Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1 Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

Sorry ako postoji tema.Danas sam dobila uputnicu da idem gutati sondu :sad:
Naime imam bolove u zelucu,kao nozem da mi reze,nadutost,zatvor,gasove....kiselinu nemam,povracanje niti podrigivanje takodje nemam.Sta moze da bude uzrok,doktorica onako laicki amtra da je Heliko bakterija.....Da li postoji ista drugo da mogu ispitati sta je sa zelucem a da to nije sonda
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#2 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by ek »

Imam i ja problema sličnih ko kod tebe i doktor mi preporučio da probam tabletu Feniks od Bosnalijeka i nakon tri dana korištenja sve ko rukom odnešeno. Od tada sam na Feniksu.
A ima za tu bakteiju i test da se kupi u apotekama nakapaš kap krvi na njega i vidiš da li imaš ili nemaš tu bakteriju.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#3 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

Meni je dala lijek Controloc.Zar ima u apoteci,meni rece da vise nema
zvončica5
Posts: 132
Joined: 09/03/2011 19:08

#4 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by zvončica5 »

Ima u apoteci Eurofarm u BBI.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#5 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

To je test za tu bakteriju?
zvončica5
Posts: 132
Joined: 09/03/2011 19:08

#6 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by zvončica5 »

idealnolosa wrote:To je test za tu bakteriju?
Ne, mislila sam na Controloc. Ne znam za test.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#7 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

Ja sam cula da sada prskaju nekim sprejem da ti utrne prije sonde da onda ne osjetis.Ima li iko ko je gutao zadnje vrijeme,ne ide mi se na sondu :sad:
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#8 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by žulijan asanž »

ja imam iste probleme. da prostite, prdim ko yugo 45 bez auspuha :D :lol:

smijem se, al nije smiješno :cry:

fenix je isto što i controloc. ja uzimao i trojnu terapiju i controloc i fenix i sve ostalo, al nema pomoći. ako neko ikad otkrije neki način da mi se pomogne, molim da mi se javi :roll:
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#9 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

Nije sala.Ne trazim ja pomoc da mi vi kazete sta mi je.Za to cu da gutam sondu :sad: Ja samo pitam-bez sale-da li ima alternativa da je ne gutam recimo ima li igdje taj test za utvrdjivanje bakterije,i da li iko zna da li svima prskaju sprej od kojeg utrne grlo i ne osjetis sondu
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#10 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by LaCici »

Najbolje je da se radi gastroskopija tj gutanje sonde, jer ti samo takav pregled moze pokazati sve sto ti se desava u zelucu. Radila sam ja 5 puta gastroskopiju i to ko ti je rekao da od spreja utrne grlo slagao te je. Necu da te tjesim i da ti govorim da je pregled ok. Medjutim s obzirom da traje svega 3-5 minuta onda nije strasno, pretrpis i gotovo. Naspricaju oni tebi to u grlo ali osjecaj je i dalje neugodan i dok traje pregled imas konstantan nagon na povracanje i podrigujes. Sprej sluzi vise za laksi prolazak sonde kroz grlo. Uglavnom, nemas razloga da se bojis, nece ti nista biti, neugodno jeste ali vjeruj mi tako se brzo zavrsi da vrlo brzo zaboravis na to. Zato, samo hrabro, i bolje ti je da uradis da znas da je sve ok unutra nego da se pitas i dalje sta je problem. Meni su tako otkrili polip (koji sam operisala) i hijatalnu herniju. Sretno! :wink:
Last edited by LaCici on 05/10/2011 21:25, edited 1 time in total.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#11 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by žulijan asanž »

idealnolosa wrote:Nije sala.Ne trazim ja pomoc da mi vi kazete sta mi je.Za to cu da gutam sondu :sad: Ja samo pitam-bez sale-da li ima alternativa da je ne gutam recimo ima li igdje taj test za utvrdjivanje bakterije,i da li iko zna da li svima prskaju sprej od kojeg utrne grlo i ne osjetis sondu
najlakše je prvi put, jer ne znaš šta te čeka :)
Nadza
Posts: 28
Joined: 28/10/2009 15:58

#12 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Nadza »

Ne zivim u Bosni sada, pa neznam kako se utvrdjuje postojanje te bakterije. Mene je doktor poslao da vadim krv i po tom nalazu sam saznala da imam tu bakteriju. Meni je trojna terapija pomogla.
User avatar
vazi
Posts: 8807
Joined: 07/04/2010 15:31

