Zemlja je ustvari ravna?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#1 Zemlja je ustvari ravna?

Post by celava_dlaka »

Prije nego sto kopiram ovo, daleko od toga da podrzavam ovu teoriju smatram je idiotskom al ima zanimljivih teza

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Drinski »

Pa gdje je onda Australija i Antartik, i uopće ako nije loptasta, kako izgleda ta ravna ploča? :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by O'zone »

Ravna i blago zakrivljena na krajevima kao tava kako ne bi spalo sve sa nje prilikom jakih solarnih i svemirskih oluja.......
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by SmokingMan »

Drinski wrote:Pa gdje je onda Australija i Antartik, i uopće ako nije loptasta, kako izgleda ta ravna ploča? :-)
Samo Atlas zna,treba njega pitati... :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#5 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by mousstapha »

Na internetu more interesantnih i pametnih informacija, a ja bas nasao da pogledam ovaj video i izgubim 7 minuta.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#6 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by broj dva »

Interesantno kako su druge planete okrugle, samo mi ravni...valjda politickom odlukom...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by insomnia78 »

Kad bi danas na TV-u izasli, ono ko u filmovima, predsjednici , NASA, peti, deseti i rekli eto lagali smo vas cijelo vrijeme zemlja je u stvari ravna, bla, bla... vec sutra bi isti ovi likovi poceli stavlkati filmice na YT sa "dokazima" kako je zemlja ustvari okrugla :D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#8 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Drinski »

insomnia78 wrote:Kad bi danas na TV-u izasli, ono ko u filmovima, predsjednici , NASA, peti, deseti i rekli eto lagali smo vas cijelo vrijeme zemlja je u stvari ravna, bla, bla... vec sutra bi isti ovi likovi poceli stavlkati filmice na YT sa "dokazima" kako je zemlja ustvari okrugla :D
:thumbup:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#9 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Towelie »

celava_dlaka wrote:Prije nego sto kopiram ovo, daleko od toga da podrzavam ovu teoriju smatram je idiotskom al ima zanimljivih teza

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

Logicno da je ravna. Da je okrugla, kako bi inace bilo ravno tle ispod nas??
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#10 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Drinski »

Towelie wrote:
celava_dlaka wrote:Prije nego sto kopiram ovo, daleko od toga da podrzavam ovu teoriju smatram je idiotskom al ima zanimljivih teza

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

Logicno da je ravna. Da je okrugla, kako bi inace bilo ravno tle ispod nas??
pa ako se tako pogleda, mozda i ima smisla, jer i kako se rijeka i brda ne isprevrću ako je okrugla i još se okreće?
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#11 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Towelie »

Drinski wrote:
Towelie wrote:
celava_dlaka wrote:Prije nego sto kopiram ovo, daleko od toga da podrzavam ovu teoriju smatram je idiotskom al ima zanimljivih teza

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

Logicno da je ravna. Da je okrugla, kako bi inace bilo ravno tle ispod nas??
pa ako se tako pogleda, mozda i ima smisla, jer i kako se rijeka i brda ne isprevrću ako je okrugla i još se okreće?
Pa ja, logicno.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#12 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by duboka_misao »

terry pratchett je to davno rekao
Image
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#13 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by broj dva »

Ima ona prica kad je Bertnard Russell drzao predavanje i dotakao se kozmologije i teorije da je zemlja na ledjima kornjace i postavio pitanje "a na cemu je kornjaca" i javlja se neko iz publike i kaze "It is turtles all the way down"
Ljudi su cudo...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Banksy »

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by insomnia78 »

Joj, Hogar :thumbup:
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#16 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by animals »

jel ovo iz vijesti umeta..
najnovija :D
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#17 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by TheMule »

Ono ne izgleda ko mjesec, vec planeta (Venera?).

Zemlja izgleda ravna, jer je orbita niska...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#18 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by HAVANA »

Eki to.
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#19 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by bhnapoleon1 »

texiller
Posts: 57
Joined: 27/05/2014 13:21

#20 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by texiller »

celava_dlaka wrote:Prije nego sto kopiram ovo, daleko od toga da podrzavam ovu teoriju smatram je idiotskom al ima zanimljivih teza

