Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#601 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dječak sa šibicama »

Malo je neozbiljno kad doktor kaze "mozda umisljate" ali vjeruj, kao neko ko je imao problema sa anksioznoscu znam, moguce je da se toliko uplasis da sam sebi izazoves preskakanje srca. Posljedica "osluskivanja simptoma".

Nego, reci mi Controloc, ide samo na recept ili ga je moguce kupiti i bez recepta?
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#602 Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

dječak sa šibicama wrote:Malo je neozbiljno kad doktor kaze "mozda umisljate" ali vjeruj, kao neko ko je imao problema sa anksioznoscu znam, moguce je da se toliko uplasis da sam sebi izazoves preskakanje srca. Posljedica "osluskivanja simptoma".

Nego, reci mi Controloc, ide samo na recept ili ga je moguce kupiti i bez recepta?
Vjerovatno ste u pravu... I sama sam anksiozna.... [emoji22] .. Kad krene, bas krene. Vidjet' cu sta ce se desavati do ponedjeljka.... Valjda necu ZATAJITI [emoji3]. Hvala vam .

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#603 Re: RE: Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

Hidden_Reminder wrote:
dječak sa šibicama wrote:Malo je neozbiljno kad doktor kaze "mozda umisljate" ali vjeruj, kao neko ko je imao problema sa anksioznoscu znam, moguce je da se toliko uplasis da sam sebi izazoves preskakanje srca. Posljedica "osluskivanja simptoma".

Nego, reci mi Controloc, ide samo na recept ili ga je moguce kupiti i bez recepta?
Vjerovatno ste u pravu... I sama sam anksiozna.... [emoji22] .. Kad krene, bas krene. Vidjet' cu sta ce se desavati do ponedjeljka.... Valjda necu ZATAJITI [emoji3]. Hvala vam .

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Na recept .... Bar sam ga ja tako uzela.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#604 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Brus Lee »

dječak sa šibicama wrote:Malo je neozbiljno kad doktor kaze "mozda umisljate" ali vjeruj, kao neko ko je imao problema sa anksioznoscu znam, moguce je da se toliko uplasis da sam sebi izazoves preskakanje srca. Posljedica "osluskivanja simptoma".

Nego, reci mi Controloc, ide samo na recept ili ga je moguce kupiti i bez recepta?
Dvije kutije godisnje Controloka / i bilo kojeg drugog lijeka protiv ulkusa/ su na recept, ostalo za pare.
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#605 Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

Brus Lee wrote:
dječak sa šibicama wrote:Malo je neozbiljno kad doktor kaze "mozda umisljate" ali vjeruj, kao neko ko je imao problema sa anksioznoscu znam, moguce je da se toliko uplasis da sam sebi izazoves preskakanje srca. Posljedica "osluskivanja simptoma".

Nego, reci mi Controloc, ide samo na recept ili ga je moguce kupiti i bez recepta?
Dvije kutije godisnje Controloka / i bilo kojeg drugog lijeka protiv ulkusa/ su na recept, ostalo za pare.
Ma djaba ja ovo pijem... Sve isto..... Crijeva rade koda kopam ugalj... A nista skoro ne jedem.. Srce i dalje trza... [emoji20]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#606 Re: RE: Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

Hidden_Reminder wrote:
Brus Lee wrote:
dječak sa šibicama wrote:Malo je neozbiljno kad doktor kaze "mozda umisljate" ali vjeruj, kao neko ko je imao problema sa anksioznoscu znam, moguce je da se toliko uplasis da sam sebi izazoves preskakanje srca. Posljedica "osluskivanja simptoma".

Nego, reci mi Controloc, ide samo na recept ili ga je moguce kupiti i bez recepta?
Dvije kutije godisnje Controloka / i bilo kojeg drugog lijeka protiv ulkusa/ su na recept, ostalo za pare.
Ma djaba ja ovo pijem... Sve isto..... Crijeva rade koda kopam ugalj... A nista skoro ne jedem.. Srce i dalje trza... [emoji20]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Da li je neko koristio ares tablete za zeludac? Kod nas u BIH ih nema. Ima u Hr i mogu doci do njih ali me zanima koliko je pametno uzeti nesto na svoju ruku.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#607 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by peepeep »

Treba mi pomoć - gdje u Sarajevu se može odraditi gastroskopija (endoskopija je to, valjda?) i po kojoj cijeni? Nemam zdravstveno a preporučena mi je endoskopija prije dva mjeseca. Imam hijatalnu herniju i savijen želudac i poprilično velikih problema (nadutost i bol oko pupka). Preporučili su mi da idem na namještanje želudca, kao to je najbolja opcija, ali ja nisam siguran jel' to fakat radi ili je nešto onako... odokativno. Gledao doktore, svi su većinom u Dobrinji i izvan Sarajeva a zbog drugih zdravstvenih problema, to mi je trenutno predaleko.