#13 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by vazi »

idealnolosa wrote:Nije sala.Ne trazim ja pomoc da mi vi kazete sta mi je.Za to cu da gutam sondu :sad: Ja samo pitam-bez sale-da li ima alternativa da je ne gutam recimo ima li igdje taj test za utvrdjivanje bakterije,i da li iko zna da li svima prskaju sprej od kojeg utrne grlo i ne osjetis sondu

pa evo lijepo ti rece :)
ek wrote:Imam i ja problema sličnih ko kod tebe i doktor mi preporučio da probam tabletu Feniks od Bosnalijeka i nakon tri dana korištenja sve ko rukom odnešeno. Od tada sam na Feniksu.
A ima za tu bakteiju i test da se kupi u apotekama nakapaš kap krvi na njega i vidiš da li imaš ili nemaš tu bakteriju.

znaci ima :thumbup:
arnelau
Posts: 126
Joined: 15/08/2009 16:32

#14 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by arnelau »

Moze se sigurno ispitati potojanje te bakterije u krvi, mozes na DIP-u ili ako zelis privatno znam da na Ilidzi u Eurofarm klinici to rade. Cijena je ako se dobro sijecam izmedju 20 i 30KM.
Fitovac
Posts: 88
Joined: 05/12/2010 17:41

#15 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Fitovac »

moj otac je imao strasnih problema sa zelucem, trebao je i on ici na gastroskopiju ili kako s evec zove to gutanje sonde i sl. na kraju je po necijem savjetu poceo piti neki napitak od neke trave, u sustini se ne sprema kao klasicni caj, nego se trava pokiseli 8 sati, to se kasnije iscijedi i popije i tako 2x dnevno. i roku od par dana bol ga je skroz prestala. sada i kada osjeti da bi ga zeludac mogao zezati popije jednu casu toga i prodje ga. od tada uvijek ima te trave u kuci i ista ta stvar je mnogima pomogla samo ne mogu da se sjetim kako s etrava zove, doduse treba se nekako posebno paznja obratiti i na pripremu same trave.
uglavnom njemu od hemije nista nije moglo pomoci, tek je ovim rijesio problem...
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#16 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dzejkej »

idealnolosa wrote:Sorry ako postoji tema.Danas sam dobila uputnicu da idem gutati sondu :sad:
Naime imam bolove u zelucu,kao nozem da mi reze,nadutost,zatvor,gasove....kiselinu nemam,povracanje niti podrigivanje takodje nemam.Sta moze da bude uzrok,doktorica onako laicki amtra da je Heliko bakterija.....Da li postoji ista drugo da mogu ispitati sta je sa zelucem a da to nije sonda
Sega mi ovo boldirano..
Test na Heliobakteriju mozes uraditi u laboratoriji u Luzanima - mislim da je oko 20-25 km i rezultati budu gotovi u toku dana. Za testiranje ti izvade krv.
Za heliobakteriju dobijes trojnu terapiju i to je to.. Controloc sam ja pila prije mjesec dana i nemam pojma o nekoj nestasici - to mi je novo..
Ako ti je doktorica rekla da uradis i gastroskopiju predlazem ti da pristanes, ovo je ludo vrijeme, ko zna sta moze biti a bolje je znati na vrijeme ako ima nekih promjena. Pregled je :shock: :shock: ali prezivi se..
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#17 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

Danas sam popila prvu tabletu koju mi je dala i evo ne mogu da vjerujem da nemam problema,ne boli me niti sam naduta.Ljepota.Hvala vam puno vidjecu koliko kosta privatno da se radi ta sonda
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#18 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by shambho »

Fitovac wrote:moj otac je imao strasnih problema sa zelucem, trebao je i on ici na gastroskopiju ili kako s evec zove to gutanje sonde i sl. na kraju je po necijem savjetu poceo piti neki napitak od neke trave, u sustini se ne sprema kao klasicni caj, nego se trava pokiseli 8 sati, to se kasnije iscijedi i popije i tako 2x dnevno. i roku od par dana bol ga je skroz prestala. sada i kada osjeti da bi ga zeludac mogao zezati popije jednu casu toga i prodje ga. od tada uvijek ima te trave u kuci i ista ta stvar je mnogima pomogla samo ne mogu da se sjetim kako s etrava zove, doduse treba se nekako posebno paznja obratiti i na pripremu same trave.
uglavnom njemu od hemije nista nije moglo pomoci, tek je ovim rijesio problem...

Pa je li mozes saznati koje su trave/trava u pitanju i kako se tacno priprema???


Ja imam vec vise od pola godine problema sa zelucem, uradila ultrazvuk, rekao mi da pijem i trojnu terapiju i svasta nesta al' ja sve izbjegavala (necu hemiju). Nisam ni na gastroskopiju htjela ici.. U medjuvremenu se navikla na zeludac, promijenila skroz ishranu, jedem manje a cesce, skoro pa izbacila krompir i mlijeko (ne prija nikako), i nadam se da cu naletit tako na neki prirodni lijek..

