Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#751 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by moonca »

vjeshalica wrote: 10/12/2022 17:26
moonca wrote: 10/12/2022 17:24

. trebash uraditi i endoskopiju...
.. kuvanu hranu, s malo masnoche... male porcije... .
. izbjegavati kiselu hranu. limun . narandze.. kao i kafu. za pochetak... alkohol... sokove.. sirche. .. mlijechne proizvode. , kolache..... topao hljeb.. mozda ga izbaciti . zamjena . bez glutina probati.. itd.

izgelda da nemash shta jesti. ali nije :-D
Nije glutin nego gluten. Nauci se vise.
:lol: a shta bi ti radila/ hranila.. :stasreko:
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#752 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by shape of despair »

moonca wrote: 10/12/2022 17:24
shape of despair wrote: 10/12/2022 16:46

moze li se sazeti u par redova sta smijem jesti a sta ne,ako mozes da napises? ima li univerzalna hrana za izbjegavati ili je od osobe do osobe? vidim tek sad sa controlocom u kakvom sam stanju bio
. trebash uraditi i endoskopiju...
.. kuvanu hranu, s malo masnoche... male porcije... .
. izbjegavati kiselu hranu. limun . narandze.. kao i kafu. za pochetak... alkohol... sokove.. sirche. .. mlijechne proizvode. , kolache..... topao hljeb.. mozda ga izbaciti . zamjena . bez glutina probati.. itd.

izgelda da nemash shta jesti. ali nije :-D
uhhh, hvala :thumbup:
User avatar
saiks
Posts: 1016
Joined: 12/11/2013 13:06

#753 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by saiks »

Pantoprazol pijem vec 3 4 mjeseca,jednu svaki dan zbog zgaravice. Nekad preskocim par dana. Koliko je to stetno?
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#754 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

ovo za hranu nije tacno vec sam trebas da probas i utvrdis sta ti smeta i to jedes rijetko ili nikako, ove kvalifikacije za nesto da i nesto nikako da se jede nisu univerzalne
@saiks
mozes i nikako da ne pijes ako nemas simptoma ili npr zamolis da ti propisu neki drugi lijek ako ti taj nakon 4 mjeseca nije pomogao (u smislu kad ga ne pijes da se vracaju simtpomi skoro odmah), pantoprazol se pokazao dobrim kod alkoholicara jer je jedan od rijetkih lijekova koji nema interakcije sa istim, mozes probati ulkosan, lansoprol, rabeprazol
User avatar
saiks
Posts: 1016
Joined: 12/11/2013 13:06

#755 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by saiks »

nivla wrote: 10/12/2022 22:21 ovo za hranu nije tacno vec sam trebas da probas i utvrdis sta ti smeta i to jedes rijetko ili nikako, ove kvalifikacije za nesto da i nesto nikako da se jede nisu univerzalne
@saiks
mozes i nikako da ne pijes ako nemas simptoma ili npr zamolis da ti propisu neki drugi lijek ako ti taj nakon 4 mjeseca nije pomogao (u smislu kad ga ne pijes da se vracaju simtpomi skoro odmah), pantoprazol se pokazao dobrim kod alkoholicara jer je jedan od rijetkih lijekova koji nema interakcije sa istim, mozes probati ulkosan, lansoprol, rabeprazol
Ne,nemam vise simptome. Prije je bilo cim zaspim probudi me kiselina u grlu. I doslo do nadrazaja jednjaka i javljala mi se bol. Pijem preventivno da vise do toga ne dodje. Al prestat cu
User avatar
nineinchnails
Posts: 1667
Joined: 24/02/2009 12:09

#756 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nineinchnails »

Ja sam prosao i gastroenterologe i silne preglede i silne terapije pio. Nadutost, zgaravica, reflux, ostecena sluznica zeluca, helico-bacteri, ma hiljadu problema.
Sve te terapije dugorocno daju odlicne preduslove za karcinom (npr.neoplaza, reglan, controloc). Morao sam se okrenuti necemu prirodnom. Rovio, trazio, istrazivao, dok nisam nasao.
Na toj sam terapiji vec godinu dana i osjecam se odlicno. Forever aloe vera gel. https://www.birajzdravlje.com/aloe-vera/
Svaki dan jedan decilitar ujutro i to je to. Pozitivno djeluje na kompletan gastroenteroloski sistem i imunitet. Topla preporuka :thumbup:
Zdravo doktori. :izet:
User avatar
saiks
Posts: 1016
Joined: 12/11/2013 13:06

#757 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by saiks »

Ja sam pio ESI aloe veru,popio 3 litre,sta ja znam nisam nesto vidio promjenu
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#758 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by -Chesterfield- »

saiks wrote: 12/06/2022 12:21 Jel netko jos imao bol ispod jabucice u vratu nakon zgaravice?

