja ostanem jos najmanje 45 min da iza nje popravljam sitnice :x koje meni smetaju.Tipa šalteri,pipe za vodu glancam,rucke na vratima,ulazna vrata sa vanjske strane...I svaki put joj kazem za vrata a ona ili zaboravi ili je povrsna a ja sam bas detaljista :shock: . :shock:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#6 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

Ista sam takva, smatram da niko ne moze ocistiti kao ja, i kao takva sam ovom tetom jako zadovoljna. Ne moram joj nista govoriti sta treba, ona sama vidi i ocisti.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#7 Re: žena za pomoc u kuci

Post by addy_sa »

jednom sedmično dođe gospođa koja je inače zaposlena kao spremačica u jednoj ustanovi, bude četiri sata i to je 30 km..ali zato stigne u to vrijeme da uradi bukvalno sve što meni treba, opere veš, opegla što treba, prašina, usisavanje ako još šta treba opere.. ma ko u svojoj kući radi.. ja sam u to vrijeme na poslu i nikad se nije desila neka neprijatnost što je ona sama u stanu..
ali, ko ne poznaje lično osobu, ne bih nikome preporučio da spremačice same ostaju u stanu.. da se, jednostavno, izbjegnu neke neželjene i neprijatne situacije..zamislite, sami nešto izgubite, ili sklonite na neko mjesto i zaboravite, tipa prsten, lančič.. i onda posumnjate na ženu... e zato treba biti u kući uvijek
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#8 Re: žena za pomoc u kuci

Post by No_oNe__ »

Meni nije jasno sto ako niste zadovoljni kako vam neko uradi ... a cistite svakih 20 dana (pipe, steke, saltere?!?!?!) ne ocistite sami!

nije ovo neka provokacija ali placati zenu i kasnije ici za njom i cistiti ... izvinite ali to mi je nekako ono malo nerazumno
ili promjeni zenu ili sama cisti
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#9 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

No_oNe__ wrote:Meni nije jasno sto ako niste zadovoljni kako vam neko uradi ... a cistite svakih 20 dana (pipe, steke, saltere?!?!?!) ne ocistite sami!

nije ovo neka provokacija ali placati zenu i kasnije ici za njom i cistiti ... izvinite ali to mi je nekako ono malo nerazumno
ili promjeni zenu ili sama cisti
Slazem se, ja sam ih izmijenila bar 5 dok nisam nasla onu koja mi odgovara. :thumbup:
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#10 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

Mrzi me sama da cistim krupnije stvarii :x .Mislim da mogu samo na goru naici posle ove,pa zbog toga progutam i neke stvari.I imam povjerenja u nju vec sam je par puta ostavljala samu i sve je bilo ok.U sustini i nekako mi je zao,dolazi iz Ilijasa a tipa socijala i osim mene koja sam stalna ima jos jednu zenu u dva mjeseca da je zovne.Ostalo ako je ko slucajno iz oglasa nazove,ali u zadnje vrijeme skoro niko i ne zove.
Ali eto nije zgoreg cuti i druga iskustva.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#11 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Pasiflora »

Ja se vec dugo kanim da pronadjem ispomoc za kucne poslove, ali pravo mi je zlo od pomisli da cu morati hodati za njom i popravljati, tako da jos uvijek odgadjam. Ali fakat mi treba pomoc...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#12 Re: žena za pomoc u kuci

Post by MAN-lion's coach »

Uzmi jednu da čisti, a drugu da hoda i da popravlja za njom, a ti treća idi u inspekciju ove dvije... :lol:
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#13 Re: žena za pomoc u kuci

Post by munevera44 »

No_oNe__ wrote:Meni nije jasno sto ako niste zadovoljni kako vam neko uradi ... a cistite svakih 20 dana (pipe, steke, saltere?!?!?!) ne ocistite sami!

nije ovo neka provokacija ali placati zenu i kasnije ici za njom i cistiti ... izvinite ali to mi je nekako ono malo nerazumno
ili promjeni zenu ili sama cisti
Napišeš šta sve treba oprati i očistiti za tih 45 do 50 km dnevno

Nerazumno je očekivati da neko ko ti čisti stan 6 do 8 h jednom mjesečno očisti sve ono što se u jednom stanu zaprlja za taj mjesec. Nije problem obrisati prašinu, alli ako se ta prašina taloži mjesec dana to onda nije brisanje prašine nego ribanje prašine sa površina.

Ako pipu ili tuš bateriju koristite svakodnevno, a ne čistite bar svaki drugi dan, onda je za očekivati da za pranje te tuš baterije šteke i šaltera treba daleko više vremena uz upotrebu jakih deterdženata da bi se doveli u red.

Evo jučer sam generalno čistila kuhinju svo sudje van, na pranje, pranje elemenata izvana i iznutra, sve ispolirano i ponovo složeno bogme cijeli dan udarnički radila, evo sada pijem kavicu i divim se samoj sebi.... Potrošila sam bruku deterdženata 3 para vinil rukavica.

