Zemljotres maloprije..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#4701 Re: Zemljotres maloprije..

Post by arman1 »

Alternativac1 wrote:
Maybach wrote:Ja ne mogu razumjeti da tako ozbiljnu stvar ni jedna televizija niti portal objavili nisi,zapitali se,komentarisali.Vjerujem da ne bi ni klix da nije bilo foruma.Pitam se samo jesu li dobili zabranu da sute ili zaista niko nista ne zna.A uopste nije sala to sto se desilo ni zajebancija koliko god se ljudi sprdali.
Potpisujem, ovo nigdje nema... Postajemo gori od afričkih vukojebina... :-x
Da na kraju ne otkrijemo da je neko pokušao da minira neku zgradu/podrum radi ko zna ćega.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4702 Re: Zemljotres maloprije..

Post by beni-bu-man »

tunel kobilja glava, sta vam je
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4703 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Logovan »

plain vanilla wrote:Pitari slavili pobjedu :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4704 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Logovan »

Maybach wrote:Ja ne mogu razumjeti da tako ozbiljnu stvar ni jedna televizija niti portal objavili nisi,zapitali se,komentarisali.Vjerujem da ne bi ni klix da nije bilo foruma.Pitam se samo jesu li dobili zabranu da sute ili zaista niko nista ne zna.A uopste nije sala to sto se desilo ni zajebancija koliko god se ljudi sprdali.
Sumnjivo pravo. Niko ništa, svi šute, niko da progovori. :-) Ovo mi ne izlazi iz glave, stalno o ovome razmišljam. Čime se ja zamaram, jebem ti. :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4705 Re: Zemljotres maloprije..

Post by beni-bu-man »

Logovan wrote:
Maybach wrote:Ja ne mogu razumjeti da tako ozbiljnu stvar ni jedna televizija niti portal objavili nisi,zapitali se,komentarisali.Vjerujem da ne bi ni klix da nije bilo foruma.Pitam se samo jesu li dobili zabranu da sute ili zaista niko nista ne zna.A uopste nije sala to sto se desilo ni zajebancija koliko god se ljudi sprdali.
Sumnjivo pravo. Niko ništa, svi šute, niko da progovori. :-) Ovo mi ne izlazi iz glave, stalno o ovome razmišljam. Čime se ja zamaram, jebem ti. :mrgreen:
takoe, i ja se sikirma vec danima
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#4706 Re: Zemljotres maloprije..

Post by splinter »

Ma šta ćeš očekivat u ovoj državi i još pred izbore. Da je pola grada nestalo svi bi se pravili mutavi, niko ništa ne bi znao. Boga pitaj može li ona skula kod seizmologa išta i zabilježiti. Koji smo genijalci samo.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4707 Re: Zemljotres maloprije..

Post by zomri »

Zadnje upozorenje stanovnicima da glasaju za SDA!
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#4708 Re: Zemljotres maloprije..

Post by DonieBrasco »

triconja wrote:
DonieBrasco wrote:Ako je to u pitanju dobro bi se trebali zabrinuti obzirom da je ovo osjetilo vise opstina.
Jaro San andreas sarajevo :lol: :lol: :lol:
Kakvi smo pehovi sudnji dan ce poceti kod nas pa se prositi na ostatak planete. :lol:

Mozda Godzila ili neko mitsko cudoviste spava ispod Trebevica.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#4709 Re: Zemljotres maloprije..

Post by megaman4 »

splinter wrote:Ma šta ćeš očekivat u ovoj državi i još pred izbore. Da je pola grada nestalo svi bi se pravili mutavi, niko ništa ne bi znao. Boga pitaj može li ona skula kod seizmologa išta i zabilježiti. Koji smo genijalci samo.
Bio sam u seizmoloskom zavodu prije nekoliko godina, i sva im je oprema prijeratna i zastarjela.

Toliko o ulaganju u nauku i obrazovanje.
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#4710 Re: Zemljotres maloprije..

Post by DonieBrasco »

Da je neka povrsinska eksplozija, nesreca - da je eksplodirao plin negdje ili namjenska industrija da je pukla, kao i da je kontrolisana eksplozija - busenje tunela, sklanjanje brda radi auto-puta...itd. znali bi do sada.

Ne moraju nam mediji to prenjeti, ali ovo je nesto drugo.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#4711 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Hadzi Lojo »

DonieBrasco wrote:Da je neka povrsinska eksplozija, nesreca - da je eksplodirao plin negdje ili namjenska industrija da je pukla, kao i da je kontrolisana eksplozija - busenje tunela, sklanjanje brda radi auto-puta...itd. znali bi do sada.

Ne moraju nam mediji to prenjeti, ali ovo je nesto drugo.
Ovo se urusavaju stijene iznad podzemnog jezera u Trebevicu iz kojeg se snabdjeva bistricki potok koji prilikom velikih padavina zna da napravi bujicu i do 2 metra visine, ako se neko vec sjeca.

Ima ulaz u tu pecinu gore negdje iznad Bogusevca i Kazani su u tom sklopu povezani. Tako su mi ljudi pricali koji gore stanuju. Samo sad je malo gutavo prici od zaostalih mina.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4712 Re: Zemljotres maloprije..

