Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#576 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hafis »

Dico moja kanite se googla i dijagnoza.
Helicobacter pylori je gotovo saprofitna bakterija. Njen utjecaj na patologiju probavnog sustava je precijenjen i danas znamo da 80% priče o njoj kao komplementarnom faktoru u nastanku brojnih sindroma želudca je izmišljeno, u stvari ciljano plasirano da bi se pogodovalo određenim lobijima u farmaceutskoj industriji. Tako da smo na koncu dobili neke antiulkusne lijekove čija je prodaja u jednom razdoblju prerasla prodaju coca cole.
Kakav Helicobacter pylori i bakrači.
Ako ti fali zuba u vilici - stavi ih, inače nećeš nikada imati ''dobar'' stomak. Baci cigaretu, i žvači svaki zalogaj 30-40 puta i nema spavanja poslije objeda.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#577 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by sandzokan »

Zanima me koji je najbolji biljni preparat koji olakšava varenje i štiti želudac? U pitanju je osoba koja zbog primarnog oboljenja uzima poveću količinu tableta na dnevnoj bazi pa me zanima šta da koristi kako bi rasteretila i zaštitila želudac. Molio bih odgovor od osoba koje su lično koristile određeni preparat.
Hvala.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#578 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

sandzokan wrote:Zanima me koji je najbolji biljni preparat koji olakšava varenje i štiti želudac? U pitanju je osoba koja zbog primarnog oboljenja uzima poveću količinu tableta na dnevnoj bazi pa me zanima šta da koristi kako bi rasteretila i zaštitila želudac. Molio bih odgovor od osoba koje su lično koristile određeni preparat.
Hvala.
Kunica je najbolja za želudac, a i pojacava krvnu sliku :)
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#579 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ja bila na odmoru, umjesto da se vratim odmorna, simptomi mi se svi pogoršali. :sad:
Je li neko od vas koristio lijek Espumisan?
Iskustva?
Nuspojave?
:sad:
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#580 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

Kako su se pogoršali, šta osjećaš ?
Espumisan izbacuje gasove, ja ga koristila. Za nus pojave ne znam.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#581 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ala Turca wrote:Kako su se pogoršali, šta osjećaš ?
Espumisan izbacuje gasove, ja ga koristila. Za nus pojave ne znam.
Više ništa ne znam :-?
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#582 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by starii »

Donnie Smith wrote:
Ala Turca wrote:Kako su se pogoršali, šta osjećaš ?
Espumisan izbacuje gasove, ja ga koristila. Za nus pojave ne znam.
Više ništa ne znam :-?
neki dan sam uzeo u apoteci dobar lijek na prirodnoj bazi za zeludac i stomak, smanjuje grceve, vjetrove, neutralise kiselinu...zove se karbofin..nije skup oko 5-6KM
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#583 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by artime »

Da li je iko u Sarajevu radio namjestanje zeluca? I gdje?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#584 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

artime wrote:Da li je iko u Sarajevu radio namjestanje zeluca? I gdje?
1.
Ja u zadnje vrijeme idem kod Avdage na Sedreniku, on to nešto uradi meni 10 dana bude ekstra 11. dana se simptomi počinju vraćati. Jednostavno, tako on kaže, to nadođe, taj neki period u životu, plus stres - proći će i samo, vremenom. Znam i ljude koji su mu išli samo jednom ili dva puta i trajno se, barem do dana današnjeg, riješili problema. Ja eto, još ne. :sad:

2.
Kad smo kod namještanja, zna li neko je li to, pomjeren želudac sinonim za kaskadni želudac - kako meni piše na nalazu? Meni nekako ima logike da jeste jer nakon tretmana kod Avdage svi simptomi nestanu, ali želudac "hoda" dalje, pomjeri se opet, s druge strane, nisam sigurna, jedino da pitam svog dr :D

3. Da imam gastritis, da li bi mi to Gribajčević vidio i rekao i napisao na nalazu nakon što mi je radio gastroskopiju, jel se gastritis vidi tim pregledom?

