Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#526 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

stalker92 wrote:Jel iko radio gastroskopiju u sanasi,kazu 200 km sa anesteziom?
Radio sam ja. Milina prava. Doktorica Gogov Bisera radi. Dode anesteziolog, ubrizga injekciju i kad otvoris oci gotovo. Teski komfor. Sigurno je bolje dati jos 50 KM ako se toliko bojis nego se ubijat od straha.
Jel to Gornjakovic sad radi kod Tavila ?
Ne znam zasto radis gastroskopiju da bi utvrdio da li imas helikobakter ili ne. Odnesi stolicu i jos nek ti urade nalaz iz krvi na helikobakteri da bi nalaz bio siguran tj. ako oba budu negativna onda je sve jasno kao i pozitivna. Zna krv cesto pogresno pokazati pa zato uraditi iz stolice pride.
Last edited by dulekrele on 20/07/2016 18:01, edited 1 time in total.
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#527 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

Stalker Srđan znači radi u Al Tawil-u. Znaš li kojim je danima tamo ? Zna li neko radi li na DIP-u još uvijek ?

Donnie jesi išla na Sedrenik, šta ima tamo ? Ti si meni koma sa svojim sumnjičavim idejama oko vađenja bubrega npr. i sl. :lol:
Nego, ljudi moji, gastroskopija je mala maca za kolonoskopiju,a i to se izdrži. Samo da sve bude ok.
Ja lično ne bih da me uspavaju, prije bih bol pretrpila. Gora mi je pomisao hoću li se probuditi poslije, nego to što će me boljeti.
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#528 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

dulekrele wrote:
stalker92 wrote:Jel iko radio gastroskopiju u sanasi,kazu 200 km sa anesteziom?
Radio sam ja. Milina prava. Doktorica Gogov Bisera radi. Dode anesteziolog, ubrizga injekciju i kad otvoris oci gotovo. Teski komfor. Sigurno je bolje dati jos 50 KM ako se toliko bojis nego se ubijat od straha.
Jel to Gornjakovic sad radi kod Tavila ?
Ne znam zasto radis gastroskopiju da bi utvrdio da li imas helikobakter ili ne. Odnesi stolicu i jos nek ti urade nalaz iz krvi na helikobakteri da bi nalaz bio siguran tj. ako oba budu negativna onda je sve jasno kao i pozitivna. Zna krv cesto pogresno pokazati pa zato uraditi iz stolice pride.
Ali ja sam pio dva puta terapiju,krv mi pozitivna na hp,ali iz stolice negativno ispalo,e sad meni je girnjakovic dao zadnji put terapiju,i rekao da je najpouzdanija gastroskopija pa puhalica-haha tako on zove izdisajni pa stolica pa krv.Ja nesto po simptomima imam osjecaj da mi nije izljeceno.Da, gornjkovic radi i tawilu,radi ponedjeljkom i srijedom.Meni je rekao ako bude pozitivno da ce mi dati drukciju terapiju,ali ispalo negativno a imam mucnine,svaki dan,pecenje itd itd,tako da sam sad u nebranom grozdju.Bio je merak dok je radio u suncu,gastroskopije su 110 km,a vamo 150.Tako da ne znam sta da radim,nije bas stolica pouzdana sto po sto,kao izdisajni,ili biopsija
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#529 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

Što će ti anestezija, :D a viđu mene kukavice kakav sam na kraju hajduk ispala. :jok:[/quote]
Hahaha a ne znam,u al tawilu radi gornjakovic,al tamo 150 km bez anestezije,kontam dodam jos 50 i uradim sa uspavljivanjem.Vise ne znam ni ja sam sta da radim.Mozda je samo tebi trajalo 12 sekudni,mozda mene zapadne da mi mora raditi biopsije,pa potraje posteno....Danas sam trebao kod gornjakovica na konsultacije,ali me sprijecilo nesto.Ja hocu da mi urade taj nalaz na hp,da budem siguran da li ga imam jos,jer se osjecam opet lose kao prije prve terapije...[/quote]