Ako neko zna jos neku travu nek' napise.. :)
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#19 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by malaplavooka »

dzejkej wrote:
idealnolosa wrote:Sorry ako postoji tema.Danas sam dobila uputnicu da idem gutati sondu :sad:
Naime imam bolove u zelucu,kao nozem da mi reze,nadutost,zatvor,gasove....kiselinu nemam,povracanje niti podrigivanje takodje nemam.Sta moze da bude uzrok,doktorica onako laicki amtra da je Heliko bakterija.....Da li postoji ista drugo da mogu ispitati sta je sa zelucem a da to nije sonda
Sega mi ovo boldirano..
Test na Heliobakteriju mozes uraditi u laboratoriji u Luzanima - mislim da je oko 20-25 km i rezultati budu gotovi u toku dana. Za testiranje ti izvade krv.
Za heliobakteriju dobijes trojnu terapiju i to je to.. Controloc sam ja pila prije mjesec dana i nemam pojma o nekoj nestasici - to mi je novo..
Ako ti je doktorica rekla da uradis i gastroskopiju predlazem ti da pristanes, ovo je ludo vrijeme, ko zna sta moze biti a bolje je znati na vrijeme ako ima nekih promjena. Pregled je :shock: :shock: ali prezivi se..

Ma ne toooooooooo.Ko nije imao Helikobakteriju taj ne zna šta je bol.Ako ćeš je raditi traži lijepo uputnicu i radi je na DIP-u. Test gotov za tri dana a jedino oni imaju sve potrebne reagense za dokazivanje te bakterije. Sve ostale laboratorije rade na principu : pozitivan u tom i tom procentu!-što apsolutno nije mjerodavno.Govorim ti iz iskustva, i idi na tu sondu, pretrpi se malo jer se možeš "upustiti" a sonda je super mjerodavna za stanje cijelog želudca. Nemoj se zezati to može biti itekako opasno. sretno i čuvaj se.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#20 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by idealnolosa »

Hvala vam.Dali su mi uputnicu da na dipu radim .I sondu i ispitivanje bakterije.Pa vidjecemo,mora da se dugo ceka dok te naruce.
User avatar
thousands of voices
Posts: 148
Joined: 07/06/2007 14:48
Location: some other galaxy

#21 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by thousands of voices »

Verem trava je, pripremljena kao caj, odlicna za zelucane probleme.
dokazano na bliskoj osobi 8)
mina_economy
Posts: 1
Joined: 04/10/2011 18:08

#22 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by mina_economy »

Ja se izvinjavam, tek sam se uključila :) Mlada sam,a li imala sam jako mnogo problema sa želucem. Prošle godine sam radila gastroskopiju i vjeruj mi, nije tako strašno, to je svega pola minute i samo se pravi bauk od pregleda. Što se lijekova tiče, pila sam trojnu terapiju, ali mi nije mnogo pomogla. Pila sam sve što mi je do ruke dolazilo, međutim dok nisam uklonila ključni izvor bolova i nelagode-stres, sve je bilo bezuspješno. Dakle, preporučujem ti da koliko je moguće smanjiš stres, pij čajeve ujutro od kunice, mente i kamilice, eventualno pokušaj sa Zipantolom...Nadam se da sam barem malo uspjela pomoći. Pozdrav
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#23 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dzejkej »

idealnolosa wrote:Hvala vam.Dali su mi uputnicu da na dipu radim .I sondu i ispitivanje bakterije.Pa vidjecemo,mora da se dugo ceka dok te naruce.

sretno..
ja sam prije par mjeseci trebala raditi i test na HB ali nisu imali reagenasa na DIP-u.. mene su narucili za gastroskopiju za nekih 20-tak dana od razgovora sa doktorom sto nije uopste strasno..
User avatar
Filter
Posts: 7928
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#24 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Filter »

idealnolosa wrote:Hvala vam.Dali su mi uputnicu da na dipu radim .I sondu i ispitivanje bakterije.Pa vidjecemo,mora da se dugo ceka dok te naruce.
gastroskopiju radio nekad 98-99. ujedno i moj zadnji posjet ljekaru. pregled ko pregled... malo neugodan

elem, nasao se i lijek :D :D loza domaca (Citluk) u malim kolicinama i situVacija pod kontrolom.
preporucili su mi jos i vinjak ali ga jos uvijek nisam testirao
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42258
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#25 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Mis mekinjas »

Savjet, svi koji morate idite na gastroskopiju, jer ta neugodnost od 2 min je neusporediva sa boli kad pukne čir. :roll: (U medicinskim knjigama je bol opisana, kao bol koja izaziva strah od smrti)
HB se vadi iz krvi, to su antitijela, može se raditi kad god. Controloc, ko god ga može podnijeti svaka mu čast, i oni Tricoctel, kako već, su isto drama. :roll:

sretno svima
Post Reply