Zemlja je ustvari ravna?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#126 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by SanskiBiser »

ja71 wrote:ovakva forma bi mogla objasniti zasto se nekada obala sa druge strane mora vidi a nekada ne:
Image

Kad se ukloni voda zemlja izgleda ovako...

Image

PS

Samo dolijevam ulje na vatru :evil: :lol:

http://www.slate.com/blogs/bad_astronom ... _nope.html
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#127 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by sunceKOtepsija »

KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#128 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by KIseljak12 »

U duhu teme, iako zasluzuje svoju, jos jedno dostignuce ljudskog uma:

http://timecube.2enp.com
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#129 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by saimidin »

ja71 wrote:ali sta cemo ako se jos neko pojavi pa pocne tvrditi da je zemlja kocka ?
kako tu napraviti kompromis a da se doticni ne osjeca ismijanim ?
budale i treba ismijavati, tako bar imaju neku svrhu

:thumbup:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#130 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

Nema nijednog dokaza da je okrugla osim fotografija kije se ne mogu uzeti kao vjerodostojne i live videa, hahahha live i ne prekida. A veza skypa još trza.

Matematika i nauka postoji oko brojeva. Tako da se svaka zamišljena lopta može izračunati.

Niko još nije dao odgovor, zašto nema obilaska kugle sjever-jug i zašto piloti ne obaraju nos aviona nakon određenog pređenog puta i zašto je zabranjen pristup ledenjacima, zašto nema gps signala na planini.

Da se okreće tolikom brzinom samo bi se digli u vis i sačekali da nam dođe destinacija pod noge.

Neko je poredio tramvaj i skakanje i ništa se ne bi desilo. Pa i ne dešava se jer se tramvaj kreće 40 km/h za razliku od zemljinih 1.600 km /h.

Ali trčanje u tramvaju, dok se kreće u suprotnom smjeru nas održava na istom mjestu ako trčimo istom brzinom. Naglasak je na istoj brzini.

Ako kugla može lebdjeti u univerzumu onda može i bilo koje tijelo bez obzira na oblik.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#131 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by liaar »

- Skype puca zbog konekcije kod mene i kod tebe, ni zbog čeg drugog. Ja imam brzinu od 120 mb/s, ti imaš 7mb/s, normalno da će pući (karikiram).


- Avion ne obara nos zbog toga što leti u atmosferi, koja je vezana za zemljin oblik, samim time nema potrebe da ponire nosom aviona ako atmosfera u kojoj leti prati teren ispod.


- Đe si vidjela čovjeka koji trči 40 km/h, brzinom tramvaja pa da stoji u mjestu ? Boga ti, po tvojoj teoriji kako onda ja uđem na prva vrata i prođem do zadnjih ?


- Atmosfera na Zemlji, tj gravitacija na Zemlji i gravitacija u svemiru (nulti vakum) su razlog zašto zemlja lebdi u svemiru, a na planeti sve padne na zemlju.


Ali kako da ti to shvatiš, kad ti je mozak razvijen toliko da misliš da je Zemlja ravna ploča.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#132 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ja71 »

ovo_mi_je_nick wrote:Nema nijednog dokaza da je okrugla osim fotografija kije se ne mogu uzeti kao vjerodostojne i live videa, hahahha live i ne prekida. A veza skypa još trza.

Matematika i nauka postoji oko brojeva. Tako da se svaka zamišljena lopta može izračunati.

Niko još nije dao odgovor, zašto nema obilaska kugle sjever-jug i zašto piloti ne obaraju nos aviona nakon određenog pređenog puta i zašto je zabranjen pristup ledenjacima, zašto nema gps signala na planini.

Da se okreće tolikom brzinom samo bi se digli u vis i sačekali da nam dođe destinacija pod noge.

Neko je poredio tramvaj i skakanje i ništa se ne bi desilo. Pa i ne dešava se jer se tramvaj kreće 40 km/h za razliku od zemljinih 1.600 km /h.

Ali trčanje u tramvaju, dok se kreće u suprotnom smjeru nas održava na istom mjestu ako trčimo istom brzinom. Naglasak je na istoj brzini.