Pa dobro, no, valjda je to individualno, meni je trajalo jako kratko, a i da je dva sata, isto bi bilo, kažem ti, strah te dok ne krene, onda vidiš da je bezveze, pomiriš se sa sudbinom crnom i :-D
Nemoj ti s anestezijom, mogu ti na hinjaka izvaditi bubreg, a da pojma nemaš. Jok :chmoljava:[/quote]
Hahaha ma najgore je savladati taj strah,do dolaska doktoru,pa pripreme,pogotovo sto ja uvijek se unervozim kada idem kod doktora,a jos da mi to uradi,ima da se oduzmem.Al kontam ako je 200 km,a u Tawilu 150 bez anestezije,nije neka narocita doplata...U tawilu sa anestezijom 270 km :-).Ne znam ,uvijek kad idem kod zubara,imam problem sa nagonom za gutanje,iako mi stavi onu sisaljku.Ko zna u kakvom mi je stanju zeludac,imam 24 godine,non stop me stomak zajebava.I moj pokojni djed je citav zivot mucio sa stomakom,radio i on gastroskopije,cir je imao cak,pa mozda je to nasljedno,ko ce ga znat
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#530 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

Donnie Smith wrote:
Ti vjerovatno misliš na Mandžukića, on se pominjao na ovoj temi? Ne, ja idem u pravcu Sedrenika, za sahatak. Ne znam bil' nakon "seanse" podijelila iskustvo ovdje :komi:
Troumim se :nargila:

joj dobro si, pomjesao ja totalno hahahah.
dedica sa sedrenika prva liga. ja bio kod njega prije par godina. sve se kanim da odem opet. i mogu ti reci meni je bilo bolje poslije
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#531 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dr.medicine »

stalker92 wrote: Hahaha ma najgore je savladati taj strah,do dolaska doktoru,pa pripreme,pogotovo sto ja uvijek se unervozim kada idem kod doktora,a jos da mi to uradi,ima da se oduzmem.Al kontam ako je 200 km,a u Tawilu 150 bez anestezije,nije neka narocita doplata...U tawilu sa anestezijom 270 km :-).Ne znam ,uvijek kad idem kod zubara,imam problem sa nagonom za gutanje,iako mi stavi onu sisaljku.Ko zna u kakvom mi je stanju zeludac,imam 24 godine,non stop me stomak zajebava.I moj pokojni djed je citav zivot mucio sa stomakom,radio i on gastroskopije,cir je imao cak,pa mozda je to nasljedno,ko ce ga znat

nista se ti ne brini, seka kaže progutaj ti progutas a dr vec ćušnula sondu u želudac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
eh onda nastupa belaj kad napušu zrakom :-)
suza suzu goni :twisted:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#532 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ala Turca wrote:Stalker Srđan znači radi u Al Tawil-u. Znaš li kojim je danima tamo ? Zna li neko radi li na DIP-u još uvijek ?

Donnie jesi išla na Sedrenik, šta ima tamo ? Ti si meni koma sa svojim sumnjičavim idejama oko vađenja bubrega npr. i sl. .
Šalim se. Prati smajlije :-D
Išla. Jebote Tito, vazda zaboravim kako smo sretni mi što ne živimo na općini Stari Grad. To taksijem jedino da odeš, drugčije nikako. Ni pješke ni biciklom ni ...ničim ba. Ni parkinga ni kojeg klinca, to iskaču kamikaze, moraju uzeti zalet da ulete u svoju ulicu, briga ih što ti izlaziš :gunjastajl:
Kaže čiko, nije mi nikad došao zdraviji pacijent, samo ti malo želudac pobjegao pod rebra, sad ću ja to vratiti. Uh, na te riči, ja se čisto pripadnem, kontam, ovdje mi treba anestezija.
Ma jok. Ne boli, ja evo hepi, do kad ću biti, vidjećemo. Skeptična sam više i spram oficijalne ali i alternativne medicine :shock:
Ali, čini mi se da ovaj zna šta radi. Nema cjenovnika, daš koliko daš.
A ti ako ćeš raditi gastroskopiju da vidiš imaš li HP, izvadi onda i žučnu kesu. Vidi usput ima li pijeska unutra, kamenaca... :-D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#533 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Dr.medicine wrote:
Donnie Smith wrote:
Ti vjerovatno misliš na Mandžukića, on se pominjao na ovoj temi? Ne, ja idem u pravcu Sedrenika, za sahatak. Ne znam bil' nakon "seanse" podijelila iskustvo ovdje :komi:
Troumim se :nargila:

joj dobro si, pomjesao ja totalno hahahah.
dedica sa sedrenika prva liga. ja bio kod njega prije par godina. sve se kanim da odem opet. i mogu ti reci meni je bilo bolje poslije
Avdaga? Zbog čega si ti išao njemu, želudac?
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#534 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