4. grrr :D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#585 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

starii wrote:
Donnie Smith wrote:
Ala Turca wrote:Kako su se pogoršali, šta osjećaš ?
Espumisan izbacuje gasove, ja ga koristila. Za nus pojave ne znam.
Više ništa ne znam :-?
neki dan sam uzeo u apoteci dobar lijek na prirodnoj bazi za zeludac i stomak, smanjuje grceve, vjetrove, neutralise kiselinu...zove se karbofin..nije skup oko 5-6KM
Kakve si tegobe/simptome imao/la pa si uzeo taj lijek?
Meni u zadnje vrijeme, dva do tri puta dnevno, dođe osjećaj da podrignem, ali ne mogu, to kao stane negdje u prsima, u grlu, i ja imam osjećaj da ću se ugušiti, što se naravno nikad ne desi, ali džaba, stvarno je neugodno. Traje najviše pet minuta, ne trošim odavno nikakve lijekove. To je jedina tegoba koju imam, nema boli, povraćanja, ničega, čak mi se i apetit vratio, a u posljednjih par mjeseci kako krenuše ove tegobe, smršah 15-ak kg. Da napomenem, prethodno sam imala iste tegobe samo izraženije, intenzivnije, trajale bi cijeli dan, mučile me psihički, i da, bile su stvarno gore, sad ih se više i ne sjećam, ali opet napominjem, nije bilo boli, nekad Ranibos i kao prođe. Onu terapiju Controlok+Reglan ne pominjem jer ne znam ni što sam je trošila 20 dana. Ah da, rekao mi dr. Griba. :sad:
Je li iko ima ovakve simptome ( :D grrr 2)
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#586 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Jel iko imao ili ima neki stalni osjecaj gladi,kao da je bez energije?Ja sam eto popio tu terapiju,pijem sad kontrolok,mucnine sada nemam,ali neka slabost i osjecaj stalne gladi je non stop prisutan,recimo jedem ko i uvijek,ali nikako ne mogu da zeludac napunim,kao da se prazni svemirskom brzinom
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#587 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

stalker92 wrote:Jel iko imao ili ima neki stalni osjecaj gladi,kao da je bez energije?Ja sam eto popio tu terapiju,pijem sad kontrolok,mucnine sada nemam,ali neka slabost i osjecaj stalne gladi je non stop prisutan,recimo jedem ko i uvijek,ali nikako ne mogu da zeludac napunim,kao da se prazni svemirskom brzinom
Nema druge, ja i ti ruku pod ruku, kod psihologa pa neuropsihijatra, jedno šest mjeseci nek nas turi na Xanax i Zoloft i bićemo preporođeni. Ja odoh u ponedjeljak akobogda :-D
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#588 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Fauja Singh »

Ako neko zeli pokusati sa prirodnim preparatima neka proba sa Curokotovim uljem, meni izgleda da stvarno pomaze a pijem ga tek par dana.
Moje tegobe su bile nadutost, cesta zgaravica, podrigivanje i osjecaj nedostatka zraka, npr. odredjene namirnice kad bi pojeo nakon sat-dva bi mi u stomaku bilo kao da sam kamenje jeo, nikad ih svariti... Gastroskopiju nisam radio ali mi je i bez nje bilo jasno da sa zeludcem nesto nije u redu, samo nisam znao sta. Uzimao sam i probiotike od kojih bi bio samo jos vise gladan, ali mi nije pomoglo.
Isao sam kod Avdage na namjestanje zeludca, priznajem da mi je bilo bolje i par dana sam bio ko preporodjen a onda mi se opet vratilo, pa sam isao i drugi put ali i nakon toga mi se vratilo pa sam odustao. Kanio sam se ici na gastroskopiju privatno i neki dan odlucim da kupim Curokot jer sam cuo da je dobro za ljude koji pate od alergija a meni ambrozija sad u septembru zna smetati i mogu reci da nemam nadutosti uopste, popijem veliku supenu kasiku ulja 15 min prije jela, tako ujutro i navecer i evo me dobar sam, nista od navedenih simptoma mada cu smanjiti malo da bi mi moglo ulje biti mjesec dana, ujutro cu uzimati veliku kasiku a navecer malu.
Kazu da se pozitivni efekti uzimanja ulja osjete tek nakon mjesec dana konstantnog koristenja, medjutim meni je vec bolje i probava je ko svicarski sat... pa vidjet cemo za dalje.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#589 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Fauja Singh wrote:Ako neko zeli pokusati sa prirodnim preparatima neka proba sa Curokotovim uljem, meni izgleda da stvarno pomaze a pijem ga tek par dana.
Moje tegobe su bile nadutost, cesta zgaravica, podrigivanje i osjecaj nedostatka zraka, npr. odredjene namirnice kad bi pojeo nakon sat-dva bi mi u stomaku bilo kao da sam kamenje jeo, nikad ih svariti... Gastroskopiju nisam radio ali mi je i bez nje bilo jasno da sa zeludcem nesto nije u redu, samo nisam znao sta. Uzimao sam i probiotike od kojih bi bio samo jos vise gladan, ali mi nije pomoglo.
Isao sam kod Avdage na namjestanje zeludca, priznajem da mi je bilo bolje i par dana sam bio ko preporodjen a onda mi se opet vratilo, pa sam isao i drugi put ali i nakon toga mi se vratilo pa sam odustao. Kanio sam se ici na gastroskopiju privatno i neki dan odlucim da kupim Curokot jer sam cuo da je dobro za ljude koji pate od alergija a meni ambrozija sad u septembru zna smetati i mogu reci da nemam nadutosti uopste, popijem veliku supenu kasiku ulja 15 min prije jela, tako ujutro i navecer i evo me dobar sam, nista od navedenih simptoma mada cu smanjiti malo da bi mi moglo ulje biti mjesec dana, ujutro cu uzimati veliku kasiku a navecer malu.
Kazu da se pozitivni efekti uzimanja ulja osjete tek nakon mjesec dana konstantnog koristenja, medjutim meni je vec bolje i probava je ko svicarski sat... pa vidjet cemo za dalje.
ja sam ga prije koristila i ok, valjalo mi je
al ove zadnje tegobe mi pogoršava :(
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#590 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Nema druge, ja i ti ruku pod ruku, kod psihologa pa neuropsihijatra, jedno šest mjeseci nek nas turi na Xanax i Zoloft i bićemo preporođeni. Ja odoh u ponedjeljak akobogda :-D[/quote]
Zar se usudjes piti neke psihoaktivne lijekove,ja ne znam bil
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#591 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

