Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#551 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by bleee_sa »

Ne volim ljude u bijelom :cry:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#552 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

bleee_sa wrote:Ne volim ljude u bijelom :cry:
Ja u zelenom :D

Image
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#553 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by zalizani »

ja kad sam radio gastroskopiju (prije 2 godine), slucajno dobih savjet u cekaonici od neke zene kojoj je to postala rutina. dakle, kad crijevo dodje do grla, progutas jednom, onda jos jednom i pocnes disati na nos. meni je proteklo sasvim normalno, samo sto mi je grlo bilo izritirano tim crijevom par dana, nikakvih daljnih neugodnosti.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#554 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by bleee_sa »

A nije ti to relevantno, one po prirodi bolje gutaju od nas ... :mrgreen:
Foxx
Posts: 166
Joined: 11/01/2012 14:46

#555 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Foxx »

dulekrele wrote:
Foxx wrote:Imao sam nekih poteskoca sa zelucem (mucnina, nadutost, probava...), posebno ujuto. Odem kod doktora ko mi kaze da je vjerovatno u pitanju neki blazi, trenutni problem i propise mi Acipan 20 mg, da ga uzimam, i ako ne osjetim poboljsanje da se javim ponovo.
Uglavnom, uzimao sam ga redovno dvije sedmice i odmah mi je pomogao. Osjecam se dosta bolje, zeludac je miran i nemam onog gadnog osjecaja u ustima svako jutro. Medjutim, bio sam na putu kad mi je istekla zaliha pa sam je samoinicijativno produzio, kupio jos jedno pakovanje i pijem jer zaista imaju efekta.
Tablete su dostupne bez recepta, i poprilicno jeftine. Mene sada interesuje da li da nastavim da ih pijem? Imaju li kakvo vremensko ogranicenje uzimanja i sl....Trenutno nisam u mogucnosti da vidim istog doktora i tako ce biti jos jedan period.
Ako nemas vise tegoba onda bi svakako trebao napraviti pauzu sa Ancipanom.
Ali, nazalost imam. Vec prvi dan nakon sto sam ih prestao uzimati probudio sam se sa groznim osjecajem u ustima, a i zeludac me bolio poslijepodne. Ocigledno da je lijek zaista imao efekta dok sam ga redovno uzimao.... Interesuje me, jesi li upucen u svojstva Acipana? Da li ima neke negativne osobine ili nus pojave?
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#556 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

[quote="Donnie Smith"

Avdaga? Zbog čega si ti išao njemu, želudac?[/quote]

da da želudac. neka nama avdage živog. trebao bi ja opet otici, al dok ova vrucina malo umanji, a iprije zime. hladno brate na onom podu kad te povali :lol: ja bio 90 minuta kod njega. kad me pritisne, kontam sad će golub iz mene :lol: :lol: :lol: :lol:
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#557 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

To zavrsis za 15 minuta i uracunato je u cijenu gastroskoskopskog pregleda. Ja sam sve to uradio gdje sam i radio gastroskopiju tj. u Sanasi. Sve to uradis na jednom mjestu ne moras hodati, a ni puno cekati.[/quote]
Kad si ti to radio?Meni neki dan ona nadrobi preko telefona,kao to se treba sve uraditi,nije mi djelovalo kao da je to uracunato :zoka: .Sav sam neodlucan,ne znam sam kome da odem,hiljadu nekih kombinacija u glavi.Nista gore bego kad moras hodat doktorima,ko sto moj stari kaze bolje jest luka i hljeba a da si zdrav,nego hodati i trositi pare na doktore
User avatar
dulekrele
Posts: 3819
Joined: 10/04/2014 18:25

#558 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

stalker92 wrote:To zavrsis za 15 minuta i uracunato je u cijenu gastroskoskopskog pregleda. Ja sam sve to uradio gdje sam i radio gastroskopiju tj. u Sanasi. Sve to uradis na jednom mjestu ne moras hodati, a ni puno cekati.
Kad si ti to radio?Meni neki dan ona nadrobi preko telefona,kao to se treba sve uraditi,nije mi djelovalo kao da je to uracunato :zoka: .Sav sam neodlucan,ne znam sam kome da odem,hiljadu nekih kombinacija u glavi.Nista gore bego kad moras hodat doktorima,ko sto moj stari kaze bolje jest luka i hljeba a da si zdrav,nego hodati i trositi pare na doktore[/quote]
200 KM je gastroskopija sa totalnom anestezijom. Internisticki pregled uracunat u cijenu. Tvoje je samo da se narucis. Vjeruj mi to je tako komforan pregled. Neka samo neko ide sa tobom da ne moras voziti sam poslije budenja. I doktoru je lakse da izvrsi pregled ako si miran, ovako fino i polako pregleda.Ako imas love nemas sta cekat.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#559 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ako nemaš love, mi ćemo ti s foruma pomoći, participirati, sve za zdravlje i sadaku /sevap :thumbup:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#560 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Dr.medicine wrote:
da da želudac. neka nama avdage živog. trebao bi ja opet otici, al dok ova vrucina malo umanji, a iprije zime. hladno brate na onom podu kad te povali :lol: ja bio 90 minuta kod njega. :
Puno je 90 minuta. Ja 20. Idem opet aBd za desetak dana.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#561 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