P.S. U Al-Tawil u Importane centru, gastroskopija koša oko 270 km (150 pregled i 120 anestezija). Ima li išta jeftinije od toga?
Hvala.

Edit: Čitao temu, svi preporučujete Dr. Srđana Gornjakovića. Radi u Tawilu pa ću tamo gledati da odem. Piše da se može i sa lokalnom anestezijom pa ću to tražiti.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#608 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

peepeep wrote:Treba mi pomoć - gdje u Sarajevu se može odraditi gastroskopija (endoskopija je to, valjda?) i po kojoj cijeni? Nemam zdravstveno a preporučena mi je endoskopija prije dva mjeseca. Imam hijatalnu herniju i savijen želudac i poprilično velikih problema (nadutost i bol oko pupka). Preporučili su mi da idem na namještanje želudca, kao to je najbolja opcija, ali ja nisam siguran jel' to fakat radi ili je nešto onako... odokativno. Gledao doktore, svi su većinom u Dobrinji i izvan Sarajeva a zbog drugih zdravstvenih problema, to mi je trenutno predaleko.

P.S. U Al-Tawil u Importane centru, gastroskopija koša oko 270 km (150 pregled i 120 anestezija). Ima li išta jeftinije od toga?
Hvala.

Edit: Čitao temu, svi preporučujete Dr. Srđana Gornjakovića. Radi u Tawilu pa ću tamo gledati da odem. Piše da se može i sa lokalnom anestezijom pa ću to tražiti.
AKo želiš najbolje za sebe onda ćeš Srđanu otići. A generalno neces nigdje naci ispod 120 maraka. Tako da se ja ne bih dvoumio platiti 150 kod njega. Lik je vrh
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#609 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

Pijem Controloc vec skoro 20 dana... I jedno vrijeme je bilo ok , medjutim simptomi su se opet vratili, nadimanje koje se odrazava na srce... Ocigledno taj controloc ne radi nista. [emoji20][emoji22][emoji47][emoji60]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#610 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by starii »

Hidden_Reminder wrote:Pijem Controloc vec skoro 20 dana... I jedno vrijeme je bilo ok , medjutim simptomi su se opet vratili, nadimanje koje se odrazava na srce... Ocigledno taj controloc ne radi nista. [emoji20][emoji22][emoji47][emoji60]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
uzmi emaneru tablete 20mg ili malo magalox tablete...

ili ti...

Image
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#611 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by starii »

starii wrote:
Hidden_Reminder wrote:Pijem Controloc vec skoro 20 dana... I jedno vrijeme je bilo ok , medjutim simptomi su se opet vratili, nadimanje koje se odrazava na srce... Ocigledno taj controloc ne radi nista. [emoji20][emoji22][emoji47][emoji60]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
uzmi emaneru tablete 20mg ili malo magalox tablete...

ili ti...

Image
za nadimanje ti je dobar espumisan....
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#612 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dječak sa šibicama »

Hidden_Reminder wrote:Pijem Controloc vec skoro 20 dana... I jedno vrijeme je bilo ok , medjutim simptomi su se opet vratili, nadimanje koje se odrazava na srce... Ocigledno taj controloc ne radi nista. [emoji20][emoji22][emoji47][emoji60]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Ja sam neki dan poceo sa Controloc Control tabletama, i vec prvi dan nestala zgaravica kao rukom odnesena. Istina, presao sam na nesto dijetalniju ishranu, pa i to pomaze.

Danas mi je 4. dan koristenja Controla, i mogu reci da nema vise nikakvog dizanja kiseline u jednjak, samo da ne bude kasnije vracanja simptoma.

Ali bas osjetim veliku razliku.

Ti vidi sa ljekarima, tebi ocito treba drugi lijek. Ovako napamet mi ti ne mozemo pomoci.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#613 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

dječak sa šibicama wrote:
Hidden_Reminder wrote:Pijem Controloc vec skoro 20 dana... I jedno vrijeme je bilo ok , medjutim simptomi su se opet vratili, nadimanje koje se odrazava na srce... Ocigledno taj controloc ne radi nista. [emoji20][emoji22][emoji47][emoji60]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Ja sam neki dan poceo sa Controloc Control tabletama, i vec prvi dan nestala zgaravica kao rukom odnesena. Istina, presao sam na nesto dijetalniju ishranu, pa i to pomaze.