I evo pitam se onako pošteno da li je puno platiti cca 50 KM. Zaključite sami
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#14 Re: žena za pomoc u kuci

Post by No_oNe__ »

Meni pipe i steke nisu krupne stvari ... ja bih zenu zvala samo kada bih radila generalku izmicanja namjestaja i sl.
ali pipe i steke se peru min jednom sedmicno! to mozes i usput nakon kupanja ... poprskas sve i dok se ti posusis ono se spremi za brisanje!
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#15 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Envy »

[.
Last edited by Envy on 12/01/2012 20:17, edited 1 time in total.
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#16 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

To je njena cijena,ali ja uvijek platim i vise i dam joj uvijek neso da ponese kuci ,tipa kafa,sok keks.Mislim da je ipak do nje kao osobe,jednostavno nema oko za sitnice :-) .A naravno da ne cekam mjesec da se ociste sitnice vec usput to uvijek sama radim kao i prasinu.Kad se god usisava a to je na treci dan ,brise se i prasina,tako i kupatilo se prska i prebrise.Ali ona generalno uradi plocice...,cilime sa emsalom,svu drvenariju sa det a onda uglanca sa prontom,prozore i zaluzine to samo ona radi.Mislim da i pored naseg rada opet ostane za nju ,pa se zadrzi u kuci otprilike od 9 do 16.Naravno ne radi svo vrijeme jede i pije kafu dva puta.
Mislim kad imate malo dijete i brdo obaveza nema cijene za slobodan dan i cistu kucu.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#17 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Ma.Le.Na »

nisam nikada koristila usluge ciscenja

zanima me sta vam tacno ociste?
ako nekome nije mrsko da mi nabroji :)

i sta vi radite dok ona cisti? :D
zamisljam sebe i mislim da bi mi bilo lakse da ja nisam tu dok zena cisti...inace bih joj se prikljucila :roll: :lol: bilo bi me pravo stid da ja sjedim i citam novine a ona pada s nogu :-)
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#18 Re: žena za pomoc u kuci

Post by mimsy »

Ma.Le.Na wrote:nisam nikada koristila usluge ciscenja

zanima me sta vam tacno ociste?
ako nekome nije mrsko da mi nabroji :)

i sta vi radite dok ona cisti? :D
zamisljam sebe i mislim da bi mi bilo lakse da ja nisam tu dok zena cisti...inace bih joj se prikljucila :roll: :lol: bilo bi me pravo stid da ja sjedim i citam novine a ona pada s nogu :-)
haha ista sam takva...
isto tako nemam osjecaj da je ociscena dok ja sama krpom ne mahnem :lol:
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#19 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

I ja sam tako mislila,dok nisam morala uzeti zenu kad sam cuvala trudnocu.Sada kad je dijete malo opet treba pomoc.Dok ona radi mi smo u drugoj sobi ili izadjemo vani(jer vec imam povjerenja u nju).Kad dodje krene od spavace sobe usisa i samponira cilim,pere prozore i zaluzine,ormar, police sa knjigama i raznim glupostima(TO JA MRZIM PRAVO,A TU SE NAJVISE PRASINE NAKUPLJA).Kada to zavrsi ponovo usisa i izglanca parkete.Sobu zavrsi sa pranjem vrata.I tako tri sobe,hodnik,kuhinju i zadnje kupatilo.Ona radi samo vanjski dio ormara,kuhinje...Unutrasnjost tipa odjece,sudja,ves(pranje,peglanje) ja radim.Imam osjecaj kad bi mi neko drugi to radio da se nebi znala snaci u rodjenoj kuci. :D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#20 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

Ja sam na pocetku osjecala grizu savjesti ali poslije sam se opustila Ona ocisti jednu sobu i onda ja vratim stvari na svoje mjesto ako nije onako kako je bilo i sjedim :D
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#21 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Envy »

[.
Last edited by Envy on 12/01/2012 20:13, edited 1 time in total.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#22 Re: žena za pomoc u kuci

Post by vesna555 »

Ja ću definitivno imati ženu za ispomoć kad mi bude potrebna.
Zakunila sam se sebi da mi nikad neće biti bitnije da mi je kuća uredna od toga da izađem vani u šetnju ili na kavu sa svojim dragim. Koliko žena i brakova poznajem gdje je ženama bitnije da su im prozori čisti i veš poredan po PS-u od toga da su one lijepe sebi i dotjerane, a ne sjećaju se kad su zadnji put otišle u kino s mužem jer nikad nemaju vremena od čišćenja čistog.
Nervira me to nečije robovanje kući i kućnim poslovima, a ima žena ne sjećaju se kad su zadnji put nokte nalakirale, ali ne daj bože da se kupatilo ne čisti svaki dan i da ti kona šta kaže da ti nije usisano.

Čisto mi je j...za te stvari, najmanje vremena sam u kuci. Dodjem poslije posla, presvucem se, odmorim malo i negdje vani, najčešće i jedem izvan kuće i popijem kavu, kući sam navečer, prespavam i sutra opet.

Ali ako jednog dana budem majka i budem više vremena u kući i mognem si priuštiti, definitivno ću imati ispomoć.
Ovako smo nas dvoje sami, po cijeli dan nas nema, mislim da sam prozore oprala tri puta u prosloj godini, jednostavno, čisti su i nema potrebe da čistim ono što je čisto.
Prašinu brišemo jednom u 5 dana, podove svakih 7 dana, kupatilo doduše često čistimo, ali to i nije puno posla, 10 minuta. Kuhinja volim da mi je uvijek uredna i dezinficirana i tu jedino mozda da ne prođe dan, a da ne pošpricam sve Mr. Musclom i ne prebrišem, od sudopera, do radnih površina.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#23 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Ma.Le.Na »

koliko cesto perete elemente u kuhinji i ormare za odjecu...iznutra?

ako smijete odgovoriti :D
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#24 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 20:12, edited 1 time in total.
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#25 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

Envy wrote:Nije tajna nikakva..nema tu nekih pravila,kuhinja je uvijek jedan od najmasnijih prostorija u kuci, tako da je perem 1x mjesecno!A ormare gdje gardaroba, kad preslozim gardarobu, prilika i za detaljnije brisanje!
:thumbup:
Post Reply