Donnie Smith wrote:
Dr.medicine wrote:
da da želudac. neka nama avdage živog. trebao bi ja opet otici, al dok ova vrucina malo umanji, a iprije zime. hladno brate na onom podu kad te povali :lol: ja bio 90 minuta kod njega. :
Puno je 90 minuta. Ja 20. Idem opet aBd za desetak dana.

meni je narodski stara struna, i odmah mi se vratila. Dok mi je kolegica radila gastroskopiju okrenula se meni i ono WTF, hernia ti je 5 cm. a ja sa onim crijevom u ustima ni A ni B :lol: :lol: :lol:
i onda odem kod avdage na tu seansicu od 90 minuta i opet na gastroskopiju kad hernije niĐe :lol:
(oni se ibrete, a ja tišu mišu, malo su oni po pitanju toga skeptici kao daj gdje ćeš ti ici na to).
p.s. ja sam išao kod Sadikovića u Ljubuški. Doca te s nekim hepekom po nožnim prstima prepipa, a tamo stavlja travke u alufoliji na hepek. I onda ti to pišti i on skonta koja je travka za tebe. Meni je dao neku mješavinu, još je rekao s obzirom na moje stanje sa želucom da ne garantuje. Samo je jedan slucaj s nekim ruskim profom izlijecio (tj. atrofiju želuca - zadnji stadij pred cancer :evil: ). Naglasio mi je da će mi se pojačati kiselina, ali brate ja nju svakako imam. Ne da se pojacala, vec sam je poceo na stolicu izbacivati. Tako da sam obustavio, bilo me strah da mi crijeva ne sj.be, a i da mi tolika kiselina ne progori ionako tanak zid želuca.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#562 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Jesu li hernija, kaskadni struna i to - sve sinonimi za jedno te isto?
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#563 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Isao sam na gastroskopiju u sanasu pod anestezijom,pregled je komforan izuzetno.U nalazu pise:ezofagoskopija:nalaz uredan,gastroskopija:edem i hiperemija sluznice zuluca uz erozije difuzno,u bulbusu duodenuma erozije,post bulbarno nalaz uredan.Dg. erosiones mucosaea ventriculi et bulbi duodeni.Terapiju mi dade trojnu opet istu koju sam pio.ja reko imam li Helicobacter,kaze imas,mada pojma nemam odakle zna ,ali eto.Ja kaem pio sam tu terapiju,ona mi promjeni samo umjesto amoksicilin metronidazlo,tj sad klaritromicin metronidazlo i controloc 10 dana,kontrolok 14 dana.Ja pitam,mozete mi dati cetvronu,kaze ne postoji cetvorna :roll: ,ova samo postoji.I sta vi mislte na ovu dijagnozu,sta znaci,i dal da pijem ovu terapiju?Vise sam se zaista razocarao u doktore,daje mi terapiju da pijem koju sam vec pio...
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#564 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

stalker92 wrote:Isao sam na gastroskopiju u sanasu pod anestezijom,pregled je komforan izuzetno.U nalazu pise:ezofagoskopija:nalaz uredan,gastroskopija:edem i hiperemija sluznice zuluca uz erozije difuzno,u bulbusu duodenuma erozije,post bulbarno nalaz uredan.Dg. erosiones mucosaea ventriculi et bulbi duodeni.Terapiju mi dade trojnu opet istu koju sam pio.ja reko imam li Helicobacter,kaze imas,mada pojma nemam odakle zna ,ali eto.Ja kaem pio sam tu terapiju,ona mi promjeni samo umjesto amoksicilin metronidazlo,tj sad klaritromicin metronidazlo i controloc 10 dana,kontrolok 14 dana.Ja pitam,mozete mi dati cetvronu,kaze ne postoji cetvorna :roll: ,ova samo postoji.I sta vi mislte na ovu dijagnozu,sta znaci,i dal da pijem ovu terapiju?Vise sam se zaista razocarao u doktore,daje mi terapiju da pijem koju sam vec pio...
Kod koga si bio? Platio sve to i nisi zadovoljan, ono, jbg :(
Odi možda kod još nekog gastroenterologas tim nalazom, na konsultaciju?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#565 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by mirsek »