Ako kugla može lebdjeti u univerzumu onda može i bilo koje tijelo bez obzira na oblik.
prestani lozit't raju, znamo da se zajebavas
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#134 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by triconja »

:lol: :lol: :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#135 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

Ravna je

3.2.1.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#136 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by SanskiBiser »




2:55 :D :lol:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#137 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by saimidin »

SanskiBiser wrote:


2:55 :D :lol:
oj sto me nasmija :lol: :lol: :lol: svaka mu cast

kad svaki idiot sa laserom misli da je pametan, a ne zna konjina da sunce i laser nisu ni slicni :izet:

laser emituje niz paralelnih svjetlosnih zraka, a sunce emituje svjetlo u svim pravcima, jer je i ono jebena kugla,

mada me ne bi cudilo da upotrijebi ves masinu da dokaze da sunce nije kugla :lol: :lol: :lol:

jebote te bog, ljudi otkrivaju gravitacione talase, prave kvantni komp, rastavili atom na dijelove,

a moroni jos nisu provarili fiziku njutna iz 18 vijeka,

i kaze de se raspravljaj sa njim,

more mrš, idi uči tablicu množenja, ili je i to zavjera :lol: :lol: :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#138 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

Kako najduže rijeke od svog izvorišta do ušća teku preko ispučenja zemlje, Niger (teče prema ekvatoru), Volga, Amazon

3.2.1 :lol:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#139 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by liaar »

Nemoj bit dosadan, skontala raja da trolaš.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#140 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by handžar88 »

U zadnjih desetak godina pocelo se u vecem obimu pricat o nekim vladarima iz sjenke, masonima, iluminatima itd, sto se nikad prije nije desavalo.. radili su sta su htjeli, kontrolisali su sve a da niko od obicnih ljudi nije ni znao da takvo nesto postoji i onda odjednom obicni covjek-ovca pocinje da se pomalo budi i da ih razotkriva.. mislite da su oni to samo gledali i cekali da se to rasiri kao virus po cijelom svijetu, naravno da nisu. Ti centri moci znaju jako dobro kako ljudski um funkcionise i oni su najveci eksperti za manipulaciju i obmanu pa su smislili jednostavan mehanizam odbrane.. prva faza tog odbrambenog mehanizma je da su kroz medije koje kontrolisu, kroz internet itd. ubacili pojam "teorija zavjere".. i to onda forsiraju dok to ne postane opsteprihvacen pojam za nesto sto nije mainstream, tako da ko god prica o tim centrima moci ili bilo cemu drugom sto do tada nije bilo prihvaceno to automatski postaje teorija zavjere.. nakon sto su to postigli slijedi druga faza tog mehanizma, sada u taj koš pod nazivom "teorija zavjere" ubacuju oni svoje lazne teorije zavjere a medju kojima je najveca ova da zemlja nije okrugla i nakon sto ubace svakakvih gluposti u taj koš ostaje im samo da to sve dobro promijesaju i da ga serviraju ovci.
Tako su price o tajnim centrima moci i ostalim istinitim stvarima koje su bitne za ovu planetu i obicnog covjeka postale bezopasne i sterilne jer ih ovca odma svrstava u teoriju zavjere i etiketira onog koji to iznosi kao budalu, kao to su oni sto pricaju da zemlja nije ravna hahah hihi.. pa sad imas one ovce koje ne vjeruju ni u jednu "teoriju zavjere" i ima onda drugu ovcu koja vjeruje u svaku, na kraju krajeva obje strane su ovce i smiju se jedni drugima a ovi koji su zakuhali na miru rade svoj posao.
Eto nadam se da sam malo pojasnio o cemu se tu radi. :skoljka:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#141 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Dope_Man »

Nisu ljudi ranije toliko pricali o tim glupostima jer nisu imali haman besplatnu platformu da kenjaju koliko god hoce o svojim glupostima. Danas je internet, odnosno pozornica i publika, dostupan svakom idiotu kojemu je dosadno u zivotu i ne moze nista bitno da ostvari, pa se bavi onim starim pitanjem okrivljavanja svakoga za svoje neuspjehe. A takvih na milione koji ce rado prihvatiti da im je za sve neko drugi kriv.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#142 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by liaar »