Prije 2 godine imao zgaravicu i bio pozitivan na heliko. Nakon pijenja trojne terapije s zgaravicom nisam imao problema do sad prije mjesec dana. Ja sad zgaravicu nemam,ali je ostala bol tu ispod jabucice. Uzv vrata stitne,nalaz stitne,krvna slika sve odlicno. Normalno jedem,gutam,pricam sve osim boli koju tu imam
Kakav je UZV abdomena?
User avatar
saiks
Posts: 1016
Joined: 12/11/2013 13:06

#759 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by saiks »

-Chesterfield- wrote: 14/12/2022 11:45
saiks wrote: 12/06/2022 12:21 Jel netko jos imao bol ispod jabucice u vratu nakon zgaravice?

Prije 2 godine imao zgaravicu i bio pozitivan na heliko. Nakon pijenja trojne terapije s zgaravicom nisam imao problema do sad prije mjesec dana. Ja sad zgaravicu nemam,ali je ostala bol tu ispod jabucice. Uzv vrata stitne,nalaz stitne,krvna slika sve odlicno. Normalno jedem,gutam,pricam sve osim boli koju tu imam
Kakav je UZV abdomena?
Nisam radio niti me je itko slao da to uradim. Radio zadnji put 2020 i uredu sve
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#760 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Shiba »

nineinchnails wrote: 14/12/2022 08:43 Ja sam prosao i gastroenterologe i silne preglede i silne terapije pio. Nadutost, zgaravica, reflux, ostecena sluznica zeluca, helico-bacteri, ma hiljadu problema.
Sve te terapije dugorocno daju odlicne preduslove za karcinom (npr.neoplaza, reglan, controloc). Morao sam se okrenuti necemu prirodnom. Rovio, trazio, istrazivao, dok nisam nasao.
Na toj sam terapiji vec godinu dana i osjecam se odlicno. Forever aloe vera gel. https://www.birajzdravlje.com/aloe-vera/
Svaki dan jedan decilitar ujutro i to je to. Pozitivno djeluje na kompletan gastroenteroloski sistem i imunitet. Topla preporuka :thumbup:
Zdravo doktori. :izet:
Samo da pitam, jel' narucujes sa ovog sajta ili ima da se kupi negdje direktno? Probao sam sve ostalo pa bih i ovo.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1667
Joined: 24/02/2009 12:09

#761 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nineinchnails »

Shiba wrote: 14/12/2022 23:02
nineinchnails wrote: 14/12/2022 08:43 Ja sam prosao i gastroenterologe i silne preglede i silne terapije pio. Nadutost, zgaravica, reflux, ostecena sluznica zeluca, helico-bacteri, ma hiljadu problema.
Sve te terapije dugorocno daju odlicne preduslove za karcinom (npr.neoplaza, reglan, controloc). Morao sam se okrenuti necemu prirodnom. Rovio, trazio, istrazivao, dok nisam nasao.
Na toj sam terapiji vec godinu dana i osjecam se odlicno. Forever aloe vera gel. https://www.birajzdravlje.com/aloe-vera/
Svaki dan jedan decilitar ujutro i to je to. Pozitivno djeluje na kompletan gastroenteroloski sistem i imunitet. Topla preporuka :thumbup:
Zdravo doktori. :izet:
Samo da pitam, jel' narucujes sa ovog sajta ili ima da se kupi negdje direktno? Probao sam sve ostalo pa bih i ovo.
Milsim da je svejedno. Mozes na sajt, ali ja ih kontaktiram viberom na 061 529 193. Vrlo ljubazni i usluzni :thumbup:
User avatar
Slatkorjeciva
Posts: 55
Joined: 03/02/2014 17:09