stalker92 wrote:Isao sam na gastroskopiju u sanasu pod anestezijom,pregled je komforan izuzetno.U nalazu pise:ezofagoskopija:nalaz uredan,gastroskopija:edem i hiperemija sluznice zuluca uz erozije difuzno,u bulbusu duodenuma erozije,post bulbarno nalaz uredan.Dg. erosiones mucosaea ventriculi et bulbi duodeni.Terapiju mi dade trojnu opet istu koju sam pio.ja reko imam li Helicobacter,kaze imas,mada pojma nemam odakle zna ,ali eto.Ja kaem pio sam tu terapiju,ona mi promjeni samo umjesto amoksicilin metronidazlo,tj sad klaritromicin metronidazlo i controloc 10 dana,kontrolok 14 dana.Ja pitam,mozete mi dati cetvronu,kaze ne postoji cetvorna :roll: ,ova samo postoji.I sta vi mislte na ovu dijagnozu,sta znaci,i dal da pijem ovu terapiju?Vise sam se zaista razocarao u doktore,daje mi terapiju da pijem koju sam vec pio...
Zna iz gastroskopije jer helikobakter nagriza tj. stanjuje sluzokozu( ili sluznicu ) zeluca i tako se dokazuje njegovo prisustvo.
Ja sam bio kod Gornjakovica, ponio sam sa sobom nalaze sa UZ koji su OK osim blago masne jetre i sa testom iz krvi koji je pozitivan na helikobakter.
Dao mi je da uradim test na helikobakter iz stolice i ako on bude pozitivan propisat ce mi trojnu terapiju.
A ako bude negativan rekao je da nastavim da uzmam terapiju 30 dana 40 mg dnevno kontrolok i reglan po potrebi.
Inace rekao je da mi za sad ne bi predlagao gastroskopiju a po njemu bi mogao da imam reflux kiseline u jednjak a dokotrica na UV sumnja na herniju mada te dvije tegobe cesto idu u paru.
Inace moji simptomi su peckanje i zarenje na vrhu zeluca odmah iznad dijafragme iza plucne kosti a traju sporadicno vec 2-3 godine sa manjim i vecim intenzitetom i u zadnje vrijeme su se pojacali. Nemam neke posebne mucnine, ne gubim na tezini, nemam bolove, proslo ljeto sam par dana imao lupanje srca i osjecaj nesvjestice u jutarnjim satima sto je simptom hernije ali to je bilo samo tada i nije se vise ponovilo a takodjer sam na pocetku ovih simptoma prije 3 godine imao par dana neke bolove po par minuta kao da mi neko uvrce saku u zeludac a sto sam ja pomislio da je jaca prehlada jer se poslije nije ponavljalo.
Najvise me je razocarala dokorica iz moje mjesne ambulante koja me 5-6 puta na ove simptome preslusavala, slala da vadim krv, slikam pluca, sinuse ( imam hronicnu upalu sinusa ) propisivala antibiotike a nikad nije pomislila da moze biti nesto i sa stomakom.
Tek kad sam ja procitao na netu koliko ovih simptoma ima veze sa stomakom trazio sam od nje da mi da uputnicu na UV ili na gastroskopiju i tek sada sam izgleda na pravom putu da to zalijecim kako treba.
Last edited by mirsek on 01/08/2016 13:56, edited 2 times in total.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#566 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

