Zemlja je ustvari ravna?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#151 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by triconja »

Thorgerson wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Kako znaš. Tako što si učio u školi po šablonu. Kao što je čovjek nastao od majmuna.
Covjek nije nastao od majmuna, ne znam u kojoj skoli se to uci? Covjek i majmun imaju zajednicke pretke. A to nije isto.
Veca je vjerovatnoca da je majmun nasto od covjeka nego obratno. Slazes li se?
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#152 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

triconja wrote:
Thorgerson wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Kako znaš. Tako što si učio u školi po šablonu. Kao što je čovjek nastao od majmuna.
Covjek nije nastao od majmuna, ne znam u kojoj skoli se to uci? Covjek i majmun imaju zajednicke pretke. A to nije isto.
Veca je vjerovatnoca da je majmun nasto od covjeka nego obratno. Slazes li se?
Slažem, eto sad ste mi ga šuknuli, da vam olakšam 8-)
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#153 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by rovac13 »

Naravno da je ravna :-)

Zato je sad u Njujorku 09h ujutro.......a na novom zelandu 3h posle ponoci.....majko mila :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#154 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by triconja »

rovac13 wrote:Naravno da je ravna :-)

Zato je sad u Njujorku 09h ujutro.......a na novom zelandu 3h posle ponoci.....majko mila :D
Ljudi zive sa druge strane sahana. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#155 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Bloo »

triconja wrote:
rovac13 wrote:Naravno da je ravna :-)

Zato je sad u Njujorku 09h ujutro.......a na novom zelandu 3h posle ponoci.....majko mila :D
Ljudi zive sa druge strane sahana. :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#156 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by mad_max_ba »

ovo_mi_je_nick wrote:Nema nijednog dokaza da je okrugla osim fotografija kije se ne mogu uzeti kao vjerodostojne i live videa, hahahha live i ne prekida. A veza skypa još trza.

Matematika i nauka postoji oko brojeva. Tako da se svaka zamišljena lopta može izračunati.

Niko još nije dao odgovor, zašto nema obilaska kugle sjever-jug i zašto piloti ne obaraju nos aviona nakon određenog pređenog puta i zašto je zabranjen pristup ledenjacima, zašto nema gps signala na planini.

Da se okreće tolikom brzinom samo bi se digli u vis i sačekali da nam dođe destinacija pod noge.

Neko je poredio tramvaj i skakanje i ništa se ne bi desilo. Pa i ne dešava se jer se tramvaj kreće 40 km/h za razliku od zemljinih 1.600 km /h.

Ali trčanje u tramvaju, dok se kreće u suprotnom smjeru nas održava na istom mjestu ako trčimo istom brzinom. Naglasak je na istoj brzini.

Ako kugla može lebdjeti u univerzumu onda može i bilo koje tijelo bez obzira na oblik.
Reci mi da trolaš

Molim te mi reci da trolaš
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#157 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Saka »

ovo_mi_je_nick wrote:Niko još nije dao odgovor, zašto piloti ne obaraju nos aviona nakon određenog pređenog puta
Dao Newton prije više od 300 godina, a poboljšao Einstein prije 100 godina, ali ti nisi slušao na času. Vratiš se u osnovnu pa hajmo ponovo. :)
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#158 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Hadzi Lojo »

Sto mu ne pojasnis kada si tako skolovana?
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#159 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Saka »

Hadzi Lojo wrote:Sto mu ne pojasnis kada si tako skolovana?
Školovan. Ne možeš objasniti logaritme nekome ko ne zna ni množenje. Koja svrha pričati o zakrivljenosti prostor-vremena i opštoj teoriji relativiteta nekome ko ne razumije ni prvi Njutnov zakon (zakon inercije)?
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#160 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by saimidin »

Meni samo nije jasno, ako je ravna, zasto bi to neko krio od cijelog svijeta, sta bi imao od toga???

:run:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#161 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by salik79 »

ovo_mi_je_nick wrote:Nema nijednog dokaza da je okrugla osim fotografija kije se ne mogu uzeti kao vjerodostojne i live videa, hahahha live i ne prekida. A veza skypa još trza.

Matematika i nauka postoji oko brojeva. Tako da se svaka zamišljena lopta može izračunati.