#762 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Slatkorjeciva »

Ima li neko iskustva sa Hazimom Gusicem kod Breze, vezano za namjestanje strune?
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#763 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

Slatkorjeciva wrote: 29/12/2022 19:56 Ima li neko iskustva sa Hazimom Gusicem kod Breze, vezano za namjestanje strune?
nemam i niko zdrave pameti nece povjerovati da se zeludac moze “namjestiti” a da se to ne radi operativno
odes fino gastroenterologu on preporuci potrebne pretrage i kaze ti sta trebas ciniti, nema neinvazivne (nehirurske metode) koja “namjesta” zeludac, najcesce i ako moze radi se hirursko laparaskopsko rjesavanje refluksa zeludca, prije toga se obave gastroskopija, manomettrija i phmetrija jednjaka,ako je sta sumnjivo uz gastroskopiju se uzmu i uzorci za biopsiju, ako mano i ph metrija pokazu da je problem sa sfinkterom na jednjaku pa se kiselina iz zeludca vraca u jednjak, onda se pristupi ovoj hirurskoj metodi,

sto se tice samog operativnog zahvata koji rjesava spomenuti problem to bi trebalo da mozes obaviti o trosku zzo, ali mano i ph metriju nisam uopste siguran da mozes raditi u bih, pa onda trebas ici u hrv i srb, sto opet znaci da ako dobijes potvrdu da oni to ne rade zzo moze to isfinansirati

najcesce ti to ne treba pa ce neka terapija u vidu inhibitora protonske (pantoprazol,omeprazol,esomeprazol,lansoprazol)pumpe ili h2 blokatora obaviti posao, tu je i izmjena prehrane u smislu da vodis racuna sta jedes i koje ti kombinacije hrane odgovaraju,nema neke univerzalne dijete sta jesti a sta ne da se simptomi zgaravice ne javljaju vec je to poprilicno individualno

namjestanje zeludca kod nekog vraca iz breze ili bilo kojeg drugog mjesta zaboravi

ono sto ti moze pomoci u slucaju gerba a potpuno je prirodno je da imas podignuto uzglavlje
User avatar
Slatkorjeciva
Posts: 55
Joined: 03/02/2014 17:09

#764 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Slatkorjeciva »

nivla wrote: 29/12/2022 22:32
Slatkorjeciva wrote: 29/12/2022 19:56 Ima li neko iskustva sa Hazimom Gusicem kod Breze, vezano za namjestanje strune?
nemam i niko zdrave pameti nece povjerovati da se zeludac moze “namjestiti” a da se to ne radi operativno
odes fino gastroenterologu on preporuci potrebne pretrage i kaze ti sta trebas ciniti, nema neinvazivne (nehirurske metode) koja “namjesta” zeludac, najcesce i ako moze radi se hirursko laparaskopsko rjesavanje refluksa zeludca, prije toga se obave gastroskopija, manomettrija i phmetrija jednjaka,ako je sta sumnjivo uz gastroskopiju se uzmu i uzorci za biopsiju, ako mano i ph metrija pokazu da je problem sa sfinkterom na jednjaku pa se kiselina iz zeludca vraca u jednjak, onda se pristupi ovoj hirurskoj metodi,

sto se tice samog operativnog zahvata koji rjesava spomenuti problem to bi trebalo da mozes obaviti o trosku zzo, ali mano i ph metriju nisam uopste siguran da mozes raditi u bih, pa onda trebas ici u hrv i srb, sto opet znaci da ako dobijes potvrdu da oni to ne rade zzo moze to isfinansirati

najcesce ti to ne treba pa ce neka terapija u vidu inhibitora protonske (pantoprazol,omeprazol,esomeprazol,lansoprazol)pumpe ili h2 blokatora obaviti posao, tu je i izmjena prehrane u smislu da vodis racuna sta jedes i koje ti kombinacije hrane odgovaraju,nema neke univerzalne dijete sta jesti a sta ne da se simptomi zgaravice ne javljaju vec je to poprilicno individualno

namjestanje zeludca kod nekog vraca iz breze ili bilo kojeg drugog mjesta zaboravi

ono sto ti moze pomoci u slucaju gerba a potpuno je prirodno je da imas podignuto uzglavlje
Pomenuti covjek mi je danas namjestio zeludac i bol je skroz nestala. ;)