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

na prvu htjedoh da ti napišem j8i se i ti tvoja tema, ali... onda pročitah ovo

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

i fakat... kako to da ne osjetimo kretanje zemlje oko svoje osi odnosno oko sunca pa onda i kompletnpg sistema oko glaksije... nepojmljive brzine i ono što je od svega najteže prihvatiti kod okrugle zemlje je voda... i opet u pitanju je nepojmljiva količina vode koja stoji eto nako... drži je gravitacija... i s razlogom ovaj postavlja pitanje... ako sve okeane drži gravitacija to znači da je gravitaciona sila toliko jaka da ništa u vodi nebi moglo plivati...

naravno, suludo je i pomisliti da je zemlja ravna.... zašto... zato što su Ameri bili na Mjesecu, zato što je NASA rekla da je okrugla...
koliko bi se iznenadili da sutra kažu "jesmo vas zajebali, zemlja nije okrugla već ravna, đe će biti okrugla jeste glupi kako će voda stajati na lopti"...

zemlja možda nije lopta, možda nije ni ravna, možda ona ustvari postoji samo u našim glavama, možda smo mi samo matrix...
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#21 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Towelie »

Ova tema je na podforumu nauka i edukacija. :lol: Tako da, naucite i edukujte se. :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by insomnia78 »

Haha
Jest', jest'
"Ja ga jebem ko je iš'o pravo pa doš'o na isto mjesto..."
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#23 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by broj dva »

Nije sto je ravna nego sto je suplja...

http://www.bellawitch.com/hollow_earth.htm
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#24 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by Pryda »

texiller wrote:
celava_dlaka wrote:Prije nego sto kopiram ovo, daleko od toga da podrzavam ovu teoriju smatram je idiotskom al ima zanimljivih teza

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

na prvu htjedoh da ti napišem j8i se i ti tvoja tema, ali... onda pročitah ovo

http://www.spiritscienceandmetaphysics. ... rituality/

i fakat... kako to da ne osjetimo kretanje zemlje oko svoje osi odnosno oko sunca pa onda i kompletnpg sistema oko glaksije... nepojmljive brzine i ono što je od svega najteže prihvatiti kod okrugle zemlje je voda... i opet u pitanju je nepojmljiva količina vode koja stoji eto nako... drži je gravitacija... i s razlogom ovaj postavlja pitanje... ako sve okeane drži gravitacija to znači da je gravitaciona sila toliko jaka da ništa u vodi nebi moglo plivati...

naravno, suludo je i pomisliti da je zemlja ravna.... zašto... zato što su Ameri bili na Mjesecu, zato što je NASA rekla da je okrugla...
koliko bi se iznenadili da sutra kažu "jesmo vas zajebali, zemlja nije okrugla već ravna, đe će biti okrugla jeste glupi kako će voda stajati na lopti"...

zemlja možda nije lopta, možda nije ni ravna, možda ona ustvari postoji samo u našim glavama, možda smo mi samo matrix...
To sto ne osjetis kretanje zemlje se zove inercija tj. ti se kreces zajedno sa zemljom zato i ne osjetis. Dokaz za to je sto avion istom brzinom ne stize za isto vrijeme od tacke A do tacke B i od tacke B do tacke A nazad, a auto stize jbg xD Valjda razumijes.

Gravitacija ne drzi samo vodu, drzi i tebe i zivotinje i auta i sve ostalo na zemlji. A eto ti nekako opet ziv, zasto onda ribe u okeanu ne bi mogle zivjeti :)
texiller
Posts: 57
Joined: 27/05/2014 13:21

#25 Re: Zemlja je ustvari ravna?

Post by texiller »

To sto ne osjetis kretanje zemlje se zove inercija tj. ti se kreces zajedno sa zemljom zato i ne osjetis. Dokaz za to je sto avion istom brzinom ne stize za isto vrijeme od tacke A do tacke B i od tacke B do tacke A nazad, a auto stize jbg xD Valjda razumijes.

Gravitacija ne drzi samo vodu, drzi i tebe i zivotinje i auta i sve ostalo na zemlji. A eto ti nekako opet ziv, zasto onda ribe u okeanu ne bi mogle zivjeti :)
nemoj zajebavat'... čuj krećem se zajedno sa zemljom... otkad to... ja mislio stojim a zemlja se vrti... jes' da ne kontam ovo oko ovog dokaza ovo s avi.jonom ako bi mog'o još je'nom a za nas malo gluplje...

a i ovo za ovu gravitaciju.. čuj drži me... ja bi više volio da me za nešto drugo pridrži' al ne'a veze, ako ti ka'eš da me gravitacija židr... ok..
fala ti puno...

iskreno da ti ka'em, ne znam kako bi do sutra da mi nisi objasnio/la ovo u vezi sa inercijom i gravitacijom....
Post Reply