Niko još nije dao odgovor, zašto nema obilaska kugle sjever-jug i zašto piloti ne obaraju nos aviona nakon određenog pređenog puta i zašto je zabranjen pristup ledenjacima, zašto nema gps signala na planini.

Da se okreće tolikom brzinom samo bi se digli u vis i sačekali da nam dođe destinacija pod noge.

Neko je poredio tramvaj i skakanje i ništa se ne bi desilo. Pa i ne dešava se jer se tramvaj kreće 40 km/h za razliku od zemljinih 1.600 km /h.

Ali trčanje u tramvaju, dok se kreće u suprotnom smjeru nas održava na istom mjestu ako trčimo istom brzinom. Naglasak je na istoj brzini.

Ako kugla može lebdjeti u univerzumu onda može i bilo koje tijelo bez obzira na oblik.


0:40 :D


Potvrda za ono od neki dan:
Ovo oko zuba ne zelim ni komentarisati, ali da te pitam za ovo "samoprozivanje", gdje si to cuo?! Na nekom predavanju kratkopantolonasa, ili?
kuda-ide-islamska-zajednica-bih-p141446 ... #p14142246
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#162 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Krokodajl »

saimidin wrote:Meni samo nije jasno, ako je ravna, zasto bi to neko krio od cijelog svijeta, sta bi imao od toga???

:run:
Zato jer je Behajm skontao da je isplativije prodavati globus nego ravnu ploču, ravnu ploču je lako napraviti i jeftinija je, globus je skuplji pa je lakše raju ložiti na to.

Danas cionistički lobi na čelu sa Rokfelerom drži monopol na proizvodnju globusa, nek svaka škola u Ameriki kupi 10 to je pola zilijarde globusa, pa ti skontaj koje su pare u igri.

Ravnu ploču realno može i neki prosječan stolar isklesat, za globus su potrebna znanja iz drvodjelstva koja se steču godinama.

Uostalom na šta bi ličila kultna scena iz filma Veliki Diktator, šta da Čapljin baci šahovsku tablu ?

De ba...
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#163 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by alipasijaner »

Opet u grad dos'o heroin los i nikakav.. sreca pa vode ima..
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#164 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Krokodajl »

alipasijaner wrote:Opet u grad dos'o heroin los i nikakav.. sreca pa vode ima..
Lakše i heroin u globusu prevoziti nego u ravnoj ploči.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#165 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by animals »

Krokodajl wrote:
alipasijaner wrote:Opet u grad dos'o heroin los i nikakav.. sreca pa vode ima..
Lakše i heroin u globusu prevoziti nego u ravnoj ploči.
Zanimljivo svi sa teme Sirija tvrde da je zemlja ravna..
nije ni cudo da Izrael, drzi cijeli Arapski svijet u sahu :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#166 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by triconja »

Saka wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Niko još nije dao odgovor, zašto piloti ne obaraju nos aviona nakon određenog pređenog puta
Dao Newton prije više od 300 godina, a poboljšao Einstein prije 100 godina, ali ti nisi slušao na času. Vratiš se u osnovnu pa hajmo ponovo. :)
Vidis sad kontam sto nisu pucali u napoleonskim ratovima po nebesima sa topovima nego uvijek malo dole nize, mogli su ubit kakvog kosmickog zmaja nedo bog pa da svi najebemo :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#167 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by triconja »

animals wrote:
Krokodajl wrote:
alipasijaner wrote:Opet u grad dos'o heroin los i nikakav.. sreca pa vode ima..
Lakše i heroin u globusu prevoziti nego u ravnoj ploči.
Zanimljivo svi sa teme Sirija tvrde da je zemlja ravna..
nije ni cudo da Izrael, drzi cijeli Arapski svijet u sahu :D
Ma ne priznaju ti oni ni Nobelove nagrade, dje ces priznavati jevrejske nagrade dodjeljene jevrejima, znaci od jevreja jevreju :lol: :lol: :lol: najveca blasfemija za radikale.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#168 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Krokodajl »

animals wrote:
Krokodajl wrote:
alipasijaner wrote:Opet u grad dos'o heroin los i nikakav.. sreca pa vode ima..
Lakše i heroin u globusu prevoziti nego u ravnoj ploči.
Zanimljivo svi sa teme Sirija tvrde da je zemlja ravna..
nije ni cudo da Izrael, drzi cijeli Arapski svijet u sahu :D
Arapi su paša moj znali pod kojim se uglom zemlja vrti dok su po Pragu skupljali vitre da se nahrani kornjača :wink:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#169 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by animals »