Danas mi je 4. dan koristenja Controla, i mogu reci da nema vise nikakvog dizanja kiseline u jednjak, samo da ne bude kasnije vracanja simptoma.

Ali bas osjetim veliku razliku.

Ti vidi sa ljekarima, tebi ocito treba drugi lijek. Ovako napamet mi ti ne mozemo pomoci.
Je li tebi žgaravica, vraćanje kiseline, bio jedini problem/simptom?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#614 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dječak sa šibicama »

Donnie Smith wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Hidden_Reminder wrote:Pijem Controloc vec skoro 20 dana... I jedno vrijeme je bilo ok , medjutim simptomi su se opet vratili, nadimanje koje se odrazava na srce... Ocigledno taj controloc ne radi nista. [emoji20][emoji22][emoji47][emoji60]

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Ja sam neki dan poceo sa Controloc Control tabletama, i vec prvi dan nestala zgaravica kao rukom odnesena. Istina, presao sam na nesto dijetalniju ishranu, pa i to pomaze.

Danas mi je 4. dan koristenja Controla, i mogu reci da nema vise nikakvog dizanja kiseline u jednjak, samo da ne bude kasnije vracanja simptoma.

Ali bas osjetim veliku razliku.

Ti vidi sa ljekarima, tebi ocito treba drugi lijek. Ovako napamet mi ti ne mozemo pomoci.
Je li tebi žgaravica, vraćanje kiseline, bio jedini problem/simptom?
Da, po danu zarenje u gornjem dijelu zelca kad uzdrignem, sta god pojeo bude bar malo zarenja. Sto "zesca" hrana, to je zarenje jace.

Navecer sam obavezno morao uzeti ili tabletu Gastala ili malo sode bikarbone, osim onih dana kad sam jeo jako malo i gladan lijegao u krevet. Cim pojedem bilo sta konkretnije, navecer ako ne uzmem nesto od ovo dvoje, bukvalno mi kiselina dodje do grla, pocne me gusiti, probudim se hvatajuci zrak. Nekad bi kiselina toliko nagrizla jednjak da bi kasljao po nekoliko minuta.

Nije bilo nadutosti, stolica uredna, varenje manje vise dobro, ali taj osjecaj zarenja kod uzdrigivanja i u zadnje vrijeme cak i neki pritisak u donjem dijelu prsa, otprilike gornji dio zelca. Kao neka bol, ali ne ona "srcana bol" vec taj ruzan osjecaj, koji nekad odara prema kicmi. Prepadne se covjek, da nije srce...

Evo sad kako sam poceo uzimati Controloc Control, za sada je puno bolje. Nema vise osjecaja kiseline, zarenja, sve ok. Ovo je neka light verzija Controloca koliko sam razumio, klasicni Controloc je za gastritis i slicno.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#615 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Pa da, zato i pitam jer kontam da za kiselinu može Controloc biti dobar, čak i Ranibos. Većina ljudi ovdje na temi imala je i još uvijek ima puno složenije simptome, i više njih, od kiseline.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#616 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by oskarboy »

ljudi moji,probajte izbacit kafu,a pocet pit cikoriju koja cisti organizam od toksina i kiselosti.ima od francka 100% cikorija,zove se kavovina.uglavnom treba se bilju okrenit a ne ljekovima.controloc,omeprazid ponekad pomognu,ugase zgaravicu al ako ih se cesto uzima,to moze zeludcu napravit kontraefekat,da zeludac vise nikako ne proizvodi kiselinu s kojom bi hranu varili.tek tad bi imali problema.znaci probajte mjesto kafe,pit cikoriju
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#617 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Nes kafa je smrt za želudac. 1000%
I zdrav će oboliti, a bolestan teško ozdraviti ako prima ovo smeće. Turska kafa bez šećera je ok, kafa s mlijekom takođe iritira želudac. To će vam i dr. potvrditi :D
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#618 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Truba »

pojeo sam 12 baklava i nisam dobro
osim toga dva puta sam vecerao 5 snicli i contra pirea
i jedno dva litra jabukovog soka
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#619 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Truba »