zašto piti trojnu terapiju.
najrelevantniji nalaz za dokazivanje HP je bipsija sluznice. cak i iz krvi može biti negativan nalaz, a da imaš bakteriju.
to davanje terapije na pamet mi realno ide na q.....
po šablonu samo krkaj trojnu. ma bježi ba
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#567 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Prvo sam otisao u sanasu,radi Bisera Gogov,radi valjda i na klinickom,ja joj rekao da sam pio dva puta i da sam iz stolice uradio,i negativno,kaze ja ti mogu samo gastroksopiju predlozit.Kaze ona da je jedino pozdan izdisajni i to 98%,i gastroksopija.Ja reko da li se iz gastroksopije vidi da li ima HP,ona kaze vidi,nesto kao bude sluznica natecena kako sam shvatio.Ovdje sam isao samo zbog anestezije.Uvodjenje u anesteziju je dozivljaj,treba to dozivit.Dodje covjek,stavi mi neku cijev u venu,kaze lezi,ja se prepao,zezaju me,mislim se u sebi nije to lagano da te neoko uspavljuje.Zagrizoh ono,samo se sjecam kako se nasmijah,i posle toga u drugoj prostoriji,me prodrma anesteziolog,ja ne znam ni gdje sam ni sta sam,sve gotovo.Ona meni tvrdi da imam bakteriju,kao to se vidi.Cudi me da me toliki kokteli lijekova nisu izljecili,ili samo kontrolok,pio sam ga 2 mjeseca prije pola godine poslije trojne terapije.Kaze mi ovu kombinaciju nisi pio.I kaze te erozije su kao neke ogrebotine ,ostecenja na zelucu.
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#568 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Kod koga si bio? Platio sve to i nisi zadovoljan, ono, jbg :(
Odi možda kod još nekog gastroenterologas tim nalazom, na konsultaciju?[/quote]
bio kod bisere gogov,poliklinika sanasa,iz razloga sto se moze u anesteziji uraditi.Taj dan kada sam ja radio,jos dvoje je radilo pod anestezijom,i jedna cura bez.Kaze mi kontrola za 2 mjeseca,pa jbt nisam ja narodna banka da svaki cas placam gastroskopije. :shock: Kao mnogi ljudi piju svake godine te teapije,za HP,pa im se malo stanje smiti pa opet piju i tako..Meni je pokojni djed imao cir,radio gastroksopije,tako da je izg to nasljedno.
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#569 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Zna iz gastroskopije jer helikobakter nagriza tj. stanjuje sluzokozu( ili sluznicu ) zeluca i tako se dokazuje njegovo prisustvo.
Ja sam bio kod Gornjakovica, ponio sam sa sobom nalaze sa UZ koji su OK osim blago masne jetre i sa testom iz krvi koji je pozitivan na helikobakter.
Dao mi je da uradim test na helikobakter iz stolice i ako on bude pozitivan propisat ce mi trojnu terapiju.
A ako bude negativan rekao je da nastavim da uzmam terapiju 30 dana 40 mg dnevno kontrolok i reglan po potrebi.
Inace rekao je da mi za sad ne bi predlagao gastroskopiju a po njemu bi mogao da imam reflux kiseline u jednjak a dokotrica na UV sumnja na herniju mada te dvije tegobe cesto idu u paru.
Inace moji simptomi su peckanje i zarenje na vrhu zeluca odmah iznad dijafragme iza plucne kosti a traju sporadicno vec 2-3 godine sa manjim i vecim intenzitetom i u zadnje vrijeme su se pojacali. Nemam neke posebne mucnine, ne gubim na tezini, nemam bolove, proslo ljeto sam par dana imao lupanje srca i osjecaj nesvjestice u jutarnjim satima sto je simptom hernije ali to je bilo samo tada i nije se vise ponovilo a takodjer sam na pocetku ovih simptoma prije 3 godine imao par dana neke bolove po par minuta kao da mi neko uvrce saku u zeludac a sto sam ja pomislio da je jaca prehlada jer se poslije nije ponavljalo.
Najvise me je razocarala dokorica iz moje mjesne ambulante koja me 5-6 puta na ove simptome preslusavala, slala da vadim krv, slikam pluca, sinuse ( imam hronicnu upalu sinusa ) propisivala antibiotike a nikad nije pomislila da moze biti nesto i sa stomakom.
Tek kad sam ja procitao na netu koliko ovih simptoma ima veze sa stomakom trazio sam od nje da mi da uputnicu na UV ili na gastroskopiju i tek sada sam izgleda na pravom putu da to zalijecim kako treba.[/quote]
Last edited by stalker92 on 01/08/2016 15:35, edited 1 time in total.
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#570 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