O masonima i Rockfellerima se knjige pisale i prije interneta
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#143 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by handžar88 »

liaar wrote:O masonima i Rockfellerima se knjige pisale i prije interneta
Pisale seo, a do koliko ljudi su te knjige dosle?.. kad uporedis sa milionima kojima je to postalo dostupno na internetu
Jel tvoja i moja nena ikad cula za masone, a danas nema covjeka koji koristi ineternet da nije cuo bar o tome
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#144 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by handžar88 »

saimidin wrote:
oj sto me nasmija :lol: :lol: :lol: svaka mu cast

kad svaki idiot sa laserom misli da je pametan, a ne zna konjina da sunce i laser nisu ni slicni :izet:

laser emituje niz paralelnih svjetlosnih zraka, a sunce emituje svjetlo u svim pravcima, jer je i ono jebena kugla,

mada me ne bi cudilo da upotrijebi ves masinu da dokaze da sunce nije kugla :lol: :lol: :lol:

jebote te bog, ljudi otkrivaju gravitacione talase, prave kvantni komp, rastavili atom na dijelove,

a moroni jos nisu provarili fiziku njutna iz 18 vijeka,

i kaze de se raspravljaj sa njim,

more mrš, idi uči tablicu množenja, ili je i to zavjera :lol: :lol: :lol:
Evo ovo vam je jedan skolski primjer ovce koja ismijava drugu ovcu i misli da je pametnija od nje a nije svjesna da u istim govnima plivaju
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#145 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by mousstapha »

Treba sacekati da se oglase Pernar i Maric, ako vec nisu. :zoka:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#146 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

liaar wrote:Nemoj bit dosadan, skontala raja da trolaš.
Pitanje je u vezi teme :thumbup:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#147 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by saimidin »

handžar88 wrote:
saimidin wrote:
oj sto me nasmija :lol: :lol: :lol: svaka mu cast

kad svaki idiot sa laserom misli da je pametan, a ne zna konjina da sunce i laser nisu ni slicni :izet:

laser emituje niz paralelnih svjetlosnih zraka, a sunce emituje svjetlo u svim pravcima, jer je i ono jebena kugla,

mada me ne bi cudilo da upotrijebi ves masinu da dokaze da sunce nije kugla :lol: :lol: :lol:

jebote te bog, ljudi otkrivaju gravitacione talase, prave kvantni komp, rastavili atom na dijelove,

a moroni jos nisu provarili fiziku njutna iz 18 vijeka,

i kaze de se raspravljaj sa njim,

more mrš, idi uči tablicu množenja, ili je i to zavjera :lol: :lol: :lol:
Evo ovo vam je jedan skolski primjer ovce koja ismijava drugu ovcu i misli da je pametnija od nje a nije svjesna da u istim govnima plivaju
nista ja ovacama nisam rekao, ja sam spomenuo konje :lol: :lol: :lol:

zao mi je sto si se pronasao u mom postu, ali jebiga obrazuj se, kad vec u skoli nisi,

mislim zao mi je sto vi to ne mozete skontat, ali zemlja je okrugla

:thumbup:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#148 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by ovo_mi_je_nick »

Kako znaš. Tako što si učio u školi po šablonu. Kao što je čovjek nastao od majmuna.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#149 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by triconja »

ovo_mi_je_nick wrote:Kako najduže rijeke od svog izvorišta do ušća teku preko ispučenja zemlje, Niger (teče prema ekvatoru), Volga, Amazon

3.2.1 :lol:
Image
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#150 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Thorgerson »

ovo_mi_je_nick wrote:Kako znaš. Tako što si učio u školi po šablonu. Kao što je čovjek nastao od majmuna.
Covjek nije nastao od majmuna, ne znam u kojoj skoli se to uci? Covjek i majmun imaju zajednicke pretke. A to nije isto.
Post Reply