Donnie Smith wrote:Nes kafa je smrt za želudac. 1000%
I zdrav će oboliti, a bolestan teško ozdraviti ako prima ovo smeće. Turska kafa bez šećera je ok, kafa s mlijekom takođe iritira želudac. To će vam i dr. potvrditi :D
a sto je losa?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#620 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Black swan wrote:
Donnie Smith wrote:Nes kafa je smrt za želudac. 1000%
I zdrav će oboliti, a bolestan teško ozdraviti ako prima ovo smeće. Turska kafa bez šećera je ok, kafa s mlijekom takođe iritira želudac. To će vam i dr. potvrditi :D
a sto je losa?
Neskafe ima najmanje kafe. Kafe je devet odsto. Uz prirodne regulatore kiselosti, natrijumove soli limunske kiseline, sadrži i fosfate, a česta konzumacija se ne preporučuje. Prirodno sredstvo protiv zgrudnjavanja. Nije naveden udeo šećera.
http://www.kurir.rs/bolja-turska-kafa-n ... ak-1351939

Možda, možda ne. Meni je smetala, mom želucu. I još uvijek smeta. I mnogima koje znam. Nisam nutricionista ni prehrambeni stručnjak, odoh na temu o filmovima ipak. :lol: Što bi ti kazao, da zauzmem podforum cijeli. Što bi jedan tvoj kolega s foruma rekao, samo zauzmi, ti si ga razbudila, bio je umro... :lol: :lol:
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#621 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by hali gali halid »

Već 10-15 dana imam problema sa želudcem i stomakom, bolovi, gorući osjećaj u želudcu, nadimanja, krče crijeva, nekakav tegoban osjećaj u stomaku, posebno u donjem dijelu, podrigivanja ali ne klasicna vec samo ono kao gas da izadje iz mene, stolica mi je uredna, Otišao dr. rekla mi da uradim test na Helicobacter, i da uradim ultrazvuk. Uradio sam test na Helicobacter u apoteci, misleci po simptomima, i sto sam citao po netu da je to, medjutim test je bio negativan, sad ne znam da li da ponovim test u nekoj poliklinici (u domu zdravlja nema reagensa), koliko je pouzdan ovaj test iz apoteke, ona rece da je uglavnom tačan.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#622 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

hali gali halid wrote:Već 10-15 dana imam problema sa želudcem i stomakom, bolovi, gorući osjećaj u želudcu, nadimanja, krče crijeva, nekakav tegoban osjećaj u stomaku, posebno u donjem dijelu, podrigivanja ali ne klasicna vec samo ono kao gas da izadje iz mene, stolica mi je uredna, Otišao dr. rekla mi da uradim test na Helicobacter, i da uradim ultrazvuk. Uradio sam test na Helicobacter u apoteci, misleci po simptomima, i sto sam citao po netu da je to, medjutim test je bio negativan, sad ne znam da li da ponovim test u nekoj poliklinici (u domu zdravlja nema reagensa), koliko je pouzdan ovaj test iz apoteke, ona rece da je uglavnom tačan.
Ma provjeri, dvaput je dvaput. Vidi na DIP-u rade li to, ne znam sad odakle si ali gore možeš, možda je ponajbolje. Ovo privatno za petaka što bocaju po pr. klinikama i poliklinikama, ako iščitaš temu unazad, eksperti i kvazieksperti su protiv toga. :-D
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#623 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by hali gali halid »

Iz Sarajeva sam, nego mi dr rece kako nema reagensa pa da uradim privatno. Je li SaNaSa ok?
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#624 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by aida25 »

Pozdrav, imam probleme sa zelucem jos od jula mjeseca. Mislim da mi je sluznicu ostetila kafa najvise i gazirani sokovi. Znaci tek kad me poceo bolit, peklo me je ispod jednjaka nesnosno sve vise i vise, onda sam izbacila kafu i bol se smanjila ali nije nestala. U medjuvremenu sam ponovo pocela pit kafu ali ni blizu ko prije, mozda svako 3 4 dana jedan nes. Mada me zeludac nikad nije prestao, bol je bila podnosljiva a prije 7 dana se opet pogorsala i opet me puno pece bas onako kao i na samom pocetku. Nekoliko sati poslije jela pece nesnosno, mada kafu nikako ne pijem ima vec 20 dana a i gazirano skoro nikako. Mucnine nikad nisam imala. Trebam ovih dana kod doktora. Ima li iko slicne probleme, mislim da imam dobro ostecenu sluznicu ali bojim se da nemam cir posto problemi dugo traju? Da li ce me doktor uputiti odmah na gastroskopiju, ima li osim soka od kupusa jos kakav prirodni lijek da je efikasan, pravila bih sebi to ali moram kupit sokovnik?
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#625 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by hali gali halid »

Dijagnoza hronicni atroficni gastritis, je li ima neko istu dijagnozu? Sta ciniti?
Post Reply