stalker92 wrote:Nema druge, ja i ti ruku pod ruku, kod psihologa pa neuropsihijatra, jedno šest mjeseci nek nas turi na Xanax i Zoloft i bićemo preporođeni. Ja odoh u ponedjeljak akobogda :-D
Zar se usudjes piti neke psihoaktivne lijekove,ja ne znam bil[/quote]

Osim hipnoze, još mi ništa drugo nije preostalo :-D
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#592 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Osim hipnoze, još mi ništa drugo nije preostalo :-D[/quote]
A ne znam sta je ovo,haos znaci,danas sam do sest sati jeo tru puta,i evo crkajem od gladi,doruckovao,zatim sam pojeo pitu sirnicu na faksu,nakon toga rucao,pojeo kilu sljiva i evo koda nisam jeo dva danaa...Meni je prosle godine rekao dr mackic da sam anksiozan,dok mi je radio uzv stomaka,ja se bio prepao,jbg uvijek se prepadnem kada idem kod doktora,bio mi puls 110 i reko mi ti si anksiozan depresivan?dao mi da pijem taj xanax po potrebi a ja nikad nisam to kupio,msm kad sam kuci nikad mi nije puls povisen,tj nemam 110 otkicaja u minuti kada mirujem,pa kontam nije to od toga...
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#593 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

Cao svima. Ne znam da li sam na pravoj temi ali mozda ima neko slicne probleme. Podrigivanje, krkljane u jednjaku...i blazi udari na srce...Preskakanje. Nepravilan rad. Nema bolova. Samo nelagoda.
. Trenutno pijem nesto za zeludac ali srce opet nesto zeza... Inace sam anemicna... Trebam li se zabrinuti? Unaprijed hvala... Znaci savjet sta uraditi?

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#594 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

Hidden_Reminder wrote:Cao svima. Ne znam da li sam na pravoj temi ali mozda ima neko slicne probleme. Podrigivanje, krkljane u jednjaku...i blazi udari na srce...Preskakanje. Nepravilan rad. Nema bolova. Samo nelagoda.
. Trenutno pijem nesto za zeludac ali srce opet nesto zeza... Inace sam anemicna... Trebam li se zabrinuti? Unaprijed hvala... Znaci savjet sta uraditi?

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Vjerojatno hijatalna hernija. Gastroskopija ce sve reci.
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#595 Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

dulekrele wrote:
Hidden_Reminder wrote:Cao svima. Ne znam da li sam na pravoj temi ali mozda ima neko slicne probleme. Podrigivanje, krkljane u jednjaku...i blazi udari na srce...Preskakanje. Nepravilan rad. Nema bolova. Samo nelagoda.
. Trenutno pijem nesto za zeludac ali srce opet nesto zeza... Inace sam anemicna... Trebam li se zabrinuti? Unaprijed hvala... Znaci savjet sta uraditi?