Krokodajl wrote:
Arapi su paša moj znali pod kojim se uglom zemlja vrti dok su po Pragu skupljali vitre da se nahrani kornjača :wink:
Znaci i vi ste za loptu...
pa koji su onda ovi ravni..
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#170 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Krokodajl »

animals wrote:
Krokodajl wrote:
Arapi su paša moj znali pod kojim se uglom zemlja vrti dok su po Pragu skupljali vitre da se nahrani kornjača :wink:
Znaci i vi ste za loptu...
pa koji su onda ovi ravni..
Amerikanci, oni vjeruju da ih NASA vara, ja na youtube pratim ESA (European Space Agency) polako se i Ameri (ovi normalni) počeli prešaltavat na ESA jer haman na NASA-inim kanalima na youtube uglavnom rasprave tih flatearthera...

Imaju dobre reportaže, pravo zanimljive.

---

Ono, egocentrični retardi za koje je svijet Amerika i to je to, NASA, CIA, Pentagon, lažu svi.

Bugarska poslala satelit u svemir i zna da se kugla vrti, al eto i Bojko Borisov osim što laže o raznim stvarima laže i da se zemlja vrti.

Volio bih ja da je ravna, mogao bih onda hvatati o ve satelite na 90 istočno, pa i 180 istočno i zapadno, ESPN free to air, i ovi Ruski sportski kanali :D

Kupim sebi onaj veliki teleskop, montiram na Jahorinu i gledam Mont Everst :lol: :lol: :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#171 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

Vitre po Pragu :lol: :lol:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#172 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by zrakomlat »

Krokodajl wrote:
animals wrote:
Krokodajl wrote:
Arapi su paša moj znali pod kojim se uglom zemlja vrti dok su po Pragu skupljali vitre da se nahrani kornjača :wink:
Znaci i vi ste za loptu...
pa koji su onda ovi ravni..
Amerikanci, oni vjeruju da ih NASA vara, ja na youtube pratim ESA (European Space Agency) polako se i Ameri (ovi normalni) počeli prešaltavat na ESA jer haman na NASA-inim kanalima na youtube uglavnom rasprave tih flatearthera...

Imaju dobre reportaže, pravo zanimljive.

---

Ono, egocentrični retardi za koje je svijet Amerika i to je to, NASA, CIA, Pentagon, lažu svi.

Bugarska poslala satelit u svemir i zna da se kugla vrti, al eto i Bojko Borisov osim što laže o raznim stvarima laže i da se zemlja vrti.

Volio bih ja da je ravna, mogao bih onda hvatati o ve satelite na 90 istočno, pa i 180 istočno i zapadno, ESPN free to air, i ovi Ruski sportski kanali :D

Kupim sebi onaj veliki teleskop, montiram na Jahorinu i gledam Mont Everst :lol: :lol: :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#173 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by bingov buraz »

Hadzi Lojo wrote:Sto mu ne pojasnis kada si tako skolovana?
Zato sto je ista visina od 9000 metara i u Travniku i u Buenos Airesu :mrgreen:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#174 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by saimidin »

Krokodajl wrote:
Arapi su paša moj znali pod kojim se uglom zemlja vrti dok su po Pragu skupljali vitre da se nahrani kornjača :wink:
Vitre :lol:

Ni meni ovo nije jasno, ljudi skontali na razlicitim stranama svijeta, prije 1000, a negdje I vise godina, a duduci I danas dan nemogu.

Tuzno

:(

Sve, ali bas sve sto treba je otici u luku, izaberinajveci brod I gledaj kako nestaje iza horizonta, prvo donji dio, ili jos bolje ukrcaj se I gledaj kako planina nestaje od dna prema vrhu.

Znaci da ne ulazis u matematiku I fiziku to bi trebalo biti ocito, jer ipak ne razumiju svi dalje od racunanja za pijace.
:lol:
Sto kaze jedan kad su poceli slova sabirat, ja vise nista nisam mogo pratit, nego prepisuj I klimaj glOvom.
:roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#175 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Sanjarko »

Ja kako znam nije ni okrugla ni ravna nego kao kamen koji ima vode malo po sebi. Mislim da sam to i pisao negdje.
Post Reply