Ne sjecam se da sam pitala za misljenje da li vjerujete u strunu ili ne, vec iskustva sa ovim covjekom.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#765 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

bas mu vjerujem

https://ibb.co/MCg6drN
ako ti je ovo pomoglo nije ti onda nista ni bilo
al ne vrijedi se ubjedjivati sa vama koji vise vjerujete jednom sarlatanu nego bilo kojem doktoru koji je najmanje 6 godina morao studirati, a tek specijalizaciji i subspecijalizaciji sto je jos najmanje 10-12 godina uz redovan rad, kakvi smo dobro nam je
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#766 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by MMM1977 »

nivla wrote: 30/12/2022 21:21 bas mu vjerujem

https://ibb.co/MCg6drN
ako ti je ovo pomoglo nije ti onda nista ni bilo
al ne vrijedi se ubjedjivati sa vama koji vise vjerujete jednom sarlatanu nego bilo kojem doktoru koji je najmanje 6 godina morao studirati, a tek specijalizaciji i subspecijalizaciji sto je jos najmanje 10-12 godina uz redovan rad, kakvi smo dobro nam je
Pa postoje i doktori koji 'namještaju' želudac. Ni ja nikada ne bih išao nekome ko glumi doktora jer možda nešto i riješi ali zezne nešto drugo. Neću preporučivati bilo koga ali da se zna da postoje
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#767 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by DEMONIKA »

moonca wrote: 10/12/2022 17:28
vjeshalica wrote: 10/12/2022 17:26
Nije glutin nego gluten. Nauci se vise.
:lol: a shta bi ti radila/ hranila.. :stasreko:
jesi ba dosadna godinama mjesecima danima
kako ti ba ne dosadi
gva su banali zbog tebe
idi ba na bez cenzure
sa svojim slovima provokacijom tastature čšđžć

ohani ba više

svima nam je želudac u q od tvojih nebuloza i indiferentnosti
goni se ba više u trista mm

Brza rješenja za bolove u želucu
Trenutna rješenja za bol u želucu mogu biti:

tjelovježba,
izbjegavanje sve ili barem krute hrane ostatak dana,
probiotici (prirodno ih sadrže kefir, jogurti, jabučni ocat i kvas),
sjemenke komorača,
čajevi od mente, kamilice, komorača ili đumbira,
voda s limunom,
soda bikarbona,
zagrijana slana voda;
rižina voda.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#768 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stetoskop »

Kakva je situacija, ako privatno uradim gastroskopiju i napišu mi preporuke? Hoću li moći s tim nalazom kod doktora porodične medicine, pa da me proslijedi po preporukama tog nalaza privatnika ili sam osuđen sve da plaćam dok ne uradim gastroskopiju u državnoj klinici?
Imam neki problem s grlom, neće sonda kroz njega, pa ne zna se kome je gore, meni ili onome što je gura.
Zato razmatram opciju da uradim pod anestezijom.
Muči me bilijarni refluks i gerb, pa mi svašta radi po grlu i sinusima, pravi edeme i ne smijem vani na hladno, odmah se upali.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#769 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

stetoskop wrote: 02/02/2023 22:26 Kakva je situacija, ako privatno uradim gastroskopiju i napišu mi preporuke? Hoću li moći s tim nalazom kod doktora porodične medicine, pa da me proslijedi po preporukama tog nalaza privatnika ili sam osuđen sve da plaćam dok ne uradim gastroskopiju u državnoj klinici?
Imam neki problem s grlom, neće sonda kroz njega, pa ne zna se kome je gore, meni ili onome što je gura.
Zato razmatram opciju da uradim pod anestezijom.
Muči me bilijarni refluks i gerb, pa mi svašta radi po grlu i sinusima, pravi edeme i ne smijem vani na hladno, odmah se upali.
Drzavne ustanove prihvataju nalaze od privatnika i sa preporukom od privatnika mozes se narucivati kod drzavnog specijaliste.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#770 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stetoskop »

dulekrele wrote: 03/02/2023 11:03
Drzavne ustanove prihvataju nalaze od privatnika i sa preporukom od privatnika mozes se narucivati kod drzavnog specijaliste.
:thumbup: Hvala!
Post Reply