Ja kontala čiko ima neku (h)aparaturu za želudac, a on tebe ispipao :lol: I vrati'l ti želudac, kako si sad ? I daš šta daš znači- Jel dosta petaka ? :lol:
Ne zamjeri, malo se zezam.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#535 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

stalker92 wrote:
dulekrele wrote:
stalker92 wrote:Jel iko radio gastroskopiju u sanasi,kazu 200 km sa anesteziom?
Radio sam ja. Milina prava. Doktorica Gogov Bisera radi. Dode anesteziolog, ubrizga injekciju i kad otvoris oci gotovo. Teski komfor. Sigurno je bolje dati jos 50 KM ako se toliko bojis nego se ubijat od straha.
Jel to Gornjakovic sad radi kod Tavila ?
Ne znam zasto radis gastroskopiju da bi utvrdio da li imas helikobakter ili ne. Odnesi stolicu i jos nek ti urade nalaz iz krvi na helikobakteri da bi nalaz bio siguran tj. ako oba budu negativna onda je sve jasno kao i pozitivna. Zna krv cesto pogresno pokazati pa zato uraditi iz stolice pride.
Ali ja sam pio dva puta terapiju,krv mi pozitivna na hp,ali iz stolice negativno ispalo,e sad meni je girnjakovic dao zadnji put terapiju,i rekao da je najpouzdanija gastroskopija pa puhalica-haha tako on zove izdisajni pa stolica pa krv.Ja nesto po simptomima imam osjecaj da mi nije izljeceno.Da, gornjkovic radi i tawilu,radi ponedjeljkom i srijedom.Meni je rekao ako bude pozitivno da ce mi dati drukciju terapiju,ali ispalo negativno a imam mucnine,svaki dan,pecenje itd itd,tako da sam sad u nebranom grozdju.Bio je merak dok je radio u suncu,gastroskopije su 110 km,a vamo 150.Tako da ne znam sta da radim,nije bas stolica pouzdana sto po sto,kao izdisajni,ili biopsija
Jel rade biopsije u privatnim ordinacijama?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#536 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ala Turca wrote:Ja kontala čiko ima neku (h)aparaturu za želudac, a on tebe ispipao :lol: I vrati'l ti želudac, kako si sad ? I daš šta daš znači- Jel dosta petaka ? :lol:
Ne zamjeri, malo se zezam.
Nemam pojma, ja odvojila 20 KM unaprijed, usitnila da mi se nađe :-D kontam to je to, kad on reče koliko halališ, a pritom se potrudio, šta ću, ja halalim 50. Osjećam se znatno bolje, ne smijem ništa još da tvrdim, da se ne ureknem :-D
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#537 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

nista se ti ne brini, seka kaže progutaj ti progutas a dr vec ćušnula sondu u želudac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
eh onda nastupa belaj kad napušu zrakom :-)
suza suzu goni :twisted:[/quote]

Da ja platim ipak onda za anesteziju, :D ,svakako bih i u tawilu platio 200,jedne konsultacije plus gastroskopija 190 km. :izet:
stalker92
Posts: 34
Joined: 30/07/2015 17:35

#538 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by stalker92 »

dulekrele wrote:
stalker92 wrote:Jel iko radio gastroskopiju u sanasi,kazu 200 km sa anesteziom?
Radio sam ja. Milina prava. Doktorica Gogov Bisera radi. Dode anesteziolog, ubrizga injekciju i kad otvoris oci gotovo. Teski komfor. Sigurno je bolje dati jos 50 KM ako se toliko bojis nego se ubijat od straha.
Jel to Gornjakovic sad radi kod Tavila ?
Ne znam zasto radis gastroskopiju da bi utvrdio da li imas helikobakter ili ne. Odnesi stolicu i jos nek ti urade nalaz iz krvi na helikobakteri da bi nalaz bio siguran tj. ako oba budu negativna onda je sve jasno kao i pozitivna. Zna krv cesto pogresno pokazati pa zato uraditi iz stolice pride.
reci mi druze,jesi li radio neke preglede prije te anestezije,zvao sam polikliniku,i kaze da treba internisticki pregled,krvna slika,i vrijeme koagulacije,jel se to radi odvojeno il je uracunato u tu cijenu?Kako si ti to uradio?
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#539 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