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Vjerojatno hijatalna hernija. Gastroskopija ce sve reci.
Pijem controloc 4. dan.... Ali srce i dalje " drma". Nakon koliko se treba osjetiti poboljsanje? Mislim, ako znate.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
User avatar
zgiba
Posts: 566
Joined: 05/09/2003 00:00

#596 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by zgiba »

Hidden_Reminder wrote:Cao svima. Ne znam da li sam na pravoj temi ali mozda ima neko slicne probleme. Podrigivanje, krkljane u jednjaku...i blazi udari na srce...Preskakanje. Nepravilan rad. Nema bolova. Samo nelagoda.
. Trenutno pijem nesto za zeludac ali srce opet nesto zeza... Inace sam anemicna... Trebam li se zabrinuti? Unaprijed hvala... Znaci savjet sta uraditi?

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Klinička slika anemije

"Klinička slika anemije uključuje sljedeće simptome: slabost, pojačani umor, otežana koncentracija, bljedoća kože i sluznica, zaduha u naporu, vrtoglavica, zujanje u ušima. Često se javljaju glavobolja i iritabilno ponašanje.
Ako je anemija teža uključuju se kompenzatorni mehanizmi kardiovaskularnog sustava, te zbog potrebe isporučivanja kisika tijelu srce ubrzano kuca, što bolesnici mogu osjećati kao lupanje srca, osobito u naporu. U slučaju da takvo stanje pojačanog rada srca potraje može doći do zatajenja srca. Oni bolesnici koji otprije imaju srčanih problema u smislu bolesti srčanih krvnih žila mogu osjetiti bol u prsištu pri naporu koje do sada nisu imali ili se isti mogu intenzivirati.
Specifični znakovi koje vežemo uz sideropeničnu anemiju su pojava promijenjenih noktiju u smislu gubitka prirodnog konveksiteta noktiju (koilonihija), zatim se može javiti potreba za konzumiranjem materijala koji nisu hrana (zemlja, papir, trava, kosa), no to nije specifično isključivo za sideropeniju. Također može doći do pojave sindroma nemirnih nogu (engl. restless legs syndrome)."
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40325
Joined: 29/06/2011 23:39

#597 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dječak sa šibicama »

Ako nemas krvarenje, dobro je. Controloc je dosta dobar, jedna meni bliska osoba je imala gadne probleme sa zelcem, smrsala ko grana, Controloc joj je s vremenom pomogao.

Mada, moguce da ti je i ta anemija povezana sa tim, provjeri stolicu ima li krvi u njoj.

Srce ti moze preskakati i od stresa, posebno ako se zadeveras oko simptoma previse.

Kod mene nema ni nadutosti ni gasova, probava odlicna, ali cim nesto przeno pojedem odmah navece kiselina. Gerb klasicni. Gastal pomaze.
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#598 Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

dječak sa šibicama wrote:Ako nemas krvarenje, dobro je. Controloc je dosta dobar, jedna meni bliska osoba je imala gadne probleme sa zelcem, smrsala ko grana, Controloc joj je s vremenom pomogao.

Mada, moguce da ti je i ta anemija povezana sa tim, provjeri stolicu ima li krvi u njoj.

Srce ti moze preskakati i od stresa, posebno ako se zadeveras oko simptoma previse.

Kod mene nema ni nadutosti ni gasova, probava odlicna, ali cim nesto przeno pojedem odmah navece kiselina. Gerb klasicni. Gastal pomaze.
Pijem hematoferol za zeljezo, i dobar je. Ali me brine ovo srce i preskakanje. Nemam zgaravicu.... Samo podrigivanje, i krkljanje... Nemam ni bolove nikakve. Ali uznemirim se kad me to spuca

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40325
Joined: 29/06/2011 23:39

#599 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dječak sa šibicama »

To preskakanje srca moze biti bas hijetalna hernija, jer to su simptomi.

Ali i ne mora, kazem ti mozda je na nervnoj bazi jer se zabrines, a i ko nebi. Zato je besmisleno o simptomima ovako na netu, prskakanje srca moze biti od mali milion uzroka i razloga, otidji doktoru i vidi sta je najbolje uraditi.
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#600 Re: RE: Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Hidden_Reminder »

dječak sa šibicama wrote:To preskakanje srca moze biti bas hijetalna hernija, jer to su simptomi.

Ali i ne mora, kazem ti mozda je na nervnoj bazi jer se zabrines, a i ko nebi. Zato je besmisleno o simptomima ovako na netu, prskakanje srca moze biti od mali milion uzroka i razloga, otidji doktoru i vidi sta je najbolje uraditi.
Pa bila sam naravno i tu mi je terapiju i dala. Inace sam anemicna ali nije bilo odraza na srce .. Kaze mozda umisljam. Gdje cu umisliti kad trzne iznenada. Ali je interesantno, prvo me " drmne" pa onda to krkljanje ili podrigivanje krene. Nesto se to prevrnulo, okrenulo...


Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Post Reply