stalker92 wrote:Zna iz gastroskopije jer helikobakter nagriza tj. stanjuje sluzokozu( ili sluznicu ) zeluca i tako se dokazuje njegovo prisustvo.
Ja sam bio kod Gornjakovica, ponio sam sa sobom nalaze sa UZ koji su OK osim blago masne jetre i sa testom iz krvi koji je pozitivan na helikobakter.
Dao mi je da uradim test na helikobakter iz stolice i ako on bude pozitivan propisat ce mi trojnu terapiju.
A ako bude negativan rekao je da nastavim da uzmam terapiju 30 dana 40 mg dnevno kontrolok i reglan po potrebi.
Inace rekao je da mi za sad ne bi predlagao gastroskopiju a po njemu bi mogao da imam reflux kiseline u jednjak a dokotrica na UV sumnja na herniju mada te dvije tegobe cesto idu u paru.
Inace moji simptomi su peckanje i zarenje na vrhu zeluca odmah iznad dijafragme iza plucne kosti a traju sporadicno vec 2-3 godine sa manjim i vecim intenzitetom i u zadnje vrijeme su se pojacali. Nemam neke posebne mucnine, ne gubim na tezini, nemam bolove, proslo ljeto sam par dana imao lupanje srca i osjecaj nesvjestice u jutarnjim satima sto je simptom hernije ali to je bilo samo tada i nije se vise ponovilo a takodjer sam na pocetku ovih simptoma prije 3 godine imao par dana neke bolove po par minuta kao da mi neko uvrce saku u zeludac a sto sam ja pomislio da je jaca prehlada jer se poslije nije ponavljalo.
Najvise me je razocarala dokorica iz moje mjesne ambulante koja me 5-6 puta na ove simptome preslusavala, slala da vadim krv, slikam pluca, sinuse ( imam hronicnu upalu sinusa ) propisivala antibiotike a nikad nije pomislila da moze biti nesto i sa stomakom.
Tek kad sam ja procitao na netu koliko ovih simptoma ima veze sa stomakom trazio sam od nje da mi da uputnicu na UV ili na gastroskopiju i tek sada sam izgleda na pravom putu da to zalijecim kako treba.
Pa ne moze valjda samo po izgledu zakljucit da li si poz ili ne.A reci mi ,jesi isao u Tawil kod gornjakovica?Tamo su cjene bas paprene,gastroskopija sa anestezijom bi te dosla 270 km,a ovdje gdje sam ja radio 200.[/quote]
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#571 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

stalker92 wrote:Kod koga si bio? Platio sve to i nisi zadovoljan, ono, jbg :(
Odi možda kod još nekog gastroenterologas tim nalazom, na konsultaciju?
bio kod bisere gogov,poliklinika sanasa,iz razloga sto se moze u anesteziji uraditi.Taj dan kada sam ja radio,jos dvoje je radilo pod anestezijom,i jedna cura bez.Kaze mi kontrola za 2 mjeseca,pa jbt nisam ja narodna banka da svaki cas placam gastroskopije. :shock: Kao mnogi ljudi piju svake godine te teapije,za HP,pa im se malo stanje smiti pa opet piju i tako..Meni je pokojni djed imao cir,radio gastroksopije,tako da je izg to nasljedno.
Jos mi kaze covjek koji je radio poslije mene,radio sam jednom nazivo i nikad vise :),.Izvinjavam se zbog ponavljanja postova,ne znam kako da obrisem .[/quote]
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#572 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by mirsek »