stalker92 wrote:
dulekrele wrote:
stalker92 wrote:Jel iko radio gastroskopiju u sanasi,kazu 200 km sa anesteziom?
Radio sam ja. Milina prava. Doktorica Gogov Bisera radi. Dode anesteziolog, ubrizga injekciju i kad otvoris oci gotovo. Teski komfor. Sigurno je bolje dati jos 50 KM ako se toliko bojis nego se ubijat od straha.
Jel to Gornjakovic sad radi kod Tavila ?
Ne znam zasto radis gastroskopiju da bi utvrdio da li imas helikobakter ili ne. Odnesi stolicu i jos nek ti urade nalaz iz krvi na helikobakteri da bi nalaz bio siguran tj. ako oba budu negativna onda je sve jasno kao i pozitivna. Zna krv cesto pogresno pokazati pa zato uraditi iz stolice pride.
reci mi druze,jesi li radio neke preglede prije te anestezije,zvao sam polikliniku,i kaze da treba internisticki pregled,krvna slika,i vrijeme koagulacije,jel se to radi odvojeno il je uracunato u tu cijenu?Kako si ti to uradio?
To zavrsis za 15 minuta i uracunato je u cijenu gastroskoskopskog pregleda. Ja sam sve to uradio gdje sam i radio gastroskopiju tj. u Sanasi. Sve to uradis na jednom mjestu ne moras hodati, a ni puno cekati.
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#540 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

Donnie ti baš izvalila cifru, ali ako ti je bolje, neka si. Ma ti si zdrava ko drijen, ne beri brigu, najozbiljnije.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#541 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ala Turca wrote:Donnie ti baš izvalila cifru, ali ako ti je bolje, neka si. Ma ti si zdrava ko drijen, ne beri brigu, najozbiljnije.
50. Ne 500. Da mu barem odoh prije gastroskopije, osijedila sam ba od straha :D
Trebam mu još jednom ići. Haj sa mnom :zzzz:
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#542 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

Donnie Smith wrote:
Ala Turca wrote:Donnie ti baš izvalila cifru, ali ako ti je bolje, neka si. Ma ti si zdrava ko drijen, ne beri brigu, najozbiljnije.
50. Ne 500. Da mu barem odoh prije gastroskopije, osijedila sam ba od straha :D
Trebam mu još jednom ići. Haj sa mnom :zzzz:
Ma znam da si dala 50. Puno brate i to. Mislim ako pomogne i za zdravlje nije, al npr. za moj skromni džep jeste. E sad mu daj 0 pa ti neće više reći da mu dođeš. I bit ćeš zdrava, kao što si i bila. :lol: Možda nekad i odem ko zna. Ja se zezam, a nemam pojma o kome se radi. U to namještanje želuca i vjerujem i ne vjerujem, šta znam.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#543 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ala Turca wrote:
Donnie Smith wrote:
Ala Turca wrote:Donnie ti baš izvalila cifru, ali ako ti je bolje, neka si. Ma ti si zdrava ko drijen, ne beri brigu, najozbiljnije.
50. Ne 500. Da mu barem odoh prije gastroskopije, osijedila sam ba od straha :D
Trebam mu još jednom ići. Haj sa mnom :zzzz:
Ma znam da si dala 50. Puno brate i to. Mislim ako pomogne i za zdravlje nije, al npr. za moj skromni džep jeste. E sad mu daj 0 pa ti neće više reći da mu dođeš. I bit ćeš zdrava, kao što si i bila. :lol: Možda nekad i odem ko zna. Ja se zezam, a nemam pojma o kome se radi. U to namještanje želuca i vjerujem i ne vjerujem, šta znam.
U poređenju s privatnom gastroskopijom, privatno - spolni hormoni, svaki 25, kortizol 35, a 7 ih, tablete sve kupiti, privatno UZ, privatno mimo Gribajčevića HP - u Atrijumu, ja sam juli radila ne za avgust (plaću) nego za ljekare. Još da platim račune ovaj mjesec i možda jedne cipele da kupim :-D i niđe me. A valja opet na more, pa kurban, pa Bajram pa more, ma da ne nabrajam šta sve ide... - Avdaga dođe ko žvaka-kusur.
Ma sve ni ja ne vjerujem ali meni evo dobro, neću kucati u drvo :D
Nemoj mi crnjačiti bona da će tako biti, a taman mi dobro :-D
Trebal' te pogurati za tu privatnu gastroskopiju, koliko fali?
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#544 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