Post by beni-bu-man »

DonieBrasco wrote:
triconja wrote:
DonieBrasco wrote:Ako je to u pitanju dobro bi se trebali zabrinuti obzirom da je ovo osjetilo vise opstina.
Jaro San andreas sarajevo :lol: :lol: :lol:
Kakvi smo pehovi sudnji dan ce poceti kod nas pa se prositi na ostatak planete. :lol:

Mozda Godzila ili neko mitsko cudoviste spava ispod Trebevica.
gremlini
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#4713 Re: Zemljotres maloprije..

Post by DonieBrasco »

Samo pogledajte koliko ima nelegalne gradnje po ovim brdima oko Sarajeva, ljudi dragi kada to jednom krene kao kliziste bice velikih problema.

Sad neka neko kaze da to nema veze - ima itekako.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#4714 Re: Zemljotres maloprije..

Post by zilog »

Mislim da bi ono moglo biti probijanje zvucnog zida.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4715 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Muhamed Đakmić »

Ja opet pitam, šta i od koga očekujete da čujete? :D

Jeste vi svjesni da postoje neke stvari koje ostanu neobjašnjene i u razvijenijim zemljama od Bosne i Hercegovine? :D (ovo samo preventivno pišem, dok neko ne kaže samo kod nas) :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4716 Re: Zemljotres maloprije..

Post by beni-bu-man »

kako ne kontate da je neko hranio gremline iza 12
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#4717 Re: Zemljotres maloprije..

Post by insaneinthebrain »

dosle esplozije i kod naske :oops: :run:





User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#4718 Re: Zemljotres maloprije..

Post by choxnox »

Posto vidim da niko nista nije napisao pretpostavljam da niko nije ni registrovao. Jutros u 4:52 budim se i sjedam na kreveta sa strane. Nekih 6-7 sekundi poslije prvo se zatresose sobna vrata, a potom i vanjska stolarija (po liniji sjever-jug, lokacija Vogosca). Medjutim nije "ljuljalo" kao zemljotres nego sam vise imao osjecaj kao da se prenosio val. Vani su psi poceli lajati intezivnije nego inace.

Naravno, prva stvar koju sam uradio jest da sam otvorio emsc-csem.org i ovaj topic ali ni nakon 5 minuta nije bilo nikakvih informacija pa sam onda pretpostavio da nije zemljotres, ali da jest "nesto" i onda se sjetim da sam prije neki dan citao bas na ovom topicu da ljudi pisu da su isto osjetili "nesto" sto nije licilo na zemljotres.
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#4719 Re: Zemljotres maloprije..

Post by lajkujMe »

Meni najlogicnije da je vojni avion probio zvucni zid na velikoj visini
To se ne bi registrovalo kao zemljotres ali bi protreslo zgradu i cuo bi se BUM.
Plus kako niko od nadleznih nista ne govori je mozda i potvrda svega ovoga.
Jer bi nadlezni morali vidjeti taj avion na radaru, ako jesu a vjerovatno je bio NATO avion morali bi objasniti ko im je dozvolio probijanje zvucnog zida iznad naseljenog mjesta, i zasto je uopste avion probio zvucni zid jer po pravilu cak ni vojni ne smiju tek tako probijati Zvucni zid.
Moze biti da se nesto desilo sto je uzrokovalo vanredno dizanje aviona i zurba. Tipa da su izgubili kontakt s nekim avionom ili da su vidjeli nesto na radaru sto nije smjelo biti tu tipa dron, spijunski avion ili slicno.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4720 Re: Zemljotres maloprije..

Post by KIseljak12 »

Ovo po Americi, a sada i kod nas su najvjerovatnije bezpilotne spijunske letjelice.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4721 Re: Zemljotres maloprije..

Post by славянин »

lajkujMe wrote:Meni najlogicnije da je vojni avion probio zvucni zid na velikoj visini
To se ne bi registrovalo kao zemljotres ali bi protreslo zgradu i cuo bi se BUM.
Plus kako niko od nadleznih nista ne govori je mozda i potvrda svega ovoga.
Jer bi nadlezni morali vidjeti taj avion na radaru, ako jesu a vjerovatno je bio NATO avion morali bi objasniti ko im je dozvolio probijanje zvucnog zida iznad naseljenog mjesta, i zasto je uopste avion probio zvucni zid jer po pravilu cak ni vojni ne smiju tek tako probijati Zvucni zid.
Moze biti da se nesto desilo sto je uzrokovalo vanredno dizanje aviona i zurba. Tipa da su izgubili kontakt s nekim avionom ili da su vidjeli nesto na radaru sto nije smjelo biti tu tipa dron, spijunski avion ili slicno.
Koje boje su bili sarafi na tom spijunskom avionu ? CSI sarajevo :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#4722 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Haris.ba »

I odakle je poletio taj fantomski vojni avion?
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4723 Re: Zemljotres maloprije..

Post by KIseljak12 »

Ne radi se uopste o avionu, al eto vi sve znate i najpametniji ste. Vec 10 godina se koriste dronovi razlicitih velicina i namjena, a vi pitate za neki avion, ko da smo u sezdesetim, jest eto U-2 proletio, mirno spavajte.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4724 Re: Zemljotres maloprije..

Post by beni-bu-man »

HAARP
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4725 Re: Zemljotres maloprije..

Post by DaffyDuck »

zomri wrote:Zadnje upozorenje stanovnicima da glasaju za SDA!
bozje upozorenje :D
Post Reply