stalker92 wrote:
mirsek wrote:Zna iz gastroskopije jer helikobakter nagriza tj. stanjuje sluzokozu( ili sluznicu ) zeluca i tako se dokazuje njegovo prisustvo.
Ja sam bio kod Gornjakovica, ponio sam sa sobom nalaze sa UZ koji su OK osim blago masne jetre i sa testom iz krvi koji je pozitivan na helikobakter.
Dao mi je da uradim test na helikobakter iz stolice i ako on bude pozitivan propisat ce mi trojnu terapiju.
A ako bude negativan rekao je da nastavim da uzmam terapiju 30 dana 40 mg dnevno kontrolok i reglan po potrebi.
Inace rekao je da mi za sad ne bi predlagao gastroskopiju a po njemu bi mogao da imam reflux kiseline u jednjak a dokotrica na UV sumnja na herniju mada te dvije tegobe cesto idu u paru.
Inace moji simptomi su peckanje i zarenje na vrhu zeluca odmah iznad dijafragme iza plucne kosti a traju sporadicno vec 2-3 godine sa manjim i vecim intenzitetom i u zadnje vrijeme su se pojacali. Nemam neke posebne mucnine, ne gubim na tezini, nemam bolove, proslo ljeto sam par dana imao lupanje srca i osjecaj nesvjestice u jutarnjim satima sto je simptom hernije ali to je bilo samo tada i nije se vise ponovilo a takodjer sam na pocetku ovih simptoma prije 3 godine imao par dana neke bolove po par minuta kao da mi neko uvrce saku u zeludac a sto sam ja pomislio da je jaca prehlada jer se poslije nije ponavljalo.
Najvise me je razocarala dokorica iz moje mjesne ambulante koja me 5-6 puta na ove simptome preslusavala, slala da vadim krv, slikam pluca, sinuse ( imam hronicnu upalu sinusa ) propisivala antibiotike a nikad nije pomislila da moze biti nesto i sa stomakom.
Tek kad sam ja procitao na netu koliko ovih simptoma ima veze sa stomakom trazio sam od nje da mi da uputnicu na UV ili na gastroskopiju i tek sada sam izgleda na pravom putu da to zalijecim kako treba.
Pa ne moze valjda samo po izgledu zakljucit da li si poz ili ne.A reci mi ,jesi isao u Tawil kod gornjakovica?Tamo su cjene bas paprene,gastroskopija sa anestezijom bi te dosla 270 km,a ovdje gdje sam ja radio 200.
Da, isao sam u Tawil kod Gornjakovica ali ne znam jos hocu li kod njih raditi eventualnu gastroskopiju jer su najskuplji.
Mada ako je toliko poznat strucnjak onda ce bas on pomocu gastroskopije najbolje uociti sta je problem sa stomakom i dati najbolju dijagnozu .
Dileme :roll:
A ovo za dokazivanje helikobakterije preko gastroskopije vizuelno mi je rekao jedan drugi doktor koji nije specijalista za to tako da ako laze on lazem i ja.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#573 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by bdzs »

mirsek wrote: Inace rekao je da mi za sad ne bi predlagao gastroskopiju a po njemu bi mogao da imam reflux kiseline u jednjak a dokotrica na UV sumnja na herniju mada te dvije tegobe cesto idu u paru.
Inace moji simptomi su peckanje i zarenje na vrhu zeluca odmah iznad dijafragme iza plucne kosti a traju sporadicno vec 2-3 godine sa manjim i vecim intenzitetom i u zadnje vrijeme su se pojacali. Nemam neke posebne mucnine, ne gubim na tezini, nemam bolove, proslo ljeto sam par dana imao lupanje srca i osjecaj nesvjestice u jutarnjim satima sto je simptom hernije ali to je bilo samo tada i nije se vise ponovilo a takodjer sam na pocetku ovih simptoma prije 3 godine imao par dana neke bolove po par minuta kao da mi neko uvrce saku u zeludac a sto sam ja pomislio da je jaca prehlada jer se poslije nije ponavljalo.
Najvise me je razocarala dokorica iz moje mjesne ambulante koja me 5-6 puta na ove simptome preslusavala, slala da vadim krv, slikam pluca, sinuse ( imam hronicnu upalu sinusa ) propisivala antibiotike a nikad nije pomislila da moze biti nesto i sa stomakom.
Tek kad sam ja procitao na netu koliko ovih simptoma ima veze sa stomakom trazio sam od nje da mi da uputnicu na UV ili na gastroskopiju i tek sada sam izgleda na pravom putu da to zalijecim kako treba.
Prijatelju ti si izgleda gerbaš kao i ja, nego pusti se trojnih terapija. Gerb je najčudnija bolest koju možeš dobiti ali što je interesantno, na kraju ti može biti dobar prijatelj. Gerb niko nije izliječio al se može staviti pod kontrolu. Ako pušiš bacaj cigare i smanjit ćeš tegobe za 50%. Ostalo 50% tegoba ćeš smanjiti prehranom, znači bez obilne i začinjene hrane, bez lijeganja nakon jela jer se tada dešava refluks kiseline u jednjak koji i ne osjetiš osim po simptomima gušenja. Simptomi gerba mogu imitirati srčani udar.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#574 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by O'zone »

Jbm ti želudac i probleme s njim....Jutros sam se opet probudio sa bolom u dijafragmi....napad hijatalne...zadnjih par dana imam probleme zbog nervoze juče kulminiralo i evo jutros rezultata....j...ti naopakog insana.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#575 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Je li to ta strašna bakterija?

http://www.aura.ba/lejla-rastoder-saraj ... er-pylori/

Lejla Rastoder, Sarajevo: Za mjesec dana uz pomoć apiterapije ni traga od helicobacter pylori!

I ta neka Mirha

http://www.aura.ba/evo-kako-je-mirha-sa ... eparatima/
Post Reply