A vjerujem ti sve, ja nisam u mogućnosti da im plaćam privatno i posebno te cifre preko 100 KM. Da jesam išla bih i ja privatno. Nisam švorc, imam dovoljno al valja se i fino hranit, plaćat račune i tako. More mi otpada ove godine. Nego, ovako sam osigurana, imam pravo, šta me briga. A hvala tebi draga mnogo na ponudi, ne treba me pogurat. Gurat će me, doduše mnogo sporije, ovo moje zdravstveno koje mi od bubrega odbijaju.
I tako, odem ja jutros na DIP sa uputnicom za gastroskopiju ali kažem onoj na šalteru (bila je stvarno ljubazna, moram je pohvaliti) da me prvo naruči za specijalistički pregled, oliti konsultacije, kod gastroenterologa - samo ne znam kojeg, ne upitah, a isto i ne upitah da li Srđan radi gore.
Početkom augusta me naruči, pa biće nadam se, aBd sve ok, uprkos ovim mojim tihim bolovima s lijeve strane.
I još da prijavim, uradih test u apoteci na Helicobater pilory, kad negativan, što znači da nemam tu bakteriju. Eto i to mi izbi cenera. Bila sam nešto ubijeđena ili da imam tu bakteriju ili Candidu.
Zna li neko kako se ta Candida provjerava ? Gdje itd. ?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#545 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

Ala Turca wrote:A vjerujem ti sve, ja nisam u mogućnosti da im plaćam privatno i posebno te cifre preko 100 KM. Da jesam išla bih i ja privatno. Nisam švorc, imam dovoljno al valja se i fino hranit, plaćat račune i tako. More mi otpada ove godine. Nego, ovako sam osigurana, imam pravo, šta me briga. A hvala tebi draga mnogo na ponudi, ne treba me pogurat. Gurat će me, doduše mnogo sporije, ovo moje zdravstveno koje mi od bubrega odbijaju.
I tako, odem ja jutros na DIP sa uputnicom za gastroskopiju ali kažem onoj na šalteru (bila je stvarno ljubazna, moram je pohvaliti) da me prvo naruči za specijalistički pregled, oliti konsultacije, kod gastroenterologa - samo ne znam kojeg, ne upitah, a isto i ne upitah da li Srđan radi gore.
Početkom augusta me naruči, pa biće nadam se, aBd sve ok, uprkos ovim mojim tihim bolovima s lijeve strane.
I još da prijavim, uradih test u apoteci na Helicobater pilory, kad negativan, što znači da nemam tu bakteriju. Eto i to mi izbi cenera. Bila sam nešto ubijeđena ili da imam tu bakteriju ili Candidu.
Zna li neko kako se ta Candida provjerava ? Gdje itd. ?
Osigurana sam i ja ali je meni mrsko s njima se naduravati, čekati, a osjetljiva sam na neljubaznost, ne može mi to pod kožu, pa et'
Za candidu nemam pojma, jesi pitala ljekara op. prakse da te on uputi negdje, nekome, nešto. Šta je na lijevoj strani, pankreas, slezena? Nemam veze :D
Pišem ti PP. :)
Ala Turca
Posts: 36
Joined: 22/12/2012 01:50

#546 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ala Turca »

Na lijevoj strani je slezena, pankres, želudac ide malo ulijevo, crijeva ....
Nisam pitala dr. opće prakse kako mogu ustanoviti imam li Kandidu ..... Čitam na netu, pišu kao nema nekog sad pouzdanog testa za nju. Pihhh
Poslala sam ti pm.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#547 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by bleee_sa »

Ko nije gastroskopiju radio taj se u životu nije napatio ! :mrgreen:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#548 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

bleee_sa wrote:Ko nije gastroskopiju radio taj se u životu nije napatio ! :mrgreen:
To isto kažu oni što su radili kolonoskopiju, pregled prostate i niz još drugih zaj...pregleda :D
Gastroskopija je smiješna. :gunjastajl:
Ja bi' opet smjela, jedno, za godinu, dvije ponoviti. :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#549 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by bleee_sa »

Bježi ba, 10 dana prije pregleda sam je pred ogledalom svako jutro guto :lol:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#550 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Donnie Smith »

bleee_sa wrote:Bježi ba, 10 dana prije pregleda sam je pred ogledalom svako jutro guto :lol:
Pa dobro, ne možemo svi biti hrabri, neko mora i kukavica biti. :-D
Post Reply